Halliburton Onsdag Vår 2012

Gandsfjord Seilforening

Results as of 22:13 on August 15, 2012

Vind NNV 6-10 knop.

Express NOR 195 og NOR 211 er diskvalifisert grunnet manglende LYS-avgift.

Ev. kommentarer sendes gandsfjordregatta@gmail.com.

R2 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Calypso Dehler 33 Cr./Cl. NOR 9396 Per Knudsen GS 1.20 193855 1:48:55 2:10:42 1.0
2 Vestabar Siesta 32 NOR 5038 Per G. Søiland GS 1.12 200150 2:11:50 2:27:39 2.0

R2 - 2/3/4/5 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Marild Mixer Cr NOR 3802 Stig Gard Paulsen SF 1928 1.16 194014 1:50:14 2:07:52 1.0
2 Ariane Comet 333 NOR 7380 Kjell Ove Usken SF 1928 1.14 194551 1:55:51 2:12:04 2.0
3 Marco Polo Nessy 94 c/r NOR 5662 Helge Sondresen GS 1.16 194503 1:55:03 2:13:27 3.0
4 Basillen 2 Linjett 33 NOR 8830 Gard Olav Berge SS 1.17 200123 2:11:23 2:33:43 4.0
5 Troy Albin Nova NOR 4343 Hans Øye GS 1.14 201021 2:20:21 2:40:00 5.0
6 Curium First Class 8 NOR 5829 Hans Rettedal Christiansen GS 1.16 200836 2:18:36 2:40:47 6.0
7 Trio Albin Alpha NOR 6046 Hans Petter Torvik GS 1.10 201628 2:26:28 2:41:07 7.0
8 SpinnAker Albin Nova NOR 4738 Bjørn Forshei GS 1.14 202229 2:32:29 2:53:50 8.0
9 LENS Willing NOR 3819 Bjørnar Jacobsen SS 1.09 203230 2:42:30 2:57:08 9.0
10 Enya Oceanis 323 c. NOR 11547 Kurt Pettersen SS 1.16 202542 2:35:42 3:00:37 10.0

R2 - 6/7/8/9/10 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:05
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Cavatina Luffe 42 NOR 9333 Erik Rasmussen GS 1.36 194647 1:41:47 2:18:26 1.0
2 Procella Hanse 342 NOR 11937 Ragnar Egset SS 1.21 195939 1:54:39 2:18:44 2.0
3 Sitaren Maxi 1050 NOR 10832 Terje Rise SF 1928 1.22 195920 1:54:20 2:19:29 3.0
4 Blaa Dehler 36 NOR 10184 Arild Ferkingstad SS 1.29 195528 1:50:28 2:22:30 4.0
5 Xotic X-332 NOR 9899 Ole Jakob Kverneland SS 1.24 200125 1:56:25 2:24:21 5.0
6 Elise Dufour 34 Performance NOR 11252 Geir Dalen GS 1.24 200245 1:57:45 2:26:01 6.0
7 Olja Lyn First 34.7 NOR 11868 Lars Rasmussen GS 1.27 200039 1:55:39 2:26:53 7.0
8 Ny Vind Bavaria 41 NOR 8779 Øyvind Veholmen GS 1.26 200215 1:57:15 2:27:44 8.0
9 Seika Hanse 400 NOR 13834 Asbjørn Skoge GS 1.30 200143 1:56:43 2:31:44 9.0
10 Silvergirl Bavaria Cruiser 36 NOR 14493 Einar Talgø SS 1.21 204421 2:39:21 3:12:49 10.0

R2 - Express Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 18:10
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points
1 Foxy Express NOR 73 The Foxy Team v/John Anders Johnsrud SS 1.12 1 1.0
2 Siddis Express NOR 142 Frank Yngve Huth SF 1928 1.12 2 2.0
3 Placebo Express NOR 185 Arne Liebich Rise SF 1928 1.12 3 3.0
4 X-Ray Express NOR 88 Team X-ray GS 1.12 4 4.0
5 Fru Viste Express NOR 165 Alexander Viste SS 1.13 5 5.0
6 Jadarhus Express NOR 222 Nils Olav Opsanger SS 1.12 6 6.0
7 Klara Express NOR 232 Skjalg Thunes SS 1.12 7 7.0
8 Amalie Express NOR 217 John Cooper SS 1.12 8 8.0
9 SeniliX Express NOR 79 Ole Jensen SS 1.12 9 9.0
10 Xtension Express NOR 70 Vidar Løining SS 1.12 10 10.0
11 Hex Press Express NOR 594 Oddvard Myrnes SS 1.12 11 11.0
12 Balu Express NOR 44 Team Balu SS 1.13 12 12.0
13 Annxet Express NOR 240 Linda Johannesen SS 1.12 13 13.0
14 Raga Muffin Express NOR 195 Team Malthus v/Sigurd Middelthon SS 1.12 DSQ 16.0
14 Happy Tuna Express NOR 211 Øyvind Nerheim Torkelsen SS 1.12 DSQ 16.0

R2 - R36 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Enigma First 36.7 NOR 11439 Sten Ola Rasch SS 1.29 202646 2:26:46 3:09:20 1.0
2 Promineo Racing J-109 NOR 11500 Leif Arild Åsheim SS 1.30 203126 2:31:26 3:16:52 2.0
3 Carrera Melges 24 NOR 294 Jan Inge Hellesmark SF 1928 1.27 203604 2:36:04 3:18:12 3.0
4 Limer Bavaria Match 35 GER 5843 Jørg Pedersen SS 1.28 204541 2:45:41 3:32:04 4.0
5 Graabein First 36.7 NOR 11273 Einar Cederløv/Bjørn T. Thorsen SS 1.29 204527 2:45:27 3:33:26 5.0

R2 - R40 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Virginia Bashford 36 NOR 9100 Michael Nygaard SS 1.34 200323 2:03:23 2:45:20 1.0
2 Kylie X-35 NOR 86 Knut Nygaard SS 1.34 200850 2:08:50 2:52:38 2.0
3 Yanix IMX 40 NOR 5859 Regis Rougier GS 1.38 200534 2:05:34 2:53:17 3.0
4 Jysla Løye Farr 40 OD NOR 12383 Viking Racing SS 1.48 200121 2:01:21 2:59:36 4.0
5 Team Oceaneering ILC Farr 40 GBR 5052 Team Oceaneering SS 1.45 200554 2:05:54 3:02:33 5.0
6 Challenge of Norway III X-35 NOR 178 Bjørn Erik Bjørnsen SS 1.34 202052 2:20:52 3:08:46 6.0
7 Fri Flyt First 44.7 NOR 14202 Anders Gjesdal SS 1.40 201629 2:16:29 3:11:05 7.0
8 Farrvel ILC Farr 40 NOR 9007 Team Farrvel SS 1.47 201005 2:10:05 3:11:13 8.0
9 Eureka Elan 410 NOR 12541 Terje Gilje-Sørnes GS 1.39 202312 2:23:12 3:19:03 9.0
10 Challenge of Norway I X-35 NOR 158 Marit Veholmen GS 1.34 203157 2:31:57 3:23:37 10.0
11 Tellus Bavaria 38 Match NOR 11065 Nils Bøe GS 1.31 204216 2:42:16 3:32:34 11.0
12 Blia Dufour 40 HR NOR 11075 Ivar Halvorsen SS 1.31 205420 2:54:20 3:48:23 12.0

R2 - Rekrutt Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points

Scoring codes used

CodeDescriptionPoints
DSQDisqualification16


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.5
www.sailwave.com