Pointsejladser Marselisborg Sejlklub

Marselisborg Havn

Endeligt resultat - Pointsejladser forår 2013

1 Løb

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: Custom, Entries: 13, Scoring system: DH2013
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st 11 1 Matrix IMX-38 7507 Per Hjerrild Hansen 2.9 skaf (9.0) 1.0 6.0 1.0 1.0 1.0 1.0 22.9 13.9
2nd 12 1 Sirona Luffe 40 34 Hans Jørn Knudsen (14.0 DNC) 7.0 2.0 1.0 2.0 3.0 3.0 4.6 skaf 36.6 22.6
3rd 18 1 Søkoen Arcona 36 3 Lars Skøtt Jensen 2.0 3.0 (7.0) 4.1 skaf 4.0 5.0 5.0 3.0 33.1 26.1
4th 14 1 Tessa Elan 37 97 Ulrik Müller 6.0 (8.0) 4.9 skaf 5.0 5.0 2.0 2.0 6.0 38.9 30.9
5th 21 1 Otilia X 342 105 Gunnar Schønfeldt 5.0 1.0 6.0 2.0 6.0 4.0 (7.0) 7.0 38.0 31.0
6th 16 1 Dohni Hanse 370 423 Jens Lyhne 4.0 5.1 skaf 3.0 7.0 (8.0) 6.0 4.0 4.0 41.1 33.1
7th 15 1 Sally Elan 340 176 Lisbeth Storgaard 1.0 5.0 5.0 3.0 7.0 7.0 6.0 (14.0 DNC) 48.0 34.0
8th 13 1 Zelda Bavaria 35 Match 6 Erik Meldgaard Andersen 7.0 4.0 9.0 4.0 3.0 8.0 (14.0 DNC) 2.0 51.0 37.0
9th 20 1 Juno Scankap 99 38 Sten Langfeldt 3.0 2.0 4.0 (14.0 DNC) 14.0 DNC 9.3 skaf 14.0 DNC 14.0 DNC 74.3 60.3
10th 19 1 Amic Avance 36 8071 Klaus Gelting 9.0 6.0 (14.0 DNC) 8.0 9.3 skaf 14.0 DNC 9.0 5.0 74.3 60.3
11th 22 1 Carisima Dehler 34 824 Jørn Nielsen 8.0 10.0 8.0 (14.0 DNC) 14.0 DNC 10.9 skaf 14.0 DNC 8.0 86.9 72.9
12th 23 1 Ia T-34 12 Jørn Olsen (14.0 DNC) 14.0 DNC 10.0 10.0 9.0 14.0 DNC 8.0 14.0 DNC 93.0 79.0
13th 17 1 Kaperen Hanse 341 10 Lars Johansen (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 9.0 12.6 skaf 9.0 14.0 DNC 14.0 DNC 100.6 86.6

2 Løb

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: Custom, Entries: 17, Scoring system: DH2013
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st 39 2 Hvid Special H Båd 418 Ole Bülow Pedersen 1.0 2.0 (5.0) 2.0 2.0 3.0 5.0 1.0 21.0 16.0
2nd 33 2 Lille Larsen Larsen 28 11 Asger Christiansen 3.0 3.0 3.0 4.0 1.0 (5.0) 1.0 2.0 22.0 17.0
3rd 31 2 Jasmin Jeanneau Sun Odyssey 32 607 Michael Pedersen (6.0) 6.0 1.0 5.0 5.0 4.0 4.4 skaf 4.0 35.4 29.4
4th 41 2 Brynhilde folkebåd 745 Louis Jensen 2.0 1.0 9.0 1.0 (12.0) 6.0 4.0 9.0 44.0 32.0
5th 40 2 Humle H-båd 150 Thorbjørn Kloster (18.0 DNC) 18.0 DNC 2.0 3.0 3.0 1.0 6.0 5.0 56.0 38.0
6th 30 2 Nikita Bavaria 350 74 Lars Bjerg 4.0 (8.0) 4.0 8.0 7.0 7.0 2.0 8.0 48.0 40.0
7th 36 2 See You Larsen 25 53 Peter Uhre 5.0 9.0 7.0 7.0 4.0 8.0 (18.0 DNC) 6.0 64.0 46.0
8th 24 2 Seascape Seascape 18 18 Jørn Laustsen (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 9.0 6.0 2.0 3.0 3.0 77.0 59.0
9th 46 2 Elliott 2 Elliott 6m 2 MS Ungdom (18.0 DNC) 4.0 6.0 18.0 DNC 11.0 9.0 10.0 7.0 83.0 65.0
10th 38 2 Fanatic Granada Bonita 767 23 Ole Overgaard Rasmussen 9.0 (18.0 DNC) 8.0 12.0 13.0 10.0 8.0 11.0 89.0 71.0
11th 37 2 Malima Nordborg 32 5 Jørn Skriver 7.0 7.0 11.0 14.0 8.0 (18.0 OCS) 7.0 18.0 DNC 90.0 72.0
12th 42 2 Klokkeblomst Jeanneau 32i Sun Odyssey 2008 Kaj Nicolaisen 10.0 10.0 (13.0) 11.0 10.0 13.0 9.0 12.0 88.0 75.0
13th 45 2 Elliott 1 Elliott 6m 1 MS Ungdom (18.0 DNC) 5.0 10.0 6.0 14.0 11.0 18.0 DNC 18.0 DNC 100.0 82.0
14th 35 2 LUSKE Commander 31 130 Åge Thorborg 8.0 (18.0 DNC) 12.0 10.0 18.0 DNC 14.0 12.9 skaf 10.0 102.9 84.9
15th 34 2 Mors Ark Drabant 30 2 Niels Henning Rejsenhus (18.0 DNC) 11.0 14.0 18.0 DNC 9.0 12.0 18.0 DNC 18.0 DNC 118.0 100.0
16th 32 2 Lady In Red L29 13 Jørgen Brøndlund (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 13.0 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 139.0 121.0
17th 43 2 Liva Bandhom 27 213 Morten Møller (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 144.0 126.0

R1 - 1 Løb - 1. maj 2013 at 19.00.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19.03.00, Distance: 5.8, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 15 1 Sally Elan 340 176 Lisbeth Storgaard 1.08.46 1.30.30 1.0
2 18 1 Søkoen Arcona 36 3 Lars Skøtt Jensen 1.11.00 1.30.39 2.0
3 11 1 Matrix IMX-38 7507 Per Hjerrild Hansen skaf   2.9
4 20 1 Juno Scankap 99 38 Sten Langfeldt 1.15.01 1.31.42 3.0
5 16 1 Dohni Hanse 370 423 Jens Lyhne 1.11.39 1.32.49 4.0
6 21 1 Otilia X 342 105 Gunnar Schønfeldt 1.16.36 1.32.56 5.0
7 14 1 Tessa Elan 37 97 Ulrik Müller 1.09.23 1.33.03 6.0
8 13 1 Zelda Bavaria 35 Match 6 Erik Meldgaard Andersen 1.10.45 1.34.28 7.0
9 22 1 Carisima Dehler 34 824 Jørn Nielsen 1.18.44 1.37.51 8.0
10 19 1 Amic Avance 36 8071 Klaus Gelting 1.20.14 1.38.16 9.0

R2 - 1 Løb - 1. maj 2013 at 19.00.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19.00.00, Distance: 4.9, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 21 1 Otilia X 342 105 Gunnar Schønfeldt 0.53.08 1.06.56 1.0
2 20 1 Juno Scankap 99 38 Sten Langfeldt 0.53.21 1.07.27 2.0
3 18 1 Søkoen Arcona 36 3 Lars Skøtt Jensen 0.52.32 1.09.08 3.0
4 13 1 Zelda Bavaria 35 Match 6 Erik Meldgaard Andersen 0.49.40 1.09.42 4.0
5 15 1 Sally Elan 340 176 Lisbeth Storgaard 0.52.17 1.10.39 5.0
6 16 1 Dohni Hanse 370 423 Jens Lyhne skaf   5.1
7 19 1 Amic Avance 36 8071 Klaus Gelting 0.55.35 1.10.49 6.0
8 12 1 Sirona Luffe 40 34 Hans Jørn Knudsen 0.49.47 1.11.20 7.0
9 14 1 Tessa Elan 37 97 Ulrik Müller 0.51.22 1.11.22 8.0
10 11 1 Matrix IMX-38 7507 Per Hjerrild Hansen 0.50.30 1.12.22 9.0
11 22 1 Carisima Dehler 34 824 Jørn Nielsen 0.57.42 1.13.51 10.0

R3 - 1 Løb - 15. maj 2013 at 19.00.00

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 19.00.00, Distance: 3.8, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 11 1 Matrix IMX-38 7507 Per Hjerrild Hansen 01:23:00 1:39:58 1.0
2 12 1 Sirona Luffe 40 34 Hans Jørn Knudsen 01:27:38 1:44:20 2.0
3 16 1 Dohni Hanse 370 423 Jens Lyhne 01:31:22 1:45:14 3.0
4 20 1 Juno Scankap 99 38 Sten Langfeldt 01:34:48 1:45:44 4.0
5 14 1 Tessa Elan 37 97 Ulrik Müller skaf   4.9
6 15 1 Sally Elan 340 176 Lisbeth Storgaard 01:31:59 1:46:13 5.0
7 21 1 Otilia X 342 105 Gunnar Schønfeldt 01:36:07 1:46:49 6.0
8 18 1 Søkoen Arcona 36 3 Lars Skøtt Jensen 01:35:37 1:48:29 7.0
9 22 1 Carisima Dehler 34 824 Jørn Nielsen 01:36:36 1:49:08 8.0
10 13 1 Zelda Bavaria 35 Match 6 Erik Meldgaard Andersen 01:35:16 1:50:49 9.0
11 23 1 Ia T-34 12 Jørn Olsen 01:36:35 1:51:51 10.0

R4 - 1 Løb - 29. maj 2013 at 19.00.00

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 19.00.00, Distance: 8, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 12 1 Sirona Luffe 40 34 Hans Jørn Knudsen 20:26:53 21:02:03 1.0
2 21 1 Otilia X 342 105 Gunnar Schønfeldt 20:39:38 21:02:10 2.0
3 15 1 Sally Elan 340 176 Lisbeth Storgaard 20:35:54 21:05:52 3.0
4 13 1 Zelda Bavaria 35 Match 6 Erik Meldgaard Andersen 20:33:34 21:06:17 4.0
5 18 1 Søkoen Arcona 36 3 Lars Skøtt Jensen skaf   4.1
6 14 1 Tessa Elan 37 97 Ulrik Müller 20:35:15 21:07:53 5.0
7 11 1 Matrix IMX-38 7507 Per Hjerrild Hansen 20:33:23 21:09:05 6.0
8 16 1 Dohni Hanse 370 423 Jens Lyhne 20:40:20 21:09:32 7.0
9 19 1 Amic Avance 36 8071 Klaus Gelting 20:54:03 21:18:56 8.0
10 17 1 Kaperen Hanse 341 10 Lars Johansen 20:54:16 21:22:08 9.0
11 23 1 Ia T-34 12 Jørn Olsen 20:56:02 21:28:10 10.0

R5 - 1 Løb - 5. juni 2013 at 19.00.00

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 19.00.00, Distance: 5.7, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 11 1 Matrix IMX-38 7507 Per Hjerrild Hansen 01:24:40 1:50:06 1.0
2 12 1 Sirona Luffe 40 34 Hans Jørn Knudsen 01:29:06 1:54:10 2.0
3 13 1 Zelda Bavaria 35 Match 6 Erik Meldgaard Andersen 01:42:30 2:05:49 3.0
4 18 1 Søkoen Arcona 36 3 Lars Skøtt Jensen 01:48:28 2:07:46 4.0
5 14 1 Tessa Elan 37 97 Ulrik Müller 01:46:52 2:10:07 5.0
6 21 1 Otilia X 342 105 Gunnar Schønfeldt 01:54:16 2:10:19 6.0
7 15 1 Sally Elan 340 176 Lisbeth Storgaard 01:53:23 2:14:44 7.0
8 16 1 Dohni Hanse 370 423 Jens Lyhne 01:55:21 2:16:09 8.0
9 23 1 Ia T-34 12 Jørn Olsen 01:53:54 2:16:48 9.0
10 19 1 Amic Avance 36 8071 Klaus Gelting skaf   9.3
11 17 1 Kaperen Hanse 341 10 Lars Johansen skaf   12.6

R6 - 1 Løb - 12. juni 2013 at 19.00.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19.00.00, Distance: 5.7, Wind strength: Hård
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 11 1 Matrix IMX-38 7507 Per Hjerrild Hansen 1.00.07 1.21.52 1.0
2 14 1 Tessa Elan 37 97 Ulrik Müller 1.03.54 1.23.21 2.0
3 12 1 Sirona Luffe 40 34 Hans Jørn Knudsen 1.02.18 1.23.34 3.0
4 21 1 Otilia X 342 105 Gunnar Schønfeldt 1.09.22 1.23.36 4.0
5 18 1 Søkoen Arcona 36 3 Lars Skøtt Jensen 1.07.54 1.24.30 5.0
6 16 1 Dohni Hanse 370 423 Jens Lyhne 1.08.09 1.25.01 6.0
7 15 1 Sally Elan 340 176 Lisbeth Storgaard 1.06.58 1.25.07 7.0
8 13 1 Zelda Bavaria 35 Match 6 Erik Meldgaard Andersen 1.06.10 1.25.39 8.0
9 17 1 Kaperen Hanse 341 10 Lars Johansen 1.14.29 1.30.30 9.0
10 20 1 Juno Scankap 99 38 Sten Langfeldt skaf   9.3
11 22 1 Carisima Dehler 34 824 Jørn Nielsen skaf   10.9

R7 - 1 Løb - 19. juni 2013 at 19.00.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19.00.00, Distance: 4.05, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 11 1 Matrix IMX-38 7507 Per Hjerrild Hansen 0.48.17 1.06.22 1.0
2 14 1 Tessa Elan 37 97 Ulrik Müller 0.50.49 1.07.20 2.0
3 12 1 Sirona Luffe 40 34 Hans Jørn Knudsen 0.50.02 1.07.50 3.0
4 16 1 Dohni Hanse 370 423 Jens Lyhne 0.54.45 1.09.32 4.0
5 18 1 Søkoen Arcona 36 3 Lars Skøtt Jensen 0.56.53 1.10.36 5.0
6 15 1 Sally Elan 340 176 Lisbeth Storgaard 0.55.28 1.10.38 6.0
7 21 1 Otilia X 342 105 Gunnar Schønfeldt 1.04.48 1.16.12 7.0
8 23 1 Ia T-34 12 Jørn Olsen 1.00.44 1.17.00 8.0
9 19 1 Amic Avance 36 8071 Klaus Gelting 1.31.23 1.43.59 9.0

R8 - 1 Løb - 19. juni 2013 at 19.00.00

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19.00.00, Distance: 6.3, Wind strength: Hård
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 11 1 Matrix IMX-38 7507 Per Hjerrild Hansen 1.12.00 1.36.03 1.0
2 13 1 Zelda Bavaria 35 Match 6 Erik Meldgaard Andersen 1.14.40 1.36.12 2.0
3 18 1 Søkoen Arcona 36 3 Lars Skøtt Jensen 1.19.27 1.37.48 3.0
4 16 1 Dohni Hanse 370 423 Jens Lyhne 1.19.48 1.38.27 4.0
5 12 1 Sirona Luffe 40 34 Hans Jørn Knudsen skaf   4.6
6 19 1 Amic Avance 36 8071 Klaus Gelting 1.23.15 1.38.41 5.0
7 14 1 Tessa Elan 37 97 Ulrik Müller 1.17.12 1.38.42 6.0
8 21 1 Otilia X 342 105 Gunnar Schønfeldt 1.25.19 1.41.03 7.0
9 22 1 Carisima Dehler 34 824 Jørn Nielsen 1.24.40 1.42.41 8.0

R1 - 2 Løb - 1. maj 2013 at 19.00.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19.08.00, Distance: 4.0, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 39 2 Hvid Special H Båd 418 Ole Bülow Pedersen 0.55.45 1.02.19 1.0
2 41 2 Brynhilde folkebåd 745 Louis Jensen 1.03.09 1.03.09 2.0
3 33 2 Lille Larsen Larsen 28 11 Asger Christiansen 0.54.24 1.04.49 3.0
4 30 2 Nikita Bavaria 350 74 Lars Bjerg 0.53.39 1.05.44 4.0
5 36 2 See You Larsen 25 53 Peter Uhre 0.56.53 1.06.27 5.0
6 31 2 Jasmin Jeanneau Sun Odyssey 32 607 Michael Pedersen 0.55.11 1.06.37 6.0
7 37 2 Malima Nordborg 32 5 Jørn Skriver 0.59.13 1.08.33 7.0
8 35 2 LUSKE Commander 31 130 Åge Thorborg 1.00.14 1.10.03 8.0
9 38 2 Fanatic Granada Bonita 767 23 Ole Overgaard Rasmussen 1.03.41 1.11.57 9.0
10 42 2 Klokkeblomst Jeanneau 32i Sun Odyssey 2008 Kaj Nicolaisen 1.03.43 1.15.09 10.0

R2 - 2 Løb - 1. maj 2013 at 19.00.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19.05.00, Distance: 3.4, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 41 2 Brynhilde folkebåd 745 Louis Jensen 0.46.44 0.46.44 1.0
2 39 2 Hvid Special H Båd 418 Ole Bülow Pedersen 0.42.35 0.48.10 2.0
3 33 2 Lille Larsen Larsen 28 11 Asger Christiansen 0.40.28 0.49.19 3.0
4 46 2 Elliott 2 Elliott 6m 2 MS Ungdom 0.39.12 0.50.25 4.0
5 45 2 Elliott 1 Elliott 6m 1 MS Ungdom 0.39.33 0.50.46 5.0
6 31 2 Jasmin Jeanneau Sun Odyssey 32 607 Michael Pedersen 0.41.25 0.51.08 6.0
7 37 2 Malima Nordborg 32 5 Jørn Skriver 0.46.12 0.54.08 7.0
8 30 2 Nikita Bavaria 350 74 Lars Bjerg 0.44.26 0.54.42 8.0
9 36 2 See You Larsen 25 53 Peter Uhre 0.48.47 0.56.55 9.0
10 42 2 Klokkeblomst Jeanneau 32i Sun Odyssey 2008 Kaj Nicolaisen 0.49.15 0.58.58 10.0
11 34 2 Mors Ark Drabant 30 2 Niels Henning Rejsenhus 0.50.25 0.59.05 11.0

R3 - 2 Løb - 15. maj 2013 at 19.00.00

Start: Start 2, Finishes: Elapsed time, Time: 19.05.00, Distance: 2.6, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 31 2 Jasmin Jeanneau Sun Odyssey 32 607 Michael Pedersen 01:15:04 1:22:30 1.0
2 40 2 Humle H-båd 150 Thorbjørn Kloster 01:18:31 1:22:47 2.0
3 33 2 Lille Larsen Larsen 28 11 Asger Christiansen 01:17:16 1:24:02 3.0
4 30 2 Nikita Bavaria 350 74 Lars Bjerg 01:17:59 1:25:50 4.0
5 39 2 Hvid Special H Båd 418 Ole Bülow Pedersen 01:25:28 1:29:44 5.0
6 46 2 Elliott 2 Elliott 6m 2 MS Ungdom 01:21:58 1:30:32 6.0
7 36 2 See You Larsen 25 53 Peter Uhre 01:24:53 1:31:06 7.0
8 38 2 Fanatic Granada Bonita 767 23 Ole Overgaard Rasmussen 01:26:33 1:31:55 8.0
9 41 2 Brynhilde folkebåd 745 Louis Jensen 01:32:54 1:32:54 9.0
10 45 2 Elliott 1 Elliott 6m 1 MS Ungdom 01:24:48 1:33:22 10.0
11 37 2 Malima Nordborg 32 5 Jørn Skriver 01:33:27 1:39:31 11.0
12 35 2 LUSKE Commander 31 130 Åge Thorborg 01:33:26 1:39:49 12.0
13 42 2 Klokkeblomst Jeanneau 32i Sun Odyssey 2008 Kaj Nicolaisen 01:32:55 1:40:21 13.0
14 34 2 Mors Ark Drabant 30 2 Niels Henning Rejsenhus 13:36:31 13:43:08 14.0

R4 - 2 Løb - 29. maj 2013 at 19.00.00

Start: Start 2, Finishes: Elapsed time, Time: 19.05.00, Distance: 5.4, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 41 2 Brynhilde folkebåd 745 Louis Jensen 20:28:24 20:28:24 1.0
2 39 2 Hvid Special H Båd 418 Ole Bülow Pedersen 20:20:16 20:29:07 2.0
3 40 2 Humle H-båd 150 Thorbjørn Kloster 20:22:59 20:31:50 3.0
4 33 2 Lille Larsen Larsen 28 11 Asger Christiansen 20:18:04 20:32:07 4.0
5 31 2 Jasmin Jeanneau Sun Odyssey 32 607 Michael Pedersen 20:16:42 20:32:09 5.0
6 45 2 Elliott 1 Elliott 6m 1 MS Ungdom 20:17:27 20:35:15 6.0
7 36 2 See You Larsen 25 53 Peter Uhre 20:23:02 20:35:56 7.0
8 30 2 Nikita Bavaria 350 74 Lars Bjerg 20:20:00 20:36:18 8.0
9 24 2 Seascape Seascape 18 18 Jørn Laustsen 20:27:15 20:38:15 9.0
10 35 2 LUSKE Commander 31 130 Åge Thorborg 20:26:01 20:39:16 10.0
11 42 2 Klokkeblomst Jeanneau 32i Sun Odyssey 2008 Kaj Nicolaisen 20:24:20 20:39:47 11.0
12 38 2 Fanatic Granada Bonita 767 23 Ole Overgaard Rasmussen 20:28:40 20:39:50 12.0
13 32 2 Lady In Red L29 13 Jørgen Brøndlund 20:26:25 20:40:55 13.0
14 37 2 Malima Nordborg 32 5 Jørn Skriver 20:30:38 20:43:14 14.0

R5 - 2 Løb - 5. juni 2013 at 19.00.00

Start: Start 2, Finishes: Elapsed time, Time: 19.05.00, Distance: 3.9, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 33 2 Lille Larsen Larsen 28 11 Asger Christiansen 01:25:21 1:35:30 1.0
2 39 2 Hvid Special H Båd 418 Ole Bülow Pedersen 01:31:34 1:37:58 2.0
3 40 2 Humle H-båd 150 Thorbjørn Kloster 01:32:59 1:39:23 3.0
4 36 2 See You Larsen 25 53 Peter Uhre 01:33:14 1:42:33 4.0
5 31 2 Jasmin Jeanneau Sun Odyssey 32 607 Michael Pedersen 01:32:36 1:43:45 5.0
6 24 2 Seascape Seascape 18 18 Jørn Laustsen 01:35:51 1:43:48 6.0
7 30 2 Nikita Bavaria 350 74 Lars Bjerg 01:34:11 1:45:58 7.0
8 37 2 Malima Nordborg 32 5 Jørn Skriver 01:37:43 1:46:49 8.0
9 34 2 Mors Ark Drabant 30 2 Niels Henning Rejsenhus 01:43:16 1:53:12 9.0
10 42 2 Klokkeblomst Jeanneau 32i Sun Odyssey 2008 Kaj Nicolaisen 01:44:34 1:55:43 10.0
11 46 2 Elliott 2 Elliott 6m 2 MS Ungdom 01:45:12 1:58:03 11.0
12 41 2 Brynhilde folkebåd 745 Louis Jensen 01:59:40 1:59:40 12.0
13 38 2 Fanatic Granada Bonita 767 23 Ole Overgaard Rasmussen 01:53:14 2:01:18 13.0
14 45 2 Elliott 1 Elliott 6m 1 MS Ungdom 01:51:54 2:04:45 14.0

R6 - 2 Løb - 12. juni 2013 at 19.00.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19.05.00, Distance: 3.9, Wind strength: Hård
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 40 2 Humle H-båd 150 Thorbjørn Kloster 0.53.02 0.57.52 1.0
2 24 2 Seascape Seascape 18 18 Jørn Laustsen 0.51.53 0.58.44 2.0
3 39 2 Hvid Special H Båd 418 Ole Bülow Pedersen 0.54.00 0.58.50 3.0
4 31 2 Jasmin Jeanneau Sun Odyssey 32 607 Michael Pedersen 0.49.44 0.59.02 4.0
5 33 2 Lille Larsen Larsen 28 11 Asger Christiansen 0.52.01 0.59.53 5.0
6 41 2 Brynhilde folkebåd 745 Louis Jensen 0.59.55 0.59.55 6.0
7 30 2 Nikita Bavaria 350 74 Lars Bjerg 0.50.03 1.01.01 7.0
8 36 2 See You Larsen 25 53 Peter Uhre 0.54.40 1.01.09 8.0
9 46 2 Elliott 2 Elliott 6m 2 MS Ungdom 0.51.03 1.02.12 9.0
10 38 2 Fanatic Granada Bonita 767 23 Ole Overgaard Rasmussen 0.57.28 1.03.46 10.0
11 45 2 Elliott 1 Elliott 6m 1 MS Ungdom 0.53.24 1.04.33 11.0
12 34 2 Mors Ark Drabant 30 2 Niels Henning Rejsenhus 0.57.40 1.05.20 12.0
13 42 2 Klokkeblomst Jeanneau 32i Sun Odyssey 2008 Kaj Nicolaisen 0.56.35 1.05.53 13.0
14 35 2 LUSKE Commander 31 130 Åge Thorborg 0.59.11 1.07.11 14.0
15 37 2 Malima Nordborg 32 5 Jørn Skriver OCS   18.0

R7 - 2 Løb - 19. juni 2013 at 19.00.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19.05.00, Distance: 2.85, Wind strength: Mellem
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 33 2 Lille Larsen Larsen 28 11 Asger Christiansen 0.39.28 0.46.53 1.0
2 30 2 Nikita Bavaria 350 74 Lars Bjerg 0.38.55 0.47.31 2.0
3 24 2 Seascape Seascape 18 18 Jørn Laustsen 0.41.59 0.47.47 3.0
4 41 2 Brynhilde folkebåd 745 Louis Jensen 0.51.43 0.51.43 4.0
5 31 2 Jasmin Jeanneau Sun Odyssey 32 607 Michael Pedersen skaf   4.4
6 39 2 Hvid Special H Båd 418 Ole Bülow Pedersen 0.47.12 0.51.52 5.0
7 40 2 Humle H-båd 150 Thorbjørn Kloster 0.47.27 0.52.07 6.0
8 37 2 Malima Nordborg 32 5 Jørn Skriver 0.48.49 0.55.28 7.0
9 38 2 Fanatic Granada Bonita 767 23 Ole Overgaard Rasmussen 0.51.17 0.57.10 8.0
10 42 2 Klokkeblomst Jeanneau 32i Sun Odyssey 2008 Kaj Nicolaisen 0.50.19 0.58.28 9.0
11 46 2 Elliott 2 Elliott 6m 2 MS Ungdom 0.51.02 1.00.26 10.0
12 35 2 LUSKE Commander 31 130 Åge Thorborg skaf   12.9

R8 - 2 Løb - 19. juni 2013 at 19.00.00

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19.05.00, Distance: 4.5, Wind strength: Hård
Rank Deltager nr. Løb Bådnavn Bådtype Sejlnummer (storsejl) Skipper Elapsed Corrected Points
1 39 2 Hvid Special H Båd 418 Ole Bülow Pedersen 1.04.38 1.10.13 1.0
2 33 2 Lille Larsen Larsen 28 11 Asger Christiansen 1.01.26 1.10.31 2.0
3 24 2 Seascape Seascape 18 18 Jørn Laustsen 1.04.58 1.12.52 3.0
4 31 2 Jasmin Jeanneau Sun Odyssey 32 607 Michael Pedersen 1.02.23 1.13.07 4.0
5 40 2 Humle H-båd 150 Thorbjørn Kloster 1.07.52 1.13.27 5.0
6 36 2 See You Larsen 25 53 Peter Uhre 1.06.09 1.13.38 6.0
7 46 2 Elliott 2 Elliott 6m 2 MS Ungdom 1.01.18 1.14.10 7.0
8 30 2 Nikita Bavaria 350 74 Lars Bjerg 1.02.06 1.14.46 8.0
9 41 2 Brynhilde folkebåd 745 Louis Jensen 1.15.10 1.15.10 9.0
10 35 2 LUSKE Commander 31 130 Åge Thorborg 1.06.27 1.15.41 10.0
11 38 2 Fanatic Granada Bonita 767 23 Ole Overgaard Rasmussen 1.09.46 1.17.03 11.0
12 42 2 Klokkeblomst Jeanneau 32i Sun Odyssey 2008 Kaj Nicolaisen 1.06.22 1.17.06 12.0


www.marselisborgsejlklub.dk

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com