Halliburton Onsdag Vår 2012

Gandsfjord Seilforening

Results are final as of 23:20 on October 23, 2012

Vind SV-NV, 220-300º ca. 14-6 knop

Tyvstart er registrert på: NOR 7213, NOR 5038, GBR 3548, NOR 11555 og NOR 11273. Disse har fått 7 minutters tillegg.

Ev. kommentarer sendes gandsfjordregatta@gmail.com.

R2 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:10
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Calypso Dehler 33 Cr./Cl. NOR 9396 Per Knudsen GS 1.20 195012 1:40:12 2:00:14 1.0
2 Vestabar Siesta 32 NOR 5038 Per G. Søiland GS 1.12 200408 1:54:08 2:07:50 2.0

R2 - 2/3/4/5 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:10
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Ariane Comet 333 NOR 7380 Kjell Ove Usken SF 1928 1.14 195335 1:43:35 1:58:05 1.0
2 Madam Larsen Larsen 28 NOR 7213 Jarle Goa SS 1.12 200152 1:51:52 2:05:17 2.0
3 Basillen 2 Linjett 33 NOR 8830 Gard Olav Berge SS 1.17 195914 1:49:14 2:07:48 3.0
4 Buon Gusto RF 290 GBR 3548 Graham Lord SS 1.14 200257 1:52:57 2:08:46 4.0
5 Troy Albin Nova NOR 4343 Hans Øye GS 1.14 200342 1:53:42 2:09:37 5.0
6 Trio Albin Alpha NOR 6046 Hans Petter Torvik GS 1.10 200909 1:59:09 2:11:04 6.0
7 SpinnAker Albin Nova NOR 4738 Bjørn Forshei GS 1.14 201044 2:00:44 2:17:38 7.0

R2 - 6/7/8/9/10 Fleet

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 18:25
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Sitaren Maxi 1050 NOR 10832 Terje Rise SF 1928 1.22 195804 1:33:04 1:53:32 1.0
2 Blaa Dehler 36 NOR 10184 Arild Ferkingstad SS 1.29 195603 1:31:03 1:57:27 2.0
3 Procella Hanse 342 NOR 11937 Ragnar Egset SS 1.21 200228 1:37:28 1:57:56 3.0
4 Ny Vind Bavaria 41 NOR 8779 Øyvind Veholmen GS 1.26 200007 1:35:07 1:59:51 4.0
5 Elise Dufour 34 Performance NOR 11252 Geir Dalen GS 1.24 200309 1:38:09 2:01:42 5.0
6 Hera II Hanse 400E NOR 12071 Jan Butler Wang SS 1.31 195836 1:33:36 2:02:37 6.0
7 Olja Lyn First 34.7 NOR 11868 Lars Rasmussen GS 1.27 200159 1:36:59 2:03:10 7.0
8 Seika Hanse 400 NOR 13834 Asbjørn Skoge GS 1.30 200136 1:36:36 2:05:35 8.0
9 Silvergirl Bavaria Cruiser 36 NOR 14493 Einar Talgø SS 1.21 200858 1:43:58 2:05:48 9.0
10 Allegro Elan 340 NOR 12075 Team Allegro GS 1.26 200525 1:40:25 2:06:32 10.0
11 Cavatina Luffe 42 NOR 9333 Erik Rasmussen GS 1.36 195818 1:33:18 2:06:53 11.0
12 Xotic X-332 NOR 9899 Ole Jakob Kverneland SS 1.24 201451 1:49:51 2:16:13 12.0

R2 - Express Fleet

Start: Start 5, Finishes: Place, Time: 18:30
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points
1 Clark Kent Express NOR 55 Oluf Bergsvik SS 1.12 1 1.0
2 Fru Viste Express NOR 165 Alexander Viste SS 1.14 2 2.0
3 Placebo Express NOR 185 Arne Liebich Rise SF 1928 1.12 3 3.0
4 Jadarhus Express NOR 222 Nils Olav Opsanger SS 1.12 4 4.0
5 SeniliX Express NOR 79 Ole Jensen SS 1.12 5 5.0
6 Amalie Express NOR 217 John Cooper SS 1.12 7 6.0
7 Foxy Express NOR 73 The Foxy Team v/John Anders Johnsrud SS 1.12 8 7.0
8 Xtension Express NOR 70 Vidar Løining SS 1.12 9 8.0
9 Annxet Express NOR 240 Linda Johannesen SS 1.12 10 9.0
10 Petro Express NOR 120 Annemieke Ciuffo SS 1.13 11 10.0
11 Balu Express NOR 44 Team Balu SS 1.13 12 11.0
12 Glae Express NOR 28 Anders Aadnøy SS 1.12 13 12.0
13 Mel O`di Express NOR 178 Aleksander Gumos SS 1.12 14 13.0
14 Klara Express NOR 232 Skjalg Thunes SS 1.12 DNF 17.0
14 Raga Muffin Express NOR 195 Team Malthus v/Sigurd Middelthon SS 1.12 DSQ 17.0
14 Happy Tuna Express NOR 898 Øyvind Nerheim Torkelsen SS 1.12 DSQ 17.0

R2 - R36 Fleet

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Time: 18:20
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Carrera Melges 24 NOR 294 Jan Inge Hellesmark SF 1928 1.27 204144 2:21:44 3:00:00 1.0
2 Enigma First 36.7 NOR 11439 Sten Ola Rasch SS 1.29 203947 2:19:47 3:00:19 2.0
3 Limer Bavaria Match 35 GER 5843 Jørg Pedersen SS 1.28 204627 2:26:27 3:07:27 3.0
4 Promineo Racing J-109 NOR 11500 Leif Arild Åsheim SS 1.30 204549 2:25:49 3:09:34 4.0
5 Graabein First 36.7 NOR 11273 Einar Cederløv/Bjørn T. Thorsen SS 1.29 204832 2:28:32 3:11:36 5.0
6 Mithrandir First 36.7 NOR 11555 Harald Gellein SS 1.29 204948 2:29:48 3:13:15 6.0

R2 - R40 Fleet

Start: Start 7, Finishes: Finish time, Time: 18:20
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Yanix IMX 40 NOR 5859 Regis Rougier GS 1.38 202334 2:03:34 2:50:31 1.0
2 Virginia Bashford 36 NOR 9100 Michael Nygaard SS 1.34 202832 2:08:32 2:52:14 2.0
3 Challenge of Norway III X-35 NOR 178 Bjørn Erik Bjørnsen SS 1.34 202903 2:09:03 2:52:56 3.0
4 Fri Flyt First 44.7 NOR 14202 Anders Gjesdal SS 1.40 202534 2:05:34 2:55:48 4.0
5 Kylie X-35 NOR 86 Knut Nygaard SS 1.34 203120 2:11:20 2:55:59 5.0
6 Farrvel ILC Farr 40 NOR 9007 Team Farrvel SS 1.47 202235 2:02:35 3:00:12 6.0
7 Eureka Elan 410 NOR 12541 Terje Gilje-Sørnes GS 1.39 203129 2:11:29 3:02:46 7.0
8 Blia Dufour 40 HR NOR 11075 Ivar Halvorsen SS 1.31 204331 2:23:31 3:08:00 8.0
9 Challenge of Norway I X-35 NOR 158 Marit Veholmen GS 1.34 204119 2:21:19 3:09:22 9.0

R2 - Rekrutt Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:10
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Kira 1 First 25 NOR 4326 Sigve Lye SS 1.04 201830 2:08:30 2:13:38 1.0

Scoring codes used

CodeDescriptionPoints
DNFStarted but did not finish17
DSQDisqualification17


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.5
www.sailwave.com