PA Consultaing RS Feva National Championship

WPNSA

Results are PROVISIONAL as of 14:12 on May 31, 2016

F5 - Silver Fleet

Start: Silver Start, Finishes: Place
Rank Fleet Nat Sail No. Helm Name Helm Gender Helm Age Crew Name Crew Gender Crew Age Club Category Family CarriedFwd Place Points
1 Silver
GBR
5802 Maddy Kirk F 15 Toby Petit M 15 Rutland Mixed   72.0 1 1.0
2 Silver
GBR
5800 Harry Martin M 15 Matthew Peckham M 16 Rutland SC Boys   71.0 2 2.0
3 Silver
GBR
4610 Madeleine Bristow F 13 Lelia Peckham F 15 Leigh and Lowton Girls   67.0 3 3.0
4 Silver
GBR
6301 Patrick Whelan M 14 Annabel Whelan F 15 Hayling Island SC Mixed Y 57.0 4 4.0
5 Silver
GBR
4917 Ellie Hill F 15 Chase Drewe F 15 BCYC Girls   93.0 5 5.0
6 Silver
GBR
4635 Lorelei Bates F 15 Felicity Allen F 15 Bowmoor SC/CBYC Girls   70.0 6 6.0
7 Silver
GBR
5517 Maggie Rickman F 13 Nancy Rickman F 13 Papercourt / Hayling Island SC Girls Y 62.0 7 7.0
8 Silver
GBR
4415 Emma Wells F 13 Cate Golding F 13 Hayling Island SC Girls   74.0 8 8.0
9 Silver
GBR
4984 Tom Holliday M 15 Philly Ala F 15 Hayling Island SC Mixed   86.0 9 9.0
10 Silver
GBR
3746 Oscar Morley M 14 Ben Tylecote M 12 Rutland Boys   65.0 10 10.0
11 Silver
GBR
6300 Blythe Berry F 13 Emily Jones F 14 Hayling Island SC / Emsworth SC Girls   88.0 11 11.0
12 Silver
GBR
6199 Ethan Gerrell M 13 Francesca Gilks F 14 Queen Mary Mixed   59.0 12 12.0
13 Silver
GBR
3182 Joe Cunliffe M 12 Tom Barnes M 13 RTYC Boys   82.0 13 13.0
14 Silver
GBR
5424 Oliver Neville M 15 Libby Petit F 13 Rutland SC Mixed   75.0 14 14.0
15 Silver
GBR
6203 Joe Walters M 14 Emma Bloese F 12 Guernsey YC Mixed   90.0 15 15.0
16 Silver
GBR
6305 Anne Marie Ratnage F 14 Issy Willis F 14 Sevenoaks School Girls   63.0 16 16.0
17 Silver
GBR
5900 Andreas Purse M 12 Marcos Purse M 13 The Skinners' School Boys Y 85.0 17 17.0
18 Silver
GBR
5782 Lucy Pennant F 15 Nathan Lomas M 14 Hayling Island SC Mixed   69.0 18 18.0
19 Silver
GBR
576 Holly Harevy F 15 Abigail Campbell F 12 Bowmoor SC/Bristol Corinthian Girls   79.0 19 19.0
20 Silver
GBR
6270 Theo Gumbley M 12 Edward Daniell M 12 Weir Wood SC Boys   56.0 20 20.0
21 Silver
GBR
3733 Alice Parker F 15 Ellie Wild F 15 Sevenoaks School Girls   84.0 21 21.0
22 Silver
GBR
6323 Isaac Caldwell M 14 Billy Mitchell M 14 Hayling Island SC Boys   81.0 22 22.0
23 Silver
GBR
163 Oliver Croft M 13 Kieran Andrews M 16 St. Mawes SC Boys   64.0 23 23.0
24 Silver
GBR
3737 Elias Marchetti M 15 Federico Roma M 16 Sevenoaks School Boys   80.0 24 24.0
25 Silver
GBR
2026 Emily Procter F 12 Nat Gribbin M 14 Paignton SC Mixed   66.0 25 25.0
26 Silver
GBR
5564 Alex Heap M 14 Alex Lawrence M 14 Tonbridge School Boys   95.0 26 26.0
27 Silver
GBR
5561 Luc Bowkley M 14 Max Lawrence M 14 Tonbridge School Boys   91.0 27 27.0
28 Silver
GBR
5005 Jess Flint F 14 Alice Lucy F 14 Rutland SC Girls   76.0 28 28.0
29 Silver
GBR
3075 Joe Coutanche M 13 Heather Hutchins F 13 Guernsey YC Mixed   109.0 29 29.0
30 Silver
GBR
6150 Issy Gibbs F 15 Daisy Streatfeild F 15 Rutland Girls   77.0 30 30.0
31 Silver
GBR
6165 Sophie Judd F 15 Molly Burns F 13 Rtyc Girls   101.0 31 31.0
32 Silver
GBR
5563 Max Beverley M 14 Jake Hunter M 14 Tonbridge School Boys   94.0 32 32.0
33 Silver
GBR
3373 Ching Wong F 13 Elinor O'Leary F 12 Island Barn Reservoir SC Girls   89.0 33 33.0
34 Silver
GBR
4755 Alexander Huber M 13 Gus Laughton-Scott M 14 Bembridge SC Boys   98.0 34 34.0
35 Silver
GBR
2416 Abigail Tuttle F 14 Keira Knight F 13 Hayling Island SC Girls   102.0 35 35.0
36 Silver
GBR
2046 Staze Amber F 16 Tilly Westbrook F 10 Cinque Ports Pirates SC Girls   110.0 RET 56.0
36 Silver
GBR
89 Rohan Murphy M 16 Lucy Ferguson F 15 South Windermere SC Mixed   73.0 RET 56.0
36 Silver
GBR
113 Isobel Fisher F 15 Amelia Irwin F 16 Sevenoaks School Girls   99.0 DNS 56.0
36 Silver
GBR
200 Thomas White M 13 Samantha Edwards F 12 Papercourt SC Mixed   61.0 RET 56.0
36 Silver
GBR
3741 Will Powell M 15 Will Baulkwill M 15 Sevenoaks School Boys   106.0 RET 56.0
36 Silver
GBR
2939 Emma Hutchings F 12 Jessica Sim F 13 Pagham / Hayling Island SC Girls   96.0 DNC 56.0
36 Silver
GBR
4545 Ella Phelps F 14 Molly Entwistle F 14 Corinthian Otters Girls   92.0 DNC 56.0
36 Silver
GBR
4355 Sophie Dorrington F 14 Ella Lance F 4 Weir Wood Girls   68.0 DNC 56.0
36 Silver
GBR
5116 Fraser Mcevoy M 13 Harris Huddart M 12 RTYC Boys   105.0 DNC 56.0
36 Silver
GBR
5847 Julia Barnes F 13 Lauren Paton F 15 RTYC Girls   78.0 RET 56.0
36 Silver
GBR
5936 Ross Mauritzen M 12 Jamie Warburton M 12 Wormit Boat Club Boys   97.0 DNS 56.0
36 Silver
GBR
6045 Ned Geake M 15 Zayna Mansuri F 15 Sevenoaks School Mixed   107.0 DNC 56.0
36 Silver
GBR
6047 Ellie Clark F 14 Katie Scott F 13 Ripon SC Girls   83.0 RET 56.0
36 Silver
GBR
5565 Raulf Berry F 12 Ella Johnson F 15 Hayling Island SC / Emsworth SC Girls   60.0 DNC 56.0
36 Silver
GBR
5630 Amy Bale F 15 Lucy Hughes F 15 SCYC/Pwllheli SC Girls   87.0 RET 56.0
36 Silver
GBR
5775 Sophie Dennis F 12 Delphine Ala F 13 Emsworth SC Girls   58.0 RET 56.0
36 Silver
GBR
5426 Patrick Holmes M 16 Ollie Bunce M 13 Rutland SC Boys   108.0 RET 56.0
36 Silver
GBR
5559 Tom Evans M 14 Sam Rawlins M 14 Tonbridge School Boys   103.0 DNC 56.0
36 Silver
GBR
5560 Ben Hampson M 14 Dylan Thatcher M 14 Tonbridge School Boys   100.0 DNC 56.0
36 Silver
GBR
5562 Alex Barone M 14 Theo Rangarajan M 14 Tonbridge School Boys   104.0 RET 56.0

http://www.wpnsa.org.uk/events/rs-feva-uk-national-championship

http://rsfeva.org.uk/champs/cindex.asp?eid=97

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com