Onsdagsbanen efterår 2012

Marselisborg Sejlklub

Endeligt resultat 11:47 d. January 13, 2013

1 Løb

Sailed: 10, Discards: 1, To count: 9, Rating system: Custom, Entries: 14, Scoring system: DH2012
Placering Båd Bådtype Skipper 1. sejlads 2. sejlads 3. sejlads 4. sejlads 5. Sejlads 6. Sejlads Stjerne-sejladsen 8. Sejlads 9. sejlads 10. Sejlads Total Nett
1st Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen (15.0 DNC) 2.0 4.0 3.0 4.0 3.0 2.0 3.0 1.0 1.0 38.0 23.0
2nd Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 1.0 (7.0) 1.0 4.0 3.0 6.0 1.0 1.0 3.0 5.0 32.0 25.0
3rd Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen (15.0 DNC) 1.0 3.0 1.0 1.0 4.0 4.0 15.0 DNC 2.0 4.0 50.0 35.0
4th Sally ELAN 340 Thomas Storgaard 3.0 3.0 2.0 7.0 (15.0 DNC) 1.0 3.0 15.0 DNC 15.0 DNC 3.0 67.0 52.0
5th Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen (15.0 DNC) 6.0 9.0 6.0 15.0 DNC 5.0 7.0 5.0 4.0 2.0 74.0 59.0
6th Dohni HANSE 370 Jens Lyhne 2.0 9.0 5.0 10.0 2.0 (15.0 DNC) 6.0 4.0 15.0 DNC 7.0 75.0 60.0
7th Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen 7.7 Skaffer 4.0 6.0 5.0 9.0 8.0 8.0 8.0 6.0 (15.0 DNC) 76.7 61.7
8th Juno Scancap 99 Steen Langfeldt (15.0 DNC) 5.0 15.0 DNC 2.0 5.0 2.0 15.0 DNC 2.0 5.0 15.0 DNC 81.0 66.0
9th Tessa ELAN 37 Ulrik Müller 4.0 10.0 7.0 8.0 (15.0 DNC) 10.0 5.0 6.0 15.0 DNF 6.0 86.0 71.0
10th Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen 6.0 8.0 11.0 (15.0 DNC) 8.0 7.0 9.0 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 109.0 94.0
11th Amic AVANCE 36 Klaus Gelting 5.0 11.0 10.0 9.0 7.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 117.0 102.0
12th Kaperen Hanse 341 Lars Johansen (15.0 DNC) 15.0 DNC 8.0 11.0 15.0 DNC 9.0 15.0 DNC 7.0 15.0 DNC 15.0 DNC 125.0 110.0
13th Tøsen HANSE 370 Max Andersen (15.0 DNC) 12.0 15.0 DNC 12.0 6.0 11.0 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 131.0 116.0
14th Ia T 34 Jørn Olsen (15.0 DNC) 15.0 Skaffer 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 150.0 135.0

2 Løb

Sailed: 10, Discards: 1, To count: 9, Rating system: Custom, Entries: 16, Scoring system: DH2012
Placering Båd Bådtype Skipper 1. sejlads 2. sejlads 3. sejlads 4. sejlads 5. Sejlads 6. Sejlads Stjerne-sejladsen 8. Sejlads 9. sejlads 10. Sejlads Total Nett
1st Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen 4.0 1.0 2.0 3.0 2.0 4.0 2.0 2.0 (17.0 DNC) 4.0 41.0 24.0
2nd Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard 3.0 4.0 3.0 3.3 Skaffer 3.0 2.0 4.0 (5.0) 3.0 3.0 33.3 28.3
3rd Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 2.0 7.0 4.0 5.0 4.0 9.0 1.0 1.0 5.0 (12.0) 50.0 38.0
4th Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen 1.0 3.0 5.8 Skaffer 6.0 1.0 5.0 3.0 6.0 (17.0 DNC) 10.0 57.8 40.8
5th Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen (17.0 DNC) 2.0 5.0 7.0 6.9 Skaffer 3.0 5.0 4.0 17.0 DNC 2.0 68.9 51.9
6th Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg (17.0 DNC) 9.0 7.0 10.0 8.7 Skaffer 7.0 7.0 9.0 6.0 6.0 86.7 69.7
7th See you LARSEN 25 Peter Uhre 5.0 6.0 8.0 9.0 9.0 (11.0) 8.0 10.0 8.6 Skaffer 11.0 85.6 74.6
8th Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund (17.0 DNC) 17.0 DNC 10.1 Skaffer 17.0 DNC 5.0 8.0 17.0 DNC 3.0 2.0 5.0 101.1 84.1
9th Humle H-Båd Thorbjørn Kloster (17.0 DNC) 5.0 17.0 DNC 4.0 17.0 DNC 10.9 Skaffer 6.0 8.0 17.0 DNF 7.0 108.9 91.9
10th Yrsa Yngling Emilie Popp (17.0 DNC) 11.8 Skaffer 1.0 2.0 17.0 DNC 1.0 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 117.8 100.8
11th Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen (17.0 DNC) 17.0 DNC 9.0 12.0 17.0 DNC 10.0 17.0 DNC 12.3 Skaffer 4.0 8.0 123.3 106.3
12th Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl (17.0 DNC) 8.0 6.0 8.0 6.0 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 130.0 113.0
13th Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 8.0 6.0 17.0 DNC 7.0 17.0 DNC 9.0 132.0 115.0
14th 566 H-Båd Kim Pihl (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 1.0 1.0 138.0 121.0
15th Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus (17.0 DNC) 10.0 17.0 DNC 11.0 7.0 12.0 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 13.9 Skaffer 138.9 121.9
16th Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen (17.0 DNC) 17.0 DNC 17.0 DNC 1.0 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 17.0 DNC 154.0 137.0

3 Løb

Sailed: 10, Discards: 1, To count: 9, Rating system: Custom, Entries: 3, Scoring system: DH2012
Placering Båd Bådtype Skipper 1. sejlads 2. sejlads 3. sejlads 4. sejlads 5. Sejlads 6. Sejlads Stjerne-sejladsen 8. Sejlads 9. sejlads 10. Sejlads Total Nett
1st Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup 1.0 2.0 (4.0 DNC) 1.7 Skaffer 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 2.0 16.7 12.7
2nd Malima Nordborg 32 Jørn Skriver (4.0 DNC) 1.0 4.0 DNC 1.0 2.0 4.0 DNC 4.0 DNC 2.0 1.0 1.0 24.0 20.0
3rd Liva Bandholm 27 Morten Møller (4.0 DNC) 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 Skaffer 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 40.0 36.0

1. sejlads - 1 Løb - 08.08.2012 at 19.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 6.3, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 1:20:42 1:40:30 1.0
2 Dohni HANSE 370 Jens Lyhne 1:19:10 1:43:20 2.0
3 Sally ELAN 340 Thomas Storgaard 1:21:03 1:45:47 3.0
4 Tessa ELAN 37 Ulrik Müller 1:21:25 1:48:15 4.0
5 Amic AVANCE 36 Klaus Gelting 1:30:35 1:51:26 5.0
6 Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen 1:29:44 1:51:47 6.0
7 Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen Skaffer   7.7
8 Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen DNC   15.0
8 Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen DNC   15.0
8 Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen DNC   15.0
8 Juno Scancap 99 Steen Langfeldt DNC   15.0
8 Kaperen Hanse 341 Lars Johansen DNC   15.0
8 Tøsen HANSE 370 Max Andersen DNC   15.0
8 Ia T 34 Jørn Olsen DNC   15.0

2. sejlads - 1 Løb - 15.08.2012 at 19.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 5.6, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen 1:03:31 1:29:22 1.0
2 Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen 1:05:10 1:31:18 2.0
3 Sally ELAN 340 Thomas Storgaard 1:10:01 1:32:00 3.0
4 Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen 1:13:53 1:33:50 4.0
5 Juno Scancap 99 Steen Langfeldt 1:17:23 1:34:01 5.0
6 Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen 1:10:52 1:34:53 6.0
7 Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 1:18:12 1:35:48 7.0
8 Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen 1:20:01 1:39:37 8.0
9 Dohni HANSE 370 Jens Lyhne 1:19:06 1:40:35 9.0
10 Tessa ELAN 37 Ulrik Müller 1:17:44 1:41:35 10.0
11 Amic AVANCE 36 Klaus Gelting 1:24:49 1:43:21 11.0
12 Tøsen HANSE 370 Max Andersen 1:20:47 1:43:50 12.0
13 Kaperen Hanse 341 Lars Johansen DNC   15.0
13 Ia T 34 Jørn Olsen Skaffer   15.0

3. sejlads - 1 Løb - 22.08.2012 at 19.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 7.7, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 1:33:38 1:57:50 1.0
2 Sally ELAN 340 Thomas Storgaard 1:28:14 1:58:28 2.0
3 Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen 1:24:32 2:00:05 3.0
4 Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen 1:24:26 2:00:22 4.0
5 Dohni HANSE 370 Jens Lyhne 1:32:26 2:01:59 5.0
6 Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen 1:35:17 2:02:43 6.0
7 Tessa ELAN 37 Ulrik Müller 1:33:56 2:06:44 7.0
8 Kaperen Hanse 341 Lars Johansen 1:39:27 2:07:19 8.0
9 Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen 1:34:27 2:07:29 9.0
10 Amic AVANCE 36 Klaus Gelting 1:42:50 2:08:19 10.0
11 Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen 1:43:40 2:10:37 11.0
12 Juno Scancap 99 Steen Langfeldt DNC   15.0
12 Tøsen HANSE 370 Max Andersen DNC   15.0
12 Ia T 34 Jørn Olsen DNC   15.0

4. sejlads - 1 Løb - 29.08.2012 at 19.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 6.4, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen 1:05:04 1:34:37 1.0
2 Juno Scancap 99 Steen Langfeldt 1:16:20 1:35:20 2.0
3 Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen 1:05:49 1:35:41 3.0
4 Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 1:15:43 1:35:50 4.0
5 Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen 1:13:25 1:36:13 5.0
6 Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen 1:09:45 1:37:12 6.0
7 Sally ELAN 340 Thomas Storgaard 1:12:49 1:37:57 7.0
8 Tessa ELAN 37 Ulrik Müller 1:11:30 1:38:46 8.0
9 Amic AVANCE 36 Klaus Gelting 1:18:47 1:39:58 9.0
10 Dohni HANSE 370 Jens Lyhne 1:15:26 1:39:59 10.0
11 Kaperen Hanse 341 Lars Johansen 1:17:55 1:41:05 11.0
12 Tøsen HANSE 370 Max Andersen 1:15:45 1:42:06 12.0
13 Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen DNC   15.0
13 Ia T 34 Jørn Olsen DNC   15.0

5. Sejlads - 1 Løb - 05.09.2012 at 19.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 6.3, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen 1:12:08 1:41:13 1.0
2 Dohni HANSE 370 Jens Lyhne 1:17:04 1:41:14 2.0
3 Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 1:22:08 1:41:56 3.0
4 Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen 1:14:23 1:43:47 4.0
5 Juno Scancap 99 Steen Langfeldt 1:27:22 1:46:05 5.0
6 Tøsen HANSE 370 Max Andersen 1:24:10 1:50:06 6.0
7 Amic AVANCE 36 Klaus Gelting 1:29:44 1:50:35 7.0
8 Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen 1:30:17 1:52:20 8.0
9 Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen 1:31:45 1:54:12 9.0
10 Sally ELAN 340 Thomas Storgaard DNC   15.0
10 Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen DNC   15.0
10 Tessa ELAN 37 Ulrik Müller DNC   15.0
10 Kaperen Hanse 341 Lars Johansen DNC   15.0
10 Ia T 34 Jørn Olsen DNC   15.0

6. Sejlads - 1 Løb - 12.09.2012 at 19.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 6.3, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Sally ELAN 340 Thomas Storgaard 1:17:04 1:41:48 1.0
2 Juno Scancap 99 Steen Langfeldt 1:23:07 1:41:50 2.0
3 Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen 1:13:21 1:42:45 3.0
4 Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen 1:14:16 1:43:21 4.0
5 Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen 1:18:45 1:45:47 5.0
6 Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 1:27:07 1:46:55 6.0
7 Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen 1:25:36 1:47:39 7.0
8 Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen 1:26:31 1:48:58 8.0
9 Kaperen Hanse 341 Lars Johansen 1:28:21 1:51:09 9.0
10 Tessa ELAN 37 Ulrik Müller 1:24:40 1:51:30 10.0
11 Tøsen HANSE 370 Max Andersen 1:30:04 1:56:00 11.0
12 Dohni HANSE 370 Jens Lyhne DNC   15.0
12 Amic AVANCE 36 Klaus Gelting DNC   15.0
12 Ia T 34 Jørn Olsen DNC   15.0

Stjerne-sejladsen - 1 Løb - 15.09.2012 at 10.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 10:00:00, Distance: 16.8, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 1 1.0
2 Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen 2 2.0
3 Sally ELAN 340 Thomas Storgaard 3 3.0
4 Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen 4 4.0
5 Tessa ELAN 37 Ulrik Müller 5 5.0
6 Dohni HANSE 370 Jens Lyhne 6 6.0
7 Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen 7 7.0
8 Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen 8 8.0
9 Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen 9 9.0
10 Juno Scancap 99 Steen Langfeldt DNC 15.0
10 Amic AVANCE 36 Klaus Gelting DNC 15.0
10 Kaperen Hanse 341 Lars Johansen DNC 15.0
10 Tøsen HANSE 370 Max Andersen DNC 15.0
10 Ia T 34 Jørn Olsen DNC 15.0

8. Sejlads - 1 Løb - 22.09.2012 at 10.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00:00, Distance: 4.5, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 2 1.0
2 Juno Scancap 99 Steen Langfeldt 4 2.0
3 Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen 6 3.0
4 Dohni HANSE 370 Jens Lyhne 7 4.0
5 Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen 10 5.0
6 Tessa ELAN 37 Ulrik Müller 12 6.0
7 Kaperen Hanse 341 Lars Johansen 18 7.0
8 Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen 19 8.0
9 Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen DNC 15.0
9 Sally ELAN 340 Thomas Storgaard DNC 15.0
9 Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen DNC 15.0
9 Amic AVANCE 36 Klaus Gelting DNC 15.0
9 Tøsen HANSE 370 Max Andersen DNC 15.0
9 Ia T 34 Jørn Olsen DNC 15.0

9. sejlads - 1 Løb - 29.09.2012 at 10.00

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 5.6, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen 1 1.0
2 Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen 2 2.0
3 Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 3 3.0
4 Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen 4 4.0
5 Juno Scancap 99 Steen Langfeldt 6 5.0
6 Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen 12 6.0
7 Sally ELAN 340 Thomas Storgaard DNC 15.0
7 Dohni HANSE 370 Jens Lyhne DNC 15.0
7 Tessa ELAN 37 Ulrik Müller DNF 15.0
7 Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen DNC 15.0
7 Amic AVANCE 36 Klaus Gelting DNC 15.0
7 Kaperen Hanse 341 Lars Johansen DNC 15.0
7 Tøsen HANSE 370 Max Andersen DNC 15.0
7 Ia T 34 Jørn Olsen DNC 15.0

10. Sejlads - 1 Løb - 06.10.2012 at 10.00

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00:00, Distance: 5.6, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Matrix IMX 38 Per Hjerrild Hansen 2 1.0
2 Zelda BAVARIA 35 MATCH Erik Meldgaard Andersen 3 2.0
3 Sally ELAN 340 Thomas Storgaard 4 3.0
4 Sirona LUFFE 40 Hans Jørn Knudsen 5 4.0
5 Otilia X-342 Gunnar Schønfeldt 6 5.0
6 Tessa ELAN 37 Ulrik Müller 7 6.0
7 Dohni HANSE 370 Jens Lyhne 10 7.0
8 Søkoen ARCONA 36 Lars Skøtt Jensen DNC 15.0
8 Juno Scancap 99 Steen Langfeldt DNC 15.0
8 Carissima DEHLER 34/343 Jørn Nielsen DNC 15.0
8 Amic AVANCE 36 Klaus Gelting DNC 15.0
8 Kaperen Hanse 341 Lars Johansen DNC 15.0
8 Tøsen HANSE 370 Max Andersen DNC 15.0
8 Ia T 34 Jørn Olsen DNC 15.0

1. sejlads - 2 Løb - 08.08.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 4.5, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen 1:06:56 1:14:35 1.0
2 Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 1:14:48 1:14:48 2.0
3 Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard 1:08:18 1:18:18 3.0
4 Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen 1:06:20 1:18:31 4.0
5 See you LARSEN 25 Peter Uhre 1:13:32 1:24:24 5.0
6 Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen DNC   17.0
6 Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg DNC   17.0
6 Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund DNC   17.0
6 Humle H-Båd Thorbjørn Kloster DNC   17.0
6 Yrsa Yngling Emilie Popp DNC   17.0
6 Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen DNC   17.0
6 Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl DNC   17.0
6 Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg DNC   17.0
6 566 H-Båd Kim Pihl DNC   17.0
6 Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus DNC   17.0
6 Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen DNC   17.0

2. sejlads - 2 Løb - 15.08.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 3.8, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen 0:47:07 0:57:24 1.0
2 Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen 0:49:23 1:00:37 2.0
3 Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen 0:54:20 1:00:48 3.0
4 Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard 0:54:50 1:03:17 4.0
5 Humle H-Båd Thorbjørn Kloster 0:57:15 1:03:43 5.0
6 See you LARSEN 25 Peter Uhre 0:56:55 1:06:05 6.0
7 Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 1:06:40 1:06:40 7.0
8 Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl 1:00:08 1:08:43 8.0
9 Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg 0:58:10 1:10:06 9.0
10 Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus 1:00:45 1:10:48 10.0
11 Yrsa Yngling Emilie Popp Skaffer   11.8
12 Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund DNC   17.0
12 Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen DNC   17.0
12 Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg DNC   17.0
12 566 H-Båd Kim Pihl DNC   17.0
12 Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen DNC   17.0

3. sejlads - 2 Løb - 22.08.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 5.5, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Yrsa Yngling Emilie Popp 1:18:49 1:21:48 1.0
2 Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen 1:13:30 1:28:23 2.0
3 Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard 1:17:03 1:29:17 3.0
4 Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 1:29:24 1:29:24 4.0
5 Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen 1:15:03 1:31:19 5.0
6 Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen Skaffer   5.8
7 Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl 1:20:58 1:33:24 6.0
8 Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg 1:16:24 1:33:40 7.0
9 See you LARSEN 25 Peter Uhre 1:22:05 1:35:21 8.0
10 Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen 1:30:02 1:41:54 9.0
11 Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund Skaffer   10.1
12 Humle H-Båd Thorbjørn Kloster DNC   17.0
12 Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg DNC   17.0
12 566 H-Båd Kim Pihl DNC   17.0
12 Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus DNC   17.0
12 Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen DNC   17.0

4. sejlads - 2 Løb - 29.08.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 3.7, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen 0:57:18 0:59:19 1.0
2 Yrsa Yngling Emilie Popp 0:58:05 1:00:06 2.0
3 Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen 0:54:44 1:04:45 3.0
4 Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard Skaffer   3.3
5 Humle H-Båd Thorbjørn Kloster 0:58:40 1:04:57 4.0
6 Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 1:05:06 1:05:06 5.0
7 Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen 1:00:09 1:06:26 6.0
8 Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen 0:55:34 1:06:30 7.0
9 Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl 1:01:16 1:09:38 8.0
10 See you LARSEN 25 Peter Uhre 1:03:04 1:12:00 9.0
11 Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg 1:00:30 1:12:07 10.0
12 Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus 1:03:59 1:13:47 11.0
13 Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen 1:12:26 1:20:25 12.0
14 Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund DNC   17.0
14 Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg DNC   17.0
14 566 H-Båd Kim Pihl DNC   17.0

5. Sejlads - 2 Løb - 05.09.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 4.5, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen 1:07:18 1:14:57 1.0
2 Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen 1:02:54 1:15:05 2.0
3 Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard 1:06:49 1:16:49 3.0
4 Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 1:18:32 1:18:32 4.0
5 Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund 1:06:30 1:19:00 5.0
6 Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl 1:10:54 1:21:04 6.0
7 Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen Skaffer   6.9
8 Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus 1:10:16 1:22:11 7.0
9 Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg 1:11:16 1:23:09 8.0
10 Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg Skaffer   8.7
11 See you LARSEN 25 Peter Uhre 1:14:10 1:25:02 9.0
12 Humle H-Båd Thorbjørn Kloster DNC   17.0
12 Yrsa Yngling Emilie Popp DNC   17.0
12 Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen DNC   17.0
12 566 H-Båd Kim Pihl DNC   17.0
12 Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen DNC   17.0

6. Sejlads - 2 Løb - 12.09.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 4.5, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Yrsa Yngling Emilie Popp 1:08:28 1:10:55 1.0
2 Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard 1:06:49 1:16:49 2.0
3 Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen 1:04:04 1:17:22 3.0
4 Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen 1:05:22 1:17:33 4.0
5 Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen 1:10:13 1:17:52 5.0
6 Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg 1:07:43 1:19:36 6.0
7 Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg 1:06:00 1:20:08 7.0
8 Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund 1:08:08 1:20:38 8.0
9 Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 1:20:51 1:20:51 9.0
10 Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen 1:11:45 1:21:27 10.0
11 Humle H-Båd Thorbjørn Kloster Skaffer 0:07:39 10.9
12 See you LARSEN 25 Peter Uhre 1:12:20 1:23:12 11.0
13 Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus 1:15:55 1:27:50 12.0
14 Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl DNC   17.0
14 566 H-Båd Kim Pihl DNC   17.0
14 Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen DNC   17.0

Stjerne-sejladsen - 2 Løb - 15.09.2012 at 10.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:00, Distance: 16.8, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 1 1.0
2 Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen 2 2.0
3 Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen 3 3.0
4 Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard 4 4.0
5 Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen 5 5.0
6 Humle H-Båd Thorbjørn Kloster 6 6.0
7 Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg 7 7.0
8 See you LARSEN 25 Peter Uhre 8 8.0
9 Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund DNC 17.0
9 Yrsa Yngling Emilie Popp DNC 17.0
9 Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen DNC 17.0
9 Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl DNC 17.0
9 Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg DNC 17.0
9 566 H-Båd Kim Pihl DNC 17.0
9 Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus DNC 17.0
9 Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen DNC 17.0

8. Sejlads - 2 Løb - 22.09.2012 at 10.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 3.1, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 1 1.0
2 Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen 3 2.0
3 Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund 5 3.0
4 Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen 8 4.0
5 Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard 9 5.0
6 Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen 11 6.0
7 Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg 14 7.0
8 Humle H-Båd Thorbjørn Kloster 16 8.0
9 Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg 17 9.0
10 See you LARSEN 25 Peter Uhre 20 10.0
11 Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen Skaffer 12.3
12 Yrsa Yngling Emilie Popp DNC 17.0
12 Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl DNC 17.0
12 566 H-Båd Kim Pihl DNC 17.0
12 Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus DNC 17.0
12 Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen DNC 17.0

9. sejlads - 2 Løb - 29.09.2012 at 10.00

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05:00, Distance: 4.0, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 566 H-Båd Kim Pihl 5 1.0
2 Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund 7 2.0
3 Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard 8 3.0
4 Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen 10 4.0
5 Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 11 5.0
6 Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg 13 6.0
7 See you LARSEN 25 Peter Uhre Skaffer 8.6
8 Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen DNC 17.0
8 Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen DNC 17.0
8 Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen DNC 17.0
8 Humle H-Båd Thorbjørn Kloster DNF 17.0
8 Yrsa Yngling Emilie Popp DNC 17.0
8 Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl DNC 17.0
8 Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg DNC 17.0
8 Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus DNC 17.0
8 Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen DNC 17.0

10. Sejlads - 2 Løb - 06.10.2012 at 10.00

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05:00, Distance: 4.0, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 566 H-Båd Kim Pihl 1 1.0
2 Jasmin JEANNEAU SUN ODYSSEY 32 Michael Pedersen 8 2.0
3 Maxorino GRANADA BONITA 767 Tonni Gadgaard 9 3.0
4 Lille Larsen LARSEN 28 Asger Christiansen 11 4.0
5 Lady in Red L 29 Jørgen Brøndlund 12 5.0
6 Nikita BAVARIA 350 SPORTLINE Lars Bjerg 13 6.0
7 Humle H-Båd Thorbjørn Kloster 14 7.0
8 Sarina GRANADA BONITA 767 Ole O. Rasmussen 16 8.0
9 Luske COMMANDER 31 Aage Thorborg 17 9.0
10 Hvid Special H-Båd Ole Bülow Pedersen 18 10.0
11 See you LARSEN 25 Peter Uhre 19 11.0
12 Brynhilde Nordisk Folkebåd Louis Jensen 20 12.0
13 Mors Ark DRABANT 30 Niels Henning Rejsenhus Skaffer 13.9
14 Yrsa Yngling Emilie Popp DNC 17.0
14 Gåsen Nordisk Snekke Flemming Lindahl DNC 17.0
14 Yvette Yngling Jakob Bjerre Knudsen DNC 17.0

1. sejlads - 3 Løb - 08.08.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 4.5, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup 1:16:20 1:21:40 1.0
2 Malima Nordborg 32 Jørn Skriver DNC   4.0
2 Liva Bandholm 27 Morten Møller DNC   4.0

2. sejlads - 3 Løb - 15.08.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 3.8, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Malima Nordborg 32 Jørn Skriver 0:54:39 1:03:15 1.0
2 Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup 1:07:10 1:11:41 2.0
3 Liva Bandholm 27 Morten Møller DNC   4.0

3. sejlads - 3 Løb - 22.08.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 5.5, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup DNC 4.0
1 Malima Nordborg 32 Jørn Skriver DNC 4.0
1 Liva Bandholm 27 Morten Møller DNC 4.0

4. sejlads - 3 Løb - 29.08.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 3.7, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Malima Nordborg 32 Jørn Skriver 1:00:45 1:09:07 1.0
2 Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup Skaffer   1.7
3 Liva Bandholm 27 Morten Møller DNC   4.0

5. Sejlads - 3 Løb - 05.09.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 4.5, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup 1:16:52 1:22:12 1.0
2 Malima Nordborg 32 Jørn Skriver 1:14:20 1:24:31 2.0
3 Liva Bandholm 27 Morten Møller DNC   4.0

6. Sejlads - 3 Løb - 12.09.2012 at 19.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 4.5, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Elapsed Corrected Points
1 Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup 1:27:03 1:32:23 1.0
2 Malima Nordborg 32 Jørn Skriver DNC   4.0
2 Liva Bandholm 27 Morten Møller Skaffer 0:07:03 4.0

Stjerne-sejladsen - 3 Løb - 15.09.2012 at 10.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 10:00, Distance: 16.8, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup 1 1.0
2 Malima Nordborg 32 Jørn Skriver DNC 4.0
2 Liva Bandholm 27 Morten Møller DNC 4.0

8. Sejlads - 3 Løb - 22.09.2012 at 10.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05:00, Distance: 3.1, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup 13 1.0
2 Malima Nordborg 32 Jørn Skriver 15 2.0
3 Liva Bandholm 27 Morten Møller DNC 4.0

9. sejlads - 3 Løb - 29.09.2012 at 10.00

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05:00, Distance: 4.0, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Malima Nordborg 32 Jørn Skriver 9 1.0
2 Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup 14 2.0
3 Liva Bandholm 27 Morten Møller DNC 4.0

10. Sejlads - 3 Løb - 06.10.2012 at 10.00

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05:00, Distance: 4.0, Wind strength: Mellem
Placering Båd Bådtype Skipper Place Points
1 Malima Nordborg 32 Jørn Skriver 15 1.0
2 Drys Maxi 84 Jørn Tholstrup 21 2.0
3 Liva Bandholm 27 Morten Møller DNC 4.0

www.marselisborgsejlklub.dk


Sailwave Scoring Software 2.8.5
www.sailwave.com