Träningsseglingar 2019

Träningssegling 2019

21 maj

Start: A, Finishes: Place, Time: 18:30:00
Start: B, Finishes: Place, Time: 18:30:00
Plats Båttyp Klass Segel nr Skeppare SRS Elapsed Corrected
1 Express A 1098 Leif Dehlen 0.91 1:30:40 1:22:30
2 Cumulus A 91 Mikael Collberg 0.891 1:33:50 1:23:36
6 J24 A 2 David Larsson 0.907 DNS  
4 IF A 3148 Anders Holm 0.835 1:48:00 1:30:11
3 IF A 1453 Leif Leckström 0.835 1:47:15 1:29:33
5 ONYX 38 B 1 Magnus Ekblad 1.021 1:34:30 1:36:29
6 606 A 1 XX 0.812 DNC  
6 C55 A 1 Krister Ringholm 0.812 DNC  
6 Express A 302 Leif Dehlen 0.91 DNC  
6 Express A 1098 Mikael Collberg 0.91 DNC  
6 Maxi Racer B 266 Thomas Andersson 0.901 DNS  
6 IF A 3148 Anders Holm 0.812 DNC  

28 maj

Start: A, Finishes: Place, Time: 18:30:00
Start: B, Finishes: Place, Time: 18:30:00
Plats Båttyp Klass Segel nr Skeppare SRS Elapsed Corrected
3 Express A 1098 Leif Dehlen 0.91 1:07:00 1:00:58
1 Cumulus A 91 Mikael Collberg 0.891 1:04:45 0:57:42
5 J24 A 2 David Larsson 0.907 DNS  
2 IF A 3148 Anders Holm 0.835 1:12:50 1:00:49
4 IF A 1453 Leif Leckström 0.835 1:14:23 1:02:07
5 ONYX 38 B 1 Magnus Ekblad 1.021 DNS  
5 606 A 1 XX 0.812 DNC  
5 C55 A 1 Krister Ringholm 0.812 DNC  
5 Express A 302 Leif Dehlen 0.91 DNC  
5 Express A 1098 Mikael Collberg 0.91 DNC  
5 Maxi Racer B 266 Thomas Andersson 0.901 DNS  
5 IF A 3148 Anders Holm 0.812 DNC  

4 juni

Start: A, Finishes: Place, Time: 18:30:00
Start: B, Finishes: Place, Time: 18:30:00
Plats Båttyp Klass Segel nr Skeppare SRS Elapsed Corrected
4 Express A 1098 Leif Dehlen 0.91 DNS  
4 Cumulus A 91 Mikael Collberg 0.891 DNS  
4 J24 A 2 David Larsson 0.907 DNS  
4 IF A 3148 Anders Holm 0.835 DNF  
4 IF A 1453 Leif Leckström 0.835 DNS  
3 ONYX 38 B 1 Magnus Ekblad 1.021 1:48:46 1:51:03
4 606 A 1 XX 0.812 DNC  
4 C55 A 1 Krister Ringholm 0.812 DNC  
2 Express A 302 Leif Dehlen 0.91 1:50:45 1:40:47
1 Express A 1098 Mikael Collberg 0.91 1:44:38 1:35:13
4 Maxi Racer B 266 Thomas Andersson 0.901 DNS  
4 IF A 3148 Anders Holm 0.812 DNC  

18 juni

Start: A, Finishes: Place, Time: 18:30:00
Start: B, Finishes: Place, Time: 18:30:00
Plats Båttyp Klass Segel nr Skeppare SRS Elapsed Corrected
5 Express A 1098 Leif Dehlen 0.91 DNC  
5 Cumulus A 91 Mikael Collberg 0.891 DNC  
5 J24 A 2 David Larsson 0.907 DNC  
5 IF A 3148 Anders Holm 0.835 DNC  
5 IF A 1453 Leif Leckström 0.835 DNC  
5 ONYX 38 B 1 Magnus Ekblad 1.021 DNC  
5 606 A 1 XX 0.812 DNF  
5 C55 A 1 Krister Ringholm 0.812 DNF  
1 Express A 302 Leif Dehlen 0.91 1:19:25 1:12:16
2 Express A 1098 Mikael Collberg 0.91 1:19:30 1:12:21
3 Maxi Racer B 266 Thomas Andersson 0.901 1:21:41 1:13:36
4 IF A 3148 Anders Holm 0.812 1:33:00 1:15:31



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com