event burgee

Anmälda båtar

Sailwave Test Example

Torsö Runt 2012

 
Båttyp Klass Segelnr. Klubb Rorsman Båt namn SRS tal Notes Extra Col 1 Extra Col 2
Omega 34 A 182 MSK Göring Hasselgren Britt-Marie 1.141 Utan spinn    
Möre 30 A 9601 MSK Sven-Olof Andersson   1.061 Utan Spinn    
Albin Alpha A 115 MSK Lars Kling   1.083    
Scanner 391 A 159 MSK Timo Taiminen   1.212 Utan Spinn    
Cumulus A 315 MSK Svante Kling   1.07 Utan Spinn    
Jeanneau Sun 2000 A MSK Björn Isvi   Breddklass    
Maxi 87 A 81 MSK Åke Wickström   1.02 Utan Spinn    
Cumulus A 411 MSK Tomas Larsson   1.07 Utan Spinn    
H Båt A 204 MSK Martin Håkansson   1.044 Utan Spinn    
Granada 27 A 255 MSK Magnus Patriksson   1.031 Utan Spinn    
Johnsson 26 A 127 MSK Göran Frej   1.022 Utan Spinn    
Fabola Campus 650 A 569 MSK Jakob Lihner   Breddklass    
IF A 504 SJÖSS Johan Ström   0.993 Utan Spinn    
Hanse 325 A 88 MSK Tomas Lundberg   Breddklass    
Tur 84 A 65 ABK Andreas Baczkowski   0.987 Utan Spinn    
Wasa 30 A 33 MSK Rune Söderberg   1.16    
Mamba 33 B 60 MSK Magnus Persson   1.136 Shorthand    
H-Båt B 448 SSWL Pontus Apelberg   1.077    
Marieholm 32 B 79 MSK Erik Eklund   1.046 Shorthand    
Birdie 24 B 6851 MSK Thomas Andersson   1.024 Shorthand    
Dixie 27 C 86 MSK Oscar Björk   1.045    
Compis 28 C 112 MSK Fredrik Skoglund   1.058    
Compis 28 C 204 SBK Kurt Johansson   1.058    
C 1 MSK Lars Jönsson   0.988 Mätbrev    
606 C 233 MSK Anders Blom   1.035    
Marieholm Sea-Cat C 179 MSK Tomas Karlsson   0.958    
606 C 805 STBK Mikael Väisänen   1.035    
Mini-Compis C 6 KDSS Kjell Stensson   1.044    
Piraya C 57 BBS Birger Bäckström   1.00    
Triss Norlin C 30 SSW Fredrik Fischerström   0.937 Mätbrev    
IF C 3148 MSK Anders Holm   1.017    
Accent C 294 SJÖSS Mikael Dehlen   1.037    
Dixie 27 C 701 MSK Henrik Johansson   1.045    
Maxi Magic D 32 MSK Clas Ohde   1.086    
707 D 33 MSK Alexander Scott Green Mamba 1.089    
Beason 31 D 123 KSS Robert Ambjörnsson   1.093    
Ballad D 1230 Crss Alf Prytz Bim-Bim II 1.087    
Scampi 30 D 436 SJÖSS Lennart Källberg   1.097    
707 D 69 MSK Johan Ålstam   1.092 Mätbrev kommer    
806 D 20 MSK Jens Karlsson   1.09    
707 D 40 CSS Micael Andersson   1.083 Mätbrev E 4551    
H- Båt D 600 MSK Michael Collberg   1.077    
Chess D 10 MSK Göran Nilsson   1.069    
Ballad D 1400 MSK Kar-Axel Ramberg   1.087    
Murena D M MSK Sture Lindborg   1.088    
707 D 32 MSK Anders Löven   1.092 Mätbrev    
Maxi Fenix D 953 ABK Bert Ahl   1.066    
Winga 29 D 346 MSK Krister Nilsson   1.069    
Express E 899 MSK Mikael Johansson   1.114    
Cumulus E 243 CSS Svante Persson   1.104    
Compis 97 E 112 CSS Lars Lundbladh   1.112    
Express E 536 MSK Per Åhlby   1.114    
Cumulus E 299 MSK Joakim Frej   1.104    
Express E 254 ABK Patrik Svensson   1.114    
Compis 97 E 152 CSS Lars-Åke Andersson   1.112    
Cumulus E 432 MSK Jan-Erik Collberg   1.104    
Express E 1098 SJÖSS Jon Dehlen   1.114    
Comfortina 32 E 9 MSK Anders Jungert   1.14    
Trubadur 32 E 9647 AMBK Harry Malmros   1.128    
Wasa 270 E 9424 MSK Gunnar Nordlie   1.116    
Compis 97 E 202 MSK Conny Modig   1.112    
Smaragd F 57 MSK Thomas Kulldin   1.186 Mätbrev    
X-99 F 247 SJÖSS Leif Dehlen   1.254    
BB10M F 6 BBSK Jonas Lotsne   1.202    
Omega 36 F 137 MSK Johan Johansson   1.218    
First 31.7 LR F 495 SSW Peter Sundblad   1.194    
CB 66 Racer F 53 CSS Petter Axelsson   1.175    
Luffe 37 F 126 VÄSS Martin Tommysson   1.242    
First 36.7 F 151 KSS Lars-Gunnar Gydemo   1.273 Mätbrev E4552    
First 31.7 F 1079 MSK Lotta Gustafsson   1.201    
First 36.7 F 109 KDSS Jan Persson   1.271 Mätbrev E4685    
Norlin 34 F 5891 CSS Lars Holmström   1.168    
Contrast 33 F 88 SBS Lars Breitkreuz   1.169    
First 40 F 162 Crss Ola Sandell   1.391    
CB 66 F 54 KSS Jonas Nykvist   1.175    
Athena 34 F 31 MSK Jan-Olof Carlsson   1.184    
A 22 F 299 MSK Hans Ström   1.17    
Contrast 33 F 61 KDSS Jan Magnusson   1.169    


www.msk.st

Sailwave Scoring Software 2.5.1
www.sailwave.com