event burgee venue burgee

2020 21 First Mortgage Trust Centreboard Summer Series

TYPBC

Results are provisional as of 19:41 on November 29, 2020

420 Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 2, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet SailNo HelmName Boat Name R1 R2 R3 Total Nett
1st 420 Yellow 2 Robbie and Simon   2 1 1 4 4
2nd 420 yellow 3 Alex and Noah   1 2 2 5 5

Laser Radial Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 8, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet SailNo HelmName Boat Name R1 R2 R3 Total Nett
1st Laser Radial 212246 Ben Tanner   1 1 1 3 3
2nd Laser Radial 180210 Finn van den Beek   9 DNC 9 DNC 9 DNC 27 27
2nd Laser Radial 163947 Lachlan Dillon   9 DNC 9 DNC 9 DNC 27 27
2nd Laser Radial 171132 Teaghan Denney   9 DNC 9 DNC 9 DNC 27 27
2nd Laser Radial 168394 Max Faulkner   9 DNC 9 DNC 9 DNC 27 27
2nd Laser Radial 18789/209280 Pete Thomas   9 DNC 9 DNC 9 DNC 27 27
2nd Laser Radial 214992 Rick Spencer   9 DNC 9 DNC 9 DNC 27 27
2nd Laser Radial 212258 Helen Spencer   9 DNC 9 DNC 9 DNC 27 27

Opti Open Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet SailNo HelmName Boat Name R1 R2 R3 Total Nett
1st Opti Open 4392 Sam Wilkins Mighty Mouse 1 1 1 3 3
2nd Opti Open 4298 Thomas Linklater Mad Dog 4 DNC 4 DNC 4 DNC 12 12
2nd Opti Open 4521 Sally Clarke   4 DNC 4 DNC 4 DNC 12 12

P Class Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet SailNo HelmName Boat Name R1 R2 R3 Total Nett
1st P Class 942 William Poole   1 1 1 3 3
2nd P Class 979 Jack Wilkins Head First 2 2 2 6 6
3rd P Class 397 Sienna Skilton   4 DNC 4 DNC 4 DNC 12 12

Starling Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet SailNo HelmName Boat Name R1 R2 R3 Total Nett
1st Starling 2188 Emil Rooseboom   1 2 1 4 4
2nd Starling 2102 Miya Prescott Shot Gun 2 1 2 5 5
3rd Starling 1296 Hezekiah Gould   5 DNC 5 DNC 5 DNC 15 15
3rd Starling 1107 Liam Davison   5 DNC 5 DNC 5 DNC 15 15

Zephyr Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet SailNo HelmName Boat Name R1 R2 R3 Total Nett
1st Zephyr 109 Herman Rooseboom OK Boomer 1 1 1 3 3
2nd Zephyr 149 Paulien Chamberlain   2 2 2 6 6
3rd Zephyr 510 Errol Southern Cross 10 DNC 10 DNC 10 DNC 30 30
3rd Zephyr 88 Bob Smyth Triple B 10 DNC 10 DNC 10 DNC 30 30
3rd Zephyr 172 Hansie Eichholz   10 DNC 10 DNC 10 DNC 30 30
3rd Zephyr 527 Mark Thomas Black Pearl 10 DNC 10 DNC 10 DNC 30 30
3rd Zephyr 103 Ian Watson   10 DNC 10 DNC 10 DNC 30 30
3rd Zephyr 526   Captain Jack 10 DNC 10 DNC 10 DNC 30 30
3rd Zephyr 520 Andy Knowles   10 DNC 10 DNC 10 DNC 30 30

Opti Green Fleet

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet SailNo HelmName Boat Name R1 R2 R3 Total Nett
1st Opti Green 4017 Vinnie Scott   1 1 1 3 3
2nd Opti Green 4052 Tyler Souter   7 DNC 7 DNC 7 DNC 21 21
2nd Opti Green 4313 Billy McGrath Gust 7 DNS 7 DNC 7 DNC 21 21
2nd Opti Green 4375 Angus Clarke   7 DNC 7 DNC 7 DNC 21 21
2nd Opti Green 3846 Anton Faire   7 DNC 7 DNC 7 DNC 21 21
2nd Opti Green 4353 Ethan Gard   7 DNS 7 DNC 7 DNC 21 21

https://www.yacht.org.nz/


Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com