event burgee

Volvo GP Yorkshire Dales SC

Yorkshire Dales SC

Results are provisional as of 13:13 on June 16, 2017

Overall

Sailed: 0, Discards: 0, To count: 0, Entries: 43, Scoring system: Appendix A
Rank Sail No Helm Crew Helm Club Total Nett
             
  4624 Alice davis Olivia Bracey davis GMSC    
  5802 Alice Lucy Archie Bagshaw Rutland    
  6318 Angus Kilpatrick Freddie Ellis HISC    
  4079 Annie Hammett Emma Wells HISC    
  4627 Ben Hutton-Penman Abi Jayasekara Corinthian Otters    
  6106 Benjamin,Leffek Ben Dearden Dalgety Bay/Ripon Sailing Club    
  453 Bertie Barker lauren Thomas Bowmoor sailing Club    
  TBC Blake Wilson Sam Dickinson Southport Yacht Club, Australia    
  3373 Ching Wong Elinor Oleary Island Barn Reservoir Sailing Club    
  230 Dylan McPherson Dylan Collingbourne Burnham Sailing Club    
  5626 Ellen Morley Becky Caiger Burnham SC    
  6540 Ewan Wilson Teddy Ferguson Wormit Boating Club    
  4179 Fergus Pye Samuel Blaker Draycote Water Sailing Club    
  5279 Flo Peters Issy Spurway HISC    
  6037 Freddy Wood Phoebe Peters Hayling Island Sailing Club    
  1389 India Edwards Emily Haughton LLSC    
  6613 Ioan Thompson Freya Terry Tenby    
  6153 Issy Leetch Libby Petit Rutland    
  5424 James Mansfield Spike Marlow Rutland    
  4610 Jamie Rastrick Madeleine Bristow Yorkshire Dales SC    
  5630 Josh Manning Lucy Hughes Rydal School    
  5800 Jude Solomons Alex Brown Rutland    
  6264 Kevin Farrell Liam Farrell Llandudno SC    
  5517 Maggie Rickman Nancy Rickman Papercourt / HISC    
  5028 Matt Taylor Will Carron Brightlingsea SC / Burnham Squiddies    
  6150 Matthew Nagel Kata Kemp Rutland    
  926 Nathan Lomas Rollo Edwards Oxford Sailing Club    
  6569 Nicholas Ross Blake Latta Portchester Sailing Club    
  6524 Oliver Bunce Archie Baker Rutland    
  5846 Pierce Harris Alfie Cogger Windermere School    
  4470 Quinn Edmonds Fin Oliver Chew Valley Lake SC    
  5000 Ralph Nevile Rachel Pyke Frensham Pond SC    
  89 Rohan Murphy Lèlia Peckham SWSC    
  6505 Rupert Jameson Ossian Bracegirdle HISC    
  6525 Sian Nutter Issy Heller-Janes Rutland    
  4100 Sian Talbot Eloise Clapson McBride Leigh and Lowton SC    
  5775 Sophie Dennis Dilly Ala ESC    
  335 Ted Lane Alfie Sheahan Chew Valley SC    
  5545 Theo Stewart Felix Stewart Windermere School    
  6680 Tom Storey Ollie Kent Yorkshire Dales    
  5627 William Caiger Caitlin Morley Sevenoaks School    
  6309 William Pank Finlay Campbell Norfolk Broads Yacht Club    


www.rsfeva.org.uk
secretary@rsfeva.org.uk

Sailwave Scoring Software 2.22.1
www.sailwave.com