Anmälda båtar

Torsö Runt 2014

 
Båttyp Klass Segelnr. Klubb Rorsman SRS tal Notes Extra Col 1 Extra Col 2
Albin Alpha A 115 MSK Lars Kling 1.081 Utan undanvindssegel    
Omega 34 A 182 MSK Göring Hasselgren 1.138 Utan undanvindssegel    
Contrast 36 A 108 MSK Ingemar Nyman 1.162 Utan undanvindssegel    
H- Båt A 204 MSK Martin Håkansson 1.044 Utan undanvindssegel    
Maxi 33 A 756 MSK Tomas Lindström 1.083 Utan undanvindssegel    
Albin Cumulus A 383 MSK Tomas Frödelius 1.069 Utan undanvindssegel    
Maxi 84 A 781 Motala SK Peter Karlsson 1.016 Utan undanvindssegel    
Albin Cumulus A 188 MSK Peter Ström 1.069 Utan undanvindssegel    
Mamba 33 A 60 MSK Magnus Persson 1.111 Utan undanvindssegel    
Scanner 391 A 159 MSK Timo Taminen 1.209 Utan undanvindssegel    
Comfort 26 B 999 CRSS Jessica Lindqvist 1.082 Shorthand    
Compis 97 B 112 CRSS Lars Lundblad 1.111 Shorthand    
Sunwind 26 B 19 KDSS Kenneth Andersson 1.016 Shortwind    
Scampi 30 B 436 SJÖSS Fredrik Källberg 1.097 Shorthand    
Birdie 24 B 6851 MSK Thomas Andersson 1.023 Shorthand    
Maxi 77 B 2030 MSK Sören Lindby 1.045 Shorthand    
Compis 28 C 112 MSK Fredrik Skoglund 1.057    
606 C 233 MSK Anders Blom 1.033    
Minicompis C 8961 SSÅV Joakim Axelsson 1.044 Mätbrev E5517    
Dixie 27 C 701 MSK Hänrik Johansson 1.043    
Albin Cirrus C 536 GKSS Robert Lidberg 1.042    
IF C 3148 MSK Anders Holm 1.017    
IF C 1859 MSK Joakim Frej 1.017    
Dixie 27 C 268 SSW Stefan Nylund 1.043    
Aphrodite 22 C 44 CRSS Magnus Olofsson 1.033    
Minicompis C 6 KDSS Kjell Stensson 1.042    
Albin Accent C 294 SJÖSS Mikael Dehlen 1.036    
Westerly Tiger C 36 MSK Karl-Gustaf Skoog 0.960    
Maxi Fenix C 953 SJÖSS Bert Ahl 1.064    
Albin Cumulus D 432 MSK Jan-Erik Collberg 1.103    
Express D 2012 MSK Per Åhlby 1.114    
Comfort 30 D 509 MSK Alexander Lindblad 1.093    
Albin Express D 1098 SJÖSS Jon Dehlen 1.114    
Albin Cumulus D 243 CRSS Svante Persson 1.103    
H Båt D 577 VÄSS Per Gustafsson 1.076    
Compis 97 D 152 CRSS Lars- Åke Andersson 1.094 Mätbrev E52594    
707 D 40 CRSS Mickael Andersson 1.081 Mätbrev E4551    
808 D 20 MSK Jens Karlsson 1.088    
Jeanneau RUSH 31 D 7963 CRSS Andre Henriksson Ribeiro 1.118 Mätbrev E3987    
Albin Ballad D 1230 CRSS Alf Prytz 1.087    
Albin Express D 395 CRSS David Hägg 1.114    
Albin Express D 254 MSK Patrik Svensson 1.114    
Albin Cumulus D MSK Martin Nyman 1.103    
707 D 33 MSK Martin Scott 1.087    
X 332 E DEN 381 SJÖSS Leif Dehlen 1.245 Mätbrev E5155    
First 31.7 E 1104 MSK Gunnar Nordlie 1.197    
Comfortina 32 E 9 MSK Anders Jungert 1.138    
Norlin 34 mk2 E 5891 CRSS Lars Holmström 1.166    
Mega 30 E 166 MSK Birger Bäckström 1.145 Spinnaker nr 208    
Smaragd E 57 MSK Tomas Kulldin 1.186 Mätbrev E 3507    
Contrast 33 E 61 KDSS Jan Magnusson 1.168    
Elvström 95 on off E 1 SSW Magnus Ekblad 1.187    
Z31 E 2 MSK Tony Söderberg 1.217 Mätbrev E5445    
First 36,7 E 109 KDSS Jan Persson 1.282 Mätbrev E4685    
Hobie Cat 18 E MSK Viktor Nikolajeff 1.51 Katamaran    
Weta E 782 MSK Henric Götvall 1.21 Trimaran    



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com