Halliburton Onsdag Høst 2012

Gandsfjord Seilforening

Results are final as of 23:05 on October 23, 2012

Vind NNV 14-26 knop.

Det var mye rot i startene, samt et merke som manglet. Start 2, 3 og 4 blir dermed annulert. Mer informasjon rundt dette står på nettsiden.

Ev. kommentarer sendes gandsfjordregatta@gmail.com.

R1 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Vestabar Siesta 32 NOR 5038 Per G. Søiland GS 1.12 191930 1:29:30 1:40:14 1.0
2 Symra Hanse 315 NOR 12493 Frode Liland SS 1.12 193825 1:48:25 2:01:26 2.0
3 Calypso Dehler 33 Cr./Cl. NOR 9396 Per Knudsen GS 1.20   DNC   4.0

R1 - 2/3/4/5 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Ariane Comet 333 NOR 7380 Kjell Ove Usken SF 1928 1.14 191935 1:29:35 1:42:08 1.0
2 Marild Mixer Cr NOR 3802 Stig Gard Paulsen SF 1928 1.16 191910 1:29:10 1:43:26 2.0
3 Basillen 2 Linjett 33 NOR 8830 Gard Olav Berge SS 1.17 192855 1:38:55 1:55:44 3.0
4 LENS Willing NOR 3819 Bjørnar Jacobsen SS 1.09 193945 1:49:45 1:59:38 4.0
5 Curium First Class 8 NOR 5829 Hans Rettedal Christiansen GS 1.16 193915 1:49:15 2:06:44 5.0
6 Enya Oceanis 323 c. NOR 11547 Kurt Pettersen SS 1.16 194405 1:54:05 2:12:20 6.0
7 Marco Polo Nessy 94 c/r NOR 5662 Helge Sondresen GS 1.16   DNC   13.0
7 Madam Larsen Larsen 28 NOR 7213 Jarle Goa SS 1.12   DNC   13.0
7 SpinnAker Albin Nova NOR 4738 Bjørn Forshei GS 1.14   DNC   13.0
7 Troy Albin Nova NOR 4343 Hans Øye GS 1.14   DNC   13.0
7 Trio Albin Alpha NOR 6046 Hans Petter Torvik GS 1.10   DNC   13.0
7 Buon Gusto RF 290 GBR 3548 Graham Lord SS 1.14   DNC   13.0

R1 - 6/7/8/9/10 Fleet

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:05
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points
1 Sitaren Maxi 1050 NOR 10832 Terje Rise SF 1928 1.22 DNS 9.0
1 Ny Vind Bavaria 41 NOR 8779 Øyvind Veholmen GS 1.26 DNS 9.0
1 Cavatina Luffe 42 NOR 9333 Erik Rasmussen GS 1.36 DNS 9.0
1 Procella Hanse 342 NOR 11937 Ragnar Egset SS 1.21 DNS 9.0
1 Olja Lyn First 34.7 NOR 11868 Lars Rasmussen GS 1.27 DNS 9.0
1 Xotic X-332 NOR 9899 Ole Jakob Kverneland SS 1.24 DNS 9.0
1 Silvergirl Bavaria Cruiser 36 NOR 14493 Einar Talgø SS 1.21 DNS 9.0
1 Elise Dufour 34 Performance NOR 11252 Geir Dalen GS 1.24 DNS 9.0
9 Seika Hanse 400 NOR 13834 Asbjørn Skoge GS 1.30 DNC 14.0
9 Blaa Dehler 36 NOR 10184 Arild Ferkingstad SS 1.29 DNC 14.0
9 Allegro Elan 340 NOR 12075 Team Allegro GS 1.26 DNC 14.0
9 Arctic Baby Hanse 342 NOR 11838 Patrick Decosemaeker SS 1.21 DNC 14.0
9 Hera II Hanse 400E NOR 12071 Jan Butler Wang SS 1.31 DNC 14.0

R1 - Express Fleet

Start: Start 5, Finishes: Place, Time: 18:10
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points
1 Fru Viste Express NOR 165 Alexander Viste SS 1.13 DNS 12.0
1 Glae Express NOR 28 Anders Aadnøy SS 1.12 DNS 12.0
1 Foxy Express NOR 73 The Foxy Team v/John Anders Johnsrud SS 1.12 DNS 12.0
1 SeniliX Express NOR 79 Ole Jensen SS 1.12 DNS 12.0
1 Klara Express NOR 232 Skjalg Thunes SS 1.12 DNS 12.0
1 X-Ray Express NOR 88 Team X-ray SF 1928 1.12 DNS 12.0
1 Siddis Express NOR 142 Frank Yngve Huth SF 1928 1.12 DNS 12.0
1 Raga Muffin Express NOR 195 Team Malthus v/Sigurd Middelthon SS 1.15 DNS 12.0
1 Balu Express NOR 44 Team Balu SS 1.13 DNS 12.0
1 Jadarhus Express NOR 222 Nils Olav Opsanger SS 1.12 DNS 12.0
1 Annxet Express NOR 240 Linda Johannesen SS 1.12 DNS 12.0
12 Placebo Express NOR 185 Arne Liebich Rise SF 1928 1.12 DNC 21.0
12 Xtension Express NOR 70 Vidar Løining SS 1.12 DNC 21.0
12 Amalie Express NOR 217 John Cooper SS 1.12 DNC 21.0
12 Clark Kent Express NOR 55 Oluf Bergsvik SS 1.12 DNC 21.0
12 Happy Tuna Express NOR 211 Øyvind Nerheim Torkelsen SS 1.12 DNC 21.0
12 Petro Express NOR 120 Annemieke Ciuffo SS 1.13 DNC 21.0
12 Hex Press Express NOR 594 Oddvard Myrnes SS 1.12 DNC 21.0
12 Miss Behaving Express NOR 17 Kjell Morisbak Lund GS 1.12 DNC 21.0
12 Mel O`di Express NOR 178 Team Subsea7 SS 1.12 DNC 21.0

R1 - R36 Fleet

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points
1 Enigma First 36.7 NOR 11439 Sten Ola Rasch SS 1.29 DNS 3.0
1 Limer Bavaria Match 35 GER 5843 Jørg Pedersen SS 1.28 DNS 3.0
3 Promineo Racing J-109 NOR 11500 Leif Arild Åsheim SS 1.30 DNC 7.0
3 Carrera Melges 24 NOR 294 Jan Inge Hellesmark SF 1928 1.27 DNC 7.0
3 Graabein First 36.7 NOR 11273 Einar Cederløv/Bjørn T. Thorsen SS 1.29 DNC 7.0
3 Mithrandir First 36.7 NOR 11555 Harald Gellein SS 1.29 DNC 7.0

R1 - R40 Fleet

Start: Start 7, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points
1 Virginia Bashford 36 NOR 9100 Michael Nygaard SS 1.34 DNS 11.0
1 Jysla Løye Farr 40 OD NOR 12383 Viking Racing SS 1.48 DNS 11.0
1 Team Oceaneering ILC Farr 40 GBR 5052 Team Oceaneering SS 1.45 DNS 11.0
1 Yanix IMX 40 NOR 5859 Regis Rougier GS 1.38 DNS 11.0
1 Challenge of Norway III X-35 NOR 178 Bjørn Erik Bjørnsen SS 1.34 DNS 11.0
1 Kylie X-35 NOR 86 Knut Nygaard SS 1.34 DNS 11.0
1 Fri Flyt First 44.7 NOR 14202 Anders Gjesdal SS 1.40 DNS 11.0
1 Blia Dufour 40 HR NOR 11075 Ivar Halvorsen SS 1.31 DNS 11.0
1 Eureka Elan 410 NOR 12541 Terje Gilje-Sørnes GS 1.39 DNS 11.0
1 Farrvel ILC Farr 40 NOR 9007 Team Farrvel SS 1.47 DNS 11.0
11 Tellus Bavaria 38 Match NOR 11065 Nils Bøe GS 1.31 DNC 15.0
11 Challenge of Norway I X-35 NOR 158 Marit Veholmen GS 1.34 DNC 15.0
11 Rainbow Dancer Rainbow 42 NOR 7358 Trond Kjønnerød SS 1.39 DNC 15.0
11 Himlaleite X-35 NOR 160 Egil Ronæs SS 1.34 DNC 15.0

R1 - Rekrutt Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Kira 1 First 25 NOR 4326 Sigve Lye SS 1.04 194005 1:50:05 1:54:29 1.0

Scoring codes used

CodeDescription
DNCDid not come to the starting area
DNSCame to the start area but did not start


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.5
www.sailwave.com