WHSC Dinghy Series 3 2023

WHSC

WHSC Dinghy Series 3 2023

PY1 Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 21, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st PY1 Rs aero RS AERO 1067   Stuart Harris   1105 2.0 1.0 1.0 1.0 2.0 (5.0) 12.0 7.0
2nd PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 170908   Fionn Lynch   1147 1.0 2.0 (5.0) 3.0 1.0 4.0 16.0 11.0
3rd PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 193449   Robert Jephson   1147 3.0 3.0 3.0 2.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 55.0 33.0
4th PY1 ILCA7 LASER/ ILCA 7 172684   Dermot O'Reilly   1100 7.0 7.0 4.0 10.0 9.0 (22.0 DNF) 59.0 37.0
5th PY1 Lazer stratos LASER STRATOS 624   Matthew laine   1103 8.0 6.0 11.0 6.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 75.0 53.0
6th PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 178710   Ian Kelly   1147 (22.0 DNC) 22.0 DNC 2.0 4.0 4.0 22.0 DNF 76.0 54.0
7th PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 180324   Tony Doolan   1147 6.0 5.0 12.0 11.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 78.0 56.0
8th PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 211132   Catherine   1147 (22.0 DNC) 22.0 DNC 8.0 7.0 5.0 22.0 DNF 86.0 64.0
9th PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 157997   Ben O'Sullivan   1147 (22.0 DNC) 22.0 DNC 7.0 8.0 7.0 22.0 DNF 88.0 66.0
10th PY1 Flying Fifteen FLYING FIFTEEN 3883   Charlie Boland   1021 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 3.0 2.0 93.0 71.0
11th PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 172800   Barry Lawlor   1147 (22.0 DNC) 22.0 DNC 9.0 9.0 10.0 22.0 DNF 94.0 72.0
12th PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 192333   Ian Doolan   1147 4.0 4.0 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 96.0 74.0
13th PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 163465   Matthew Plant   1147 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 6.0 3.0 97.0 75.0
14th PY1 ILCA 7 LASER/ ILCA 7 1787   Mark   1100 (22.0 DNC) 22.0 DNC 6.0 5.0 22.0 DNC 22.0 DNC 99.0 77.0
15th PY1 ILCA 6 LASER/ ILCA 7 210254   Ruairi Finnegan   1100 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNS 1.0 111.0 89.0
16th PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 179648   Ronan Brazil   1147 5.0 (22.0 DNS) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 115.0 93.0
17th PY1 29er 29ER 2379   Max Sweetman   903 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNS 6.0 116.0 94.0
18th PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 211124   Grainne Kelliher   1147 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 8.0 22.0 DNF 118.0 96.0
19th PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 19344   Nicola Harris   1147 (22.0 DNC) 22.0 DNC 10.0 22.0 DNS 22.0 DNC 22.0 DNC 120.0 98.0
20th PY1 420 420 53701   Bertie Rogers   1105 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNS 22.0 DNF 132.0 110.0
20th PY1 Laser II Laser II 9283   James Doolan   1085 (22.0 DNC) 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNC 22.0 DNS 22.0 DNF 132.0 110.0

PY2 Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 27, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st PY2 Topper TOPPER 48603   Julia McConnell   1365 (28.0 DNF) 1.0 1.0 1.0 1.0 3.0 35.0 7.0
2nd PY2 Topper TOPPER 48460   Eimear Quinlan   1365 (28.0 DNF) 2.0 2.0 4.0 5.0 2.0 43.0 15.0
3rd PY2 Topper TOPPER 48904   Niamh Lynch   1365 3.0 3.0 4.5 2.0 4.0 (7.0) 23.5 16.5
4th PY2 Topper TOPPER 48867   Sara Brazil   1365 2.0 9.0 10.0 7.0 12.0 (28.0 DNF) 68.0 40.0
5th PY2 Topper TOPPER 43973   L Ivory   1365 5.0 6.0 (28.0 DNC) 28.0 DNC 3.0 5.0 75.0 47.0
6th PY2 Topper TOPPER 45702/45598   Ruby mcgee   1365 (28.0 DNF) 8.0 9.0 3.0 10.0 28.0 DNF 86.0 58.0
7th PY2 Topper TOPPER 47839   Christopher Plant   1365 4.0 7.0 12.0 (28.0 DNS) 11.0 28.0 DNF 90.0 62.0
8th PY2 Topper TOPPER 4.2 46125   Ana Strappe   1409 (28.0 DNF) 12.0 15.0 9.0 14.0 28.0 OCS 106.0 78.0
9th PY2 Topper TOPPER 4.2 48005   Mena Sweetman   1409 (28.0 DNF) 11.0 13.5 11.0 18.0 28.0 DNF 109.5 81.5
10th PY2 Topper TOPPER 47388   Nikita Zdunek   1365 (28.0 DNF) 14.0 16.0 12.0 16.0 28.0 DNF 114.0 86.0
11th PY2 Topper LASER 4.7/ ILCS 4 192697   Isabelle Passberger   1208 1.0 5.0 (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 118.0 90.0
12th PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 212113   Peter Doyle   1208 (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 7.0 1.0 120.0 92.0
13th PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 180324   Jack Doolan   1208 (28.0 DNF) 28.0 DNF 3.0 5.0 28.0 DNC 28.0 DNC 120.0 92.0
14th PY2 Topper TOPPER 47920   Lia Grogan   1365 (28.0 DNF) 10.0 13.5 28.0 OCS 13.0 28.0 DNF 120.5 92.5
15th PY2 Topper TOPPER 47579   Sarah Clooney   1365 (28.0 DNC) 28.0 DNC 7.0 28.0 OCS 2.0 28.0 OCS 121.0 93.0
16th PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 180943   Peter Kenny   1208 (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 8.0 4.0 124.0 96.0
17th PY2 Topper TOPPER 45702   Grace Kelliher   1365 (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 6.0 6.0 124.0 96.0
18th PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 208321   Max Sweetman   1208 (28.0 DNC) 28.0 DNC 6.0 6.0 28.0 DNC 28.0 DNC 124.0 96.0
19th PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 107412   Grainne Kelliher   1208 (28.0 DNC) 28.0 DNC 4.5 8.0 28.0 DNC 28.0 DNC 124.5 96.5
20th PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 17090   Nessa Brazil   1208 6.0 (28.0 DNS) 8.0 28.0 OCS 28.0 DNC 28.0 DNC 126.0 98.0
21st PY2 Topaz Topaz Uno 8   Donnacha O'Sullivan   1251 (28.0 DNC) 28.0 DNC 18.0 10.0 28.0 DNC 28.0 DNC 140.0 112.0
22nd PY2 Topper TOPPER 4.2 46607   Jenny plant   1409 (28.0 DNF) 28.0 DNF 11.0 28.0 OCS 17.0 28.0 DNF 140.0 112.0
23rd PY2 Topper TOPPER ???   Grainne Kelliher   1365 (28.0 DNF) 4.0 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 144.0 116.0
24th PY2 Topper TOPPER 48434   Izzy Passberger   1365 (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 9.0 28.0 DNF 149.0 121.0
25th PY2 Topper TOPPER 48001   Rory Whyte   1365 (28.0 DNF) 13.0 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 153.0 125.0
26th PY2 Topper TOPPER 45413   Grainne Byrne   1365 (28.0 DNC) 28.0 DNC 28.0 DNC 28.0 DNC 15.0 28.0 DNF 155.0 127.0
27th PY2 Topper TOPPER 46934   Saoirse Galvin   1365 (28.0 DNC) 28.0 DNC 17.0 28.0 DNF 28.0 DNC 28.0 DNC 157.0 129.0

R1 - PY1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 170908   Fionn Lynch   1147 0.38.21 1.0
2 PY1 Rs aero RS AERO 1067   Stuart Harris   1105 0.37.35 2.0
3 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 193449   Robert Jephson   1147 0.39.35 3.0
4 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 192333   Ian Doolan   1147 0.39.54 4.0
5 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 179648   Ronan Brazil   1147 0.40.47 5.0
6 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 180324   Tony Doolan   1147 0.44.35 6.0
7 PY1 ILCA7 LASER/ ILCA 7 172684   Dermot O'Reilly   1100 0.43.16 7.0
8 PY1 Lazer stratos LASER STRATOS 624   Matthew laine   1103 0.44.29 8.0

R2 - PY1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY1 Rs aero RS AERO 1067   Stuart Harris   1105 34.40 1.0
2 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 170908   Fionn Lynch   1147 36.24 2.0
3 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 193449   Robert Jephson   1147 37.41 3.0
4 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 192333   Ian Doolan   1147 38.47 4.0
5 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 180324   Tony Doolan   1147 43.20 5.0
6 PY1 Lazer stratos LASER STRATOS 624   Matthew laine   1103 41.50 6.0
7 PY1 ILCA7 LASER/ ILCA 7 172684   Dermot O'Reilly   1100 45.04 7.0
8 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 179648   Ronan Brazil   1147 DNS 22.0

R3 - PY1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY1 Rs aero RS AERO 1067   Stuart Harris   1105 31.44 1.0
2 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 178710   Ian Kelly   1147 33.11 2.0
3 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 193449   Robert Jephson   1147 34.28 3.0
4 PY1 ILCA7 LASER/ ILCA 7 172684   Dermot O'Reilly   1100 34.04 4.0
5 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 170908   Fionn Lynch   1147 36.26 5.0
6 PY1 ILCA 7 LASER/ ILCA 7 1787   Mark   1100 35.19 6.0
7 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 157997   Ben O'Sullivan   1147 37.00 7.0
8 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 211132   Catherine   1147 37.11 8.0
9 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 172800   Barry Lawlor   1147 38.43 9.0
10 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 19344   Nicola Harris   1147 38.48 10.0
11 PY1 Lazer stratos LASER STRATOS 624   Matthew laine   1103 38.07 11.0
12 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 180324   Tony Doolan   1147 42.14 12.0

R4 - PY1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY1 Rs aero RS AERO 1067   Stuart Harris   1105 24.38 1.0
2 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 193449   Robert Jephson   1147 25.54 2.0
3 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 170908   Fionn Lynch   1147 26.21 3.0
4 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 178710   Ian Kelly   1147 26.56 4.0
5 PY1 ILCA 7 LASER/ ILCA 7 1787   Mark   1100 27.00 5.0
6 PY1 Lazer stratos LASER STRATOS 624   Matthew laine   1103 27.07 6.0
7 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 211132   Catherine   1147 28.31 7.0
8 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 157997   Ben O'Sullivan   1147 29.15 8.0
9 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 172800   Barry Lawlor   1147 29.19 9.0
10 PY1 ILCA7 LASER/ ILCA 7 172684   Dermot O'Reilly   1100 28.27 10.0
11 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 180324   Tony Doolan   1147 32.28 11.0
12 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 19344   Nicola Harris   1147 DNS 22.0

R5 - PY1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 170908   Fionn Lynch   1147 44.33 1.0
2 PY1 Rs aero RS AERO 1067   Stuart Harris   1105 43.13 2.0
3 PY1 Flying Fifteen FLYING FIFTEEN 3883   Charlie Boland   1021 42.47 3.0
4 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 178710   Ian Kelly   1147 48.20 4.0
5 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 211132   Catherine   1147 49.15 5.0
6 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 163465   Matthew Plant   1147 49.53 6.0
7 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 157997   Ben O'Sullivan   1147 52.59 7.0
8 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 211124   Grainne Kelliher   1147 54.30 8.0
9 PY1 ILCA7 LASER/ ILCA 7 172684   Dermot O'Reilly   1100 54.55 9.0
10 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 172800   Barry Lawlor   1147 57.55 10.0
11 PY1 ILCA 6 LASER/ ILCA 7 210254   Ruairi Finnegan   1100 DNS 22.0
11 PY1 29er 29ER 2379   Max Sweetman   903 DNS 22.0
11 PY1 420 420 53701   Bertie Rogers   1105 DNS 22.0
11 PY1 Laser II Laser II 9283   James Doolan   1085 DNS 22.0

R6 - PY1 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY1 ILCA 6 LASER/ ILCA 7 210254   Ruairi Finnegan   1100 40.03 1.0
2 PY1 Flying Fifteen FLYING FIFTEEN 3883   Charlie Boland   1021 39.52 2.0
3 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 163465   Matthew Plant   1147 45.02 3.0
4 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 170908   Fionn Lynch   1147 47.31 4.0
5 PY1 Rs aero RS AERO 1067   Stuart Harris   1105 46.38 5.0
6 PY1 29er 29ER 2379   Max Sweetman   903 45.35 6.0
7 PY1 ILCA7 LASER/ ILCA 7 172684   Dermot O'Reilly   1100 DNF 22.0
7 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 178710   Ian Kelly   1147 DNF 22.0
7 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 211132   Catherine   1147 DNF 22.0
7 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 157997   Ben O'Sullivan   1147 DNF 22.0
7 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 172800   Barry Lawlor   1147 DNF 22.0
7 PY1 ILCA 6 LASER RADIAL/ ILCA 6 211124   Grainne Kelliher   1147 DNF 22.0
7 PY1 420 420 53701   Bertie Rogers   1105 DNF 22.0
7 PY1 Laser II Laser II 9283   James Doolan   1085 DNF 22.0

R1 - PY2 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY2 Topper LASER 4.7/ ILCS 4 192697   Isabelle Passberger   1208 0.27.24 1.0
2 PY2 Topper TOPPER 48867   Sara Brazil   1365 0.31.51 2.0
3 PY2 Topper TOPPER 48904   Niamh Lynch   1365 31.58 3.0
4 PY2 Topper TOPPER 47839   Christopher Plant   1365 32.31 4.0
5 PY2 Topper TOPPER 43973   L Ivory   1365 0.32.50 5.0
6 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 17090   Nessa Brazil   1208 0.32.53 6.0
7 PY2 Topper TOPPER 48603   Julia McConnell   1365 DNF 28.0
7 PY2 Topper TOPPER 48460   Eimear Quinlan   1365 DNF 28.0
7 PY2 Topper TOPPER 45702/45598   Ruby mcgee   1365 DNF 28.0
7 PY2 Topper TOPPER 4.2 46125   Ana Strappe   1409 DNF 28.0
7 PY2 Topper TOPPER 4.2 48005   Mena Sweetman   1409 DNF 28.0
7 PY2 Topper TOPPER 47388   Nikita Zdunek   1365 DNF 28.0
7 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 180324   Jack Doolan   1208 DNF 28.0
7 PY2 Topper TOPPER 47920   Lia Grogan   1365 DNF 28.0
7 PY2 Topper TOPPER 4.2 46607   Jenny plant   1409 DNF 28.0
7 PY2 Topper TOPPER ???   Grainne Kelliher   1365 DNF 28.0
7 PY2 Topper TOPPER 48001   Rory Whyte   1365 DNF 28.0

R2 - PY2 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY2 Topper TOPPER 48603   Julia McConnell   1365 26.04 1.0
2 PY2 Topper TOPPER 48460   Eimear Quinlan   1365 26.26 2.0
3 PY2 Topper TOPPER 48904   Niamh Lynch   1365 26.47 3.0
4 PY2 Topper TOPPER ???   Grainne Kelliher   1365 27.03 4.0
5 PY2 Topper LASER 4.7/ ILCS 4 192697   Isabelle Passberger   1208 24.07 5.0
6 PY2 Topper TOPPER 43973   L Ivory   1365 27.29 6.0
7 PY2 Topper TOPPER 47839   Christopher Plant   1365 28.32 7.0
8 PY2 Topper TOPPER 45702/45598   Ruby mcgee   1365 29.04 8.0
9 PY2 Topper TOPPER 48867   Sara Brazil   1365 30.10 9.0
10 PY2 Topper TOPPER 47920   Lia Grogan   1365 31.15 10.0
11 PY2 Topper TOPPER 4.2 48005   Mena Sweetman   1409 32.17 11.0
12 PY2 Topper TOPPER 4.2 46125   Ana Strappe   1409 32.36 12.0
13 PY2 Topper TOPPER 48001   Rory Whyte   1365 35.00 13.0
14 PY2 Topper TOPPER 47388   Nikita Zdunek   1365 35.08 14.0
15 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 180324   Jack Doolan   1208 DNF 28.0
15 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 17090   Nessa Brazil   1208 DNS 28.0
15 PY2 Topper TOPPER 4.2 46607   Jenny plant   1409 DNF 28.0

R3 - PY2 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY2 Topper TOPPER 48603   Julia McConnell   1365 30.51 1.0
2 PY2 Topper TOPPER 48460   Eimear Quinlan   1365 40.13 2.0
3 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 180324   Jack Doolan   1208 37.28 3.0
4 PY2 Topper TOPPER 48904   Niamh Lynch   1365 42.23 4.5
4 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 107412   Grainne Kelliher   1208 37.31 4.5
6 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 208321   Max Sweetman   1208 37.40 6.0
7 PY2 Topper TOPPER 47579   Sarah Clooney   1365 43.01 7.0
8 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 17090   Nessa Brazil   1208 38.25 8.0
9 PY2 Topper TOPPER 45702/45598   Ruby mcgee   1365 44.16 9.0
10 PY2 Topper TOPPER 48867   Sara Brazil   1365 46.01 10.0
11 PY2 Topper TOPPER 4.2 46607   Jenny plant   1409 48.36 11.0
12 PY2 Topper TOPPER 47839   Christopher Plant   1365 47.25 12.0
13 PY2 Topper TOPPER 4.2 48005   Mena Sweetman   1409 49.36 13.5
13 PY2 Topper TOPPER 47920   Lia Grogan   1365 48.03 13.5
15 PY2 Topper TOPPER 4.2 46125   Ana Strappe   1409 50.12 15.0
16 PY2 Topper TOPPER 47388   Nikita Zdunek   1365 49.34 16.0
17 PY2 Topper TOPPER 46934   Saoirse Galvin   1365 51.32 17.0
18 PY2 Topaz Topaz Uno 8   Donnacha O'Sullivan   1251 48.44 18.0

R4 - PY2 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY2 Topper TOPPER 48603   Julia McConnell   1365 29.44 1.0
2 PY2 Topper TOPPER 48904   Niamh Lynch   1365 29.56 2.0
3 PY2 Topper TOPPER 45702/45598   Ruby mcgee   1365 30.05 3.0
4 PY2 Topper TOPPER 48460   Eimear Quinlan   1365 30.31 4.0
5 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 180324   Jack Doolan   1208 27.28 5.0
6 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 208321   Max Sweetman   1208 27.30 6.0
7 PY2 Topper TOPPER 48867   Sara Brazil   1365 31.09 7.0
8 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 107412   Grainne Kelliher   1208 29.16 8.0
9 PY2 Topper TOPPER 4.2 46125   Ana Strappe   1409 34.55 9.0
10 PY2 Topaz Topaz Uno 8   Donnacha O'Sullivan   1251 32.10 10.0
11 PY2 Topper TOPPER 4.2 48005   Mena Sweetman   1409 37.01 11.0
12 PY2 Topper TOPPER 47388   Nikita Zdunek   1365 36.50 12.0
13 PY2 Topper TOPPER 47839   Christopher Plant   1365 DNS 28.0
13 PY2 Topper TOPPER 47920   Lia Grogan   1365 OCS 28.0
13 PY2 Topper TOPPER 47579   Sarah Clooney   1365 OCS 28.0
13 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 17090   Nessa Brazil   1208 OCS 28.0
13 PY2 Topper TOPPER 4.2 46607   Jenny plant   1409 OCS 28.0
13 PY2 Topper TOPPER 46934   Saoirse Galvin   1365 DNF 28.0

R5 - PY2 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY2 Topper TOPPER 48603   Julia McConnell   1365 34.06 1.0
2 PY2 Topper TOPPER 47579   Sarah Clooney   1365 35.01 2.0
3 PY2 Topper TOPPER 43973   L Ivory   1365 35.11 3.0
4 PY2 Topper TOPPER 48904   Niamh Lynch   1365 35.17 4.0
5 PY2 Topper TOPPER 48460   Eimear Quinlan   1365 35.33 5.0
6 PY2 Topper TOPPER 45702   Grace Kelliher   1365 35.52 6.0
7 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 212113   Peter Doyle   1208 32.15 7.0
8 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 180943   Peter Kenny   1208 32.19 8.0
9 PY2 Topper TOPPER 48434   Izzy Passberger   1365 37.39 9.0
10 PY2 Topper TOPPER 45702/45598   Ruby mcgee   1365 37.59 10.0
11 PY2 Topper TOPPER 47839   Christopher Plant   1365 38.18 11.0
12 PY2 Topper TOPPER 48867   Sara Brazil   1365 39.59 12.0
13 PY2 Topper TOPPER 47920   Lia Grogan   1365 41.01 13.0
14 PY2 Topper TOPPER 4.2 46125   Ana Strappe   1409 42.43 14.0
15 PY2 Topper TOPPER 45413   Grainne Byrne   1365 42.42 15.0
16 PY2 Topper TOPPER 47388   Nikita Zdunek   1365 44.53 16.0
17 PY2 Topper TOPPER 4.2 46607   Jenny plant   1409 46.43 17.0
18 PY2 Topper TOPPER 4.2 48005   Mena Sweetman   1409 47.45 18.0

R6 - PY2 Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Type Class sail number Club helm name CrewName PY Elapsed Points
1 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 212113   Peter Doyle   1208 32.16 1.0
2 PY2 Topper TOPPER 48460   Eimear Quinlan   1365 38.06 2.0
3 PY2 Topper TOPPER 48603   Julia McConnell   1365 39.48 3.0
4 PY2 ILCA 4 LASER 4.7/ ILCS 4 180943   Peter Kenny   1208 35.24 4.0
5 PY2 Topper TOPPER 43973   L Ivory   1365 42.50 5.0
6 PY2 Topper TOPPER 45702   Grace Kelliher   1365 43.25 6.0
7 PY2 Topper TOPPER 48904   Niamh Lynch   1365 45.00 7.0
8 PY2 Topper TOPPER 48867   Sara Brazil   1365 DNF 28.0
8 PY2 Topper TOPPER 45702/45598   Ruby mcgee   1365 DNF 28.0
8 PY2 Topper TOPPER 47839   Christopher Plant   1365 DNF 28.0
8 PY2 Topper TOPPER 4.2 46125   Ana Strappe   1409 OCS 28.0
8 PY2 Topper TOPPER 4.2 48005   Mena Sweetman   1409 DNF 28.0
8 PY2 Topper TOPPER 47388   Nikita Zdunek   1365 DNF 28.0
8 PY2 Topper TOPPER 47920   Lia Grogan   1365 DNF 28.0
8 PY2 Topper TOPPER 47579   Sarah Clooney   1365 OCS 28.0
8 PY2 Topper TOPPER 4.2 46607   Jenny plant   1409 DNF 28.0
8 PY2 Topper TOPPER 48434   Izzy Passberger   1365 DNF 28.0
8 PY2 Topper TOPPER 45413   Grainne Byrne   1365 DNF 28.0


events@whsc.ie


events@whsc.ie

Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com