Subsea7 Onsdagsseilasene høsten 2013

Gandsfjord Seilforening

Results are final as of 22:28 on December 4, 2013

Vind S 5-8-2 knop.
Det var avrunding ved Gandsflu.
Starten var utsatt pga lite vind; 1. start 18.45, 2. start 18.50, 3. start 18.55, 4. start 19.00 (5 min mellom hver start)

R3 - Express Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 19:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Place Points
1 Siddis Express NOR 880/142 Frank Huth SF 1928   1 1.0
2 Fru Viste Express NOR 117 Viste/Tandrevold SS   2 2.0
3 Placebo Express NOR 89 Arne Liebich Rise SF 1928   3 3.0
4 Hex Press Express NOR 73 Oddvard Myrnes SS   4 4.0
5 X-Ray Express NOR 88 Team X-ray SF 1928   5 5.0
6 Clark Kent Express NOR 55 Oluf Bergsvik SS   6 6.0
7 Jadarhus Express NOR 222 Nils Olav Opsanger SS   7 7.0
8 Foxy Express NOR 638 The Foxy Team v/John Anders Johnsrud SS   8 8.0
9 Amalie Express NOR 217 John Cooper SS   9 9.0
10 Frøken GLAE Express NOR 28 Eirik Helliesen SS   10 10.0
11 Balu Express NOR 44 Team Balu SS   11 11.0
12 Samantha Express NOR 89 Team Samantha SS   12 12.0
13 SeniliX Express NOR 79 Ole Jensen SS   13 13.0
14 Xtension Express NOR 70 Vidar Løining SS   14 14.0
15 Happy Tuna Express NOR 898 Øyvind Nerheim Torkelsen SS   15 15.0
16 Klara Express NOR 232 Skjalg Thunes SS   16 16.0
17 Annxet Express NOR 240 Linda Johannesen SS   17 17.0
18 Mel O`di Express NOR 178 Team Subsea7 SS   18 18.0
19 Raga Muffin Express NOR 354/195 Team Malthus v/Sigurd Middelthon SS   19 19.0
20 Petro Express NOR 120 Annemieke Ciuffo SS   20 20.0

R3 - R36 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Challenge of Norway III X-35 NOR 178 Bjørn Erik Bjørnsen SS 1.028 200004 1:10:04 1:12:02 1.0
2 Mithrandir First 36.7 NOR 11555 Harald Gellein SS 0.989 200608 1:16:08 1:15:18 2.0
3 Challenge of Norway I X-35 NOR 158 Marit Veholmen GS 1.028 200704 1:17:04 1:19:13 3.0
4 Promineo Racing J-109 NOR 11500 Leif Arild Åsheim SS 1.011 201528 1:25:28 1:26:24 4.0
5 Kylie X-35 NOR 86 Knut Nygaard SS 1.028 201718 1:27:18 1:29:45 5.0
6 Tellus Bavaria 38 Match NOR 11065 Nils Bøe GS 1.006 202241 1:32:41 1:33:14 6.0
7 Limer Bavaria Match 35 GER 5843 Jørg Pedersen SS 1.000 204120 1:51:20 1:51:20 7.0
8 Enigma First 36.7 NOR 11439 Sten Ola Rasch SS 0.991 204530 1:55:30 1:54:28 8.0

R3 - R40 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Fri Flyt First 44.7 NOR 14202 Anders Gjesdal SS 1.091 200522 1:15:22 1:22:14 1.0
2 Jysla Løye Farr 40 OD NOR 12383 Viking Racing SS 1.175 200100 1:11:00 1:23:26 2.0
3 Team Oceaneering ILC Farr 40 GBR 5052 Team Oceaneering GS 1.164 200150 1:11:50 1:23:37 3.0
4 YaniX IMX 40 NOR 5859 Regis Rougier GS 1.070 200940 1:19:40 1:25:15 4.0

R3 - Sport Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 POD Bavaria B/one NOR 14896 Get Well Sailing Club GS 0.952 200655 1:21:55 1:17:59 1.0
2 THERT Bavaria B/one NOR 14967 Get Well Sailing Club GS 0.954 200953 1:24:53 1:20:59 2.0
3 Carrera Melges 24 NOR 294 Jan Inge Hellesmark SF 1928 0.992 202033 1:35:33 1:34:47 3.0

R3 - Rekrutt Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Place Points

R3 - Trekant 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 18:45
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Avanti Larsen 28 DEN 73 Kristian Kudsk Andreasen GS 0.892 202633 1:41:33 1:30:35 1.0
2 Marco Polo Nessy 94 c/r NOR 5662 Helge Sondresen GS 0.917 203617 1:51:17 1:42:03 2.0
3 Madam Larsen Larsen 28 NOR 7213 Jarle Goa SS 0.887 205310 2:08:10 1:53:41 3.0
4 SpinnAker Albin Nova NOR 4738 Aker Solutions GS 0.921   DNF   6.0
4 Enya Oceanis 323 c. NOR 11547 Kurt Pettersen SS 0.909   DNF   6.0

R3 - Trekant 2 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:55
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Cavatina Luffe 42 NOR 9333 Erik Rasmussen GS 1.054 203336 1:38:36 1:43:55 1.0
2 Ny Vind Bavaria 41 NOR 8779 Øyvind Veholmen GS 0.998 203913 1:44:13 1:44:00 2.0
3 Calypso Dehler 33 Cr./Cl. NOR 9396 Per Knudsen GS 0.965 204913 1:54:13 1:50:13 3.0
4 Sitaren Maxi 1050 NOR 10832 Terje Rise SF 1928 0.950 205740 2:02:40 1:56:32 4.0
5 Julie HR 372 NOR 13962 Jack P. Messel SS 0.922   DNF   12.0
5 Allegro Elan 340 NOR 12075 Team Allegro GS 0.964   DNF   12.0
5 Blia Dufour 40 HR NOR 11075 Ivar Halvorsen SS 1.021   DNF   12.0
5 Seika Hanse 400 NOR 13834 Asbjørn Skoge GS 1.026   DNF   12.0
5 Xotic X-332 NOR 9899 Ole Jakob Kverneland SS 0.967   DNF   12.0
5 Lucky Fox X-99 NOR 563 Eric Franssen GS 0.996   DNF   12.0
5 Elise Dufour 34 Performance NOR 11252 Geir Dalen GS 0.964   DNF   12.0

Scoring codes used

CodeDescription Points
DNFStarted but did not finish 6, 12


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com