event burgee venue burgee

Hot Toddy

Lymington Town Sailing Club

Results are provisional as of 10:11 on December 20, 2021

Hot Toddy - 2021-01-19 at 10:30

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:30
Rank Fleet Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Group 3 RS AERO 7 1209 LTSC David Ellis   1065 10:30 11:28:19 0:58:19   0:54:45 1.0
2 Group 2 MERLIN-ROCKET 3778 LTSC David Lenz Vicki Lenz 980 10:30 11:25:38 0:55:38   0:56:46 2.0
3 Group 2 MERLIN-ROCKET 3719 LTSC Rob Martin Jan Martin 980 10:30 11:26:04 0:56:04   0:57:13 3.0
4 Group 2 PHANTOM 1391 LTSC Nigel King   1004 10:30 11:27:31 0:57:31   0:57:17 4.0
5 Group 1 RS 400 1439 LTSC Kevin Podger Heather Chipperfield 942 10:30 11:24:03 0:54:03   0:57:23 5.0
6 Group 3 Laser 192487 LTSC Ian White   1100 10:30 11:33:35 1:03:35   0:57:48 6.0
7 Group 1 D-One 904 LTSC Giles Chipperfield   948 10:30 11:25:29 0:55:29   0:58:32 7.0
8 Group 1 OSPREY 1322 LTSC Geoff Havers Abby Keightley-Hanson 930 10:30 11:24:28 0:54:28   0:58:34 8.0
9 Group 1 RS 400 1418 LTSC Howard Farbrother Louise Hosken 942 10:30 11:25:25 0:55:25   0:58:50 9.0
10 Group 1 RS 400 1236 LTSC Mike Baker June Baker 942 10:30 11:25:43 0:55:43   0:59:09 10.0
11 Group 1 D-One 151   Ben Clifford   948 10:30 11:26:30 0:56:30   0:59:36 11.0
12 Group 3 RS AERO 7 3870 LTSC Chloe George   1065 10:30 11:35:15 1:05:15   1:01:16 12.0
13 Group 3 SEAFLY 705 LTSC Dan Martin Pam Martin 1071 10:30 11:38:10 1:08:10   1:03:39 13.0
14 Group 3 RS AERO 7 2503 LTSC Dan Bird   1065 10:30 11:37:53 1:07:53   1:03:44 14.0
15 Group 3 WAYFARER 4047 LTSC Annie Pike John Sims 1102 10:30 11:40:38 1:10:38   1:04:06 15.0
16 Group 2 TASAR 363 LTSC Richard Russell Sylvia Weger 1022 10:30 11:35:34 1:05:34   1:04:09 16.0
17 Group 2 MERLIN-ROCKET 3815 LTSC Mark Barwell Lou Johnson 980 10:30 11:33:26 1:03:26   1:04:44 17.0
18   RS AERO 9 2204   Alan Markham   1014 10:30 11:35:53 1:05:53   1:04:58 18.0
19 Group 3 SOLO 5917 LTSC Stuart Watson   1142 10:30 11:45:00 1:15:00   1:05:40 19.0
20 Group 3 RS AERO 7 2949 LTSC Jenny Bennett   1065 10:30 11:40:16 1:10:16   1:05:59 20.0
21 Group 2 MERLIN-ROCKET 3650 LTSC Gareth Griffiths Krysti Galpin 980 10:30 11:35:47 1:05:47   1:07:08 21.0
22 Group 1 RS 700 945 LTSC Richard Lilley   845 10:30 11:27:05 0:57:05   1:07:33 22.0
23 Group 3 RS AERO 7 2199 LTSC Chris Bunce   1065 10:30 11:42:31 1:12:31   1:08:05 23.0
24 Group 1 Musto Skiff 394 LTSC Nigel Walbank   849 10:30 11:28:28 0:58:28   1:08:52 24.0
25 Group 3 RS AERO 7 1396 LTSC Nick Ingram   1065 10:30 11:45:21 1:15:21   1:10:45 25.0
26   SEAFLY 706   Adrian Bateman Mandy Bateman 1071 10:30 11:56:18 1:26:18   1:20:35 26.0
27 Group 4 Mirror 48756   Nick Simmons Finn Simmons 1390     RET     30.0
27 Group 3 RS AERO 7 3597 LTSC Peter Barton   1065 10:30 11:30:40 RET     30.0
27 Group 3 RS AERO 7 2551 LTSC Julie Willis   1065 10:30 11:25:57 RET     30.0
27 Group 3 RS AERO 7 2541 LTSC Nev Herbert   1065 10:30 11:34:52 RET     30.0

www.ltsc.co.uk
sailing@ltsc.co,uk

www.ltsc.co.uk
sailing@ltsc.co.uk

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com