Onsdagsseilasene - Vårserien 2019

Gandsfjord Seilforening

Results are provisional as of 20:25 on May 21, 2019

R6 ble avkortet etter én runde.

Ukjent båt NOR 69.

Det ble litt rot med resultatlistene denne gang og det meldes at flere båter seiler med annet nummer i spinnaker enn på storseillet. Dette skaper mye krøll og frustrasjon for resultatansvarlige, så dette må ryddes opp i.

Flere båter i Sportklasse har ikke oppdaterte NOR Rating målebrev på plass, dette må ordnes snarlig. NOR Rating er oppdatert på alle båter siden forrige år, og det vil påvirke de endelige resultatlistene.

Eventuelle kommentarer sendes gandsfjordregatta@gmail.com

R5 - Express og Sport - Express Fleet - 15.05.2019

Start: Start 2 - Express, Finishes: Place, Time: 18:05
Rank Fleet Boat HelmName Class Nat SailNo Club 3-talls rating Place Points
1 Express Fars Cortina Rune Kartveit Albin Express NOR 211 SS   1 1.0
2 Express Placebo Arne Liebich Rise Albin Express NOR 89 SF1928   2 2.0
3 Express Fru Viste Alexander Viste Albin Express NOR 213 SS   3 3.0
4 Express Angst Ole Bergsagel Albin Express NOR 104 GS   5 5.0
5 Express Happy Tuna Øivind Torkelsen Albin Express NOR 898 SS   6 6.0
6 Express Doris Marit Veholmen Albin Express NOR 649 GS   7 7.0
7 Express Senilix Ole Jensen Albin Express NOR 1090 SS   8 8.0
8 Express Snøgg Philip Mullis Albin Express NOR 314 SF1928   9 9.0
9 Express Klara Skjalg Thunes Albin Express NOR 195 SS   11 11.0
10 Express Ragamuffin Malthus Uniteam Skjalg Lund Albin Express NOR 354 SS   12 12.0
11 Express Brexit Erik Kristiansson Albin Express NOR 96 SS   13 13.0
12 Express X - Ray Reidar Njerve Lohne Albin Express NOR 1088 SF1928   ZFP 14.0
12 Express Gullfix Team Gullfix Albin Express NOR 1046 SS   14 14.0
14 Express Amalie John Cooper Albin Express NOR 219 SS   15 15.0
15 Express Exit Einar Cederløv Albin Express NOR 734 SS   16 16.0
16 Express Eureka Terje Gilje-Sørnes Albin Express NOR 155 GS   17 17.0
17 Express Reflex Team Reflex Albin Express NOR 86 SS   18 18.0
18 Express Aktiv HMS Aktiv HMS Albin Express NOR 68 SF1928   19 19.0
19 Express More Express Wanted Geir Dalen Albin Express NOR 430 GS   20 20.0
19 Express Rainbow Express Trond Kjønnerød Albin Express NOR 344 SS   ZFP 20.0
21 Express Phoenix Morten Bjorland Albin Express NOR 220 SS   21 21.0
22 Express XanaX Finn Tore Vaaland Albin Express NOR 172 SS   22 22.0
23 Express X-iL Kolbjørn Skjæveland Albin Express NOR 343 SS   23 23.0
24 Express Balu Øyvind Marvik Albin Express NOR 1062 SS   24 24.0
25 Express Siddis Frank Huth Albin Express NOR 880 SF1928   25 25.0
26 Express Annxet Paul De Bergen Albin Express NOR 927 SS   26 26.0

R6 - Express og Sport - Express Fleet - 15.05.2019

Start: Start 2 - Express, Finishes: Place, Time: 19:23
Rank Fleet Boat HelmName Class Nat SailNo Club 3-talls rating Place Points
1 Express Senilix Ole Jensen Albin Express NOR 1090 SS   2 2.0
2 Express More Express Wanted Geir Dalen Albin Express NOR 430 GS   3 3.0
3 Express Amalie John Cooper Albin Express NOR 219 SS   4 4.0
4 Express Fru Viste Alexander Viste Albin Express NOR 213 SS   6 6.0
5 Express X-iL Kolbjørn Skjæveland Albin Express NOR 343 SS   9 9.0
6 Express Aktiv HMS Aktiv HMS Albin Express NOR 68 SF1928   10 10.0
7 Express Fars Cortina Rune Kartveit Albin Express NOR 211 SS   ZFP 11.0
7 Express Angst Ole Bergsagel Albin Express NOR 104 GS   11 11.0
9 Express Exit Einar Cederløv Albin Express NOR 734 SS   12 12.0
10 Express Klara Skjalg Thunes Albin Express NOR 195 SS   13 13.0
11 Express Siddis Frank Huth Albin Express NOR 880 SF1928   14 14.0
12 Express XanaX Finn Tore Vaaland Albin Express NOR 172 SS   15 15.0
12 Express Reflex Team Reflex Albin Express NOR 86 SS   ZFP 15.0
14 Express Happy Tuna Øivind Torkelsen Albin Express NOR 898 SS   ZFP 17.0
14 Express Placebo Arne Liebich Rise Albin Express NOR 89 SF1928   17 17.0
16 Express Doris Marit Veholmen Albin Express NOR 649 GS   ZFP 18.0
17 Express Rainbow Express Trond Kjønnerød Albin Express NOR 344 SS   19 19.0
18 Express Gullfix Team Gullfix Albin Express NOR 1046 SS   20 20.0
19 Express X - Ray Reidar Njerve Lohne Albin Express NOR 1088 SF1928   21 21.0
20 Express Annxet Paul De Bergen Albin Express NOR 927 SS   22 22.0
21 Express Eureka Terje Gilje-Sørnes Albin Express NOR 155 GS   23 23.0
22 Express Balu Øyvind Marvik Albin Express NOR 1062 SS   24 24.0
23 Express Brexit Erik Kristiansson Albin Express NOR 96 SS   25 25.0
24 Express Ragamuffin Malthus Uniteam Skjalg Lund Albin Express NOR 354 SS   ZFP 26.0
24 Express Phoenix Morten Bjorland Albin Express NOR 220 SS   26 26.0
26 Express Snøgg Philip Mullis Albin Express NOR 314 SF1928   ZFP 28.0

R5 - Express og Sport - Sport Fleet - 15.05.2019

Start: Start 1 - Sport, Finishes: Finish time, Time: 18:00, Course: 8, Wind: SV 4-8, Ave wind: 7
Rank Fleet Boat HelmName Class Nat SailNo Club 3-talls rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Sport Den Grønne Melgesen Espen Mathiesen Melges 24 NOR 334 SF1928 2, 2, 2 18:22:51 0:22:51 0:45:42 1.0
2 Sport Gullan'go Lars Fosse J80 NOR 625 SF1928 2, 2, 2 18:23:47 0:23:47 0:47:34 2.0

R6 - Express og Sport - Sport Fleet - 15.05.2019

Start: Start 1 - Sport, Finishes: Finish time, Time: 19:18, Course: 8, Wind: SV 4-8, Ave wind: 7
Rank Fleet Boat HelmName Class Nat SailNo Club 3-talls rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Sport Den Grønne Melgesen Espen Mathiesen Melges 24 NOR 334 SF1928 2, 2, 2 19:58:22 0:40:22 1:20:44 1.0
2 Sport Gullan'go Lars Fosse J80 NOR 625 SF1928 2, 2, 2 20:03:49 0:45:49 1:31:38 2.0


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com