August Cup

Weston Sc

Fast Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Fast   Shadow X 17   Rob Forrester   755 3.0 3.0 3.0 1.0 (10.0 DNS) 10.0 DNS 30.0 20.0
2nd Fast   B14 757   Mark Watts Kathy Sherratt 872 2.0 1.0 1.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 34.0 24.0
3rd Fast   RS800 1200   Matt Humphreys Amy Cartwright 820 1.0 2.0 2.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 35.0 25.0
4th Fast   Tornado 404   Matt Amiss Becky Amiss 639 4.0 5.0 (10.0 DNC) 2.0 10.0 DNC 10.0 DNC 41.0 31.0
5th Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 639 5.0 4.0 4.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 43.0 33.0
6th Fast   A Class 1964   Grant Piggott   676 6.0 6.0 5.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 47.0 37.0
7th Fast   Dart 18 7532   Mike Footer Bryan Hammond 814 7.0 8.0 6.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 51.0 41.0
8th Fast   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814 8.0 7.0 7.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 52.0 42.0
9th Fast   A Class 1007   Mark Burnett   676 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 3.0 10.0 DNC 10.0 DNC 53.0 43.0

Medium Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Medium   Taser 2515   Richard Vincent Stacey Grey 1023 2.0 7.0 2.0 1.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 38.0 25.0
2nd Medium   CONTENDER 703   Robert Angus   976 1.0 1.0 1.0 (13.0 DNC) 13.0 DNS 13.0 DNS 42.0 29.0
3rd Medium   CONTENDER 652   Nick Curry   976 6.0 4.0 4.0 4.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 44.0 31.0
4th Medium   Contender 589   Keith Paul   976 (13.0 DNC) 3.0 3.0 2.0 13.0 DNC 13.0 DNC 47.0 34.0
5th Medium   Contender 673   Denise Fisher   976 5.0 5.0 8.0 7.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 51.0 38.0
6th Medium   CONTENDER 2588   Jeremy Blaydes   976 3.0 2.0 (13.0 DNC) 8.0 13.0 DNC 13.0 DNC 52.0 39.0
7th Medium   Contender 58   Clive Evans   976 4.0 6.0 6.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 55.0 42.0
8th Medium   CONTENDER 710       976 8.0 10.0 7.0 6.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 57.0 44.0
9th Medium   MERLIN-ROCKET 3485   Jonny Lawrence 985 7.0 8.0 5.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 59.0 46.0
10th Medium   CONTENDER 3   Mark Jackson   976 (13.0 DNS) 11.0 13.0 DNC 3.0 13.0 DNC 13.0 DNC 66.0 53.0
11th Medium   CONTENDER 686   Ralph Drew   976 9.0 9.0 9.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 66.0 53.0
12th Medium   Contender 716   Richard Franks   976 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 5.0 13.0 DNC 13.0 DNC 70.0 57.0

Medium Assymetric Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Medium Assymetric   RS 100 8.4 314   Steven Lee   1000 1.0 1.0 1.0 2.0 (7.0 DNS) 7.0 DNS 19.0 12.0
2nd Medium Assymetric   RS 400 450   Chris Stubbs Clare Stubbs 944 2.0 2.0 2.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 27.0 20.0
3rd Medium Assymetric   RS200 765   Gail Pussard Julie Dixon 1047 3.0 3.0 3.0 5.0 (7.0 DNC) 7.0 DNC 28.0 21.0
4th Medium Assymetric   RS200 1354   Tim Golding Josie Bell 1047 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 1.0 7.0 DNC 7.0 DNC 36.0 29.0
5th Medium Assymetric   RS200 971   D Bate T Bate 1047 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC 38.0 31.0
6th Medium Assymetric   RS200 997   Nev Sophie 1047 (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 4.0 7.0 DNC 7.0 DNC 39.0 32.0

Slow Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Slow   EUROPE 331   Peter Ruff   1148 3.0 2.0 1.0 1.0 (13.0 DNS) 13.0 DNS 33.0 20.0
2nd Slow   Europe 332   Emma Pearson   1148 2.0 1.0 3.0 2.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 34.0 21.0
3rd Slow   LASER RADIAL 177957   Liz Peacock   1135 1.0 3.0 2.0 5.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 37.0 24.0
4th Slow   Laser 173359   Sam Woods   1091 4.0 7.0 6.0 4.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 47.0 34.0
5th Slow   BYTE CII 3565   Clare Mach   1150 6.0 5.0 5.0 6.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 48.0 35.0
6th Slow   Blaze 666   Bernie Stanford   1021 5.0 4.0 (13.0 DNC) 7.0 13.0 DNC 13.0 DNC 55.0 42.0
7th Slow   Laser 186041       1091 (13.0 DNC) 6.0 4.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 62.0 49.0
8th Slow   Solo 5575   Shaun Welsh   1140 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 3.0 13.0 DNC 13.0 DNC 68.0 55.0
9th Slow   Solo 4095   John Vincent   1140 8.0 8.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 68.0 55.0
10th Slow   LASER 181343   I Lang   1091 7.0 10.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 69.0 56.0
11th Slow   Solo 3267   Adam Rose   1140 9.0 9.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 70.0 57.0
12th Slow   Laser 183038       1091 (13.0 DNC) 11.0 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 76.0 63.0

R1 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Fast   RS800 1200   Matt Humphreys Amy Cartwright 820 11.27.25 0.57.25 1.27.32 1.0
2 Fast   B14 757   Mark Watts Kathy Sherratt 872 11.32.00 1.02.00 1.28.53 2.0
3 Fast   Shadow X 17   Rob Forrester   755 11.38.10 1.08.10 1.30.17 3.0
4 Fast   Tornado 404   Matt Amiss Becky Amiss 639 11.33.14 1.03.14 1.38.57 4.0
5 Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 639 11.34.52 1.04.52 1.41.31 5.0
6 Fast   A Class 1964   Grant Piggott   676 11.30.47 1.00.47 1.52.24 6.0
7 Fast   Dart 18 7532   Mike Footer Bryan Hammond 814 11.35.09 1.05.09 2.13.24 7.0
8 Fast   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814 11.37.56 1.07.56 2.19.06 8.0

R2 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Fast   B14 757   Mark Watts Kathy Sherratt 872 12.35.43 0.35.43 0.40.58 1.0
2 Fast   RS800 1200   Matt Humphreys Amy Cartwright 820 12.33.36 0.33.36 0.40.59 2.0
3 Fast   Shadow X 17   Rob Forrester   755 12.30.57 0.30.57 0.41.00 3.0
4 Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 639 12.28.40 0.28.40 0.44.52 4.0
5 Fast   Tornado 404   Matt Amiss Becky Amiss 639 12.29.49 0.29.49 0.46.40 5.0
6 Fast   A Class 1964   Grant Piggott   676 12.34.39 0.34.39 0.51.15 6.0
7 Fast   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814 12.29.33 0.29.33 1.12.36 7.0
8 Fast   Dart 18 7532   Mike Footer Bryan Hammond 814 12.30.07 0.30.07 1.14.00 8.0

R3 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Fast   B14 757   Mark Watts Kathy Sherratt 872 2.17.45 0.47.45 0.54.46 1.0
2 Fast   RS800 1200   Matt Humphreys Amy Cartwright 820 2.15.27 0.45.27 0.55.26 2.0
3 Fast   Shadow X 17   Rob Forrester   755 2.13.02 0.43.02 0.57.00 3.0
4 Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 639 2.10.52 0.40.52 1.03.57 4.0
5 Fast   A Class 1964   Grant Piggott   676 2.16.45 0.46.45 1.09.09 5.0
6 Fast   Dart 18 7532   Mike Footer Bryan Hammond 814 2.18.19 0.48.19 1.29.02 6.0
7 Fast   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814 2.19.11 0.49.11 1.30.38 7.0

R4 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Fast   Shadow X 17   Rob Forrester   755 12.40.00 1.30.00 1.59.12 1.0
2 Fast   Tornado 404   Matt Amiss Becky Amiss 639 12.30.38 1.20.38 2.06.11 2.0
3 Fast   A Class 1007   Mark Burnett   676 12.38.17 1.28.17 2.10.36 3.0

R5 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 Fast   Shadow X 17   Rob Forrester   755 DNS 10.0

R6 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 Fast   Shadow X 17   Rob Forrester   755 DNS 10.0

R1 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Medium   CONTENDER 703   Robert Angus   976 11.34.17 0.58.17 0.59.43 1.0
2 Medium   Taser 2515   Richard Vincent Stacey Grey 1023 11.40.34 1.04.34 1.03.07 2.0
3 Medium   CONTENDER 2588   Jeremy Blaydes   976 11.37.44 1.01.44 1.03.15 3.0
4 Medium   Contender 58   Clive Evans   976 11.38.13 1.02.13 1.03.45 4.0
5 Medium   Contender 673   Denise Fisher   976 11.38.46 1.02.46 1.04.19 5.0
6 Medium   CONTENDER 652   Nick Curry   976 11.39.14 1.03.14 1.04.47 6.0
7 Medium   MERLIN-ROCKET 3485   Jonny Lawrence 985 11.40.01 1.04.01 1.04.59 7.0
8 Medium   CONTENDER 710       976 11.40.47 1.04.47 1.06.23 8.0
9 Medium   CONTENDER 686   Ralph Drew   976 11.41.42 1.05.42 1.07.19 9.0
10 Medium   CONTENDER 3   Mark Jackson   976   DNS   13.0

R2 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Medium   CONTENDER 703   Robert Angus   976 12.27.11 0.21.11 0.21.42 1.0
2 Medium   CONTENDER 2588   Jeremy Blaydes   976 12.27.40 0.21.40 0.22.12 2.0
3 Medium   Contender 589   Keith Paul   976 12.27.47 0.21.47 0.22.19 3.0
4 Medium   CONTENDER 652   Nick Curry   976 12.28.36 0.22.36 0.23.09 4.0
5 Medium   Contender 673   Denise Fisher   976 12.29.06 0.23.06 0.23.40 5.0
6 Medium   Contender 58   Clive Evans   976 12.29.28 0.23.28 0.24.03 6.0
7 Medium   Taser 2515   Richard Vincent Stacey Grey 1023 12.30.37 0.24.37 0.24.04 7.0
8 Medium   MERLIN-ROCKET 3485   Jonny Lawrence 985 12.30.20 0.24.20 0.24.42 8.0
9 Medium   CONTENDER 686   Ralph Drew   976 12.30.16 0.24.16 0.24.52 9.0
10 Medium   CONTENDER 710       976 12.30.23 0.24.23 0.24.59 10.0
11 Medium   CONTENDER 3   Mark Jackson   976 12.35.20 0.29.20 0.30.03 11.0

R3 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Medium   CONTENDER 703   Robert Angus   976 2.17.06 0.41.06 0.42.07 1.0
2 Medium   Taser 2515   Richard Vincent Stacey Grey 1023 2.20.12 0.44.12 0.43.12 2.0
3 Medium   Contender 589   Keith Paul   976 2.18.11 0.42.11 0.43.13 3.0
4 Medium   CONTENDER 652   Nick Curry   976 2.18.33 0.42.33 0.43.36 4.0
5 Medium   MERLIN-ROCKET 3485   Jonny Lawrence 985 2.19.22 0.43.22 0.44.02 5.0
6 Medium   Contender 58   Clive Evans   976 2.19.30 0.43.30 0.44.34 6.0
7 Medium   CONTENDER 710       976 2.19.55 0.43.55 0.45.00 7.0
8 Medium   Contender 673   Denise Fisher   976 2.20.22 0.44.22 0.45.27 8.0
9 Medium   CONTENDER 686   Ralph Drew   976 2.20.29 0.44.29 0.45.35 9.0

R4 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Medium   Taser 2515   Richard Vincent Stacey Grey 1023 12.10.09 0.57.09 0.55.52 1.0
2 Medium   Contender 589   Keith Paul   976 12.09.52 0.56.52 0.58.16 2.0
3 Medium   CONTENDER 3   Mark Jackson   976 12.10.42 0.57.42 0.59.07 3.0
4 Medium   CONTENDER 652   Nick Curry   976 12.11.22 0.58.22 0.59.48 4.0
5 Medium   Contender 716   Richard Franks   976 12.11.24 0.58.24 0.59.50 5.0
6 Medium   CONTENDER 710       976 12.14.13 1.01.13 1.02.43 6.0
7 Medium   Contender 673   Denise Fisher   976 12.15.00 1.02.00 1.03.31 7.0
8 Medium   CONTENDER 2588   Jeremy Blaydes   976 12.09.30 0.56.30 1.55.47 8.0

R5 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 Medium   CONTENDER 703   Robert Angus   976 DNS 13.0

R6 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 Medium   CONTENDER 703   Robert Angus   976 DNS 13.0

R1 - Medium Assymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Medium Assymetric   RS 100 8.4 314   Steven Lee   1000 11.27.48 0.54.48 0.54.48 1.0
2 Medium Assymetric   RS 400 450   Chris Stubbs Clare Stubbs 944 11.27.39 0.54.39 0.57.54 2.0
3 Medium Assymetric   RS200 765   Gail Pussard Julie Dixon 1047 11.40.15 1.07.15 1.04.14 3.0

R2 - Medium Assymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Medium Assymetric   RS 100 8.4 314   Steven Lee   1000 12.39.25 0.36.25 0.36.25 1.0
2 Medium Assymetric   RS 400 450   Chris Stubbs Clare Stubbs 944 12.39.36 0.36.36 0.38.46 2.0
3 Medium Assymetric   RS200 765   Gail Pussard Julie Dixon 1047 12.46.44 0.43.44 0.41.46 3.0

R3 - Medium Assymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Medium Assymetric   RS 100 8.4 314   Steven Lee   1000 2.07.28 0.34.28 0.34.28 1.0
2 Medium Assymetric   RS 400 450   Chris Stubbs Clare Stubbs 944 2.11.23 0.38.23 0.40.40 2.0
3 Medium Assymetric   RS200 765   Gail Pussard Julie Dixon 1047 2.17.57 0.44.57 0.42.56 3.0

R4 - Medium Assymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Medium Assymetric   RS200 1354   Tim Golding Josie Bell 1047 12.06.30 0.56.30 0.53.58 1.0
2 Medium Assymetric   RS 100 8.4 314   Steven Lee   1000 12.04.18 0.54.18 0.54.18 2.0
3 Medium Assymetric   RS200 971   D Bate T Bate 1047 12.08.01 0.58.01 0.55.25 3.0
4 Medium Assymetric   RS200 997   Nev Sophie 1047 12.08.08 0.58.08 0.55.31 4.0
5 Medium Assymetric   RS200 765   Gail Pussard Julie Dixon 1047 11.41.40 0.31.40 1.00.29 5.0

R5 - Medium Assymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 Medium Assymetric   RS 100 8.4 314   Steven Lee   1000 DNS 7.0

R6 - Medium Assymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 Medium Assymetric   RS 100 8.4 314   Steven Lee   1000 DNS 7.0

R1 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Slow   LASER RADIAL 177957   Liz Peacock   1135 11.28.20 0.49.20 0.43.28 1.0
2 Slow   Europe 332   Emma Pearson   1148 11.29.42 0.50.42 0.44.10 2.0
3 Slow   EUROPE 331   Peter Ruff   1148 11.29.51 0.50.51 0.44.18 3.0
4 Slow   Laser 173359   Sam Woods   1091 11.29.10 0.50.10 0.45.59 4.0
5 Slow   Blaze 666   Bernie Stanford   1021 11.26.10 0.47.10 0.46.12 5.0
6 Slow   BYTE CII 3565   Clare Mach   1150 11.32.42 0.53.42 0.46.42 6.0
7 Slow   LASER 181343   I Lang   1091 11.30.20 0.51.20 0.47.03 7.0
8 Slow   Solo 4095   John Vincent   1140 11.33.38 0.54.38 0.47.55 8.0
9 Slow   Solo 3267   Adam Rose   1140 11.34.33 0.55.33 0.48.44 9.0

R2 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Slow   Europe 332   Emma Pearson   1148 12.26.24 0.17.24 0.15.09 1.0
2 Slow   EUROPE 331   Peter Ruff   1148 12.26.39 0.17.39 0.15.22 2.0
3 Slow   LASER RADIAL 177957   Liz Peacock   1135 12.27.20 0.18.20 0.16.09 3.0
4 Slow   Blaze 666   Bernie Stanford   1021 12.25.47 0.16.47 0.16.26 4.0
5 Slow   BYTE CII 3565   Clare Mach   1150 12.28.01 0.19.01 0.16.32 5.0
6 Slow   Laser 186041       1091 12.27.03 0.18.03 0.16.33 6.0
7 Slow   Laser 173359   Sam Woods   1091 12.27.26 0.18.26 0.16.54 7.0
8 Slow   Solo 4095   John Vincent   1140 12.28.27 0.19.27 0.17.04 8.0
9 Slow   Solo 3267   Adam Rose   1140 12.29.20 0.20.20 0.17.50 9.0
10 Slow   LASER 181343   I Lang   1091 12.28.57 0.19.57 0.18.17 10.0
11 Slow   Laser 183038       1091 12.30.46 0.21.46 0.19.57 11.0

R3 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Slow   EUROPE 331   Peter Ruff   1148 2.11.43 0.32.43 0.28.30 1.0
2 Slow   LASER RADIAL 177957   Liz Peacock   1135 2.12.08 0.33.08 0.29.12 2.0
3 Slow   Europe 332   Emma Pearson   1148 2.12.47 0.33.47 0.29.26 3.0
4 Slow   Laser 186041       1091 2.11.58 0.32.58 0.30.13 4.0
5 Slow   BYTE CII 3565   Clare Mach   1150 2.14.18 0.35.18 0.30.42 5.0
6 Slow   Laser 173359   Sam Woods   1091 2.12.32 0.33.32 0.30.44 6.0

R4 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Corrected Points
1 Slow   EUROPE 331   Peter Ruff   1148 11.50.01 0.37.01 0.32.15 1.0
2 Slow   Europe 332   Emma Pearson   1148 11.50.37 0.37.37 0.32.46 2.0
3 Slow   Solo 5575   Shaun Welsh   1140 11.50.36 0.37.36 0.32.59 3.0
4 Slow   Laser 173359   Sam Woods   1091 11.49.54 0.36.54 0.33.49 4.0
5 Slow   LASER RADIAL 177957   Liz Peacock   1135 11.51.37 0.38.37 0.34.01 5.0
6 Slow   BYTE CII 3565   Clare Mach   1150 11.52.20 0.39.20 0.34.12 6.0
7 Slow   Blaze 666   Bernie Stanford   1021 11.51.28 0.38.28 0.37.41 7.0

R5 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 Slow   EUROPE 331   Peter Ruff   1148 DNS 13.0

R6 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 Slow   EUROPE 331   Peter Ruff   1148 DNS 13.0



Sailwave Scoring Software 2.19.4
www.sailwave.com