Halliburton Onsdag Vår 2012

Gandsfjord Seilforening

Results are final as of 23:13 on October 23, 2012

Vind VNV-NV 5-15 knop.

Protest mot båt NOR 11075 i R40 og NOR 195 i Express tatt til følge

Ev. kommentarer sendes gandsfjordregatta@gmail.com.

R7 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Vestabar Siesta 32 NOR 5038 Per G. Søiland GS 1.12 192459 1:34:59 1:46:23 1.0
2 Calypso Dehler 33 Cr./Cl. NOR 9396 Per Knudsen GS 1.20 192108 1:31:08 1:49:22 2.0
3 Symra Hanse 315 NOR 12493 Frode Liland SS 1.12 194206 1:52:06 2:05:33 3.0

R7 - 2/3/4/5 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Marild Mixer Cr NOR 3802 Stig Gard Paulsen SF 1928 1.16 192007 1:30:07 1:44:32 1.0
2 Ariane Comet 333 NOR 7380 Kjell Ove Usken SF 1928 1.14 192214 1:32:14 1:45:09 2.0
3 SpinnAker Albin Nova NOR 4738 Bjørn Forshei GS 1.14 192934 1:39:34 1:53:30 3.0
4 Madam Larsen Larsen 28 NOR 7213 Jarle Goa SS 1.12 193225 1:42:25 1:54:42 4.0
5 Troy Albin Nova NOR 4343 Hans Øye GS 1.14 193058 1:40:58 1:55:06 5.0
6 Trio Albin Alpha NOR 6046 Hans Petter Torvik GS 1.10 193903 1:49:03 1:59:57 6.0
7 Basillen 2 Linjett 33 NOR 8830 Gard Olav Berge SS 1.17 193350 1:43:50 2:01:29 7.0

R7 - 6/7/8/9/10 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:05
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Blaa Dehler 36 NOR 10184 Arild Ferkingstad SS 1.29 192148 1:16:48 1:39:04 1.0
2 Sitaren Maxi 1050 NOR 10832 Terje Rise SF 1928 1.22 192828 1:23:28 1:41:50 2.0
3 Cavatina Luffe 42 NOR 9333 Erik Rasmussen GS 1.36 192005 1:15:05 1:42:07 3.0
4 Elise Dufour 34 Performance NOR 11252 Geir Dalen GS 1.24 192914 1:24:14 1:44:27 4.0
5 Procella Hanse 342 NOR 11937 Ragnar Egset SS 1.21 193150 1:26:50 1:45:04 5.0
6 Ny Vind Bavaria 41 NOR 8779 Øyvind Veholmen GS 1.26 192836 1:23:36 1:45:20 6.0
7 Olja Lyn First 34.7 NOR 11868 Lars Rasmussen GS 1.27 192816 1:23:16 1:45:45 7.0
8 Seika Hanse 400 NOR 13834 Asbjørn Skoge GS 1.30 192749 1:22:49 1:47:40 8.0
9 Hera II Hanse 400E NOR 12071 Jan Butler Wang SS 1.31 192852 1:23:52 1:49:52 9.0
10 Allegro Elan 340 NOR 12075 Team Allegro GS 1.26 193241 1:27:41 1:50:29 10.0
11 Silvergirl Bavaria Cruiser 36 NOR 14493 Einar Talgø SS 1.21 193655 1:31:55 1:51:13 11.0
12 Xotic X-332 NOR 9899 Ole Jakob Kverneland SS 1.24 193532 1:30:32 1:52:16 12.0

R7 - Express Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 18:10
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points
1 Clark Kent Express NOR 55 Oluf Bergsvik SS 1.12 1 1.0
2 Fru Viste Express NOR 165 Alexander Viste SS 1.14 2 2.0
3 Glae Express NOR 28 Anders Aadnøy SS 1.12 3 3.0
4 Amalie Express NOR 217 John Cooper SS 1.12 4 4.0
5 Placebo Express NOR 185 Arne Liebich Rise SF 1928 1.12 5 5.0
6 X-Ray Express NOR 88 Team X-ray GS 1.12 6 6.0
7 Jadarhus Express NOR 222 Nils Olav Opsanger SS 1.12 7 7.0
8 Foxy Express NOR 73 The Foxy Team v/John Anders Johnsrud SS 1.12 8 8.0
9 SeniliX Express NOR 79 Ole Jensen SS 1.12 9 9.0
10 Klara Express NOR 232 Skjalg Thunes SS 1.12 11 10.0
11 Annxet Express NOR 240 Linda Johannesen SS 1.12 12 11.0
12 Balu Express NOR 44 Team Balu SS 1.13 13 12.0
13 Mel O`di Express NOR 178 Aleksander Gumos SS 1.12 14 13.0
14 Raga Muffin Express NOR 195 Team Malthus v/Sigurd Middelthon SS 1.12 DSQ 16.0
14 Happy Tuna Express NOR 898 Øyvind Nerheim Torkelsen SS 1.12 DSQ 16.0

R7 - R36 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Mithrandir First 36.7 NOR 11555 Harald Gellein SS 1.29 200103 2:01:03 2:36:09 1.0
2 Graabein First 36.7 NOR 11273 Einar Cederløv/Bjørn T. Thorsen SS 1.29 200341 2:03:41 2:39:33 2.0
3 Carrera Melges 24 NOR 294 Jan Inge Hellesmark SF 1928 1.27 200557 2:05:57 2:39:57 3.0
4 Enigma First 36.7 NOR 11439 Sten Ola Rasch SS 1.29 200541 2:05:41 2:42:08 4.0
5 Limer Bavaria Match 35 GER 5843 Jørg Pedersen SS 1.28 200727 2:07:27 2:43:08 5.0
6 Promineo Racing J-109 NOR 11500 Leif Arild Åsheim SS 1.30 200621 2:06:21 2:44:15 6.0

R7 - R40 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Yanix IMX 40 NOR 5859 Regis Rougier GS 1.38 195405 1:54:05 2:37:26 1.0
2 Challenge of Norway III X-35 NOR 178 Bjørn Erik Bjørnsen SS 1.34 195934 1:59:34 2:40:13 2.0
3 Jysla Løye Farr 40 OD NOR 12383 Viking Racing SS 1.48 194918 1:49:18 2:41:46 3.0
4 Challenge of Norway I X-35 NOR 158 Marit Veholmen GS 1.34 200056 2:00:56 2:42:03 4.0
5 Tellus Bavaria 38 Match NOR 11065 Nils Bøe GS 1.31 200347 2:03:47 2:42:09 5.0
6 Rainbow Dancer Rainbow 42 NOR 7358 Trond Kjønnerød SS 1.39 195715 1:57:15 2:42:59 6.0
7 Team Oceaneering ILC Farr 40 GBR 5052 Team Oceaneering SS 1.45 195240 1:52:40 2:43:22 7.0
8 Eureka Elan 410 NOR 12541 Terje Gilje-Sørnes GS 1.39 195900 1:59:00 2:45:25 8.0
9 Farrvel ILC Farr 40 NOR 9007 Team Farrvel SS 1.47 195343 1:53:43 2:47:10 9.0
10 Fri Flyt First 44.7 NOR 14202 Anders Gjesdal SS 1.40 200127 2:01:27 2:50:02 10.0
11 Blia Dufour 40 HR NOR 11075 Ivar Halvorsen SS 1.31 200419 DSQ   12.0

R7 - Rekrutt Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points

Scoring codes used

CodeDescription
DSQDisqualification


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.5
www.sailwave.com