venue burgee

ONSDAGSKAPSEJLADS 2019

Sejlklubben Lynæs

Resultet er endeligt 21:44 den June 26, 2019

1 Løb

Sailed: 9, Discards: 0, To count: 9, Rating system: Custom, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats 01. maj 2019
01. maj 2019
08. maj 2019
08. maj 2019
15. maj 2019
15. maj 2019
22. maj 2019
22. maj 2019
29. maj 2019
29. maj 2019
05. juni 2019
05. juni 2019
12. juni 2019
12. juni 2019
19.juni 2019
19. juni 2019
26. juni 2019
26. juni 2019
Total Nett Notes
1st 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 34798 718.6,559.8,492.2 1.0 1.0 2.0 1.0 1.0 2.0 2.0 1.0 1.0 12.0 12.0  
2nd 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 3748 739.2,588,523.8 2.0 4.0 DNC 1.0 3.0 DNF 2.0 1.0 1.0 3.0 DNC 3.0 DNC 20.0 20.0  
3rd 1 JouJou II Luffe 37 35 David Ipsen 3984 709.2,570.8,511 3.0 DNS 2.0 3.0 2.0 3.0 DNC 3.0 3.0 3.0 DNC 3.0 DNC 25.0 25.0  
4th 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 35409 681.6,547.4,485 4.0 DNC 3.0 4.0 DNC 4.0 DNC 3.0 DNC 4.0 4.0 2.0 2.0 30.0 30.0  
5th 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 1786 705.6,557,497.2 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 3.0 DNC 5.0 DNC 5.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 35.0 35.0  

2 Løb

Sailed: 9, Discards: 0, To count: 9, Rating system: Custom, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats 01. maj 2019
01. maj 2019
08. maj 2019
08. maj 2019
15. maj 2019
15. maj 2019
22. maj 2019
22. maj 2019
29. maj 2019
29. maj 2019
05. juni 2019
05. juni 2019
12. juni 2019
12. juni 2019
19.juni 2019
19. juni 2019
26. juni 2019
26. juni 2019
Total Nett Notes
1st 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 5559 819.6,666.2,601.4 1.0 DNC 1.0 3.0 DNC 1.0 DNC 1.0 2.0 1.0 2.0 DNC 1.0 13.0 13.0  
2nd 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 30017 843.8,656.4,583 1.0 DNC 2.0 2.0 DNF 1.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 2.0 2.0 DNC 2.0 18.0 18.0  
3rd 2 Snabb Folkebåd 691 Henrik Thurøe 31309 1002.6,752,657.6 1.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 1.0 DNC 3.0 DNC 1.0 4.0 DNC 1.0 3.0 DNC 20.0 20.0  
4th 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 34835 904.4,679.8,586.8 1.0 DNC 3.0 DNC 2.0 DNF 1.0 DNC 2.0 3.0 DNC 3.0 DNF 2.0 DNC 3.0 DNC 20.0 20.0  
5th 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 35798 851,672.2,605.8 1.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 1.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 4.0 DNC 2.0 DNC 3.0 DNC 23.0 23.0  

3 Løb

Sailed: 9, Discards: 0, To count: 9, Rating system: Custom, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats 01. maj 2019
01. maj 2019
08. maj 2019
08. maj 2019
15. maj 2019
15. maj 2019
22. maj 2019
22. maj 2019
29. maj 2019
29. maj 2019
05. juni 2019
05. juni 2019
12. juni 2019
12. juni 2019
19.juni 2019
19. juni 2019
26. juni 2019
26. juni 2019
Total Nett Notes
1st 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 2582 820.4,672.2,613 1.0 DNC 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 2.0 1.0 1.0 11.0 11.0  
2nd 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 244 826,672,611 1.0 DNC 2.0 4.0 DNF 4.0 DNC 4.0 DNC 1.0 1.0 4.0 DNC 2.0 23.0 23.0  
3rd 3 Follow me Drabant 24 122 Jan Petersen 261 835.2,676.2,614.8 1.0 DNC 5.0 DNC 4.0 DNF 4.0 DNC 2.0 4.0 3.0 2.0 4.0 DNC 29.0 29.0  
4th 3 Octopus Drabant 24 111 Bent Jensen 248 834.8,676,614.6 1.0 DNC 4.0 5.0 DNC 3.0 3.0 3.0 5.0 3.0 3.0 30.0 30.0  
5th 3 GodtNok Drabant 24 71 Torben Herslund 820 824.6,671.8,611 1.0 DNC 3.0 4.0 DNF 2.0 4.0 DNC 5.0 DNC 4.0 4.0 DNC 4.0 DNC 31.0 31.0  

4 Løb

Sailed: 9, Discards: 0, To count: 9, Rating system: Custom, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats 01. maj 2019
01. maj 2019
08. maj 2019
08. maj 2019
15. maj 2019
15. maj 2019
22. maj 2019
22. maj 2019
29. maj 2019
29. maj 2019
05. juni 2019
05. juni 2019
12. juni 2019
12. juni 2019
19.juni 2019
19. juni 2019
26. juni 2019
26. juni 2019
Total Nett Notes
1st 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 31495 751.4,606,542 1.0 DNC 1.0 1.0 1.0 2.0 DNC 1.0 1.0 3.0 DNC 2.0 DNC 13.0 13.0  
2nd 4 Skuldevig J/70 1344   35774 730.2,596.4,522 1.0 DNC 2.0 DNC 2.0 DNC 2.0 DNC 2.0 DNC 2.0 2.0 DNC 1.0 1.0 15.0 15.0 Klubbåd
3rd 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 10868 798,633.8,567 1.0 DNC 2.0 DNC 2.0 DNC 2.0 DNC 1.0 3.0 DNC 2.0 DNC 2.0 2.0 DNC 17.0 17.0  
4th 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 8043 767,620.6,552.4 1.0 DNC 2.0 DNC 2.0 DNC 2.0 DNC 2.0 DNC 3.0 DNC 2.0 DNC 3.0 DNC 2.0 DNC 19.0 19.0  

01. maj 2019 - 1 Løb - 01. maj 2019

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 8.6, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 492.2 718.6,559.8,492.2 20:27:25 1:27:25 1:51:07 5.903 kn 1.0  
2 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 523.8 739.2,588,523.8 20:38:42 1:38:42 1:57:53 5.228 kn 2.0  
3 1 JouJou II Luffe 37 35 David Ipsen 511 709.2,570.8,511   DNS     3.0  
4 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 485 681.6,547.4,485   DNC     4.0  
4 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 497.2 705.6,557,497.2   DNC     4.0  

08. maj 2019 - 1 Løb - 08. maj 2019

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 7.83, Course: S-A-J-C-J-E-M, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 492.2 718.6,559.8,492.2 20:17:10 1:17:10 1:38:45 6.088 kn 1.0  
2 1 JouJou II Luffe 37 35 David Ipsen 511 709.2,570.8,511 20:20:12 1:20:12 1:39:20 5.858 kn 2.0  
3 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 485 681.6,547.4,485 20:20:40 1:20:40 1:43:11 5.824 kn 3.0  
4 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 523.8 739.2,588,523.8   DNC     4.0  
4 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 497.2 705.6,557,497.2   DNC     4.0  

15. maj 2019 - 1 Løb - 15. maj 2019

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 7.2, Course: S-E-D-A-M, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 739.2 739.2,588,523.8 21:00:48 2:00:48 2:32:24 3.576 kn 1.0  
2 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 718.6 718.6,559.8,492.2 20:58:42 1:58:42 2:32:47 3.639 kn 2.0  
3 1 JouJou II Luffe 37 35 David Ipsen 709.2 709.2,570.8,511 21:09:22 2:09:22 2:44:34 3.339 kn 3.0  
4 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 681.6 681.6,547.4,485   DNC     4.0  
4 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 705.6 705.6,557,497.2   DNC     4.0  

22. maj 2019 - 1 Løb - 22. maj 2019

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00, Distance: 6.94, Course: S-j-c-j-c-m, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 559.8 718.6,559.8,492.2 20:07:19 1:07:19 1:29:33 6.186 kn 1.0  
2 1 JouJou II Luffe 37 35 David Ipsen 570.8 709.2,570.8,511 20:10:42 1:10:42 1:31:40 5.89 kn 2.0  
3 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8   DNF     3.0  
4 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 547.4 681.6,547.4,485   DNC     4.0  
4 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2   DNC     4.0  

29. maj 2019 - 1 Løb - 29. maj 2019

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 8.51, Course: S-J-F-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 559.8 718.6,559.8,492.2 20:34:30 1:34:30 2:01:46 5.403 kn 1.0  
2 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8 20:40:14 1:40:14 2:03:30 5.094 kn 2.0  
3 1 JouJou II Luffe 37 35 David Ipsen 570.8 709.2,570.8,511   DNC     3.0  
3 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 547.4 681.6,547.4,485   DNC     3.0  
3 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2   DNC     3.0  

05. juni 2019 - 1 Løb - 05. juni 2019

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 7.68, Course: S-D-J-A-M, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 739.2 739.2,588,523.8 20:38:08 1:38:08 2:11:51 4.696 kn 1.0  
2 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 718.6 718.6,559.8,492.2 20:36:19 1:36:19 2:12:40 4.784 kn 2.0  
3 1 JouJou II Luffe 37 35 David Ipsen 709.2 709.2,570.8,511 20:37:35 1:37:35 2:15:08 4.722 kn 3.0  
4 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 681.6 681.6,547.4,485 20:34:12 1:34:12 2:15:17 4.892 kn 4.0  
5 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 705.6 705.6,557,497.2   DNC     5.0  

12. juni 2019 - 1 Løb - 12. juni 2019

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 5.6, Course: S-A-J-A-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8 20:01:34 1:01:34 1:16:52 5.457 kn 1.0  
2 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 559.8 718.6,559.8,492.2 19:59:06 0:59:06 1:17:02 5.685 kn 2.0  
3 1 JouJou II Luffe 37 35 David Ipsen 570.8 709.2,570.8,511 20:00:15 1:00:15 1:17:10 5.577 kn 3.0  
4 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 547.4 681.6,547.4,485 19:58:16 0:58:16 1:17:22 5.767 kn 4.0  
5 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2   DNC     5.0  

19.juni 2019 - 1 Løb - 19. juni 2019

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 9.54, Course: S-C-J-D-J-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 559.8 718.6,559.8,492.2 20:33:47 1:33:47 2:04:21 6.103 kn 1.0  
2 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 547.4 681.6,547.4,485 20:32:21 1:32:21 2:04:53 6.198 kn 2.0  
3 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8   DNC     3.0  
3 1 JouJou II Luffe 37 35 David Ipsen 570.8 709.2,570.8,511   DNC     3.0  
3 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2   DNC     3.0  

26. juni 2019 - 1 Løb - 26. juni 2019

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 9.97, Course: S-J-F-C-J-M, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 492.2 718.6,559.8,492.2 20:38:26 1:38:26 2:05:55 6.077 kn 1.0  
2 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 485 681.6,547.4,485 20:39:36 1:39:36 2:08:17 6.006 kn 2.0  
3 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 523.8 739.2,588,523.8   DNC     3.0  
3 1 JouJou II Luffe 37 35 David Ipsen 511 709.2,570.8,511   DNC     3.0  
3 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 497.2 705.6,557,497.2   DNC     3.0  

01. maj 2019 - 2 Løb - 01. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.6, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Place Points Notes
1 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 601.4 819.6,666.2,601.4 DNC 1.0  
1 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 583 843.8,656.4,583 DNC 1.0  
1 2 Snabb Folkebåd 691 Henrik Thurøe 657.6 1002.6,752,657.6 DNC 1.0  
1 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 586.8 904.4,679.8,586.8 DNC 1.0  
1 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 605.8 851,672.2,605.8 DNC 1.0  

08. maj 2019 - 2 Løb - 08. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.83, Course: S-A-J-C-J-E-M, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 601.4 819.6,666.2,601.4 20:42:38 1:37:38 1:44:58 4.812 kn 1.0  
2 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 583 843.8,656.4,583 20:46:10 1:41:10 1:50:54 4.644 kn 2.0  
3 2 Snabb Folkebåd 691 Henrik Thurøe 657.6 1002.6,752,657.6   DNC     3.0  
3 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 586.8 904.4,679.8,586.8   DNC     3.0  
3 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 605.8 851,672.2,605.8   DNC     3.0  

15. maj 2019 - 2 Løb - 15. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.2, Course: S-E-D-A-M, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Place Points Notes
1 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 843.8 843.8,656.4,583 DNF 2.0  
1 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 904.4 904.4,679.8,586.8 DNF 2.0  
3 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 819.6 819.6,666.2,601.4 DNC 3.0  
3 2 Snabb Folkebåd 691 Henrik Thurøe 1002.6 1002.6,752,657.6 DNC 3.0  
3 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 851 851,672.2,605.8 DNC 3.0  

22. maj 2019 - 2 Løb - 22. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 6.94, Course: S-J-C-J-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Place Points Notes
1 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 666.2 819.6,666.2,601.4 DNC 1.0  
1 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583 DNC 1.0  
1 2 Snabb Folkebåd 691 Henrik Thurøe 752 1002.6,752,657.6 DNC 1.0  
1 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8 DNC 1.0  
1 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8 DNC 1.0  

29. maj 2019 - 2 Løb - 29. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.51, Course: S-J-F-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 666.2 819.6,666.2,601.4 21:01:30 1:56:30 2:08:40 4.383 kn 1.0  
2 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8 21:27:16 2:22:16 2:32:30 3.589 kn 2.0  
3 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583   DNC     3.0  
3 2 Snabb Folkebåd 691 Henrik Thurøe 752 1002.6,752,657.6   DNC     3.0  
3 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8   DNC     3.0  

05. juni 2019 - 2 Løb - 05. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.68, Course: S-D-J-A-M, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 2 Snabb Folkebåd 691 Henrik Thurøe 1002.6 1002.6,752,657.6 21:02:45 1:57:45 1:57:45 3.913 kn 1.0  
2 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 819.6 819.6,666.2,601.4 20:54:31 1:49:31 2:12:56 4.208 kn 2.0  
3 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 843.8 843.8,656.4,583   DNC     3.0  
3 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 904.4 904.4,679.8,586.8   DNC     3.0  
3 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 851 851,672.2,605.8   DNC     3.0  

12. juni 2019 - 2 Løb - 12. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 5.6, Course: S-A-J-A-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 666.2 819.6,666.2,601.4 20:13:41 1:08:41 1:16:41 4.892 kn 1.0  
2 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583 20:19:50 1:14:50 1:23:45 4.49 kn 2.0  
3 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8   DNF     3.0  
4 2 Snabb Folkebåd 691 Henrik Thurøe 752 1002.6,752,657.6   DNC     4.0  
4 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8   DNC     4.0  

19.juni 2019 - 2 Løb - 19. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 9.54, Course: S-C-J-D-J-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 2 Snabb Folkebåd 691 Henrik Thurøe 752 1002.6,752,657.6 21:03:49 1:58:49 1:58:49 4.818 kn 1.0  
2 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 666.2 819.6,666.2,601.4   DNC     2.0  
2 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583   DNC     2.0  
2 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8   DNC     2.0  
2 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8   DNC     2.0  

26. juni 2019 - 2 Løb - 26. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 9.97, Course: S-J-F-C-J-M, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 601.4 819.6,666.2,601.4 21:13:17 2:08:17 2:17:37 4.663 kn 1.0  
2 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 583 843.8,656.4,583 21:18:25 2:13:25 2:25:49 4.484 kn 2.0  
3 2 Snabb Folkebåd 691 Henrik Thurøe 657.6 1002.6,752,657.6   DNC     3.0  
3 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 586.8 904.4,679.8,586.8   DNC     3.0  
3 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 605.8 851,672.2,605.8   DNC     3.0  

01. maj 2019 - 3 Løb - 01. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.6, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Place Points Notes
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 613 820.4,672.2,613 DNC 1.0  
1 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 611 826,672,611 DNC 1.0  
1 3 Follow me Drabant 24 122 Jan Petersen 614.8 835.2,676.2,614.8 DNC 1.0  
1 3 Octopus Drabant 24 111 Bent Jensen 614.6 834.8,676,614.6 DNC 1.0  
1 3 GodtNok Drabant 24 71 Torben Herslund 611 824.6,671.8,611 DNC 1.0  

08. maj 2019 - 3 Løb - 08. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.83, Course: S-A-J-C-J-E-M, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 613 820.4,672.2,613 20:32:04 1:27:04 1:32:53 5.396 kn 1.0  
2 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 611 826,672,611 20:35:33 1:30:33 1:36:38 5.188 kn 2.0  
3 3 GodtNok Drabant 24 71 Torben Herslund 611 824.6,671.8,611 20:38:31 1:33:31 1:39:36 5.024 kn 3.0  
4 3 Octopus Drabant 24 111 Bent Jensen 614.6 834.8,676,614.6 20:46:24 1:41:24 1:47:01 4.633 kn 4.0  
5 3 Follow me Drabant 24 122 Jan Petersen 614.8 835.2,676.2,614.8   DNC     5.0  

15. maj 2019 - 3 Løb - 15. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.2, Course: S-E-D-A-M, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 820.4 820.4,672.2,613 21:30:37 2:25:37 2:47:29 2.967 kn 1.0  
2 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 826 826,672,611   DNF     4.0  
2 3 Follow me Drabant 24 122 Jan Petersen 835.2 835.2,676.2,614.8   DNF     4.0  
2 3 GodtNok Drabant 24 71 Torben Herslund 824.6 824.6,671.8,611   DNF     4.0  
5 3 Octopus Drabant 24 111 Bent Jensen 834.8 834.8,676,614.6   DNC     5.0  

22. maj 2019 - 3 Løb - 22. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 6.94, Course: S-J-C-J-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613 20:24:26 1:19:26 1:28:40 5.242 kn 1.0  
2 3 GodtNok Drabant 24 71 Torben Herslund 671.8 824.6,671.8,611 20:28:32 1:23:32 1:32:49 4.985 kn 2.0  
3 3 Octopus Drabant 24 111 Bent Jensen 676 834.8,676,614.6 20:30:27 1:25:27 1:34:14 4.873 kn 3.0  
4 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 826,672,611   DNC     4.0  
4 3 Follow me Drabant 24 122 Jan Petersen 676.2 835.2,676.2,614.8   DNC     4.0  

29. maj 2019 - 3 Løb - 29. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.51, Course: S-J-F-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613 20:56:54 1:51:54 2:03:13 4.563 kn 1.0  
2 3 Follow me Drabant 24 122 Jan Petersen 676.2 835.2,676.2,614.8 21:15:57 2:10:57 2:21:42 3.899 kn 2.0  
3 3 Octopus Drabant 24 111 Bent Jensen 676 834.8,676,614.6 21:20:47 2:15:47 2:26:34 3.76 kn 3.0  
4 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 826,672,611   DNC     4.0  
4 3 GodtNok Drabant 24 71 Torben Herslund 671.8 824.6,671.8,611   DNC     4.0  

05. juni 2019 - 3 Løb - 05. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.68, Course: S-D-J-A-M, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 826 826,672,611 20:47:33 1:42:33 2:05:09 4.493 kn 1.0  
2 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 820.4 820.4,672.2,613 20:48:16 1:43:16 2:06:35 4.462 kn 2.0  
3 3 Octopus Drabant 24 111 Bent Jensen 834.8 834.8,676,614.6 20:55:48 1:50:48 2:12:17 4.159 kn 3.0  
4 3 Follow me Drabant 24 122 Jan Petersen 835.2 835.2,676.2,614.8 20:57:49 1:52:49 2:14:15 4.085 kn 4.0  
5 3 GodtNok Drabant 24 71 Torben Herslund 824.6 824.6,671.8,611   DNC     5.0  

12. juni 2019 - 3 Løb - 12. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 5.6, Course: S-A-J-A-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 826,672,611 20:07:50 1:02:50 1:10:18 5.347 kn 1.0  
2 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613 20:08:42 1:03:42 1:11:09 5.275 kn 2.0  
3 3 Follow me Drabant 24 122 Jan Petersen 676.2 835.2,676.2,614.8 20:10:50 1:05:50 1:12:54 5.104 kn 3.0  
4 3 GodtNok Drabant 24 71 Torben Herslund 671.8 824.6,671.8,611 20:10:45 1:05:45 1:13:14 5.11 kn 4.0  
5 3 Octopus Drabant 24 111 Bent Jensen 676 834.8,676,614.6 20:13:49 1:08:49 1:15:55 4.883 kn 5.0  

19.juni 2019 - 3 Løb - 19. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 9.54, Course: S-C-J-D-J-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613 20:53:27 1:48:27 2:01:08 5.278 kn 1.0  
2 3 Follow me Drabant 24 122 Jan Petersen 676.2 835.2,676.2,614.8 21:01:13 1:56:13 2:08:16 4.925 kn 2.0  
3 3 Octopus Drabant 24 111 Bent Jensen 676 834.8,676,614.6 21:06:08 2:01:08 2:13:13 4.725 kn 3.0  
4 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 826,672,611   DNC     4.0  
4 3 GodtNok Drabant 24 71 Torben Herslund 671.8 824.6,671.8,611   DNC     4.0  

26. juni 2019 - 3 Løb - 26. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 9.97, Course: S-J-F-C-J-M, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 613 820.4,672.2,613 21:06:27 2:01:27 2:08:52 4.925 kn 1.0  
2 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 611 826,672,611 21:06:20 2:01:20 2:09:05 4.93 kn 2.0  
3 3 Octopus Drabant 24 111 Bent Jensen 614.6 834.8,676,614.6 21:14:18 2:09:18 2:16:27 4.626 kn 3.0  
4 3 Follow me Drabant 24 122 Jan Petersen 614.8 835.2,676.2,614.8   DNC     4.0  
4 3 GodtNok Drabant 24 71 Torben Herslund 611 824.6,671.8,611   DNC     4.0  

01. maj 2019 - 4 Løb - 01. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.6, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Place Points Notes
1 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 542 751.4,606,542 DNC 1.0  
1 4 Skuldevig J/70 1344   522 730.2,596.4,522 DNC 1.0 Klubbåd
1 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 567 798,633.8,567 DNC 1.0  
1 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 552.4 767,620.6,552.4 DNC 1.0  

08. maj 2019 - 4 Løb - 08. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.83, Course: S-A-J-C-J-E-M, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 542 751.4,606,542 20:33:46 1:28:46 1:43:51 5.293 kn 1.0  
2 4 Skuldevig J/70 1344   522 730.2,596.4,522   DNC     2.0 Klubbåd
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 567 798,633.8,567   DNC     2.0  
2 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 552.4 767,620.6,552.4   DNC     2.0  

15. maj 2019 - 4 Løb - 15. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.2, Course: S-E-D-A-M, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 751.4 751.4,606,542 21:44:39 2:39:39 3:09:48 2.706 kn 1.0  
2 4 Skuldevig J/70 1344   730.2 730.2,596.4,522   DNC     2.0 Klubbåd
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 798 798,633.8,567   DNC     2.0  
2 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 767 767,620.6,552.4   DNC     2.0  

22. maj 2019 - 4 Løb - 22. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 6.94, Course: S-J-C-J-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606 751.4,606,542 20:22:17 1:17:17 1:34:10 5.388 kn 1.0  
2 4 Skuldevig J/70 1344   596.4 730.2,596.4,522   DNC     2.0 Klubbåd
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567   DNC     2.0  
2 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4   DNC     2.0  

29. maj 2019 - 4 Løb - 29. maj 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.51, Course: S-J-F-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567 20:58:29 1:53:29 2:10:15 4.499 kn 1.0  
2 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606 751.4,606,542   DNC     2.0  
2 4 Skuldevig J/70 1344   596.4 730.2,596.4,522   DNC     2.0 Klubbåd
2 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4   DNC     2.0  

05. juni 2019 - 4 Løb - 05. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.68, Course: S-D-J-A-M, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 751.4 751.4,606,542 20:44:49 1:39:49 2:11:58 4.616 kn 1.0  
2 4 Skuldevig J/70 1344   730.2 730.2,596.4,522 20:56:27 1:51:27 2:26:19 4.135 kn 2.0 Klubbåd
3 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 798 798,633.8,567   DNC     3.0  
3 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 767 767,620.6,552.4   DNC     3.0  

12. juni 2019 - 4 Løb - 12. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 5.6, Course: S-A-J-A-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606 751.4,606,542 20:07:19 1:02:19 1:15:57 5.392 kn 1.0  
2 4 Skuldevig J/70 1344   596.4 730.2,596.4,522   DNC     2.0 Klubbåd
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567   DNC     2.0  
2 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4   DNC     2.0  

19.juni 2019 - 4 Løb - 19. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 9.54, Course: S-C-J-D-J-C-M, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 4 Skuldevig J/70 1344   596.4 730.2,596.4,522 20:40:34 1:35:34 2:00:18 5.99 kn 1.0 Klubbåd
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567 20:58:02 1:53:02 2:11:50 5.064 kn 2.0  
3 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606 751.4,606,542   DNC     3.0  
3 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4   DNC     3.0  

26. juni 2019 - 4 Løb - 26. juni 2019

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 9.97, Course: S-J-F-C-J-M, Wind strength: Hård
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points Notes
1 4 Skuldevig J/70 1344   522 730.2,596.4,522 20:52:34 1:47:34 2:10:06 5.561 kn 1.0 Klubbåd
2 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 542 751.4,606,542   DNC     2.0  
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 567 798,633.8,567   DNC     2.0  
2 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 552.4 767,620.6,552.4   DNC     2.0  


http://lynaes.dk/kapsejlads/onsdagskapsejlads

Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com