Halliburton Onsdag Vår 2012

Gandsfjord Seilforening

Results are final as of 23:18 on October 23, 2012

Vind, varierende 240-25 grader. 4-7 knop
Alle starter ble avkortet; 1.,3. og 4. ved Snekka
2. start etter 1,5 runde

Ev. kommentarer sendes gandsfjordregatta@gmail.com.

R4 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Calypso Dehler 33 Cr./Cl. NOR 9396 Per Knudsen GS 1.20 192110 1:31:10 1:49:24 1.0

R4 - 2/3/4/5 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Ariane Comet 333 NOR 7380 Kjell Ove Usken SF 1928 1.14 192552 1:35:52 1:49:17 1.0
2 Madam Larsen Larsen 28 NOR 7213 Jarle Goa SS 1.12 194436 1:54:36 2:08:21 2.0
3 Trio Albin Alpha NOR 6046 Hans Petter Torvik GS 1.10 195724 2:07:24 2:20:08 3.0
4 Basillen 2 Linjett 33 NOR 8830 Gard Olav Berge SS 1.17 195522 2:05:22 2:26:41 4.0
5 SpinnAker Albin Nova NOR 4738 Bjørn Forshei GS 1.14 203735 2:47:35 3:11:03 5.0
6 Enya Oceanis 323 c. NOR 11547 Kurt Pettersen SS 1.16 203846 2:48:46 3:15:46 6.0

R4 - 6/7/8/9/10 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:05
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Cavatina Luffe 42 NOR 9333 Erik Rasmussen GS 1.36 192931 1:24:31 1:54:57 1.0
2 Blaa Dehler 36 NOR 10184 Arild Ferkingstad SS 1.29 193945 1:34:45 2:02:14 2.0
3 Olja Lyn First 34.7 NOR 11868 Lars Rasmussen GS 1.27 194201 1:37:01 2:03:13 3.0
4 Ny Vind Bavaria 41 NOR 8779 Øyvind Veholmen GS 1.26 195034 1:45:34 2:13:01 4.0
5 Allegro Elan 340 NOR 12075 Team Allegro GS 1.26 195143 1:46:43 2:14:28 5.0
6 Hera II Hanse 400E NOR 12071 Jan Butler Wang SS 1.31 195149 1:46:49 2:19:56 6.0
7 Seika Hanse 400 NOR 13834 Asbjørn Skoge GS 1.30 195603 1:51:03 2:24:22 7.0
8 Silvergirl Bavaria Cruiser 36 NOR 14493 Einar Talgø SS 1.21 202120 2:16:20 2:44:58 8.0
9 Xotic X-332 NOR 9899 Ole Jakob Kverneland SS 1.24 203452 2:29:52 3:05:50 9.0

R4 - Express Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 18:10
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points
1 Fru Viste Express NOR 165 Alexander Viste SS 1.14 1 1.0
2 Jadarhus Express NOR 222 Nils Olav Opsanger SS 1.12 2 2.0
3 Amalie Express NOR 217 John Cooper SS 1.12 4 3.0
4 X-Ray Express NOR 88 Team X-ray GS 1.12 5 4.0
5 Glae Express NOR 28 Anders Aadnøy SS 1.12 6 5.0
6 Xtension Express NOR 70 Vidar Løining SS 1.12 7 6.0
7 Foxy Express NOR 73 The Foxy Team v/John Anders Johnsrud SS 1.12 8 7.0
8 Petro Express NOR 120 Annemieke Ciuffo SS 1.13 9 8.0
9 SeniliX Express NOR 79 Ole Jensen SS 1.12 10 9.0
10 Klara Express NOR 232 Skjalg Thunes SS 1.12 11 10.0
11 Balu Express NOR 44 Team Balu SS 1.13 12 11.0
12 Annxet Express NOR 240 Linda Johannesen SS 1.12 13 12.0
13 Mel O`di Express NOR 178 Aleksander Gumos SS 1.12 15 13.0
14 Raga Muffin Express NOR 195 Team Malthus v/Sigurd Middelthon SS 1.12 DSQ 16.0
14 Happy Tuna Express NOR 898 Øyvind Nerheim Torkelsen SS 1.12 DSQ 16.0

R4 - R36 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Mithrandir First 36.7 NOR 11555 Harald Gellein SS 1.29 201646 2:16:46 2:56:26 1.0
2 Enigma First 36.7 NOR 11439 Sten Ola Rasch SS 1.29 201832 2:18:32 2:58:42 2.0
3 Promineo Racing J-109 NOR 11500 Leif Arild Åsheim SS 1.30 201906 2:19:06 3:00:50 3.0
4 Carrera Melges 24 NOR 294 Jan Inge Hellesmark SF 1928 1.27 202735 2:27:35 3:07:26 4.0
5 Graabein First 36.7 NOR 11273 Einar Cederløv/Bjørn T. Thorsen SS 1.29 202941 2:29:41 3:13:05 5.0
6 Limer Bavaria Match 35 GER 5843 Jørg Pedersen SS 1.28 203621 2:36:21 3:20:08 6.0

R4 - R40 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Challenge of Norway III X-35 NOR 178 Bjørn Erik Bjørnsen SS 1.34 201459 2:14:59 3:00:53 1.0
2 Challenge of Norway I X-35 NOR 158 Marit Veholmen GS 1.34 201724 2:17:24 3:04:07 2.0
3 Yanix IMX 40 NOR 5859 Regis Rougier GS 1.38 201436 2:14:36 3:05:45 3.0
4 Blia Dufour 40 HR NOR 11075 Ivar Halvorsen SS 1.31 202247 2:22:47 3:07:03 4.0
5 Jysla Løye Farr 40 OD NOR 12383 Viking Racing SS 1.48 201004 2:10:04 3:12:30 5.0
6 Team Oceaneering ILC Farr 40 GBR 5052 Team Oceaneering SS 1.45 201458 2:14:58 3:15:42 6.0
7 Eureka Elan 410 NOR 12541 Terje Gilje-Sørnes GS 1.39 202128 2:21:28 3:16:38 7.0
8 Fri Flyt First 44.7 NOR 14202 Anders Gjesdal SS 1.40 202109 2:21:09 3:17:37 8.0
9 Tellus Bavaria 38 Match NOR 11065 Nils Bøe GS 1.31 203122 2:31:22 3:18:17 9.0
10 Farrvel ILC Farr 40 NOR 9007 Team Farrvel SS 1.47 201939 2:19:39 3:25:17 10.0

R4 - Rekrutt Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Kira 1 First 25 NOR 4326 Sigve Lye SS 1.04 203441 2:44:41 2:51:16 1.0

Scoring codes used

CodeDescriptionPoints
DSQDisqualification16


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.5
www.sailwave.com