Subsea7 Onsdagsseilasene høsten 2013

Gandsfjord Seilforening

Results are final as of 22:30 on December 4, 2013

Vind NNV 12-15 knop.

NOR 12075 var OCS og har fått 7 min. tillegg.
Protest mot NOR 11555 og NOR 11439 tatt til følge.

R1 - Express Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 18:10
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Place Points
1 Siddis Express NOR 880/142 Frank Huth SF 1928   1 1.0
2 Placebo Express NOR 89 Arne Liebich Rise SF 1928   2 2.0
3 Hex Press Express NOR 73 Oddvard Myrnes SS   3 3.0
4 X-Ray Express NOR 88 Team X-ray SF 1928   4 4.0
5 Foxy Express NOR 638 The Foxy Team v/John Anders Johnsrud SS   5 5.0
6 Samantha Express NOR 89 Team Samantha SS   6 6.0
7 SeniliX Express NOR 79 Ole Jensen SS   7 7.0
8 Raga Muffin Express NOR 354/195 Team Malthus v/Sigurd Middelthon SS   8 8.0
9 Frøken GLAE Express NOR 28 Eirik Helliesen SS   9 9.0
10 Annxet Express NOR 240 Linda Johannesen SS   10 10.0
11 Balu Express NOR 44 Team Balu SS   11 11.0
12 Happy Tuna Express NOR 898 Øyvind Nerheim Torkelsen SS   12 12.0
13 Mel O`di Express NOR 178 Team Subsea7 SS   13 13.0
14 Petro Express NOR 120 Annemieke Ciuffo SS   14 14.0

R1 - R36 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Kylie X-35 NOR 86 Knut Nygaard SS 1.028 19:59:39 1:59:39 2:03:00 1.0
2 Challenge of Norway III X-35 NOR 178 Bjørn Erik Bjørnsen SS 1.028 20:02:31 2:02:31 2:05:57 2.0
3 Tellus Bavaria 38 Match NOR 11065 Nils Bøe GS 1.006 20:06:25 2:06:25 2:07:11 3.0
4 Limer Bavaria Match 35 GER 5843 Jørg Pedersen SS 1.000 20:11:46 2:11:46 2:11:46 4.0
5 Challenge of Norway I X-35 NOR 158 Marit Veholmen GS 1.028 20:13:20 2:13:20 2:17:04 5.0
6 Mithrandir First 36.7 NOR 11555 Harald Gellein SS 0.989 20:02:39 DSQ   8.0
6 Enigma First 36.7 NOR 11439 Sten Ola Rasch SS 0.991 20:08:15 DSQ   8.0

R1 - R40 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Fri Flyt First 44.7 NOR 14202 Anders Gjesdal SS 1.091 19:56:16 1:56:16 2:06:51 1.0
2 Jysla Løye Farr 40 OD NOR 12383 Viking Racing SS 1.175 19:52:58 1:52:58 2:12:44 2.0
3 Team Oceaneering ILC Farr 40 GBR 5052 Team Oceaneering GS 1.164 19:54:16 1:54:16 2:13:00 3.0
4 Eureka Elan 410 NOR 12541 Terje Gilje-Sørnes GS 1.072 20:06:00 2:06:00 2:15:04 4.0

R1 - Sport Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 THERT Bavaria B/one NOR 14967 Get Well Sailing Club GS 0.954 20:13:43 2:23:43 2:17:06 1.0
2 POD Bavaria B/one NOR 14896 Get Well Sailing Club GS 0.952 20:14:43 2:24:43 2:17:46 2.0

R1 - Rekrutt Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Fjorden Baby Soling NOR 134 Thale Thomseth SF 1928 0.870 19:21:48 1:31:48 1:19:52 1.0

R1 - Trekant 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Marild Mixer Cr NOR 3802 Stig Gard Paulsen SF 1928 0.912 19:13:26 1:23:26 1:16:05 1.0
2 Madam Larsen Larsen 28 NOR 7213 Jarle Goa SS 0.887 19:20:59 1:30:59 1:20:42 2.0
3 Curium First Class 8 NOR 5829 Hans Rettedal Christiansen GS 0.917 19:30:30 1:40:30 1:32:10 3.0

R1 - Trekant 2 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:05
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Sitaren Maxi 1050 NOR 10832 Terje Rise SF 1928 0.950 19:23:43 1:18:43 1:14:47 1.0
2 Blia Dufour 40 HR NOR 11075 Ivar Halvorsen SS 1.021 19:19:18 1:14:18 1:15:52 2.0
3 Julie HR 372 NOR 13962 Jack P. Messel SS 0.922 19:28:00 1:23:00 1:16:32 3.0
4 Ny Vind Bavaria 41 NOR 8779 Øyvind Veholmen GS 0.998 19:22:54 1:17:54 1:17:45 4.0
5 Cavatina Luffe 42 NOR 9333 Erik Rasmussen GS 1.054 19:19:38 1:14:38 1:18:40 5.0
6 Calypso Dehler 33 Cr./Cl. NOR 9396 Per Knudsen GS 0.965 19:27:58 1:22:58 1:20:04 6.0
7 Seika Hanse 400 NOR 13834 Asbjørn Skoge GS 1.026 19:26:46 1:21:46 1:23:54 7.0
8 Allegro Elan 340 NOR 12075 Team Allegro GS 0.964 19:33:13 1:28:13 1:25:02 8.0
9 Rainbow Dancer Rainbow 42 NOR 7358 Trond Kjønnerød SS 1.154 19:20:56 1:15:56 1:27:38 9.0

Scoring codes used

CodeDescription Points
DSQDisqualification 8


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com