Tirsdags kapsejladser 2019 2. serie forår

Sejlklubben Neptun, Vejle

Results as of 22:42 on June 12, 2019

Overall

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: Custom, Entries: 29, Scoring system: Appendix A
Bådnavn Bådtype Sejlmummer Skipper 28. maj   4. juni   11. juni   Total Nett
Joyce N.Folkebåd 877 Peter Demant 1.0 1.0 11.0 13.0 13.0
Rebecca Knarr 84 Poul Johansen 4.0 4.0 8.0 16.0 16.0
Sunshine N.Folkebåd 974 Poul C. Bruhn 6.0 2.0 9.0 17.0 17.0
Spontana Maxi 1050 131 Claus Hulegaard 5.0 6.0 7.0 18.0 18.0
Aprilsnarren Omega 30 37 Carsten Lauridsen 15.0 5.0 3.0 23.0 23.0
Farbar farr 727 21 Rene Andersen 7.0 14.0 4.0 25.0 25.0
Norrøna Spækhugger 231 Ole Krebs 10.0 16.0 2.0 28.0 28.0
Ida Dehler 34 343 Niels Clausen 18.0 9.0 5.0 32.0 32.0
Classic N.Folkebåd 733 Kim Uldall 2.0 3.0 30.0 DNC 35.0 35.0
Fiona X 412 155 Peder Enevoldsen 16.0 21.0 1.0 38.0 38.0
Freja Grinde 104 Peter Riisberg 14.0 15.0 10.0 39.0 39.0
Totte XC-35 2 Vagn Rud Larsen 3.0 13.0 30.0 DNC 46.0 46.0
Cirkeline Drabant 24 109 Jacob Bangsgaard 8.0 10.0 30.0 DNC 48.0 48.0
Kiwi H-Båd 267 John Rasmussen 12.0 8.0 30.0 DNC 50.0 50.0
Ros Hanse 342 364 Kurt Gade 11.0 12.0 30.0 DNC 53.0 53.0
Kong Henrik H-Båd 285 Claus Fabricius 20.0 22.0 12.0 54.0 54.0
Havneøen J-70   Sejlerskolen 9.0 18.0 30.0 DNC 57.0 57.0
Alibinoni Albin 79 131 Gitte Mølgård 19.0 30.0 DNC 13.0 62.0 62.0
Båd 2 J-70   Sejlerskolen 13.0 20.0 30.0 DNC 63.0 63.0
Jolie Brise Scampi 30 372 Klaus Jensen 17.0 17.0 30.0 DNC 64.0 64.0
Alice Maxi Fenix 838 Tore Krautwald 30.0 DNC 30.0 DNC 6.0 66.0 66.0
Spar Es Maxi 999 256 Erik Suhr 30.0 DNC 7.0 30.0 DNC 67.0 67.0
Cracker Jack J-70 768 Søren K. Larsen 30.0 DNC 11.0 30.0 DNC 71.0 71.0
Karina Dehler 38 53 Kim Rohde 30.0 DNC 19.0 30.0 DNC 79.0 79.0
Nonno Stelio XC-362 Sport 448 Peter Jørgensen 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 90.0 90.0
Hau Comfortina 32 682 Niels Hau 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 90.0 90.0
Linie 66 H-Båd 569 Claus Hovgaard 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 90.0 90.0
X-Red Dingo X-342 69 Jens Hansen 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 90.0 90.0
Garuda II H-Båd 603 John Frank Poulsen 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 90.0 90.0

28. maj

Start: Start 1, Finishes: Place
Bådnavn Bådtype Sejlmummer Skipper Place Points
Joyce N.Folkebåd 877 Peter Demant 1 1.0
Classic N.Folkebåd 733 Kim Uldall 2 2.0
Totte XC-35 2 Vagn Rud Larsen 3 3.0
Rebecca Knarr 84 Poul Johansen 4 4.0
Spontana Maxi 1050 131 Claus Hulegaard 5 5.0
Sunshine N.Folkebåd 974 Poul C. Bruhn 6 6.0
Farbar farr 727 21 Rene Andersen 7 7.0
Cirkeline Drabant 24 109 Jacob Bangsgaard 8 8.0
Havneøen J-70   Sejlerskolen 9 9.0
Norrøna Spækhugger 231 Ole Krebs 10 10.0
Ros Hanse 342 364 Kurt Gade 11 11.0
Kiwi H-Båd 267 John Rasmussen 12 12.0
Båd 2 J-70   Sejlerskolen 13 13.0
Freja Grinde 104 Peter Riisberg 14 14.0
Aprilsnarren Omega 30 37 Carsten Lauridsen 15 15.0
Fiona X 412 155 Peder Enevoldsen 16 16.0
Jolie Brise Scampi 30 372 Klaus Jensen 17 17.0
Ida Dehler 34 343 Niels Clausen 18 18.0
Alibinoni Albin 79 131 Gitte Mølgård 19 19.0
Kong Henrik H-Båd 285 Claus Fabricius 20 20.0
Alice Maxi Fenix 838 Tore Krautwald DNC 30.0
Spar Es Maxi 999 256 Erik Suhr DNC 30.0
Cracker Jack J-70 768 Søren K. Larsen DNC 30.0
Karina Dehler 38 53 Kim Rohde DNC 30.0
Nonno Stelio XC-362 Sport 448 Peter Jørgensen DNC 30.0
Hau Comfortina 32 682 Niels Hau DNC 30.0
Linie 66 H-Båd 569 Claus Hovgaard DNC 30.0
X-Red Dingo X-342 69 Jens Hansen DNC 30.0
Garuda II H-Båd 603 John Frank Poulsen DNC 30.0

4. juni

Start: Start 1, Finishes: Place
Bådnavn Bådtype Sejlmummer Skipper Place Points
Joyce N.Folkebåd 877 Peter Demant 1 1.0
Sunshine N.Folkebåd 974 Poul C. Bruhn 2 2.0
Classic N.Folkebåd 733 Kim Uldall 3 3.0
Rebecca Knarr 84 Poul Johansen 4 4.0
Aprilsnarren Omega 30 37 Carsten Lauridsen 5 5.0
Spontana Maxi 1050 131 Claus Hulegaard 6 6.0
Spar Es Maxi 999 256 Erik Suhr 7 7.0
Kiwi H-Båd 267 John Rasmussen 8 8.0
Ida Dehler 34 343 Niels Clausen 9 9.0
Cirkeline Drabant 24 109 Jacob Bangsgaard 10 10.0
Cracker Jack J-70 768 Søren K. Larsen 11 11.0
Ros Hanse 342 364 Kurt Gade 12 12.0
Totte XC-35 2 Vagn Rud Larsen 13 13.0
Farbar farr 727 21 Rene Andersen 14 14.0
Freja Grinde 104 Peter Riisberg 15 15.0
Norrøna Spækhugger 231 Ole Krebs 16 16.0
Jolie Brise Scampi 30 372 Klaus Jensen 17 17.0
Havneøen J-70   Sejlerskolen 18 18.0
Karina Dehler 38 53 Kim Rohde 19 19.0
Båd 2 J-70   Sejlerskolen 20 20.0
Fiona X 412 155 Peder Enevoldsen 21 21.0
Kong Henrik H-Båd 285 Claus Fabricius 22 22.0
Alibinoni Albin 79 131 Gitte Mølgård DNC 30.0
Alice Maxi Fenix 838 Tore Krautwald DNC 30.0
Nonno Stelio XC-362 Sport 448 Peter Jørgensen DNC 30.0
Hau Comfortina 32 682 Niels Hau DNC 30.0
Linie 66 H-Båd 569 Claus Hovgaard DNC 30.0
X-Red Dingo X-342 69 Jens Hansen DNC 30.0
Garuda II H-Båd 603 John Frank Poulsen DNC 30.0

11. juni

Start: Start 1, Finishes: Place
Bådnavn Bådtype Sejlmummer Skipper Place Points
Fiona X 412 155 Peder Enevoldsen 1 1.0
Norrøna Spækhugger 231 Ole Krebs 2 2.0
Aprilsnarren Omega 30 37 Carsten Lauridsen 3 3.0
Farbar farr 727 21 Rene Andersen 4 4.0
Ida Dehler 34 343 Niels Clausen 5 5.0
Alice Maxi Fenix 838 Tore Krautwald 6 6.0
Spontana Maxi 1050 131 Claus Hulegaard 7 7.0
Rebecca Knarr 84 Poul Johansen 8 8.0
Sunshine N.Folkebåd 974 Poul C. Bruhn 9 9.0
Freja Grinde 104 Peter Riisberg 10 10.0
Joyce N.Folkebåd 877 Peter Demant 11 11.0
Kong Henrik H-Båd 285 Claus Fabricius 12 12.0
Alibinoni Albin 79 131 Gitte Mølgård 13 13.0
Classic N.Folkebåd 733 Kim Uldall DNC 30.0
Totte XC-35 2 Vagn Rud Larsen DNC 30.0
Cirkeline Drabant 24 109 Jacob Bangsgaard DNC 30.0
Kiwi H-Båd 267 John Rasmussen DNC 30.0
Ros Hanse 342 364 Kurt Gade DNC 30.0
Havneøen J-70   Sejlerskolen DNC 30.0
Båd 2 J-70   Sejlerskolen DNC 30.0
Jolie Brise Scampi 30 372 Klaus Jensen DNC 30.0
Spar Es Maxi 999 256 Erik Suhr DNC 30.0
Cracker Jack J-70 768 Søren K. Larsen DNC 30.0
Karina Dehler 38 53 Kim Rohde DNC 30.0
Nonno Stelio XC-362 Sport 448 Peter Jørgensen DNC 30.0
Hau Comfortina 32 682 Niels Hau DNC 30.0
Linie 66 H-Båd 569 Claus Hovgaard DNC 30.0
X-Red Dingo X-342 69 Jens Hansen DNC 30.0
Garuda II H-Båd 603 John Frank Poulsen DNC 30.0


www.snv.dk
kap@snv.dk

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com