Weds Series

SBSC

Results are provisional as of 12:24 on May 20, 2024

Asymmetric and Fast Handicap Fleet

Sailed: 5, Discards: 2, To count: 3, Entries: 22, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName R1
3/4/24
R2
10/4/24
R3
17/4/24
R4
24/4/24
R5
1/5/24
R6
8/5/24
R7
15/5/24
R8
22/5/24
R9
29/5/24
R10
5/6/24
R11
12/6/24
R12
19/6/24
R13
26/6/24
R14
3/7/24
R15
10/7/24
R16
17/7/24
R17
24/7/24
R18
31/7/24
R19
7/8/24
R20
14/8/24
R21
21/8/24
R22
28/8/24
R23
4/9/24
R24
11/9/24
Total Nett
1st Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF 469 Nathan Stanier       2.0 1.0 (23.0 DNC) 1.0 (3.0)                                   30.0 4.0
2nd Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF 623 Bruce Keen       1.0 (23.0 DNC) (2.0) 2.0 2.0                                   30.0 5.0
3rd Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF 176 Christopher Haslam       3.0 (23.0 DNC) 3.0 3.0 (7.0)                                   39.0 9.0
4th Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF 622 Dan Vincent       (23.0 DNC) (23.0 DNC) 1.0 4.0 6.0                                   57.0 11.0
5th Asymmetric and Fast Handicap Asymmetric Canoe 324 Peter Varley Peter Varley     (23.0 DNC) (23.0 DNC) 6.0 6.0 13.0                                   71.0 25.0
6th Asymmetric and Fast Handicap RS 800 964 Ben Chrystall Sophie Thom     (23.0 DNC) (23.0 DNC) 23.0 DNC 5.0 12.0                                   86.0 40.0
7th Asymmetric and Fast Handicap International Canoe 347 Andy Gordon       (23.0 DNC) (23.0 DNC) 23.0 DNC 7.0 10.0                                   86.0 40.0
8th Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF RSA4 Andy Tarby       (23.0 DNC) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC 1.0                                   93.0 47.0
9th Asymmetric and Fast Handicap 4000 4133 Kevin Parish Connor Parish     (23.0 DNC) 2.0 (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC                                   94.0 48.0
10th Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF 375 Joshua Belben       (23.0 DNC) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC 4.0                                   96.0 50.0
11th Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF 372 Theo Gunbley       (23.0 DNC) (23.0 DNC) 4.0 23.0 DNC 23.0 DNC                                   96.0 50.0
12th Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF 645 Robert Richardson       4.0 (23.0 DNC) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC                                   96.0 50.0
13th Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF 645 Rob Richardson       (23.0 DNC) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC 5.0                                   97.0 51.0
14th Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF 323 Andy Smith       (23.0 DNC) (23.0 DNC) 5.0 23.0 DNC 23.0 DNC                                   97.0 51.0
15th Asymmetric and Fast Handicap Asymmetric Canoe 296 Chris Duffin       (23.0 DNC) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC 8.0                                   100.0 54.0
16th Asymmetric and Fast Handicap RS 700 7 Richard Wadsworth       (23.0 DNC) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC 9.0                                   101.0 55.0
17th Asymmetric and Fast Handicap RS 800 1216 Richard Clampett Grace Clark     (23.0 DNS) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNS 11.0                                   103.0 57.0
18th Asymmetric and Fast Handicap RS800 964 Ben Chrystall Sophie Thom     (23.0 RET) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC                                   115.0 69.0
18th Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF 516 richard pelley       (23.0 DNS) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC                                   115.0 69.0
18th Asymmetric and Fast Handicap MUSTO SKIFF Seasure 54 Joshua Belben       (23.0 OCS) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC                                   115.0 69.0
18th Asymmetric and Fast Handicap RS 700 762 Richie Thurlby       (23.0 DNS) (23.0 DNC) 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC                                   115.0 69.0
18th Asymmetric and Fast Handicap RS 800 1216 Richard Clampett       (23.0 DNC) (23.0 DNS) 23.0 DNC 23.0 DNC 23.0 DNC                                   115.0 69.0

Cadet Fleet

Sailed: 5, Discards: 2, To count: 3, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName R1
3/4/24
R2
10/4/24
R3
17/4/24
R4
24/4/24
R5
1/5/24
R6
8/5/24
R7
15/5/24
R8
22/5/24
R9
29/5/24
R10
5/6/24
R11
12/6/24
R12
19/6/24
R13
26/6/24
R14
3/7/24
R15
10/7/24
R16
17/7/24
R17
24/7/24
R18
31/7/24
R19
7/8/24
R20
14/8/24
R21
21/8/24
R22
28/8/24
R23
4/9/24
R24
11/9/24
Total Nett
1st Cadet TOPPER 48627 Lucas Keen       1.0 (10.0 DNC) 2.0 (10.0 DNC) 1.0                                   24.0 4.0
2nd Cadet RS FEVA 1040 Samuel Wade Reuben Wealthy     (4.0) 1.0 1.0 (3.0) 3.0                                   12.0 5.0
3rd Cadet TOPPER 48315 Eve Wealthy       2.0 (10.0 RET) (10.0 DNC) 1.0 2.0                                   25.0 5.0
4th Cadet RS FEVA 1479 Lucas Keen Joel Keen     (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 2.0 10.0 DNC                                   42.0 22.0
5th Cadet TOPPER 43525 Charlie Shires       (10.0 DNC) 2.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC                                   42.0 22.0
6th Cadet TOPPER 4.2 46771 Ewan Parish       (10.0 DNC) 3.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC                                   43.0 23.0
7th Cadet TOPPER 4.2 46221 Joel Keen       3.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC                                   43.0 23.0
8th Cadet RS FEVA 7615 Thomas Robinson Daisy Charlesworth     5.0 (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC                                   45.0 25.0
9th Cadet RS FEVA 1479 Lucas Keen       (10.0 DNC) (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 10.0 DNC                                   50.0 30.0

Catamaran Handicap Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName R1
3/4/24
R2
10/4/24
R3
17/4/24
R4
24/4/24
R5
1/5/24
R6
8/5/24
R7
15/5/24
R8
22/5/24
R9
29/5/24
R10
5/6/24
R11
12/6/24
R12
19/6/24
R13
26/6/24
R14
3/7/24
R15
10/7/24
R16
17/7/24
R17
24/7/24
R18
31/7/24
R19
7/8/24
R20
14/8/24
R21
21/8/24
R22
28/8/24
R23
4/9/24
R24
11/9/24
Total Nett
1st Catamaran Handicap Unicorn 1102 Gary Piper               1.0                                   1.0 1.0

Dinghy Handicap Fleet

Sailed: 5, Discards: 2, To count: 3, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName R1
3/4/24
R2
10/4/24
R3
17/4/24
R4
24/4/24
R5
1/5/24
R6
8/5/24
R7
15/5/24
R8
22/5/24
R9
29/5/24
R10
5/6/24
R11
12/6/24
R12
19/6/24
R13
26/6/24
R14
3/7/24
R15
10/7/24
R16
17/7/24
R17
24/7/24
R18
31/7/24
R19
7/8/24
R20
14/8/24
R21
21/8/24
R22
28/8/24
R23
4/9/24
R24
11/9/24
Total Nett
1st Dinghy Handicap OK 16 Hugh Myers       (11.0 DNC) 1.0 1.0 2.0 (4.0)                                   19.0 4.0
2nd Dinghy Handicap EUROPE 412 Jeremy Hartley       2.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNS 1.0                                   36.0 14.0
3rd Dinghy Handicap EUROPE 419 Emma Pearson       3.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 2.0                                   38.0 16.0
4th Dinghy Handicap EUROPE 422 Ann Harrison       (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 4.0 5.0                                   42.0 20.0
5th Dinghy Handicap EUROPE 417 Jo Hursell       (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 1.0 11.0 DNC                                   45.0 23.0
6th Dinghy Handicap EUROPE 430 Jason Belben       1.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC                                   45.0 23.0
7th Dinghy Handicap EUROPE 332 Harriet Mackin       (11.0 RET) (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 3.0                                   47.0 25.0
8th Dinghy Handicap EUROPE 420 Sue Nelson       (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 3.0 11.0 DNC                                   47.0 25.0
9th Dinghy Handicap EUROPE 302 Rosie Hill Rosie Hill     4.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC                                   48.0 26.0
10th Dinghy Handicap EUROPE GBR 235 Louise Belben       5.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC                                   49.0 27.0

ILCA Fleet

Sailed: 5, Discards: 2, To count: 3, Entries: 18, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName R1
3/4/24
R2
10/4/24
R3
17/4/24
R4
24/4/24
R5
1/5/24
R6
8/5/24
R7
15/5/24
R8
22/5/24
R9
29/5/24
R10
5/6/24
R11
12/6/24
R12
19/6/24
R13
26/6/24
R14
3/7/24
R15
10/7/24
R16
17/7/24
R17
24/7/24
R18
31/7/24
R19
7/8/24
R20
14/8/24
R21
21/8/24
R22
28/8/24
R23
4/9/24
R24
11/9/24
Total Nett
1st ILCA ILCA 7 214265 Malcolm Courts       (5.0) 1.0 1.0 (7.0) 1.0                                   15.0 3.0
2nd ILCA ILCA 7 200912 David Wilkinson       (7.0) 2.0 3.0 (19.0 DNC) 3.0                                   34.0 8.0
3rd ILCA ILCA 6 221854 Charlotte Videlo       3.0 3.0 (4.0) 4.0 (6.0)                                   20.0 10.0
4th ILCA ILCA 7 174621 Nick Harrison       4.0 (19.0 DNC) 2.0 5.0 (9.0)                                   39.0 11.0
5th ILCA ILCA 6 219665 James Curtis James Curtis     1.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 1.0 19.0 DNC                                   59.0 21.0
6th ILCA ILCA 6 219061 Robert Draper       (19.0 DNC) (19.0 DNF) 5.0 6.0 10.0                                   59.0 21.0
7th ILCA ILCA 7 218192 Archie Wright       (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 2.0 5.0                                   64.0 26.0
8th ILCA ILCA 6 214203 Alfie Noel       (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 3.0 8.0                                   68.0 30.0
9th ILCA ILCA 6 208325 Dru Townsend       (19.0 DNC) 4.0 (19.0 DNC) 19.0 DNC 7.0                                   68.0 30.0
10th ILCA ILCA 7 191029 Simon Riddle       (19.0 DNC) (19.0 DNC) 6.0 8.0 19.0 DNC                                   71.0 33.0
11th ILCA ILCA 7 172357 Peter Davison       (19.0 DNC) 5.0 (19.0 DNS) 10.0 19.0 DNC                                   72.0 34.0
12th ILCA ILCA 4 122214 Jamie Robinson N/A     (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 9.0 11.0                                   77.0 39.0
13th ILCA ILCA 7 219665 James Curtis James Curtis     (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 2.0                                   78.0 40.0
14th ILCA ILCA 7 221798 Luke Anstey       2.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC                                   78.0 40.0
15th ILCA ILCA 6 223674 Steve Jackson       (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 4.0                                   80.0 42.0
16th ILCA ILCA 7 182567 Bruce Beckett       6.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC                                   82.0 44.0
17th ILCA ILCA 6 165507 Dave Moy       8.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC                                   84.0 46.0
18th ILCA ILCA 7 211257 David Casale       (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNS 19.0 DNC 19.0 DNC                                   95.0 57.0

Dart Fleet

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName R1
3/4/24
R2
10/4/24
R3
17/4/24
R4
24/4/24
R5
1/5/24
R6
8/5/24
R7
15/5/24
R8
22/5/24
R9
29/5/24
R10
5/6/24
R11
12/6/24
R12
19/6/24
R13
26/6/24
R14
3/7/24
R15
10/7/24
R16
17/7/24
R17
24/7/24
R18
31/7/24
R19
7/8/24
R20
14/8/24
R21
21/8/24
R22
28/8/24
R23
4/9/24
R24
11/9/24
Total Nett
1st Dart DART 18 1322 Paul Blackburn               1.0                                   1.0 1.0
2nd Dart DART 18 6473 Andy Kelley Lynda Reed             2.0                                   2.0 2.0



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com