Torsö Runt 2013

Sailwave Test Example

Totalresultat

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: LYS, Entries: 52, Scoring system: Appendix A
Rank Båttyp Klass Segelnr. Klubb Rorsman Båt namn SRS tal Torsö Runt
  09.00
Notes
1st Birdie 24 B 6851 MSK Tomas Andersson   1.023 7.15.24 Shorthand
2nd Minicompis C 8961 SSÅV Joakim Axelsson   1.042 7.24.12  
3rd Mini-Compis C 6 KDSS Kjell Stensson   1.042 7.31.47  
4th IF C 1453 STBK Leif Leckström   1.017 7.34.13  
5th Athena 34 A 31 MSK Jan-Olof Carlsson   1.144 7.37.53 Utan spinn
6th Express E 2012 MSK Mikael Collberg   1.114 7.39.47  
7th Compis 97 B 112 CRSS Lars Lundblad   1.111 7.47.23 Shorthand
8th First 36,7 E 109 KDSS Jan Persson   1.288 7.49.34 Mätbrev E4685
9th 606 C 233 MSK Anders Blom   1.033 7.50.56  
10th Cumulus D 243 CRSS Svante Persson   1.103 7.55.50  
11th X 332 E 381 SJÖSS Leif Dehlen   1.246 7.56.26 Mätbrev E5155
12th IF C 3148 MSK Anders Holm   1.017 7.56.52  
13th 707 D 33 MSK Martin Scott   1.087 7.57.12  
14th Scanner 391 A 159 MSK Timo Taiminen   1.209 8.01.53 Utan spinn
15th 707 D 40 CRSS Micael Andersson   1.081 8.01.56 Mätbrev E4551
16th Express E 395 CRSS David Hägg   1.114 8.02.13  
17th Aphrodite 22 C 44 CRSS Magnus Olofsson   1.033 8.07.09  
18th Carrera Helmsman E 61 SSÅV Ingvar Dyberg   1.194 8.08.58 Mätbrev E5264
19th H Båt D 577 VÄSS Per Gustafsson   1.076 8.09.05  
20th Express E 254 MSK Patrik Svensson   1.114 8.12.20  
21st 707 D 32 MSK Mikael Lund   1.089 8.14.43  
22nd 806 D 20 MSK Jens Karlsson   1.088 8.14.55  
23rd First 31.7 E 1079 MSK Lotta Gustafsson   1.197 8.15.08  
24th Jeanneau Rush 31 E 7963 CRSS Andre Henriksson Ribeiro   1.11 8.18.13 Mätbrev E3987
25th Smaragd E 57 MSK Tomas Kulldin   1.188 8.18.53 Mätbrev E3507
26th Contrast 33 E 61 KDSS Jan Magnusson   1.168 8.20.08  
27th Comfortina 32 E 9 MSK Anders Jungert   1.138 8.21.42  
28th Granada 27 A 255 MSK Nils Patriksson   1.039 8.23.22 Utan spinn
29th Albin Ballad D 1230 CRSS Alf Prytz Bim-Bim 1.087 8.27.54  
30th Cumulus D 299 MSK Joakim Frej   1.103 8.28.23  
31st Omega 34 A 182 MSK Göring Hasselgren Britt-Marie 1.138 8.30.42 Utan spinn
32nd Compis 97 E 152 CRSS Lars-Åke Andersson   1.111 8.31.52  
33rd Omega 36 E 137 MSK Johan Johansson   1.222 8.35.34  
34th First 31.7 E 1104 MSK Gunnar Nordlie   1.197 8.47.19  
35th Sunwind 26 B 19 KDSS Kenneth Andersson   1.016 9.02.27 Shorthand
36th C55 A 1 MSK Johanna Rigmyr   1.014 DNF Utan spinn
36th 606 C 365 SSW Mikael Pettersson   1.033 DNF  
36th Dixie 27 C 701 MSK Hänrik Johansson   1.043 DNF  
36th A22 E 299 MSK Hans Ström   1.153 DNF  
36th Compis 28 D 204 SJBK Thomas Östling   1.057 DNF  
36th C55 A 2 MSK Calle Jungert   1.014 DNF Utan spinn
36th Compis 28 D 112 MSK Fredrik Skoglund   1.057 DNF  
36th Belo 31   13 HBK Tomas Rislund Murre 1.16 DNF Breddklass
36th Albin Viggen   922 MSK Henric Götvall   0.945 DNF Breddklass
36th Maxi 87 A 81 MSK Åke Wickström   1.138 DNF  
36th Trubadur 32 E 9647 SJÖSS Harry Malmros   1.126 DNF  
36th 606 C 548 SSW Pontus Apelberg   1.033 DNF  
36th Piraya C 57 MSK Birger Bäckström   0.999 DNF  
36th Maxi Fenix D 953 SJÖSS Bert Ahl   1.064 DNF  
36th Compis 28 D 318 MSK Emil Persson   1.057 DNF  
36th Dixie 27 C 268 SSW Stefan Nylund   1.043 DNF  
36th Scampi D 346 SJÖSS Fredrik Källberg   1.097 DNF  



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com