Independent Association of Prep Schools Regatta (Under 13s)

WPNSA & ASSC

Results are provisional as of 15:50 on May 25, 2017

RS Feva Class

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Class Bib/Sail Number School Name Helm Name Crew Name R1 R2 R3 Total Nett
1 RS Feva 6522 Horris Hill School Theo Bel James Sandars (1.0) 1.0 1.0 3.0 2.0
2 RS Feva 5717 Walhampton Rudolf Uglestad George May 2.0 (3.0) 2.0 7.0 4.0
3 RS Feva 6586 Walhampton Nick Host-Verbraack Arthur Osbourne-Young 3.0 2.0 (10.0) 15.0 5.0
4 RS Feva 6766 Walhampton Tom Ling Casey Sopher (4.0) 4.0 4.0 12.0 8.0
5 RS Feva 6583 Orwell Park School Poppy Morgan Mamie Harrison-Topham 6.0 (7.0) 3.0 16.0 9.0
6 RS Feva 6765 Horris Hill School George Bell Hugo Cartwright 5.0 5.0 (6.0) 16.0 10.0
7 RS Feva 6536 Casterton School Sam Gunning Millie Gunning (9.0) 6.0 5.0 20.0 11.0
8 RS Feva 6771 Framlingham College Prep Henry Jackson George Pearl 8.0 (11.0) 7.0 26.0 15.0
9 RS Feva 6529 Broomwood Hall Issy Hemming Flora Alison 7.0 (8.0) 8.0 23.0 15.0
10 RS Feva 6599 Perrot Hill School Will Owen Ed Crutchley (11.0) 10.0 9.0 30.0 19.0
11 RS Feva 6548 Framlingham College Prep Joel Wells Rapha Ross 12.0 9.0 (15.0,RET) 36.0 21.0
12 RS Feva 6770 Dragon School Bliss Bilson Madalen Burgess (13.0) 12.0 11.0 36.0 23.0
13 RS Feva 6790 Orwell Park School Nicholas Stennett Joseph Breheney 10.0 (15.0,RET) 15.0,DNS 40.0 25.0
14 RS Feva 6742 Orwell Park School Emilia Cumming Raife Regis 14.0 (15.0,RET) 15.0,DNS 44.0 29.0

RS Quba Class

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, Entries: 37, Scoring system: Appendix A
Rank Class Bib/Sail Number School Name Helm Name Crew Name R1 R2 R3 Total Nett
1 RS Quba Y8 Beeston Hall School Josh Means Rory Parker (1.0) 1.0 1.0 3.0 2.0
2 RS Quba R8 St Peters School Woody Powderly-Turner Henry Harris (7.0) 2.0 2.0 11.0 4.0
3 RS Quba R5 Foremark Hall George Edwards Padraig Scales 3.0 3.0 (4.0) 10.0 6.0
4 RS Quba 5 Eagle House School Matthew Groom Hamish Rimmer (5.0) 4.0 3.0 12.0 7.0
5 RS Quba G8 Eagle House School Jasper Kirkby Oliver Whitehead 4.0 (6.0) 5.0 15.0 9.0
6 RS Quba Y7 Hall Grove School Sophie Lees Lucia Jackson (9.0) 7.0 6.0 22.0 13.0
7 RS Quba Y10 Cumnor House Sam Hardy Peter Oesterlin 6.0 9.0 (16.0) 31.0 15.0
8 RS Quba Y6 Ardingly College Tom Waring Rory German 8.0 8.0 (9.0) 25.0 16.0
9 RS Quba 24 The New Beacon School Eddie Adams Sam Davison (15.0) 12.0 7.0 34.0 19.0
10 RS Quba Y2 All Hallows School Ed Neylan Jon Green 11.0 (19.0) 8.0 38.0 19.0
11 RS Quba G2 West Hill Park Finley Cradon Robert Ingram 2.0 20.0 (38.0,RET) 60.0 22.0
12 RS Quba R10 Castle Court School Oliver Stuart Toby Whitticase 12.0 10.0 (17.0) 39.0 22.0
13 RS Quba G1 Castle Court School Henry Martin Finlay Carr 10.0 (17.0) 14.0 41.0 24.0
14 RS Quba R9 Castle Court School Ben Shaw Billy Atkins (20.0) 16.0 10.0 46.0 26.0
15 RS Quba 7 Brambletye School Christopher Galvin-Wright William Pearce (13.0) 13.0 13.0 39.0 26.0
16 RS Quba R3 The New Beacon School Sam Ford Sebastian Berry 16.0 15.0 (20.0) 51.0 31.0
17 RS Quba 18a Sunninghill Prep Jonie Denne-Loader Bonnie Davenport 21.0 11.0 (26.0) 58.0 32.0
18 RS Quba G4 Millfield Prep Riccardo Grassi Ollie Leigh-Currill (22.0) 14.0 18.0 54.0 32.0
19 RS Quba R1 The New Beacon School Felix Crispin Arthur Rogers 17.0 (25.0) 15.0 57.0 32.0
20 RS Quba R7 Sunninghill Prep Jamie Barrington Hannah Stanhope (23.0) 22.0 11.0 56.0 33.0
21 RS Quba 15 Hoe Bridge Dominic Harrop Oscar Payne 33.0 5.0 (38.0,RET) 76.0 38.0
22 RS Quba Y4 Ardingly College Ethan Lighbound Amelia Ward 18.0 21.0 (25.0) 64.0 39.0
23 RS Quba G3 Millfield Prep Boris Findlay Zara Harrison 19.0 (23.0) 22.0 64.0 41.0
24 RS Quba B2 Cranleigh Prep Freddie Harrison Miles Taylor (38.0,DNF) 32.0 12.0 82.0 44.0
25 RS Quba G9 Brambletye School Theo Turner Alex Harley 14.0 30.0 (38.0,DNS) 82.0 44.0
26 RS Quba R2 The New Beacon School Thomas Gardner Jimmy Mayes 28.0 (35.0) 21.0 84.0 49.0
27 RS Quba Y9 Beeston Hall School Boris Ostin Harry Tulley 25.0 24.0 (38.0,RET) 87.0 49.0
28 RS Quba Y1 Horris Hill School Callum Mackay Sam Egerton 31.0 (34.0) 19.0 84.0 50.0
29 RS Quba Y3 Ardingly College Kasper Collier Charlie Gale (F) 24.0 26.0 (29.0) 79.0 50.0
30 RS Quba 3 Perrot Hill School Tom Nicholson Reuben Dicker 35.0 18.0 (38.0,DNS) 91.0 53.0
31 RS Quba R6 Dragon School Jessica Steel Will Plessis (29.0) 29.0 24.0 82.0 53.0
32 RS Quba B10 Wetherby Prep Pietro Antonaci Sebastian Lind 26.0 28.0 (30.0) 84.0 54.0
33 RS Quba G6 Wetherby Prep James Hunter Eero Martin 27.0 (31.0) 28.0 86.0 55.0
34 RS Quba 22 Cranleigh Prep Lily Harding Siena Keijsers 30.0 27.0 (38.0,DNS) 95.0 57.0
35 RS Quba B4 Cranleigh Prep Tom Smith Robbie Mould 36.0 (37.0) 23.0 96.0 59.0
36 RS Quba 9 Perrot Hill School Ed Shirley Florence Mcconnell (34.0) 33.0 27.0 94.0 60.0
37 RS Quba 18b Beeston Hall School Molly Williams Henri Colclough 32.0 (36.0) 31.0 99.0 63.0

http://www.wpnsa.org.uk/events/independent-association-of-prep-schools-iaps-regatta-0

http://andrewsimpsonsailing.co.uk/

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com