event burgee venue burgee

2020 LTSC Perishers Series

Lymington Town Sailing Club

Results are provisional as of 14:31 on February 24, 2020

Overall

Sailed: 5, Discards: 2, To count: 3, Rating system: PY, Entries: 91, Scoring system: Appendix A
  Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName Crew 2 Cr3 Club PY R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
                        2020-01-05 2020-01-12 2020-01-19 2020-01-26 2020-02-02    
                        1100 1100 1100 1100 1100    
  1st Single Handed   Phantom 1391 Nigel King       LTSC 1002 1.0 (9.0) 2.0 (92.0 DNC) 7.0 111.0 10.0
  2nd Double Handed   Scorpion 2028 Ryan Buchanon Hannanh Buchanon     LTSC 1036 8.0 5.0 (19.0) 1.0 (12.0) 45.0 14.0
  3rd Double Handed   Merlin Rocket 3683 Chloe George Ben George Alex Hayman   LTSC 980 4.0 (92.0 DNC) (17.5) 4.0 6.0 123.5 14.0
  4th Double Handed   420 23099 Tig Williams Pete Conway       1111 (92.0 DNC) 2.0 (92.0 DNC) 3.0 10.0 199.0 15.0
  5th Single Handed   RS Aero 7 2541 Nev Herbert       LTSC 1065 (92.0 DNC) 1.0 (24.0) 2.0 14.0 133.0 17.0
  6th Double Handed   RS 200 626 Will Taylor Richard Abendstern     LTSC 1046 6.0 3.0 9.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 202.0 18.0
  7th Double Handed Fluffy Merlin Rocket 3719 Rob Martin Alex Hayman     LTSC 980 (16.0) 6.5 RIB 4.0 (40.0 DNF) 9.0 75.5 19.5
  8th Double Handed   Merlin Rocket 3778 Dave Lenz Vicky Lenz     LTSC 980 (13.0) 13.0 (14.0) 5.0 3.0 48.0 21.0
  9th Single Handed   Finn 69 Cy Grisley       Keyhaven Yc 1051 5.0 (92.0 DNC) 3.0 14.0 (17.0) 131.0 22.0
  10th Single Handed   D-One 904 Giles Chipperfield       LTSC 948 3.0 (22.0) 1.0 (23.0) 20.0 69.0 24.0
  11th Double Handed   K6 143 D Gorringe John & Becci     LTSC 913 (17.0) (21.0) 5.0 7.5 16.0 66.5 28.5
  12th Double Handed   Seafly 704 John Claridge Clare Sleigh Abby Keighley Hanson   LTSC 1074 (27.0) 11.0 (12.0) 11.0 8.0 69.0 30.0
  13th Single Handed   Solo 5130 Mark Lee       LTSC 1143 10.0 10.0 13.0 (19.0) (92.0 DNC) 144.0 33.0
  14th Double Handed   Merlin Rocket 3732 John Cooper B Wigley     LTSC 980 9.0 (92.0 DNC) 21.0 7.5 (92.0 DNC) 221.5 37.5
  15th Single Handed   D-One 3 Declan Clamp       LTSC 948 15.0 24.0 10.0 (26.0) (92.0 DNC) 167.0 49.0
  16th Double Handed Strung Along Merlin Rocket 3784 Mark Barwell Louise Johnson     LTSC 980 18.0 (92.0 DNC) 26.0 6.0 (92.0 DNC) 234.0 50.0
  17th Single Handed   RS Aero 5 2551 Julie Willis       LTSC 1136 (92.0 DNC) 14.0 (92.0 DNC) 18.0 21.0 237.0 53.0
  18th Single Handed Rattler Solo 5570 Malcolm Buchanan       LTSC 1143 22.0 12.0 (35.0) 21.0 (33.0 DNF) 123.0 55.0
  19th Single Handed   Solo 5824 Tom Campbell       Spinnaker SC 1143 14.0 16.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 26.0 240.0 56.0
  20th Double Handed Trotters RS 400 1439 Kevin Podger Heather Chipperfield     LTSC 942 (92.0 DNC) 31.0 DNS 16.0 13.0 (92.0 DNC) 244.0 60.0
  21st Single Handed   Finn 96 Simon Moss         1051 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 27.0 15.0 19.0 245.0 61.0
  22nd Double Handed   29er 2139 Geoff Havers Abby Keightley-Hanson     LTSC 907 21.0 RIB (92.0 DNC) (45.0) 40.0 DNF 2.0 200.0 63.0
  23rd Double Handed White Tiger Merlin Rocket 3748 Nigel Brooke Gareth Griffiths       980 24.0 (92.0 DNC) 23.0 16.0 (92.0 DNC) 247.0 63.0
  24th Single Handed   RS 300 313 Ben Green       LTSC 970 (28.0) 18.0 22.0 25.0 (92.0 DNC) 185.0 65.0
  25th Double Handed   Merlin Rocket 3733 Nick Simmons Lex Hanham       980 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 36.0 12.0 18.0 250.0 66.0
  26th Double Handed Trouble RS 200 1490 Matt Perkins Daniel Webb     LTSC 1046 (34.5) 20.0 (42.0) 22.0 24.0 142.5 66.0
  27th Single Handed   Solo 5796 Andy Hyland       LTSC 1143 20.0 23.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 23.0 250.0 66.0
  28th Single Handed   RS Aero 7 1336 Ben Clifford         1065 21.0 31.0 DNF 17.5 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 253.5 69.5
  29th Double Handed   Merlin Rocket 3789 Nick Scroggie Eddie Scroggie     Parkstone YC 980 29.0 (92.0 DNC) 32.0 9.0 (92.0 DNC) 254.0 70.0
  30th Single Handed   Solo 5871 Tim Wade       LTSC 1143 33.0 15.0 (92.0 DNC) 24.0 (92.0 DNC) 256.0 72.0
  31st Single Handed   RS Aero 9 2369 Tom Ehler       LTSC 1014 (34.5) (92.0 DNC) 34.0 20.0 22.0 202.5 76.0
  32nd Single Handed   Solo 5354 Robin Milledge       LTSC 1143 25.0 17.0 (51.0) 40.0 DNF (92.0 DNC) 225.0 82.0
  33rd Single Handed   RS Aero 7 2749 Simon McGuire         1065 (92.0 DNC) 4.0 49.0 (92.0 DNC) 33.0 OCS 270.0 86.0
  34th Double Handed Green Thing Tri 18 1 Toby Collyer John Levell William Homewood   LTSC 747 31.0 31.0 DNF 30.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 276.0 92.0
  35th Single Handed Southern Soul RS 700 769 Paul Hemsley       RLymYC 845 39.0 (92.0 DNC) (40.0) 28.0 30.0 229.0 97.0
  36th Single Handed   Hadron H2 127 Chris Brown         1034 46.0 (92.0 DNC) 29.0 27.0 (92.0 DNC) 286.0 102.0
  37th Single Handed   Lymington River Scow 556 John Chaundy       LTSC 1485 32.0 31.0 DNF (92.0 DNC) 40.0 DNF (92.0 DNC) 287.0 103.0
  38th Double Handed   Seafly 705 John Martin Pam Martin Adrian Bateman   LTSC 1074 23.0 (92.0 DNC) 50.0 (92.0 DNC) 36.5 RIB 293.5 109.5
  39th Single Handed   RS 300 339 Peter Barton       LTSC 970 (92.0 DNC) 6.0 15.0 (92.0 DNC) 92.0 DNC 297.0 113.0
  40th Double Handed   RS 800 1218 George Richards Greg Brown     LTSC 799 48.0 31.0 DNF (92.0 DNC) 40.0 DNF (92.0 DNC) 303.0 119.0
  41st Double Handed   RS 400 1236 Mike Baker June       942 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 7.0 92.0 DNC 28.0 311.0 127.0
  42nd Single Handed   D-One 5 P Davies         948 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 8.0 92.0 DNC 27.0 311.0 127.0
  43rd Single Handed   RS Aero 7 1396 Nick Ingram       LTSC 1065 45.0 (92.0 DNC) 55.0 (92.0 DNC) 29.0 313.0 129.0
  44th Single Handed   Finn 577 R Steel         1051 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 17.0 25.0 318.0 134.0
  45th Single Handed   Finn 626 A Hurst       LTSC 1051 7.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 40.0 DNF 92.0 DNC 323.0 139.0
  46th Single Handed   Blaze 815 D Angwin         1027 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 39.0 10.0 92.0 DNC 325.0 141.0
  47th Single Handed   Musto Skiff 294 G Stones         849 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 40.0 DNF 15.0 331.0 147.0
  48th Double Handed   RS 200 1337 G Wallis J Wallis       1046 36.0 (92.0 DNC) 20.0 (92.0 DNC) 92.0 DNC 332.0 148.0
  49th Single Handed   RS 700 945 Richard Lilley       LTSC 845 (92.0 DNC) 19.0 (92.0 DNC) 40.0 DNF 92.0 DNC 335.0 151.0
  50th Double Handed   Merlin Rocket 3780 George Richards Greg Brown A Daley   RLymYC 980 26.0 (92.0 DNC) 46.0 (92.0 DNC) 92.0 DNC 348.0 164.0
  51st Single Handed   RS Aero 7 2551 Julie Willis       LTSC 1065 43.0 (92.0 DNC) 33.0 (92.0 DNC) 92.0 DNC 352.0 168.0
  52nd Single Handed   RS 700 954 Richard Keeton       LTSC 845 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 37.0 40.0 DSQ 92.0 DNC 353.0 169.0
  53rd Double Handed   Seafly 706 Adrian Bateman Mandy Bateman     LTSC 1074 40.0 (92.0 DNC) 52.0 (92.0 DNC) 92.0 DNC 368.0 184.0
  54th Single Handed   RS 700 1032 Liam Willis       LTSC 845 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 1.0 369.0 185.0
  55th Double Handed   F 18 1588 W Homewood S Homeward     LTSC 673 49.0 (92.0 DNC) 44.0 (92.0 DNC) 92.0 DNC 369.0 185.0
  56th Double Handed The Fith Engagement Javelin 581 Brian Earl David Earl     LTSC 944 2.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 370.0 186.0
  57th Single Handed   RS Aero 7 2503 Dan Bird       LTSC 1065 38.0 (92.0 DNC) 57.0 (92.0 DNC) 92.0 DNC 371.0 187.0
  58th Double Handed   Merlin Rocket 3791 Jon Gorringe Mimi Gorringe       980 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 4.0 372.0 188.0
  59th Double Handed Just Pucca Wayfarer 4047 Annie Pike John Sims     LTSC 1102 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 56.0 40.0 DNF 92.0 DNC 372.0 188.0
  60th Double Handed   29er 137 Evan Etheridge Will Wood       907 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 5.0 373.0 189.0
  61st Single Handed   RS Aero 7 2318 Hugh Styles         1065 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 6.0 92.0 DNC 92.0 DNC 374.0 190.0
  62nd Single Handed   Dawn 390 5 Andy Maskell         1110 (92.0 DNC) 7.0 (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 375.0 191.0
  63rd Double Handed   Tasar 363 Richard Russell Pete Bell Nick Mowll   LTSC 1020 (92.0 DNC) 8.0 (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 376.0 192.0
  64th Single Handed   RS 700 730 Toby Collyer       LTSC 845 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 11.0 379.0 195.0
  65th Double Handed Iris RS 800 1220 Luke McEwen Emma McEwen     RLymYC 799 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 11.0 92.0 DNC 92.0 DNC 379.0 195.0
  66th Single Handed   Solo 5584 I Campbell       LTSC 1143 11.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 379.0 195.0
  67th Double Handed Hairy Biscuits International 14 1467 Pete Conway Tig Williams     LTSC 758 50.0 (92.0 DNC) 53.0 (92.0 DNC) 92.0 DNC 379.0 195.0
  68th Double Handed   Merlin Rocket 3703 R Whitworth K Kimber       980 12.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 380.0 196.0
  69th Single Handed   Laser 4.7 183312 Findlay Bignoid-Kyles       LTSC 1207 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 13.0 381.0 197.0
  70th Single Handed   Scow KH 125 Jon Reynolds         1485 47.0 (92.0 DNC) 62.0 DNF (92.0 DNC) 92.0 DNC 385.0 201.0
  71st Single Handed   RS Aero 9 2156 Euan Etheridge         1014 19.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 387.0 203.0
  72nd Single Handed   RS Aero 7 2949 J Bennett       LTSC 1065 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 25.0 92.0 DNC 92.0 DNC 393.0 209.0
  73rd Double Handed   Merlin Rocket 3641 Mark Waterhouse Anna Aylward       980 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 28.0 92.0 DNC 92.0 DNC 396.0 212.0
  74th Single Handed   Solo 5778 Shaun Welsh       LTSC 1143 30.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 398.0 214.0
  75th Single Handed   RS Aero 9 1551 William Homewood       LTSC 1014 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 31.0 92.0 DNC 92.0 DNC 399.0 215.0
  76th Single Handed   RS 300 556 Peter Mackin       LTSC 970 (92.0 DNC) 31.0 DNF (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 399.0 215.0
  77th Double Handed   Merlin Rocket 3661 Graham Scroggie Jade Bowen     LTSC 980 37.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 405.0 221.0
  78th Double Handed   B14 681 W Rand Q Van Mars       860 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 38.0 92.0 DNC 92.0 DNC 406.0 222.0
  79th Single Handed   D-One 501 D Osborne         948 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 41.0 92.0 DNC 92.0 DNC 409.0 225.0
  80th Single Handed   Laser Radial 209188 Findlay Bignoid-Kyles       LTSC 1145 41.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 409.0 225.0
  81st Single Handed   Gull Spirit 2803 Annie Pike       LTSC 1363 42.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 410.0 226.0
  82nd Double Handed   Enterprise 23518 J George H George       1119 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 43.0 92.0 DNC 92.0 DNC 411.0 227.0
  83rd Single Handed   RS Aero 7 1334 Adrian Baker         1065 44.0 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 412.0 228.0
  84th Single Handed   RS Aero 9 1972 Tim Blackwell       LTSC 1014 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 47.0 92.0 DNC 92.0 DNC 415.0 231.0
  85th Single Handed   Solo 5559 Richard Goodenough       LTSC 1143 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 48.0 92.0 DNC 92.0 DNC 416.0 232.0
  86th Single Handed   Laser 192487 Ian White       LTSC 1099 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 54.0 92.0 DNC 92.0 DNC 422.0 238.0
  87th Single Handed   Laser Radial 206853 Phoebe Hutchins       LTSC 1145 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 58.0 92.0 DNC 92.0 DNC 426.0 242.0
  88th Single Handed   Contender K520 R Baddeley         969 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 59.0 92.0 DNC 92.0 DNC 427.0 243.0
  89th Single Handed   Contender 2389 Phil Lee       LTSC 969 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 62.0 DNF 92.0 DNC 92.0 DNC 430.0 246.0
  90th Double Handed Didley Squat Merlin Rocket 3791 Jon Gorringe Mimi Gorringe       980 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 DNC 92.0 DNC 460.0 276.0
  90th Single Handed   Laser Radial 130303 David Smethurst       LTSC 1145 (92.0 DNC) (92.0 DNC) 92.0 DNC 92.0 RIB 92.0 DNC 460.0 276.0

R1 - 2020-01-05 at 1100

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00:00
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 11:05:00
  Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName Crew 2 Cr3 Club PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
  1 Single Handed   Phantom 1391 Nigel King       LTSC 1002 11:00:00 11:46:47 0:46:47   0:46:41 1.0
  2 Double Handed The Fith Engagement Javelin 581 Brian Earl David Earl     LTSC 944 11:05:00 11:49:22 0:44:22   0:47:00 2.0
  3 Single Handed   D-One 904 Giles Chipperfield       LTSC 948 11:00:00 11:45:05 0:45:05   0:47:33 3.0
  4 Double Handed   Merlin Rocket 3683 Chloe George Ben George Alex Hayman   LTSC 980 11:05:00 11:51:44 0:46:44   0:47:41 4.0
  5 Single Handed   Finn 69 Cy Grisley       Keyhaven Yc 1051 11:00:00 11:50:37 0:50:37   0:48:10 5.0
  6 Double Handed   RS 200 626 Will Taylor Richard Abendstern     LTSC 1046 11:05:00 11:55:30 0:50:30   0:48:17 6.0
  7 Single Handed   Finn 626 A Hurst       LTSC 1051 11:00:00 11:51:11 0:51:11   0:48:42 7.0
  8 Double Handed   Scorpion 2028 Ryan Buchanon Hannanh Buchanon     LTSC 1036 11:05:00 11:56:03 0:51:03   0:49:17 8.0
  9 Double Handed   Merlin Rocket 3732 John Cooper B Wigley     LTSC 980 11:05:00 11:53:28 0:48:28   0:49:27 9.0
  10 Single Handed   Solo 5130 Mark Lee       LTSC 1143 11:00:00 11:56:40 0:56:40   0:49:35 10.0
  11 Single Handed   Solo 5584 I Campbell       LTSC 1143 11:00:00 11:56:52 0:56:52   0:49:45 11.0
  12 Double Handed   Merlin Rocket 3703 R Whitworth K Kimber       980 11:05:00 11:54:14 0:49:14   0:50:14 12.0
  13 Double Handed   Merlin Rocket 3778 Dave Lenz Vicky Lenz     LTSC 980 11:05:00 11:54:25 0:49:25   0:50:26 13.0
  14 Single Handed   Solo 5824 Tom Campbell       Spinnaker SC 1143 11:00:00 11:57:52 0:57:52   0:50:38 14.0
  15 Single Handed   D-One 3 Declan Clamp       LTSC 948 11:00:00 11:48:08 0:48:08   0:50:46 15.0
  16 Double Handed Fluffy Merlin Rocket 3719 Rob Martin Alex Hayman     LTSC 980 11:05:00 11:54:51 0:49:51   0:50:52 16.0
  17 Double Handed   K6 143 D Gorringe John & Becci     LTSC 913 11:05:00 11:52:26 0:47:26   0:51:57 17.0
  18 Double Handed Strung Along Merlin Rocket 3784 Mark Barwell Louise Johnson     LTSC 980 11:05:00 11:56:00 0:51:00   0:52:02 18.0
  19 Single Handed   RS Aero 9 2156 Euan Etheridge         1014 11:00:00 11:52:54 0:52:54   0:52:10 19.0
  20 Single Handed   Solo 5796 Andy Hyland       LTSC 1143 11:00:00 11:59:39 0:59:39   0:52:11 20.0
  21 Double Handed   29er 2139 Geoff Havers Abby Keightley-Hanson     LTSC 907     RIB     21.0
  21 Single Handed   RS Aero 7 1336 Ben Clifford         1065 11:00:00 11:55:57 0:55:57   0:52:32 21.0
  23 Single Handed Rattler Solo 5570 Malcolm Buchanan       LTSC 1143 11:00:00 12:00:10 1:00:10   0:52:38 22.0
  24 Double Handed   Seafly 705 John Martin Pam Martin Adrian Bateman   LTSC 1074 11:05:00 12:02:15 0:57:15   0:53:18 23.0
  25 Double Handed White Tiger Merlin Rocket 3748 Nigel Brooke Gareth Griffiths       980 11:05:00 11:57:24 0:52:24   0:53:28 24.0
  26 Single Handed   Solo 5354 Robin Milledge       LTSC 1143 11:00:00 12:01:10 1:01:10   0:53:31 25.0
  27 Double Handed   Merlin Rocket 3780 George Richards Greg Brown A Daley   RLymYC 980 11:05:00 11:58:13 0:53:13   0:54:18 26.0
  28 Double Handed   Seafly 704 John Claridge Clare Sleigh Abby Keighley Hanson   LTSC 1074 11:05:00 12:03:23 0:58:23   0:54:22 27.0
  29 Single Handed   RS 300 313 Ben Green       LTSC 970 11:00:00 11:52:49 0:52:49   0:54:27 28.0
  30 Double Handed   Merlin Rocket 3789 Nick Scroggie Eddie Scroggie     Parkstone YC 980 11:05:00 11:58:29 0:53:29   0:54:34 29.0
  31 Single Handed   Solo 5778 Shaun Welsh       LTSC 1143 11:00:00 12:02:23 1:02:23   0:54:35 30.0
  32 Double Handed Green Thing Tri 18 1 Toby Collyer John Levell William Homewood   LTSC 747 11:05:00 11:45:49 0:40:49   0:54:38 31.0
  33 Single Handed   Lymington River Scow 556 John Chaundy       LTSC 1485 11:00:00 12:21:34 1:21:34   0:54:56 32.0
  34 Single Handed   Solo 5871 Tim Wade       LTSC 1143 11:00:00 12:03:15 1:03:15   0:55:20 33.0
  35 Double Handed Trouble RS 200 1490 Matt Perkins Daniel Webb     LTSC 1046 11:05:00 12:03:05 0:58:05   0:55:32 34.5
  35 Single Handed   RS Aero 9 2369 Tom Ehler       LTSC 1014 11:00:00 11:56:19 0:56:19   0:55:32 34.5
  37 Double Handed   RS 200 1337 G Wallis J Wallis       1046 11:05:00 12:03:30 0:58:30   0:55:56 36.0
  38 Double Handed   Merlin Rocket 3661 Graham Scroggie Jade Bowen     LTSC 980 11:05:00 12:00:17 0:55:17   0:56:25 37.0
  39 Single Handed   RS Aero 7 2503 Dan Bird       LTSC 1065 11:00:00 12:00:13 1:00:13   0:56:32 38.0
  40 Single Handed Southern Soul RS 700 769 Paul Hemsley       RLymYC 845 11:00:00 11:48:00 0:48:00   0:56:48 39.0
  41 Double Handed   Seafly 706 Adrian Bateman Mandy Bateman     LTSC 1074 11:05:00 12:06:10 1:01:10   0:56:57 40.0
  42 Single Handed   Laser Radial 209188 Findlay Bignoid-Kyles       LTSC 1145 11:00:00 12:05:47 1:05:47   0:57:27 41.0
  43 Single Handed   Gull Spirit 2803 Annie Pike       LTSC 1363 11:00:00 12:18:37 1:18:37   0:57:41 42.0
  44 Single Handed   RS Aero 7 2551 Julie Willis       LTSC 1065 11:00:00 12:01:35 1:01:35   0:57:49 43.0
  45 Single Handed   RS Aero 7 1334 Adrian Baker         1065 11:00:00 12:02:50 1:02:50   0:59:00 44.0
  46 Single Handed   RS Aero 7 1396 Nick Ingram       LTSC 1065 11:00:00 12:03:04 1:03:04   0:59:13 45.0
  47 Single Handed   Hadron H2 127 Chris Brown         1034 11:00:00 12:02:07 1:02:07   1:00:04 46.0
  48 Single Handed   Scow KH 125 Jon Reynolds         1485 11:00:00 12:30:30 1:30:30   1:00:57 47.0
  49 Double Handed   RS 800 1218 George Richards Greg Brown     LTSC 799 11:05:00 11:55:38 0:50:38   1:03:22 48.0
  50 Double Handed   F 18 1588 W Homewood S Homeward     LTSC 673 11:05:00 11:48:18 0:43:18   1:04:20 49.0
  51 Double Handed Hairy Biscuits International 14 1467 Pete Conway Tig Williams     LTSC 758 11:05:00 11:59:49 0:54:49   1:12:19 50.0

R2 - 2020-01-12 at 1100

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00:00
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 11:00:00
  Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName Crew 2 Cr3 Club PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
  1 Single Handed   RS Aero 7 2541 Nev Herbert       LTSC 1065 11:00:00 11:35:27 0:35:27   0:33:17 1.0
  2 Double Handed   420 23099 Tig Williams Pete Conway       1111 11:00:00 11:37:27 0:37:27   0:33:43 2.0
  3 Double Handed   RS 200 626 Will Taylor Richard Abendstern     LTSC 1046 11:00:00 11:36:10 0:36:10   0:34:35 3.0
  4 Single Handed   RS Aero 7 2749 Simon McGuire         1065 11:00:00 11:36:51 0:36:51   0:34:36 4.0
  5 Double Handed   Scorpion 2028 Ryan Buchanon Hannanh Buchanon     LTSC 1036 11:00:00 11:36:18 0:36:18   0:35:02 5.0
  6 Single Handed   RS 300 339 Peter Barton       LTSC 970 11:00:00 11:34:07 0:34:07   0:35:10 6.0
  7 Double Handed Fluffy Merlin Rocket 3719 Rob Martin Alex Hayman     LTSC 980     RIB     6.5
  8 Single Handed   Dawn 390 5 Andy Maskell         1110 11:00:00 11:40:09 0:40:09   0:36:10 7.0
  9 Double Handed   Tasar 363 Richard Russell Pete Bell Nick Mowll   LTSC 1020 11:00:00 11:36:59 0:36:59   0:36:15 8.0
  10 Single Handed   Phantom 1391 Nigel King       LTSC 1002 11:00:00 11:36:25 0:36:25   0:36:21 9.0
  11 Single Handed   Solo 5130 Mark Lee       LTSC 1143 11:00:00 11:41:48 0:41:48   0:36:34 10.0
  12 Double Handed   Seafly 704 John Claridge Clare Sleigh Abby Keighley Hanson   LTSC 1074 11:00:00 11:40:06 0:40:06   0:37:20 11.0
  13 Single Handed Rattler Solo 5570 Malcolm Buchanan       LTSC 1143 11:00:00 11:43:06 0:43:06   0:37:42 12.0
  14 Double Handed   Merlin Rocket 3778 Dave Lenz Vicky Lenz     LTSC 980 11:00:00 11:37:15 0:37:15   0:38:01 13.0
  15 Single Handed   RS Aero 5 2551 Julie Willis       LTSC 1136 11:00:00 11:43:12 0:43:12   0:38:02 14.0
  16 Single Handed   Solo 5871 Tim Wade       LTSC 1143 11:00:00 11:43:49 0:43:49   0:38:20 15.0
  17 Single Handed   Solo 5824 Tom Campbell       Spinnaker SC 1143 11:00:00 11:43:51 0:43:51   0:38:22 16.0
  18 Single Handed   Solo 5354 Robin Milledge       LTSC 1143 11:00:00 11:43:54 0:43:54   0:38:24 17.0
  19 Single Handed   RS 300 313 Ben Green       LTSC 970 11:00:00 11:38:15 0:38:15   0:39:26 18.0
  20 Single Handed   RS 700 945 Richard Lilley       LTSC 845 11:00:00 11:33:26 0:33:26   0:39:34 19.0
  21 Double Handed Trouble RS 200 1490 Matt Perkins Daniel Webb     LTSC 1046 11:00:00 11:41:28 0:41:28   0:39:39 20.0
  22 Double Handed   K6 143 D Gorringe John & Becci     LTSC 913 11:00:00 11:36:56 0:36:56   0:40:27 21.0
  23 Single Handed   D-One 904 Giles Chipperfield       LTSC 948 11:00:00 11:39:18 0:39:18   0:41:27 22.0
  24 Single Handed   Solo 5796 Andy Hyland       LTSC 1143 11:00:00 11:47:47 0:47:47   0:41:48 23.0
  25 Single Handed   D-One 3 Declan Clamp       LTSC 948 11:00:00 11:41:52 0:41:52   0:44:10 24.0
  26 Double Handed Trotters RS 400 1439 Kevin Podger Heather Chipperfield     LTSC 942     DNS     31.0
  26 Single Handed   RS Aero 7 1336 Ben Clifford         1065     DNF     31.0
  26 Double Handed Green Thing Tri 18 1 Toby Collyer John Levell William Homewood   LTSC 747     DNF     31.0
  26 Single Handed   Lymington River Scow 556 John Chaundy       LTSC 1485     DNF     31.0
  26 Double Handed   RS 800 1218 George Richards Greg Brown     LTSC 799     DNF     31.0
  26 Single Handed   RS 300 556 Peter Mackin       LTSC 970     DNF     31.0

R3 - 2020-01-19 at 1100

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00:00
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 11:05:00
  Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName Crew 2 Cr3 Club PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
  1 Single Handed   D-One 904 Giles Chipperfield       LTSC 948 11:00:00 12:01:54 1:01:54   1:05:18 1.0
  2 Single Handed   Phantom 1391 Nigel King       LTSC 1002 11:00:00 12:07:15 1:07:15   1:07:07 2.0
  3 Single Handed   Finn 69 Cy Grisley       Keyhaven Yc 1051 11:00:00 12:11:25 1:11:25   1:07:57 3.0
  4 Double Handed Fluffy Merlin Rocket 3719 Rob Martin Alex Hayman     LTSC 980 11:05:00 12:12:23 1:07:23   1:08:46 4.0
  5 Double Handed   K6 143 D Gorringe John & Becci     LTSC 913 11:05:00 12:07:49 1:02:49   1:08:48 5.0
  6 Single Handed   RS Aero 7 2318 Hugh Styles         1065 11:00:00 12:13:20 1:13:20   1:08:51 6.0
  7 Double Handed   RS 400 1236 Mike Baker June       942 11:05:00 12:10:01 1:05:01   1:09:01 7.0
  8 Single Handed   D-One 5 P Davies         948 11:00:00 12:06:00 1:06:00   1:09:37 8.0
  9 Double Handed   RS 200 626 Will Taylor Richard Abendstern     LTSC 1046 11:05:00 12:17:51 1:12:51   1:09:39 9.0
  10 Single Handed   D-One 3 Declan Clamp       LTSC 948 11:00:00 12:06:24 1:06:24   1:10:03 10.0
  11 Double Handed Iris RS 800 1220 Luke McEwen Emma McEwen     RLymYC 799 11:05:00 12:01:20 0:56:20   1:10:30 11.0
  12 Double Handed   Seafly 704 John Claridge Clare Sleigh Abby Keighley Hanson   LTSC 1074 11:05:00 12:21:49 1:16:49   1:11:31 12.0
  13 Single Handed   Solo 5130 Mark Lee       LTSC 1143 11:00:00 12:21:54 1:21:54   1:11:39 13.0
  14 Double Handed   Merlin Rocket 3778 Dave Lenz Vicky Lenz     LTSC 980 11:05:00 12:15:15 1:10:15   1:11:41 14.0
  15 Single Handed   RS 300 339 Peter Barton       LTSC 970 11:00:00 12:09:55 1:09:55   1:12:05 15.0
  16 Double Handed Trotters RS 400 1439 Kevin Podger Heather Chipperfield     LTSC 942 11:05:00 12:13:22 1:08:22   1:12:35 16.0
  17 Double Handed   Merlin Rocket 3683 Chloe George Ben George Alex Hayman   LTSC 980 11:05:00 12:16:48 1:11:48   1:13:16 17.5
  17 Single Handed   RS Aero 7 1336 Ben Clifford         1065 11:00:00 12:18:02 1:18:02   1:13:16 17.5
  19 Double Handed   Scorpion 2028 Ryan Buchanon Hannanh Buchanon     LTSC 1036 11:05:00 12:21:08 1:16:08   1:13:29 19.0
  20 Double Handed   RS 200 1337 G Wallis J Wallis       1046 11:05:00 12:22:00 1:17:00   1:13:37 20.0
  21 Double Handed   Merlin Rocket 3732 John Cooper B Wigley     LTSC 980 11:05:00 12:17:18 1:12:18   1:13:47 21.0
  22 Single Handed   RS 300 313 Ben Green       LTSC 970 11:00:00 12:11:36 1:11:36   1:13:49 22.0
  23 Double Handed White Tiger Merlin Rocket 3748 Nigel Brooke Gareth Griffiths       980 11:05:00 12:17:30 1:12:30   1:13:59 23.0
  24 Single Handed   RS Aero 7 2541 Nev Herbert       LTSC 1065 11:00:00 12:19:01 1:19:01   1:14:12 24.0
  25 Single Handed   RS Aero 7 2949 J Bennett       LTSC 1065 11:00:00 12:19:16 1:19:16   1:14:26 25.0
  26 Double Handed Strung Along Merlin Rocket 3784 Mark Barwell Louise Johnson     LTSC 980 11:05:00 12:18:07 1:13:07   1:14:37 26.0
  27 Single Handed   Finn 96 Simon Moss         1051 11:00:00 12:18:28 1:18:28   1:14:40 27.0
  28 Double Handed   Merlin Rocket 3641 Mark Waterhouse Anna Aylward       980 11:05:00 12:18:11 1:13:11   1:14:41 28.0
  29 Single Handed   Hadron H2 127 Chris Brown         1034 11:00:00 12:17:48 1:17:48   1:15:15 29.0
  30 Double Handed Green Thing Tri 18 1 Toby Collyer John Levell William Homewood   LTSC 747 11:05:00 12:01:21 0:56:21   1:15:26 30.0
  31 Single Handed   RS Aero 9 1551 William Homewood       LTSC 1014 11:00:00 12:16:43 1:16:43   1:15:39 31.0
  32 Double Handed   Merlin Rocket 3789 Nick Scroggie Eddie Scroggie     Parkstone YC 980 11:05:00 12:19:15 1:14:15   1:15:46 32.0
  33 Single Handed   RS Aero 7 2551 Julie Willis       LTSC 1065 11:00:00 12:21:12 1:21:12   1:16:15 33.0
  34 Single Handed   RS Aero 9 2369 Tom Ehler       LTSC 1014 11:00:00 12:17:20 1:17:20   1:16:16 34.0
  35 Single Handed Rattler Solo 5570 Malcolm Buchanan       LTSC 1143 11:00:00 12:27:15 1:27:15   1:16:20 35.0
  36 Double Handed   Merlin Rocket 3733 Nick Simmons Lex Hanham       980 11:05:00 12:19:49 1:14:49   1:16:21 36.0
  37 Single Handed   RS 700 954 Richard Keeton       LTSC 845 11:00:00 12:05:35 1:05:35   1:17:37 37.0
  38 Double Handed   B14 681 W Rand Q Van Mars       860 11:05:00 12:12:44 1:07:44   1:18:46 38.0
  39 Single Handed   Blaze 815 D Angwin         1027 11:00:00 12:21:00 1:21:00   1:18:52 39.0
  40 Single Handed Southern Soul RS 700 769 Paul Hemsley       RLymYC 845 11:00:00 12:07:02 1:07:02   1:19:20 40.0
  41 Single Handed   D-One 501 D Osborne         948 11:00:00 12:15:15 1:15:15   1:19:23 41.0
  42 Double Handed Trouble RS 200 1490 Matt Perkins Daniel Webb     LTSC 1046 11:05:00 12:28:03 1:23:03   1:19:24 42.0
  43 Double Handed   Enterprise 23518 J George H George       1119 11:05:00 12:35:09 1:30:09   1:20:34 43.0
  44 Double Handed   F 18 1588 W Homewood S Homeward     LTSC 673 11:05:00 11:59:38 0:54:38   1:21:11 44.0
  45 Double Handed   29er 2139 Geoff Havers Abby Keightley-Hanson     LTSC 907 11:05:00 12:18:50 1:13:50   1:21:24 45.0
  46 Double Handed   Merlin Rocket 3780 George Richards Greg Brown A Daley   RLymYC 980 11:05:00 12:24:50 1:19:50   1:21:28 46.0
  47 Single Handed   RS Aero 9 1972 Tim Blackwell       LTSC 1014 11:00:00 12:22:39 1:22:39   1:21:31 47.0
  48 Single Handed   Solo 5559 Richard Goodenough       LTSC 1143 11:00:00 12:34:05 1:34:05   1:22:19 48.0
  49 Single Handed   RS Aero 7 2749 Simon McGuire         1065 11:00:00 12:28:57 1:28:57   1:23:31 49.0
  50 Double Handed   Seafly 705 John Martin Pam Martin Adrian Bateman   LTSC 1074 11:05:00 12:35:37 1:30:37   1:24:22 50.0
  51 Single Handed   Solo 5354 Robin Milledge       LTSC 1143 11:00:00 12:38:03 1:38:03   1:25:47 51.0
  52 Double Handed   Seafly 706 Adrian Bateman Mandy Bateman     LTSC 1074 11:05:00 12:37:30 1:32:30   1:26:08 52.0
  53 Double Handed Hairy Biscuits International 14 1467 Pete Conway Tig Williams     LTSC 758 11:05:00 12:11:20 1:06:20   1:27:31 53.0
  54 Single Handed   Laser 192487 Ian White       LTSC 1099 11:00:00 12:37:44 1:37:44   1:28:56 54.0
  55 Single Handed   RS Aero 7 1396 Nick Ingram       LTSC 1065 11:00:00 12:35:04 1:35:04   1:29:16 55.0
  56 Double Handed Just Pucca Wayfarer 4047 Annie Pike John Sims     LTSC 1102 11:05:00 12:43:40 1:38:40   1:29:32 56.0
  57 Single Handed   RS Aero 7 2503 Dan Bird       LTSC 1065 11:00:00 12:35:34 1:35:34   1:29:44 57.0
  58 Single Handed   Laser Radial 206853 Phoebe Hutchins       LTSC 1145 11:00:00 12:44:38 1:44:38   1:31:23 58.0
  59 Single Handed   Contender K520 R Baddeley         969 11:00:00 12:41:04 1:41:04   1:44:18 59.0
  60 Single Handed   Scow KH 125 Jon Reynolds         1485 11:00:00 12:44:40 DNF     62.0
  60 Single Handed   Contender 2389 Phil Lee       LTSC 969     DNF     62.0

R4 - 2020-01-26 at 1100

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00:00
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 11:13:00
  Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName Crew 2 Cr3 Club PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
  1 Double Handed   Scorpion 2028 Ryan Buchanon Hannanh Buchanon     LTSC 1036 11:13:00 11:49:07 0:36:07   0:34:52 1.0
  2 Single Handed   RS Aero 7 2541 Nev Herbert       LTSC 1065 11:00:00 11:37:19 0:37:19   0:35:02 2.0
  3 Double Handed   420 23099 Tig Williams Pete Conway       1111 11:13:00 11:52:09 0:39:09   0:35:14 3.0
  4 Double Handed   Merlin Rocket 3683 Chloe George Ben George Alex Hayman   LTSC 980 11:13:00 11:47:52 0:34:52   0:35:35 4.0
  5 Double Handed   Merlin Rocket 3778 Dave Lenz Vicky Lenz     LTSC 980 11:13:00 11:48:28 0:35:28   0:36:11 5.0
  6 Double Handed Strung Along Merlin Rocket 3784 Mark Barwell Louise Johnson     LTSC 980 11:13:00 11:49:35 0:36:35   0:37:20 6.0
  7 Double Handed   K6 143 D Gorringe John & Becci     LTSC 913 11:13:00 11:47:17 0:34:17   0:37:33 7.5
  7 Double Handed   Merlin Rocket 3732 John Cooper B Wigley     LTSC 980 11:13:00 11:49:48 0:36:48   0:37:33 7.5
  9 Double Handed   Merlin Rocket 3789 Nick Scroggie Eddie Scroggie     Parkstone YC 980 11:13:00 11:49:58 0:36:58   0:37:43 9.0
  10 Single Handed   Blaze 815 D Angwin         1027 11:00:00 11:39:35 0:39:35   0:38:33 10.0
  11 Double Handed   Seafly 704 John Claridge Clare Sleigh Abby Keighley Hanson   LTSC 1074 11:13:00 11:54:36 0:41:36   0:38:44 11.0
  12 Double Handed   Merlin Rocket 3733 Nick Simmons Lex Hanham       980 11:13:00 11:51:05 0:38:05   0:38:52 12.0
  13 Double Handed Trotters RS 400 1439 Kevin Podger Heather Chipperfield     LTSC 942 11:13:00 11:50:09 0:37:09   0:39:26 13.0
  14 Single Handed   Finn 69 Cy Grisley       Keyhaven Yc 1051 11:00:00 11:41:53 0:41:53   0:39:51 14.0
  15 Single Handed   Finn 96 Simon Moss         1051 11:00:00 11:42:17 0:42:17   0:40:14 15.0
  16 Double Handed White Tiger Merlin Rocket 3748 Nigel Brooke Gareth Griffiths       980 11:13:00 11:52:30 0:39:30   0:40:18 16.0
  17 Single Handed   Finn 577 R Steel         1051 11:00:00 11:43:25 0:43:25   0:41:19 17.0
  18 Single Handed   RS Aero 5 2551 Julie Willis       LTSC 1136 11:00:00 11:47:04 0:47:04   0:41:26 18.0
  19 Single Handed   Solo 5130 Mark Lee       LTSC 1143 11:00:00 11:48:28 0:48:28   0:42:24 19.0
  20 Single Handed   RS Aero 9 2369 Tom Ehler       LTSC 1014 11:00:00 11:44:00 0:44:00   0:43:24 20.0
  21 Single Handed Rattler Solo 5570 Malcolm Buchanan       LTSC 1143 11:00:00 11:49:47 0:49:47   0:43:33 21.0
  22 Double Handed Trouble RS 200 1490 Matt Perkins Daniel Webb     LTSC 1046 11:13:00 11:58:56 0:45:56   0:43:55 22.0
  23 Single Handed   D-One 904 Giles Chipperfield       LTSC 948 11:00:00 11:42:13 0:42:13   0:44:32 23.0
  24 Single Handed   Solo 5871 Tim Wade       LTSC 1143 11:00:00 11:51:46 0:51:46   0:45:17 24.0
  25 Single Handed   RS 300 313 Ben Green       LTSC 970 11:00:00 11:44:37 0:44:37   0:46:00 25.0
  26 Single Handed   D-One 3 Declan Clamp       LTSC 948 11:00:00 11:46:20 0:46:20   0:48:52 26.0
  27 Single Handed   Hadron H2 127 Chris Brown         1034 11:00:00 11:56:12 0:56:12   0:54:21 27.0
  28 Single Handed Southern Soul RS 700 769 Paul Hemsley       RLymYC 845 11:00:00 11:48:04 0:48:04   0:56:53 28.0
  29 Double Handed Fluffy Merlin Rocket 3719 Rob Martin Alex Hayman     LTSC 980     DNF     40.0
  29 Double Handed   29er 2139 Geoff Havers Abby Keightley-Hanson     LTSC 907     DNF     40.0
  29 Single Handed   Solo 5354 Robin Milledge       LTSC 1143 11:00:00 11:38:35 DNF     40.0
  29 Single Handed   Lymington River Scow 556 John Chaundy       LTSC 1485 11:00:00 11:53:38 DNF     40.0
  29 Double Handed   RS 800 1218 George Richards Greg Brown     LTSC 799     DNF     40.0
  29 Single Handed   Finn 626 A Hurst       LTSC 1051     DNF     40.0
  29 Single Handed   Musto Skiff 294 G Stones         849     DNF     40.0
  29 Single Handed   RS 700 945 Richard Lilley       LTSC 845 11:00:00 11:38:22 DNF     40.0
  29 Single Handed   RS 700 954 Richard Keeton       LTSC 845     DSQ     40.0
  29 Double Handed Just Pucca Wayfarer 4047 Annie Pike John Sims     LTSC 1102     DNF     40.0
  39 Single Handed   Laser Radial 130303 David Smethurst       LTSC 1145     RIB     92.0

R5 - 2020-02-02 at 1100

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 11:00:00
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 11:05:00
  Rank Fleet Boat Class SailNo HelmName CrewName Crew 2 Cr3 Club PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
  1 Single Handed   RS 700 1032 Liam Willis       LTSC 845 11:00:00 11:38:40 0:38:40   0:45:46 1.0
  2 Double Handed   29er 2139 Geoff Havers Abby Keightley-Hanson     LTSC 907 11:05:00 11:47:25 0:42:25   0:46:46 2.0
  3 Double Handed   Merlin Rocket 3778 Dave Lenz Vicky Lenz     LTSC 980 11:05:00 11:51:31 0:46:31   0:47:28 3.0
  4 Double Handed   Merlin Rocket 3791 Jon Gorringe Mimi Gorringe       980 11:05:00 11:52:02 0:47:02   0:48:00 4.0
  5 Double Handed   29er 137 Evan Etheridge Will Wood       907 11:05:00 11:48:37 0:43:37   0:48:05 5.0
  6 Double Handed   Merlin Rocket 3683 Chloe George Ben George Alex Hayman   LTSC 980 11:05:00 11:52:23 0:47:23   0:48:21 6.0
  7 Single Handed   Phantom 1391 Nigel King       LTSC 1002 11:00:00 11:48:45 0:48:45   0:48:39 7.0
  8 Double Handed   Seafly 704 John Claridge Clare Sleigh Abby Keighley Hanson   LTSC 1074 11:05:00 11:57:16 0:52:16   0:48:40 8.0
  9 Double Handed Fluffy Merlin Rocket 3719 Rob Martin Alex Hayman     LTSC 980 11:05:00 11:52:53 0:47:53   0:48:52 9.0
  10 Double Handed   420 23099 Tig Williams Pete Conway       1111 11:05:00 11:59:26 0:54:26   0:49:00 10.0
  11 Single Handed   RS 700 730 Toby Collyer       LTSC 845 11:00:00 11:41:28 0:41:28   0:49:04 11.0
  12 Double Handed   Scorpion 2028 Ryan Buchanon Hannanh Buchanon     LTSC 1036 11:05:00 11:55:51 0:50:51   0:49:05 12.0
  13 Single Handed   Laser 4.7 183312 Findlay Bignoid-Kyles       LTSC 1207 11:00:00 11:59:32 0:59:32   0:49:19 13.0
  14 Single Handed   RS Aero 7 2541 Nev Herbert       LTSC 1065 11:00:00 11:52:36 0:52:36   0:49:23 14.0
  15 Single Handed   Musto Skiff 294 G Stones         849 11:00:00 11:42:32 0:42:32   0:50:06 15.0
  16 Double Handed   K6 143 D Gorringe John & Becci     LTSC 913 11:05:00 11:51:36 0:46:36   0:51:02 16.0
  17 Single Handed   Finn 69 Cy Grisley       Keyhaven Yc 1051 11:00:00 11:53:40 0:53:40   0:51:04 17.0
  18 Double Handed   Merlin Rocket 3733 Nick Simmons Lex Hanham       980 11:05:00 11:55:04 0:50:04   0:51:05 18.0
  19 Single Handed   Finn 96 Simon Moss         1051 11:00:00 11:53:51 0:53:51   0:51:14 19.0
  20 Single Handed   D-One 904 Giles Chipperfield       LTSC 948 11:00:00 11:49:02 0:49:02   0:51:43 20.0
  21 Single Handed   RS Aero 5 2551 Julie Willis       LTSC 1136 11:00:00 11:58:50 0:58:50   0:51:47 21.0
  22 Single Handed   RS Aero 9 2369 Tom Ehler       LTSC 1014 11:00:00 11:52:41 0:52:41   0:51:57 22.0
  23 Single Handed   Solo 5796 Andy Hyland       LTSC 1143 11:00:00 11:59:48 0:59:48   0:52:19 23.0
  24 Double Handed Trouble RS 200 1490 Matt Perkins Daniel Webb     LTSC 1046 11:05:00 12:00:27 0:55:27   0:53:01 24.0
  25 Single Handed   Finn 577 R Steel         1051 11:00:00 11:56:01 0:56:01   0:53:18 25.0
  26 Single Handed   Solo 5824 Tom Campbell       Spinnaker SC 1143 11:00:00 12:01:07 1:01:07   0:53:28 26.0
  27 Single Handed   D-One 5 P Davies         948 11:00:00 11:52:13 0:52:13   0:55:05 27.0
  28 Double Handed   RS 400 1236 Mike Baker June       942 11:05:00 11:57:39 0:52:39   0:55:54 28.0
  29 Single Handed   RS Aero 7 1396 Nick Ingram       LTSC 1065 11:00:00 12:01:53 1:01:53   0:58:06 29.0
  30 Single Handed Southern Soul RS 700 769 Paul Hemsley       RLymYC 845 11:00:00 11:52:17 0:52:17   1:01:52 30.0
  31 Single Handed Rattler Solo 5570 Malcolm Buchanan       LTSC 1143 11:00:00 11:50:37 DNF     33.0
  31 Single Handed   RS Aero 7 2749 Simon McGuire         1065     OCS     33.0
  33 Double Handed   Seafly 705 John Martin Pam Martin Adrian Bateman   LTSC 1074     RIB     36.5

www.ltsc.co.uk
sailing@ltsc.co.uk

www.ltsc.co.lk
sailing@ltsc.co.uk

Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com