Subsea7 Onsdagsseilasene våren 2013

Gandsfjord Seilforening

Results as of 23:13 on May 29, 2013

Vind NØ 2-10 knop.

Trekantbane 1 avkortet ved Mariero, resterende klasser avkortet ved Snekka.

Protest mot regattakomité mottatt.

Ev. kommentarer sendes gandsfjordregatta@gmail.com.

R5 - Express Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 18:10
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Place Points
1 Siddis Express NOR 880/142 Frank Huth SF 1928 1 1.0
2 Clark Kent Express NOR 55 Oluf Bergsvik SS 2 2.0
3 Placebo Express NOR 89 Arne Liebich Rise SF 1928 3 3.0
4 Foxy Express NOR 638 The Foxy Team v/John Anders Johnsrud SS 4 4.0
5 Hex Press Express NOR 594/73 Oddvard Myrnes SS 5 5.0
6 Jadarhus Express NOR 222 Nils Olav Opsanger SS 6 6.0
7 Frøken GLAE Express NOR 28 Eirik Helliesen SS 7 7.0
8 Petro Express NOR 120 Annemieke Ciuffo SS 8 8.0
9 Klara Express NOR 232 Skjalg Thunes SS 9 9.0
10 Endorphin Express NOR 667/50 Christer Danielsen SF 1928 10 10.0
11 X-Ray Express NOR 88 Team X-ray SF 1928 11 11.0
12 Raga Muffin Express NOR 354/195 Team Malthus v/Sigurd Middelthon SS 12 12.0
13 Happy Tuna Express NOR 898 Øyvind Nerheim Torkelsen SS 13 13.0
14 Mel O`di Express NOR 178 Team Subsea7 SS 14 14.0
15 Balu Express NOR 44 Team Balu SS 15 15.0

R5 - R36 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Mithrandir First 36.7 NOR 11555 Harald Gellein SS 0.989 185400 0:54:00 0:53:24 1.0
2 Challenge of Norway I X-35 NOR 158 Marit Veholmen GS 1.028 190707 1:07:07 1:09:00 2.0
3 Enigma First 36.7 NOR 11439 Sten Ola Rasch SS 0.995 190945 1:09:45 1:09:24 3.0
4 Kylie X-35 NOR 86 Knut Nygaard SS 1.028 190849 1:08:49 1:10:45 4.0
5 Challenge of Norway III X-35 NOR 178 Bjørn Erik Bjørnsen SS 1.028 190856 1:08:56 1:10:52 5.0
6 Tellus Bavaria 38 Match NOR 11065 Nils Bøe GS 1.006 191052 1:10:52 1:11:18 6.0
7 Limer Bavaria Match 35 GER 5843 Jørg Pedersen SS 1.000 191153 1:11:53 1:11:53 7.0

R5 - R40 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Jysla Løye Farr 40 OD NOR 12383 Viking Racing SS 1.175 185330 0:53:30 1:02:52 1.0
2 Fri Flyt First 44.7 NOR 14202 Anders Gjesdal SS 1.091 190655 1:06:55 1:13:00 2.0
3 YaniX IMX 40 NOR 5859 Regis Rougier GS 1.070 191105 1:11:05 1:16:04 3.0
4 Eureka Elan 410 NOR 12541 Terje Gilje-Sørnes GS 1.072 191128 1:11:28 1:16:37 4.0
5 Team Oceaneering ILC Farr 40 GBR 5052 Team Oceaneering SS 1.164 191206 1:12:06 1:23:55 5.0

R5 - Sport Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 POD Bavaria B/one NOR 14896 Get Well Sailing Club GS 0.937 190454 1:14:54 1:10:11 1.0
2 THROT Bavaria B/one NOR 14954 Get Well Sailing Club GS 0.937 191220 1:22:20 1:17:09 2.0

R5 - Rekrutt Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Fjorden Baby Soling NOR 134 Thale Thomseth SF 1928 0.870 190338 1:13:38 1:04:04 1.0

R5 - Trekant 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Symra Hanse 315 NOR 12493 Frode Liland SS 0.911 200617 2:16:17 2:04:09 1.0
2 Gusto RF 290 GBR 3548 Graham Lord SS 0.901 201302 2:23:02 2:08:52 2.0
3 Marco Polo Nessy 94 c/r NOR 5662 Helge Sondresen GS 0.917 201115 2:21:15 2:09:32 3.0
4 Marild Mixer Cr NOR 3802 Stig Gard Paulsen SF 1928 0.912   DNF   6.0
4 SpinnAker Albin Nova NOR 4738 Aker Solutions GS 0.921   DNF   6.0

R5 - Trekant 2 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:05
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club Rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Sitaren Maxi 1050 NOR 10832 Terje Rise SF 1928 0.950 190717 1:02:17 0:59:10 1.0
2 Allegro Elan 340 NOR 12075 Team Allegro GS 0.964 191030 1:05:30 1:03:09 2.0
3 Xotic X-332 NOR 9899 Ole Jakob Kverneland SS 0.967 191129 1:06:29 1:04:17 3.0
4 Calypso Dehler 33 Cr./Cl. NOR 9396 Per Knudsen GS 0.965 191440 1:09:40 1:07:14 4.0
5 Ny Vind Bavaria 41 NOR 8779 Øyvind Veholmen GS 0.998 191300 1:08:00 1:07:52 5.0
6 Lucky Fox X-99 NOR 563 Eric Franssen GS 0.996 191608 1:11:08 1:10:51 6.0
7 Blia Dufour 40 HR NOR 11075 Ivar Halvorsen SS 1.028 191400 1:09:00 1:10:56 7.0
8 Cavatina Luffe 42 NOR 9333 Erik Rasmussen GS 1.054 191220 1:07:20 1:10:58 8.0

Scoring codes used

CodeDescriptionPoints
DNFStarted but did not finish6


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.5
www.sailwave.com