Kadettisarja 2014 (länsilohko)

Suomen Optimistijollaliitto SOL

Results are final as of 16:25 on September 9, 2014

Overall

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 183, Scoring system: Kadetti
Rank SailNo Club HelmName UPS Regatta (länsi) WSF Optikadett (länsi) Airisto Regatta (länsi) Stallörsregattan ESS (länsi) Total
1st FIN-1005 EPS Sini Kario 7 2 11 9 29
2nd FIN-720 UPS Onni Kuisma 6 1 12 13 32
3rd FIN-721 UPS Antti Mäki-Arvela 10 4 6 25 45
4th FIN-815 UPS Rasmus Salminen 13 6 23 31 73
5th FIN-666 BS Sebastian Feodoroff 3 42 DNC 42 DNC 1 88
6th FIN-722 UPS Camilla Lehtonen 9 42 DNC 14 27 92
7th FIN-987 EMK Elsa Talvitie 42 DNC 42 DNC 3 8 95
8th FIN-10 WSF Petrus Genas 42 DNC 3 20 42 DNC 107
9th FIN-253 NPS Elmeri Kurki 5 42 DNC 18 42 DNC 107
10th FIN-979 HSS Oskar Tanhuanpää 42 DNC 42 DNC 15 12 111
11th FIN-888 ESF Lasse Lindell 42 DNC 42 DNC 10 18 112
12th FIN-1045 EMK Siiri Hokka 42 DNC 42 DNC 9 22 115
13th FIN-662 RPS Aino Sihvonen 12 42 DNC 19 42 DNC 115
14th FIN-894 VP Tatu Kortelainen 42 DNC 42 DNC 13 28 125
15th FIN-359 TP Aaro Immonen 42 DNC 42 DNC 1 42 DNC 127
16th FIN-599 OPS Juho Niemitalo 1 42 DNC 42 DNC 42 DNC 127
17th FIN-1052 EMK Felix Brummer 42 DNC 42 DNC 42 DNC 2 128
18th FIN-393 TP Arttu Leppänen 42 DNC 42 DNC 2 42 DNC 128
19th FIN-883 HSS Liam Stampone 2 42 DNC 42 DNC 42 DNC 128
20th FIN-1024 HTPS Aku Koivistoinen 42 DNC 42 DNC 42 DNC 3 129
21st FIN-988 MP Eevert Hämäläinen 42 DNC 42 DNC 42 DNC 4 130
22nd FIN-684 TaPS Kivi Siik 42 DNC 42 DNC 4 42 DNC 130
23rd FIN-484 HSK Oskari Jaakkola 4 42 DNC 42 DNC 42 DNC 130
24th FIN-898 EMK Anni Uurasmaa 42 DNC 42 DNC 42 DNC 5 131
25th FIN-1003 TP Aleksi Järvinen 42 DNC 42 DNC 5 42 DNC 131
26th FIN-XXX UPS Veikka Kuisma 42 DNC 5 42 DNC 42 DNC 131
27th FIN-945 HSS Vivi Hafren 42 DNC 42 DNC 42 DNC 6 132
28th FIN-528 EMK Julius Donner 42 DNC 42 DNC 42 DNC 7 133
29th FIN-255 BSS Julia Björkestam 42 DNC 42 DNC 7 42 DNC 133
30th FIN-XXX WSF Hugo Söderholm 42 DNC 7 42 DNC 42 DNC 133
31st FIN-687 TP Samuel Rikala 42 DNC 42 DNC 8 42 DNC 134
32nd FIN-XXX WSF Theo Bolotov 42 DNC 8 42 DNC 42 DNC 134
33rd FIN-720 ASS Michael Tyni 8 42 DNC 42 DNC 42 DNC 134
34th FIN-9850 NPS Ville Kurppa 19 42 DNC 31 42 DNC 134
35th FIN-XXX WSF Anni Valtti 42 DNC 9 42 DNC 42 DNC 135
36th FIN-960 HSS Sophie Seppälä 42 DNC 42 DNC 42 DNC 10 136
37th FIN-918 HSS Henrik Vaalavuo 42 DNC 42 DNC 42 DNC 11 137
38th FIN-814 UPS Niklas Hietikko 11 42 DNC 42 DNC 42 DNC 137
39th FIN-374 VP Venla Lahti 42 DNC 42 DNC 21 32 137
40th FIN-1064 KK Amanda Voutilainen 42 DNC 42 DNC 26 29 139
41st FIN-887 HSS Viivi Moisio 42 DNC 42 DNC 42 DNC 14 140
42nd FIN-197 NPS Samuel Nurmi 14 42 DNC 42 DNC 42 DNC 140
43rd FIN-661 RPS Lauri Salminen 42 DNC 42 DNC 42 DNC 15 141
44th FIN-411 NPS Elmeri Aalto 15 42 DNC 42 DNC 42 DNC 141
45th FIN-318 LP Tua Lehtonen 42 DNC 42 DNC 42 DNC 16 142
46th FIN-712 TPS Leo Autio 42 DNC 42 DNC 16 42 DNC 142
47th FIN-9423 UPS Aurora Hietikko 16 42 DNC 42 DNC 42 DNC 142
48th FIN-1044 EMK Kasper Murto 42 DNC 42 DNC 42 DNC 17 143
49th FIN-713 TPS Eero Lehtonen 42 DNC 42 DNC 17 42 DNC 143
50th FIN-3 NPS Elias Laine 17 42 DNC 42 DNC 42 DNC 143
51st FIN-8 NPS Tomas Laine 18 42 DNC 42 DNC 42 DNC 144
52nd FIN-990 EMK Jaakko Lehtinen 42 DNC 42 DNC 42 DNC 19 145
53rd FIN-349 RPS Xiaojian Keinänen 42 DNC 42 DNC 42 DNC 20 146
54th FIN-491 LP Aleksi Kyttälä 42 DNC 42 DNC 42 DNC 21 147
55th FIN-845 ESF Ines Karlemo 42 DNC 42 DNC 22 42 DNC 148
56th FIN-938 LP Kaisa Sinivuori 42 DNC 42 DNC 42 DNC 23 149
57th FIN-894 VP Nea Kortelainen 42 DNC 42 DNC 42 DNC 24 150
58th FIN-705 TPS Matias Rantala 42 DNC 42 DNC 24 42 DNC 150
59th FIN-685 TPS Felix Maksimow 42 DNC 42 DNC 25 42 DNC 151
60th FIN-995 EPS Joona Salonen 42 DNC 42 DNC 42 DNC 26 152
61st FIN-715 TPS Alina Lounela 42 DNC 42 DNC 27 42 DNC 153
62nd FIN-703 TPS Nuutti Isoniemi 42 DNC 42 DNC 28 42 DNC 154
63rd FIN-625 TP Oskari Järvinen 42 DNC 42 DNC 29 42 DNC 155
64th FIN-917 EPS Edith Mattila 42 DNC 42 DNC 42 DNC 30 156
65th FIN-11 TPS Santeri Holmberg 42 DNC 42 DNC 30 42 DNC 156
66th FIN-707 TPS Eero Mäenpää 42 DNC 42 DNC 32 42 DNC 158
67th FIN-986 EMK Milla Rissanen 42 DNC 42 DNC 42 DNC 33 159
68th FIN-706 TPS Arttu Mäenpää 42 DNC 42 DNC 33 42 DNC 159
69th FIN-623 EPS Eevert Mattila 42 DNC 42 DNC 42 DNC 34 160
70th FIN-532 ESS Daniela Lehtola 42 DNC 42 DNC 42 DNC 35 161
71st FIN-698 VP Melisa Ridal 42 DNC 42 DNC 42 DNC 36 162
72nd FIN-368 ESS Wincent Werner 42 DNC 42 DNC 42 DNC 37 163
73rd FIN-1008 KK Vanessa Voutilainen 42 DNC 42 DNC 42 DNC 38 164
74th FIN-91 ESS William Lundin 42 DNC 42 DNC 42 DNC 39 165
75th FIN-1666 VP Emil Zghaib 42 DNC 42 DNC 42 DNC 40 166
76th FIN-614 LP Eero Peltola 42 DNC 42 DNC 42 DNC 41 167

Ei osallistuneet saavat kilpailusta pisteet suurimman kilpailun viimeisen sijan +1 mukaan. Tasatuloksissa ratkaiseen viimeinen kilpailu.

Huomautukset sampovaljus@hotmail.com



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com