Halliburton Onsdag Vår 2012

Gandsfjord Seilforening

Results are final as of 23:10 on October 23, 2012

Vind NV 6-10 knop.

NOR 8830 har fått 7 minutt tillegg for OCS.

Ev. kommentarer sendes gandsfjordregatta@gmail.com.

R8 - 1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Calypso Dehler 33 Cr./Cl. NOR 9396 Per Knudsen GS 1.20 193343 1:43:43 2:04:28 1.0
2 Vestabar Siesta 32 NOR 5038 Per G. Søiland GS 1.12 194318 1:53:18 2:06:54 2.0

R8 - 2/3/4/5 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Ariane Comet 333 NOR 7380 Kjell Ove Usken SF 1928 1.14 193858 1:48:58 2:04:13 1.0
2 Marild Mixer Cr NOR 3802 Stig Gard Paulsen SF 1928 1.16 193810 1:48:10 2:05:28 2.0
3 Madam Larsen Larsen 28 NOR 7213 Jarle Goa SS 1.12 195626 2:06:26 2:21:36 3.0
4 Troy Albin Nova NOR 4343 Hans Øye GS 1.14 200127 2:11:27 2:29:51 4.0
5 SpinnAker Albin Nova NOR 4738 Bjørn Forshei GS 1.14 200506 2:15:06 2:34:01 5.0
6 Basillen 2 Linjett 33 NOR 8830 Gard Olav Berge SS 1.17 200338 2:13:38 2:36:21 6.0
7 Trio Albin Alpha NOR 6046 Hans Petter Torvik GS 1.10 201458 2:24:58 2:39:28 7.0
8 Enya Oceanis 323 c. NOR 11547 Kurt Pettersen SS 1.16 202308 2:33:08 2:57:38 8.0

R8 - 6/7/8/9/10 Fleet

Start: Start 3, Finishes: Finish time, Time: 18:05
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Sitaren Maxi 1050 NOR 10832 Terje Rise SF 1928 1.22 194827 1:43:27 2:06:13 1.0
2 Blaa Dehler 36 NOR 10184 Arild Ferkingstad SS 1.29 194718 1:42:18 2:11:58 2.0
3 Elise Dufour 34 Performance NOR 11252 Geir Dalen GS 1.24 195129 1:46:29 2:12:02 3.0
4 Olja Lyn First 34.7 NOR 11868 Lars Rasmussen GS 1.27 195036 1:45:36 2:14:07 4.0
5 Allegro Elan 340 NOR 12075 Team Allegro GS 1.26 195333 1:48:33 2:16:46 5.0
6 Cavatina Luffe 42 NOR 9333 Erik Rasmussen GS 1.36 194606 1:41:06 2:17:30 6.0
7 Hera II Hanse 400E NOR 12071 Jan Butler Wang SS 1.31 195004 1:45:04 2:17:38 7.0
8 Arctic Baby Hanse 342 NOR 11838 Patrick Decosemaeker 1.21 200202 1:57:02 2:21:37 8.0
9 Silvergirl Bavaria Cruiser 36 NOR 14493 Einar Talgø SS 1.21 200850 2:03:50 2:29:50 9.0

R8 - Express Fleet

Start: Start 4, Finishes: Place, Time: 18:10
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points
1 Clark Kent Express NOR 55 Oluf Bergsvik SS 1.12 1 1.0
2 Amalie Express NOR 217 John Cooper SS 1.12 2 2.0
3 Fru Viste Express NOR 165 Alexander Viste SS 1.14 3 3.0
4 Foxy Express NOR 73 The Foxy Team v/John Anders Johnsrud SS 1.12 4 4.0
5 Placebo Express NOR 185 Arne Liebich Rise SF 1928 1.12 5 5.0
6 Jadarhus Express NOR 222 Nils Olav Opsanger SS 1.12 6 6.0
7 X-Ray Express NOR 88 Team X-ray GS 1.12 7 7.0
8 Klara Express NOR 232 Skjalg Thunes SS 1.12 9 8.0
9 SeniliX Express NOR 79 Ole Jensen SS 1.12 10 9.0
10 Balu Express NOR 44 Team Balu SS 1.13 11 10.0
11 Raga Muffin Express NOR 195 Team Malthus v/Sigurd Middelthon SS 1.12 DSQ 12.0

R8 - R36 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Graabein First 36.7 NOR 11273 Einar Cederløv/Bjørn T. Thorsen SS 1.29 200327 2:03:27 2:39:15 1.0
2 Promineo Racing J-109 NOR 11500 Leif Arild Åsheim SS 1.30 200252 2:02:52 2:39:44 2.0
3 Enigma First 36.7 NOR 11439 Sten Ola Rasch SS 1.29 200433 2:04:33 2:40:40 3.0
4 Carrera Melges 24 NOR 294 Jan Inge Hellesmark SF 1928 1.27 200656 2:06:56 2:41:12 4.0
5 Mithrandir First 36.7 NOR 11555 Harald Gellein SS 1.29 200657 2:06:57 2:43:46 5.0
6 Limer Bavaria Match 35 GER 5843 Jørg Pedersen SS 1.28 200934 2:09:34 2:45:51 6.0

R8 - R40 Fleet

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 18:00
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Finish Elapsed Corrected Points
1 Challenge of Norway III X-35 NOR 178 Bjørn Erik Bjørnsen SS 1.34 195516 1:55:16 2:34:27 1.0
2 Yanix IMX 40 NOR 5859 Regis Rougier GS 1.38 195527 1:55:27 2:39:19 2.0
3 Jysla Løye Farr 40 OD NOR 12383 Viking Racing SS 1.48 194836 1:48:36 2:40:44 3.0
4 Eureka Elan 410 NOR 12541 Terje Gilje-Sørnes GS 1.39 195910 1:59:10 2:45:39 4.0
5 Tellus Bavaria 38 Match NOR 11065 Nils Bøe GS 1.31 200702 2:07:02 2:46:25 5.0
6 Team Oceaneering ILC Farr 40 GBR 5052 Team Oceaneering SS 1.45 195448 1:54:48 2:46:28 6.0
7 Challenge of Norway I X-35 NOR 158 Marit Veholmen GS 1.34 200547 2:05:47 2:48:33 7.0
8 Blia Dufour 40 HR NOR 11075 Ivar Halvorsen SS 1.31 201014 2:10:14 2:50:36 8.0
9 Farrvel ILC Farr 40 NOR 9007 Team Farrvel SS 1.47 195653 1:56:53 2:51:49 9.0
10 Fri Flyt First 44.7 NOR 14202 Anders Gjesdal SS 1.40 200347 2:03:47 2:53:18 10.0

R8 - Rekrutt Fleet

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 17:50
Rank Boat Class Nat SailNo HelmName Club LYS Place Points

Scoring codes used

CodeDescriptionPoints
DSQDisqualification12


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.5
www.sailwave.com