Onsdagsseilasene - Vårserien 2019

Gandsfjord Seilforening

Results are provisional as of 22:53 on June 26, 2019



Kommentarer sendes til gandsfjordregatta@gmail.com.

R17 - Express Fleet - 19.06.2019

Start: Start 2 - Express, Finishes: Place, Time: 18:05
Rank Fleet Boat HelmName Class Nat SailNo Club 3-talls rating Place Points
1 Express Fru Viste Alexander Viste Albin Express NOR 213 SS   1 1.0
2 Express Placebo Arne Liebich Rise Albin Express NOR 89 SF1928   2 2.0
3 Express Klara Skjalg Thunes Albin Express NOR 195 SS   3 3.0
4 Express Happy Tuna Øivind Torkelsen Albin Express NOR 898 SS   4 4.0
5 Express Angst Ole Bergsagel Albin Express NOR 104 GS   5 5.0
6 Express Eureka Terje Gilje-Sørnes Albin Express NOR 155 GS   6 6.0
7 Express X - Ray Reidar Njerve Lohne Albin Express NOR 1088 SF1928   7 7.0
8 Express Senilix Ole Jensen Albin Express NOR 1090 SS   8 8.0
9 Express Doris Marit Veholmen Albin Express NOR 649 GS   9 9.0
10 Express Phoenix Morten Bjorland Albin Express NOR 220 SS   10 10.0
11 Express XanaX Finn Tore Vaaland Albin Express NOR 172 SS   11 11.0
12 Express Aktiv HMS Aktiv HMS Albin Express NOR 68 SF1928   12 12.0
13 Express Annxet Paul De Bergen Albin Express NOR 927 SS   13 13.0
14 Express Ragamuffin Malthus Uniteam Skjalg Lund Albin Express NOR 354 SS   14 14.0

R18 - Express Fleet - 19.06.2019

Start: Start 2 - Express, Finishes: Place, Time: 18:05
Rank Fleet Boat HelmName Class Nat SailNo Club 3-talls rating Place Points
1 Express Fru Viste Alexander Viste Albin Express NOR 213 SS   1 1.0
2 Express Placebo Arne Liebich Rise Albin Express NOR 89 SF1928   3 3.0
3 Express Klara Skjalg Thunes Albin Express NOR 195 SS   4 4.0
4 Express X - Ray Reidar Njerve Lohne Albin Express NOR 1088 SF1928   5 5.0
5 Express Angst Ole Bergsagel Albin Express NOR 104 GS   6 6.0
6 Express Happy Tuna Øivind Torkelsen Albin Express NOR 898 SS   7 7.0
7 Express Doris Marit Veholmen Albin Express NOR 649 GS   8 8.0
8 Express Eureka Terje Gilje-Sørnes Albin Express NOR 155 GS   9 9.0
9 Express Senilix Ole Jensen Albin Express NOR 1090 SS   10 10.0
10 Express Phoenix Morten Bjorland Albin Express NOR 220 SS   11 11.0
11 Express Ragamuffin Malthus Uniteam Skjalg Lund Albin Express NOR 354 SS   ZFP 12.0
11 Express XanaX Finn Tore Vaaland Albin Express NOR 172 SS   12 12.0
13 Express Annxet Paul De Bergen Albin Express NOR 927 SS   13 13.0

R17 - Sport Fleet - 19.06.2019

Start: Start 1 - Sport, Finishes: Finish time, Time: 18:00, Wind strength: 15-30
Rank Fleet Boat HelmName Class Nat SailNo Club 3-talls rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Sport Carrera Jan Inge Hellesmark Melges 24 NOR 294 SF1928 0.7356,0.9690,1.1411 18:31:33 0:31:33 0:36:00 1.0
2 Sport Den Grønne Melgesen Espen Mathiesen Melges 24 NOR 334 SF1928 2, 2, 2   DNF   3.0

R18 - Sport Fleet - 19.06.2019

Start: Start 1 - Sport, Finishes: Finish time, Time: 18:50, Wind strength: 15-30
Rank Fleet Boat HelmName Class Nat SailNo Club 3-talls rating Finish Elapsed Corrected Points
1 Sport Carrera Jan Inge Hellesmark Melges 24 NOR 294 SF1928 0.7356,0.9690,1.1411 19:51:14 1:01:14 1:09:52 1.0


www.gandsfjordseilforening.com
gandsfjordregatta@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com