event burgee venue burgee

LYMINGTON TOWN SAILING CLUB

Solent Dinghy Series Race 4

provisional only

R1 - Christchurch Ledge Division - 13/09/2020 at 10:5

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:35
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Group 3 Christchurch Ledge CONTENDER 675 LTSC David Gautier   969 10:35 14:04:38 3:29:38   3:36:20 1.0
2 Group 3 Christchurch Ledge CONTENDER 2711   Duncan Ward   969 10:35 14:10:30 3:35:30   3:42:24 2.0

R1 - North Head Division - 13/09/2020 at 10:5

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:35
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Group 3 North Head D-One 122 LTSC Ben Clifford   948 10:35 12:06:23 1:31:23   1:36:24 1.0
2 Group 2 North Head SEAFLY 705 LTSC John Martin Pam Martin 1071 10:35 12:19:16 1:44:16   1:37:21 2.0
3 Group 2 North Head TASAR 363 LTSC Richard Russell Sylvia Weger 1022 10:35 12:14:45 1:39:45   1:37:36 3.0
4 Group 3 North Head RS AERO 7 2541 LTSC Nev Herbert   1065 10:35 12:20:37 1:45:37   1:39:10 4.0
5 Group 2 North Head RS 500 988 LTSC Sean Ward Jo Ward 963 10:35 12:11:41 1:36:41   1:40:24 5.0
6 Group 3 North Head RS AERO 7 2551 LTSC Julie Willis   1065 10:35 12:23:23 1:48:23   1:41:46 6.0
7 Group 2 North Head Wayfarer 4047   Annie Pike John Sims 1102 10:35 12:35:05 2:00:05   1:48:58 7.0
8 Group 3 North Head Laser 164427   Alastair Beeton   1100 10:35 12:36:41 2:01:41   1:50:37 8.0

R1 - Yellow Mark Division - 13/09/2020 at 10:5

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:35
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Group 1 Yellow Mark RS 700 945 LTSC Richard Lilley   845 10:35 12:56:47 2:21:47   2:47:47 1.0
2 Group 1 Yellow Mark RS 700 769   Paul Hemsley   845 10:35 13:03:51 2:28:51   2:56:09 2.0
3 Group 2 Yellow Mark RS 400 1404 LTSC Matt Thomas Steve Nicholas 942 10:35 13:23:50 2:48:50   2:59:14 3.0
4 Group 1 Yellow Mark RS 700 757   Graeme Staddon   845 10:35 13:11:03 2:36:03   3:04:40 4.0
5 Group 1 Yellow Mark 29er 2139   Geoff Havers Abby Keightley-Hanson 907 10:35 13:27:06 2:52:06   3:09:45 5.0
6 Group 1 Yellow Mark International 14 1467   Peter Conway Tig Williams 758 10:35 13:15:05 2:40:05   3:31:12 6.0

www.ltsc.co.uk
sailing@ltsc.co,uk

www.ltsc.co.uk
sailing@ltsc.co.uk

Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com