event burgee venue burgee

Wroxham Week - Yare & Bure OD (Series 24) 1500

Norfolk Broads Yacht Club

Results are final as of 11:26 on August 3, 2021

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: TCF, Entries: 30, Scoring system: Appendix A
Rank Class HelmName Name_of_Boat Sail_number Club Full_Names_of_Crew_if_applicable Handicap Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Total Nett Notes
1st YBOD Chris Bunn Fox 142 NBYC Niki Tansley 0.86 3.0 1.0 2.0 3.0 1.0 (11.0) 21.0 10.0 Hayes Challenge Cup
2nd YBOD Richie Dugdale Galium Hawk 119 SFSC George Williams 0.86 6.0 5.0 1.0 2.0 2.0 (12.0) 28.0 16.0  
3rd YBOD Patrick Richardson Vanessa 27 NBYC Julia Richardson, Stuart Press 0.86 2.0 (14.0) 6.0 1.0 5.0 6.0 34.0 20.0  
4th YBOD David Talbot Red Admiral 55 NBYC Nicky Talbot 0.86 (8.0) 7.0 4.0 6.0 8.0 1.0 34.0 26.0  
5th YBOD Adam Barker Phoenix 125 NBYC   0.86 7.0 2.0 (10.0) 5.0 7.0 9.0 40.0 30.0 Peacock Trophy
6th YBOD Flip Dugdale The Miller 136 NBYC/Snowflake Gilly Foulds 0.86 12.0 8.0 5.0 (31.0 DNC) 3.0 4.0 63.0 32.0  
7th YBOD Simon Whipp(M) White Admiral 9 NBYC   0.86 4.0 4.0 3.0 7.0 (15.0) 15.0 48.0 33.0  
8th YBOD Peter Hawes Kallima 28 NBYC various 0.86 (15.0) 11.0 14.0 11.0 10.0 5.0 66.0 51.0  
9th YBOD Alexandra Brightwell Cinnamon Twist 138 NBYC Robert Brightwell 0.86 23.0 (31.0 DNF) 9.0 4.0 12.0 10.0 89.0 58.0  
10th YBOD Malcolm Kemp IRIS 124 NBYC Jonathan King 0.86 16.0 17.0 15.0 9.0 4.0 (31.0 DNC) 92.0 61.0  
11th YBOD Nick Gill Clouded yellow 41 NBYC Liz Gill 0.86 20.0 16.0 12.0 (31.0 DNC) 6.0 7.0 92.0 61.0  
12th YBOD Charles Bellamy Little Blue 95 NBYC Mark Easton 0.86 17.0 (18.0) 13.0 10.0 13.0 18.0 89.0 71.0  
13th YBOD Robin Richardson Golden Jubilee 67 NBYC   0.86 9.0 10.0 11.0 (31.0 DNC) 11.0 31.0 DNC 103.0 72.0  
14th YBOD James Macdonald Scotch Argus 37 NBYC Issy Macdonald 0.86 21.0 15.0 16.0 (31.0 DNC) 9.0 16.0 108.0 77.0  
15th YBOD John Clabburn Thecla 39 NBYC Neelia Clabburn 0.86 19.0 13.0 (31.0 DSQ) 31.0 DNC 31.0 DNC 3.0 128.0 97.0  
16th YBOD Mike Tims Speckled Wood 66 NBYC   0.86 22.0 12.0 17.0 (31.0 DNC) 16.0 31.0 DNE 129.0 98.0  
17th YBOD Ian Tims Scarlet Admiral 2 NBYC   0.86 1.0 (31.0 DNC) 7.0 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 132.0 101.0  
18th YBOD Robert Self Clearwing 14 NBYC Sally Self 0.86 (31.0 DNF) 6.0 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 2.0 132.0 101.0  
19th YBOD Martin Thompson Dingy Skipper 6 NBYC   0.86 5.0 3.0 (31.0 RET) 31.0 DSQ 31.0 DNC 31.0 DNC 132.0 101.0  
20th YBOD Paul Dennis Willow Beauty 60 NBYC   0.86 18.0 9.0 (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 13.0 133.0 102.0  
21st YBOD S Rix Leopard 131 NBYC   0.86 10.0 (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 8.0 142.0 111.0  
22nd YBOD Martin Jones Dark Green 85 NBYC   0.86 (31.0 DNC) 31.0 DNC 18.0 31.0 DNC 14.0 20.0 145.0 114.0  
23rd YBOD Paul Dennis Golden Copper 61 NBYC   0.86 (31.0 DNC) 31.0 DNC 8.0 14.0 ZFP 31.0 DNC 31.0 DNC 146.0 115.0  
24th YBOD Louis Bodmer Hawk 84     0.86 (31.0 DNC) 19.0 31.0 DNC 31.0 DNC 17.0 17.0 146.0 115.0  
25th YBOD John Reid Alchymist 128 NBYC Ray Johnson 0.86 14.0 (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 19.0 157.0 126.0  
26th YBOD James Dugdale Ghost 118 NBYC Kath Fiddy/Elise Carrington 0.86 11.0 (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 166.0 135.0  
27th YBOD Graham Waring Golden Y 87 NBYC   0.86 (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 12.0 31.0 DNC 31.0 DNC 167.0 136.0 Created from sailno wizard
28th YBOD Sue Funnell(M) Marmoress 25 NBYC   0.86 13.0 31.0 DNE 31.0 DNE (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNE 168.0 137.0  
29th       7       (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 14.0 169.0 138.0 Created from sailno wizard
30th YBOD Robbie Jakob Flame 123 NBYC   0.86 (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 186.0 155.0 Created from sailno wizard

Monday - 26-07-2021 at 1500

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class HelmName Name_of_Boat Sail_number Club Full_Names_of_Crew_if_applicable Handicap Place Points Notes
1 YBOD Ian Tims Scarlet Admiral 2 NBYC   0.86 1 1.0  
2 YBOD Patrick Richardson Vanessa 27 NBYC Julia Richardson, Stuart Press 0.86 2 2.0  
3 YBOD Chris Bunn Fox 142 NBYC Niki Tansley 0.86 3 3.0 Hayes Challenge Cup
4 YBOD Simon Whipp(M) White Admiral 9 NBYC   0.86 4 4.0  
5 YBOD Martin Thompson Dingy Skipper 6 NBYC   0.86 5 5.0  
6 YBOD Richie Dugdale Galium Hawk 119 SFSC George Williams 0.86 6 6.0  
7 YBOD Adam Barker Phoenix 125 NBYC   0.86 7 7.0 Peacock Trophy
8 YBOD David Talbot Red Admiral 55 NBYC Nicky Talbot 0.86 8 8.0  
9 YBOD Robin Richardson Golden Jubilee 67 NBYC   0.86 9 9.0  
10 YBOD S Rix Leopard 131 NBYC   0.86 10 10.0  
11 YBOD James Dugdale Ghost 118 NBYC Kath Fiddy/Elise Carrington 0.86 11 11.0  
12 YBOD Flip Dugdale The Miller 136 NBYC/Snowflake Gilly Foulds 0.86 12 12.0  
13 YBOD Sue Funnell(M) Marmoress 25 NBYC   0.86 13 13.0  
14 YBOD John Reid Alchymist 128 NBYC Ray Johnson 0.86 14 14.0  
15 YBOD Peter Hawes Kallima 28 NBYC various 0.86 15 15.0  
16 YBOD Malcolm Kemp IRIS 124 NBYC Jonathan King 0.86 16 16.0  
17 YBOD Charles Bellamy Little Blue 95 NBYC Mark Easton 0.86 17 17.0  
18 YBOD Paul Dennis Willow Beauty 60 NBYC   0.86 18 18.0  
19 YBOD John Clabburn Thecla 39 NBYC Neelia Clabburn 0.86 19 19.0  
20 YBOD Nick Gill Clouded yellow 41 NBYC Liz Gill 0.86 20 20.0  
21 YBOD James Macdonald Scotch Argus 37 NBYC Issy Macdonald 0.86 21 21.0  
22 YBOD Mike Tims Speckled Wood 66 NBYC   0.86 22 22.0  
23 YBOD Alexandra Brightwell Cinnamon Twist 138 NBYC Robert Brightwell 0.86 23 23.0  
24 YBOD Robert Self Clearwing 14 NBYC Sally Self 0.86 DNF 31.0  
24 YBOD Martin Jones Dark Green 85 NBYC   0.86 DNC 31.0  
24 YBOD Paul Dennis Golden Copper 61 NBYC   0.86 DNC 31.0  
24 YBOD Louis Bodmer Hawk 84     0.86 DNC 31.0  
24 YBOD Graham Waring Golden Y 87 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard
24       7       DNC 31.0 Created from sailno wizard
24 YBOD Robbie Jakob Flame 123 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard

Tuesday - 27-07-2021 at 1500

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class HelmName Name_of_Boat Sail_number Club Full_Names_of_Crew_if_applicable Handicap Place Points Notes
1 YBOD Chris Bunn Fox 142 NBYC Niki Tansley 0.86 1 1.0 Hayes Challenge Cup
2 YBOD Adam Barker Phoenix 125 NBYC   0.86 2 2.0 Peacock Trophy
3 YBOD Martin Thompson Dingy Skipper 6 NBYC   0.86 3 3.0  
4 YBOD Simon Whipp(M) White Admiral 9 NBYC   0.86 4 4.0  
5 YBOD Richie Dugdale Galium Hawk 119 SFSC George Williams 0.86 5 5.0  
6 YBOD Robert Self Clearwing 14 NBYC Sally Self 0.86 6 6.0  
7 YBOD David Talbot Red Admiral 55 NBYC Nicky Talbot 0.86 7 7.0  
8 YBOD Flip Dugdale The Miller 136 NBYC/Snowflake Gilly Foulds 0.86 8 8.0  
9 YBOD Paul Dennis Willow Beauty 60 NBYC   0.86 9 9.0  
10 YBOD Robin Richardson Golden Jubilee 67 NBYC   0.86 10 10.0  
11 YBOD Peter Hawes Kallima 28 NBYC various 0.86 11 11.0  
12 YBOD Mike Tims Speckled Wood 66 NBYC   0.86 12 12.0  
13 YBOD John Clabburn Thecla 39 NBYC Neelia Clabburn 0.86 13 13.0  
14 YBOD Patrick Richardson Vanessa 27 NBYC Julia Richardson, Stuart Press 0.86 14 14.0  
15 YBOD James Macdonald Scotch Argus 37 NBYC Issy Macdonald 0.86 15 15.0  
16 YBOD Nick Gill Clouded yellow 41 NBYC Liz Gill 0.86 16 16.0  
17 YBOD Malcolm Kemp IRIS 124 NBYC Jonathan King 0.86 17 17.0  
18 YBOD Charles Bellamy Little Blue 95 NBYC Mark Easton 0.86 18 18.0  
19 YBOD Louis Bodmer Hawk 84     0.86 19 19.0  
20 YBOD Alexandra Brightwell Cinnamon Twist 138 NBYC Robert Brightwell 0.86 DNF 31.0  
20 YBOD Ian Tims Scarlet Admiral 2 NBYC   0.86 DNC 31.0  
20 YBOD S Rix Leopard 131 NBYC   0.86 DNC 31.0  
20 YBOD Martin Jones Dark Green 85 NBYC   0.86 DNC 31.0  
20 YBOD Paul Dennis Golden Copper 61 NBYC   0.86 DNC 31.0  
20 YBOD John Reid Alchymist 128 NBYC Ray Johnson 0.86 DNC 31.0  
20 YBOD James Dugdale Ghost 118 NBYC Kath Fiddy/Elise Carrington 0.86 DNC 31.0  
20 YBOD Graham Waring Golden Y 87 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard
20 YBOD Sue Funnell(M) Marmoress 25 NBYC   0.86 DNE 31.0  
20       7       DNC 31.0 Created from sailno wizard
20 YBOD Robbie Jakob Flame 123 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard

Wednesday - 28-07-2021 at 1500

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class HelmName Name_of_Boat Sail_number Club Full_Names_of_Crew_if_applicable Handicap Place Points Notes
1 YBOD Richie Dugdale Galium Hawk 119 SFSC George Williams 0.86 1 1.0  
2 YBOD Chris Bunn Fox 142 NBYC Niki Tansley 0.86 2 2.0 Hayes Challenge Cup
3 YBOD Simon Whipp(M) White Admiral 9 NBYC   0.86 3 3.0  
4 YBOD David Talbot Red Admiral 55 NBYC Nicky Talbot 0.86 4 4.0  
5 YBOD Flip Dugdale The Miller 136 NBYC/Snowflake Gilly Foulds 0.86 5 5.0  
6 YBOD Patrick Richardson Vanessa 27 NBYC Julia Richardson, Stuart Press 0.86 6 6.0  
7 YBOD Ian Tims Scarlet Admiral 2 NBYC   0.86 7 7.0  
8 YBOD Paul Dennis Golden Copper 61 NBYC   0.86 8 8.0  
9 YBOD Alexandra Brightwell Cinnamon Twist 138 NBYC Robert Brightwell 0.86 9 9.0  
10 YBOD Adam Barker Phoenix 125 NBYC   0.86 10 10.0 Peacock Trophy
11 YBOD Robin Richardson Golden Jubilee 67 NBYC   0.86 11 11.0  
12 YBOD Nick Gill Clouded yellow 41 NBYC Liz Gill 0.86 12 12.0  
13 YBOD Charles Bellamy Little Blue 95 NBYC Mark Easton 0.86 13 13.0  
14 YBOD Peter Hawes Kallima 28 NBYC various 0.86 14 14.0  
15 YBOD Malcolm Kemp IRIS 124 NBYC Jonathan King 0.86 15 15.0  
16 YBOD James Macdonald Scotch Argus 37 NBYC Issy Macdonald 0.86 16 16.0  
17 YBOD Mike Tims Speckled Wood 66 NBYC   0.86 17 17.0  
18 YBOD Martin Jones Dark Green 85 NBYC   0.86 18 18.0  
19 YBOD John Clabburn Thecla 39 NBYC Neelia Clabburn 0.86 DSQ 31.0  
19 YBOD Robert Self Clearwing 14 NBYC Sally Self 0.86 DNC 31.0  
19 YBOD Martin Thompson Dingy Skipper 6 NBYC   0.86 RET 31.0  
19 YBOD Paul Dennis Willow Beauty 60 NBYC   0.86 DNC 31.0  
19 YBOD S Rix Leopard 131 NBYC   0.86 DNC 31.0  
19 YBOD Louis Bodmer Hawk 84     0.86 DNC 31.0  
19 YBOD John Reid Alchymist 128 NBYC Ray Johnson 0.86 DNC 31.0  
19 YBOD James Dugdale Ghost 118 NBYC Kath Fiddy/Elise Carrington 0.86 DNC 31.0  
19 YBOD Graham Waring Golden Y 87 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard
19 YBOD Sue Funnell(M) Marmoress 25 NBYC   0.86 DNE 31.0  
19       7       DNC 31.0 Created from sailno wizard
19 YBOD Robbie Jakob Flame 123 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard

Thursday - 29-07-2021 at 1500

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class HelmName Name_of_Boat Sail_number Club Full_Names_of_Crew_if_applicable Handicap Place Points Notes
1 YBOD Patrick Richardson Vanessa 27 NBYC Julia Richardson, Stuart Press 0.86 1 1.0  
2 YBOD Richie Dugdale Galium Hawk 119 SFSC George Williams 0.86 2 2.0  
3 YBOD Chris Bunn Fox 142 NBYC Niki Tansley 0.86 3 3.0 Hayes Challenge Cup
4 YBOD Alexandra Brightwell Cinnamon Twist 138 NBYC Robert Brightwell 0.86 5 4.0  
5 YBOD Adam Barker Phoenix 125 NBYC   0.86 6 5.0 Peacock Trophy
6 YBOD David Talbot Red Admiral 55 NBYC Nicky Talbot 0.86 7 6.0  
7 YBOD Simon Whipp(M) White Admiral 9 NBYC   0.86 8 7.0  
8 YBOD Malcolm Kemp IRIS 124 NBYC Jonathan King 0.86 10 9.0  
9 YBOD Charles Bellamy Little Blue 95 NBYC Mark Easton 0.86 11 10.0  
10 YBOD Peter Hawes Kallima 28 NBYC various 0.86 12 11.0  
11 YBOD Graham Waring Golden Y 87 NBYC   0.86 13 12.0 Created from sailno wizard
12 YBOD Paul Dennis Golden Copper 61 NBYC   0.86 ZFP 14.0  
13 YBOD Flip Dugdale The Miller 136 NBYC/Snowflake Gilly Foulds 0.86 DNC 31.0  
13 YBOD Nick Gill Clouded yellow 41 NBYC Liz Gill 0.86 DNC 31.0  
13 YBOD Robin Richardson Golden Jubilee 67 NBYC   0.86 DNC 31.0  
13 YBOD James Macdonald Scotch Argus 37 NBYC Issy Macdonald 0.86 DNC 31.0  
13 YBOD John Clabburn Thecla 39 NBYC Neelia Clabburn 0.86 DNC 31.0  
13 YBOD Mike Tims Speckled Wood 66 NBYC   0.86 DNC 31.0  
13 YBOD Ian Tims Scarlet Admiral 2 NBYC   0.86 DNC 31.0  
13 YBOD Robert Self Clearwing 14 NBYC Sally Self 0.86 DNC 31.0  
13 YBOD Martin Thompson Dingy Skipper 6 NBYC   0.86 DSQ 31.0  
13 YBOD Paul Dennis Willow Beauty 60 NBYC   0.86 DNC 31.0  
13 YBOD S Rix Leopard 131 NBYC   0.86 DNC 31.0  
13 YBOD Martin Jones Dark Green 85 NBYC   0.86 DNC 31.0  
13 YBOD Louis Bodmer Hawk 84     0.86 DNC 31.0  
13 YBOD John Reid Alchymist 128 NBYC Ray Johnson 0.86 DNC 31.0  
13 YBOD James Dugdale Ghost 118 NBYC Kath Fiddy/Elise Carrington 0.86 DNC 31.0  
13 YBOD Sue Funnell(M) Marmoress 25 NBYC   0.86 DNC 31.0  
13       7       DNC 31.0 Created from sailno wizard
13 YBOD Robbie Jakob Flame 123 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard

Friday - 30-07-2021 at 1500

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class HelmName Name_of_Boat Sail_number Club Full_Names_of_Crew_if_applicable Handicap Place Points Notes
1 YBOD Chris Bunn Fox 142 NBYC Niki Tansley 0.86 1 1.0 Hayes Challenge Cup
2 YBOD Richie Dugdale Galium Hawk 119 SFSC George Williams 0.86 2 2.0  
3 YBOD Flip Dugdale The Miller 136 NBYC/Snowflake Gilly Foulds 0.86 3 3.0  
4 YBOD Malcolm Kemp IRIS 124 NBYC Jonathan King 0.86 4 4.0  
5 YBOD Patrick Richardson Vanessa 27 NBYC Julia Richardson, Stuart Press 0.86 5 5.0  
6 YBOD Nick Gill Clouded yellow 41 NBYC Liz Gill 0.86 6 6.0  
7 YBOD Adam Barker Phoenix 125 NBYC   0.86 7 7.0 Peacock Trophy
8 YBOD David Talbot Red Admiral 55 NBYC Nicky Talbot 0.86 8 8.0  
9 YBOD James Macdonald Scotch Argus 37 NBYC Issy Macdonald 0.86 9 9.0  
10 YBOD Peter Hawes Kallima 28 NBYC various 0.86 10 10.0  
11 YBOD Robin Richardson Golden Jubilee 67 NBYC   0.86 11 11.0  
12 YBOD Alexandra Brightwell Cinnamon Twist 138 NBYC Robert Brightwell 0.86 12 12.0  
13 YBOD Charles Bellamy Little Blue 95 NBYC Mark Easton 0.86 13 13.0  
14 YBOD Martin Jones Dark Green 85 NBYC   0.86 14 14.0  
15 YBOD Simon Whipp(M) White Admiral 9 NBYC   0.86 15 15.0  
16 YBOD Mike Tims Speckled Wood 66 NBYC   0.86 16 16.0  
17 YBOD Louis Bodmer Hawk 84     0.86 17 17.0  
18 YBOD John Clabburn Thecla 39 NBYC Neelia Clabburn 0.86 DNC 31.0  
18 YBOD Ian Tims Scarlet Admiral 2 NBYC   0.86 DNC 31.0  
18 YBOD Robert Self Clearwing 14 NBYC Sally Self 0.86 DNC 31.0  
18 YBOD Martin Thompson Dingy Skipper 6 NBYC   0.86 DNC 31.0  
18 YBOD Paul Dennis Willow Beauty 60 NBYC   0.86 DNC 31.0  
18 YBOD S Rix Leopard 131 NBYC   0.86 DNC 31.0  
18 YBOD Paul Dennis Golden Copper 61 NBYC   0.86 DNC 31.0  
18 YBOD John Reid Alchymist 128 NBYC Ray Johnson 0.86 DNC 31.0  
18 YBOD James Dugdale Ghost 118 NBYC Kath Fiddy/Elise Carrington 0.86 DNC 31.0  
18 YBOD Graham Waring Golden Y 87 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard
18 YBOD Sue Funnell(M) Marmoress 25 NBYC   0.86 DNC 31.0  
18       7       DNC 31.0 Created from sailno wizard
18 YBOD Robbie Jakob Flame 123 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard

Saturday - 31-07-2021 at 1500

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Class HelmName Name_of_Boat Sail_number Club Full_Names_of_Crew_if_applicable Handicap Place Points Notes
1 YBOD David Talbot Red Admiral 55 NBYC Nicky Talbot 0.86 1 1.0  
2 YBOD Robert Self Clearwing 14 NBYC Sally Self 0.86 2 2.0  
3 YBOD John Clabburn Thecla 39 NBYC Neelia Clabburn 0.86 3 3.0  
4 YBOD Flip Dugdale The Miller 136 NBYC/Snowflake Gilly Foulds 0.86 4 4.0  
5 YBOD Peter Hawes Kallima 28 NBYC various 0.86 5 5.0  
6 YBOD Patrick Richardson Vanessa 27 NBYC Julia Richardson, Stuart Press 0.86 6 6.0  
7 YBOD Nick Gill Clouded yellow 41 NBYC Liz Gill 0.86 7 7.0  
8 YBOD S Rix Leopard 131 NBYC   0.86 8 8.0  
9 YBOD Adam Barker Phoenix 125 NBYC   0.86 9 9.0 Peacock Trophy
10 YBOD Alexandra Brightwell Cinnamon Twist 138 NBYC Robert Brightwell 0.86 10 10.0  
11 YBOD Chris Bunn Fox 142 NBYC Niki Tansley 0.86 11 11.0 Hayes Challenge Cup
12 YBOD Richie Dugdale Galium Hawk 119 SFSC George Williams 0.86 12 12.0  
13 YBOD Paul Dennis Willow Beauty 60 NBYC   0.86 13 13.0  
14       7       14 14.0 Created from sailno wizard
15 YBOD Simon Whipp(M) White Admiral 9 NBYC   0.86 15 15.0  
16 YBOD James Macdonald Scotch Argus 37 NBYC Issy Macdonald 0.86 16 16.0  
17 YBOD Louis Bodmer Hawk 84     0.86 17 17.0  
18 YBOD Charles Bellamy Little Blue 95 NBYC Mark Easton 0.86 18 18.0  
19 YBOD John Reid Alchymist 128 NBYC Ray Johnson 0.86 19 19.0  
20 YBOD Martin Jones Dark Green 85 NBYC   0.86 20 20.0  
21 YBOD Malcolm Kemp IRIS 124 NBYC Jonathan King 0.86 DNC 31.0  
21 YBOD Robin Richardson Golden Jubilee 67 NBYC   0.86 DNC 31.0  
21 YBOD Mike Tims Speckled Wood 66 NBYC   0.86 DNE 31.0  
21 YBOD Ian Tims Scarlet Admiral 2 NBYC   0.86 DNC 31.0  
21 YBOD Martin Thompson Dingy Skipper 6 NBYC   0.86 DNC 31.0  
21 YBOD Paul Dennis Golden Copper 61 NBYC   0.86 DNC 31.0  
21 YBOD James Dugdale Ghost 118 NBYC Kath Fiddy/Elise Carrington 0.86 DNC 31.0  
21 YBOD Graham Waring Golden Y 87 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard
21 YBOD Sue Funnell(M) Marmoress 25 NBYC   0.86 DNE 31.0  
21 YBOD Robbie Jakob Flame 123 NBYC   0.86 DNC 31.0 Created from sailno wizard

https://www.nbyc.co.uk
hello@nbyc.co.uk


Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com