Laser 4.7 Ladder 5

WPNSA

Results are provisional as of 11:53 on January 28, 2018

R3

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Tally Class Flags Sail No Helm M/F Category Club Place Points
1 36 Laser 4.7 GBR 211928 Tom MITCHELL   Y R LYM YC 1 1.0
2 29 Laser 4.7 GBR 209000 Finley DICKINSON   J HISC 2 2.0
3 48 Laser 4.7 GBR 213658 Drew BARNES   Y Christchurch SC / Rlyc 3 3.0
4 12 Laser 4.7 GBR 198313 Abigail CHILDERLEY L J Rorc-rsrnyc 4 4.0
5 40 Laser 4.7 GBR 212907 James FOSTER   Y Poole YC 5 5.0
6 21 Laser 4.7 GBR 206471 Kai WOLGRAM   J Llyn Brenig 6 6.0
7 26 Laser 4.7 GBR 207299 Flo NICHOLLS L J Royal Lymington YC / Aldeburgh YC 7 7.0
8 46 Laser 4.7 GBR 213150 Elizabeth BEARDSALL L J Warsash 8 8.0
9 39 Laser 4.7 GBR 212906 Barty GRAY   J Bowmoor / Trearddur Bay 9 9.0
10 8 Laser 4.7 GBR 193443 Coco BARRETT L J Island Barn Reservoir Sc 10 10.0
11 13 Laser 4.7 GBR 200646 Eve KENNEDY L J Parkstone YC 11 11.0
12 32 Laser 4.7 GBR 210232 Oliver PERKINS   Y Papercourt 12 12.0
13 33 Laser 4.7 GBR 210233 Theo GUMBLEY   J WWSC 13 13.0
14 28 Laser 4.7 GBR 208711 Isabella DREWITT L Y Royal Lymington YC 14 14.0
15 11 Laser 4.7 GBR 195242 Angus KEMP   Y Poole YC 15 15.0
16 49 Laser 4.7 GBR 214000 Arthur FARLEY   J Rvyc / / RLymYC 16 16.0
17 18 Laser 4.7 GBR 206288 Connor MYERS   Y Brixham YC 17 17.0
18 41 Laser 4.7 GBR 212947 Lorcan KNOWLES   Y Leigh & Lowton SC 18 18.0
19 20 Laser 4.7 GBR 206331 Will ROWLAND   J Leigh And Lowton Sc 19 19.0
20 15 Laser 4.7 GBR 201695 Catie WARBURTON L Y Loch Venachar Sc 20 20.0
21 43 Laser 4.7 GBR 213080 Max BRADLEY   Y WWSC 21 21.0
22 42 Laser 4.7 GBR 213051 Keelin GREENE L J HISC 22 22.0
23 47 Laser 4.7 GBR 112029 Scott FORBES   J Loch Lomond 23 23.0
24 19 Laser 4.7 GBR 206298 Oliver STURLEY   Y Parkstone YC 24 24.0
25 4 Laser 4.7 GBR 178683 Eabha STRONG-WRIGHT L Y Llandegfedd Reservoir 25 25.0
26 34 Laser 4.7 GBR 210917 Josh THOMAS   J Datchet 26 26.0
27 22 Laser 4.7 GBR 206488 Charlotte ROCKETT L Y Barnt Green 27 27.0
28 2 Laser 4.7 GBR 171919 Harvey LEIGH   J LLSC DNC 51.0
28 14 Laser 4.7 GBR 201587 Sam DICKINSON   J HISC DNC 51.0
28 35 Laser 4.7 GBR 211166 Zach LYTTLE   J Datchet DNC 51.0
28 45 Laser 4.7 GBR 213124 India PAGE-WOOD L Y HISC and Gwsc DNC 51.0
28 10 Laser 4.7 GBR 193725 Drew GIBBONS   J West Kirby DNC 51.0
28 7 Laser 4.7 GBR 191797 Benjamin JUKES-BENNETT   Y Port Dinorwic SC DNC 51.0
28 30 Laser 4.7 GBR 209995 Nathan LUMBARD   Y Papercourt / Weir Wood DNC 51.0
28 6 Laser 4.7 GBR 190567 Alex COLE   J Lymington DNC 51.0
28 38 Laser 4.7 GBR 212049 Freddie LONSDALE   J RLymYC DNC 51.0
28 23 Laser 4.7 GBR 206490 Iona WILLOWS L Y Dorchester SC DNC 51.0
28 25 Laser 4.7 GBR 207093 Patrick BONNER   J Emsworth SC DNC 51.0
28 24 Laser 4.7 GBR 206715 Jack GRAHAM-TROLL   J Banbury Sailing Club / Rlyc DNC 51.0
28 37 Laser 4.7 GBR 212008 Samantha EDWARDS L J Papercourt DNC 51.0
28 44 Laser 4.7 GBR 213084 Alice SNOOK L J HISC DNC 51.0
28 17 Laser 4.7 GBR 203577 Jessica WOOD L Y Cardiff Bay Yacht Club DNC 51.0
28 27 Laser 4.7 GBR 208120 Ellie MAYNARD L Y WPNSA DNS 51.0
28 50 Laser 4.7 GBR 193247 Lucy DAVIS L J Royal Southern YC DNC 51.0
28 16 Laser 4.7 GBR 202448 Alice REYNOLDS L Y CBYC DNC 51.0
28 9 Laser 4.7 GBR 193707 Anabelle ESQULANT L J Broadstairs DNC 51.0
28 3 Laser 4.7 GBR 178338 Luca GUYON   J Starcross YC DNC 51.0
28 5 Laser 4.7 GBR 186111 Iona COLE L J Lymington DNC 51.0
28 31 Laser 4.7 GBR 210223 Alex HOLBORN L J Parkstone YC DNC 51.0
28 51 Laser 4.7 GBR 210403 Frances FOX L Y Chew Valley LSC DNC 51.0



Sailwave Scoring Software 2.24.0
www.sailwave.com