Weston Grand Slam

Weston Sailing Club

Results are final as of 22:06 on May 5, 2015

Fast Handicap Fleet

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 17, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st Fast Handicap   RS800 1200 Weston SC Matt Humphreys Becky Amiss 820 1.0 1.0 (2.0) (2.0) 1.0 1.0 1.0 9.0 5.0
2nd Fast Handicap   4000 4190   Steve Cockerill Sarah Cockerill 922 2.0 2.0 1.0 1.0 (3.0) (3.0) 3.0 15.0 9.0
3rd Fast Handicap   Musto Skiff 531   Andrew Gould   850 6.0 (18.0 DNC) 6.0 (7.0) 2.0 6.0 2.0 47.0 22.0
4th Fast Handicap   4000 4682   John Reynolds Fran Howell 922 3.0 (5.0) 5.0 (18.0 DNC) 5.0 5.0 4.0 45.0 22.0
5th Fast Handicap   RS800 1099   Alistair Hodgson Sue Ogg 820 (9.0) 3.0 8.0 6.0 (9.0) 7.0 5.0 47.0 29.0
6th Fast Handicap   4000 4573   Richard de Fleury Jo de Fleury 922 4.0 8.0 7.0 (18.0 DNF) 6.0 (10.0) 7.0 60.0 32.0
7th Fast Handicap   4000 4363   Keri Harris Freya Harris 922 7.0 6.0 (12.0) 4.0 (18.0 DNC) 8.0 8.0 63.0 33.0
8th Fast Handicap   B14 787 Weston S.C Alan Davies Kathy Sherratt 872 (18.0 DNC) (13.0) 4.0 3.0 9.5 RDGa 9.5 RDGa 9.5 RDGa 66.5 35.5
9th Fast Handicap   RS800 1135   Katie Jamos 820 (18.0 DNC) 7.0 11.0 (18.0 DNF) 8.0 9.0 6.0 77.0 41.0
10th Fast Handicap   RS800 36   Simon Connay James Hardy 820 8.0 9.0 9.0 8.0 10.0 (18.0 DNF) (18.0 RET) 80.0 44.0
11th Fast Handicap   ISO 1003   Juliet Daniers John Gill 923 (18.0 DNC) 4.0 3.0 5.0 (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 84.0 48.0
12th Fast Handicap   B14 770   Nikki Simon 872 (18.0 DNC) 10.0 (18.0 DNS) 18.0 DNF 4.0 2.0 18.0 RET 88.0 52.0
13th Fast Handicap   RS800 1217 Weston SC Ian Gregory C Baudouin 820 5.0 11.0 10.0 (18.0 DNF) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 98.0 62.0
14th Fast Handicap   49er 776 Weston S.C Ron Ali 726 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 7.0 4.0 18.0 DNC 101.0 65.0
15th Fast Handicap   Int 14 1537 Weston SC Dave Edge Kathy Watts 780 11.0 (18.0 DNC) (18.0 DNC) 18.0 DNC 18.0 DNC 11.0 18.0 DNC 112.0 76.0
16th Fast Handicap   Int 14 1534 Weston SC Mark Watts Mark Ronan 780 10.0 (18.0 DNF) (18.0 DNF) 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 118.0 82.0
17th Fast Handicap   B14 769   Dan Hollands Dan Cowin 872 (18.0 DNC) 12.0 (18.0 DNF) 18.0 DNF 18.0 DNC 18.0 DNC 18.0 DNC 120.0 84.0

Medium Assy Fleet

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st Medium Assy   RS100 (8.4) 314 Weston SC Steven Lee   1000 3.0 1.0 1.0 (4.0) (6.0) 1.0 1.0 17.0 7.0
2nd Medium Assy   RS400 574   Steve Restall Chris Stubbs 944 2.0 2.0 2.0 (5.0) 1.0 2.0 (4.0) 18.0 9.0
3rd Medium Assy   RS200 1031 Weston SC Clare Stubbs Liz Peacock 1047 (6.0) (5.0) 4.0 1.0 2.0 3.0 2.0 23.0 12.0
4th Medium Assy   RS200 566   Hamish Walker Helen Sweet 1047 1.0 (4.0) 3.0 3.0 (9.0) 4.0 3.0 27.0 14.0
5th Medium Assy   RS200 1354   Tim Golding Rachel Edmond 1047 (7.0) 3.0 (10.0 DNS) 2.0 3.0 5.0 5.0 35.0 18.0
6th Medium Assy   RS200 971   T Bate D Bate 1047 4.0 8.0 (10.0 DNS) (10.0 DNS) 4.0 7.0 6.0 49.0 29.0
7th Medium Assy   RS400 854   Chris Brown James Brown 944 (8.0) 7.0 5.0 6.0 5.0 6.0 (8.0) 45.0 29.0
8th Medium Assy   RS200 1342   Sarah Green David Green 1047 5.0 6.0 6.0 (7.0) 7.0 (8.0) 7.0 46.0 31.0
9th Medium Assy   2000 2318   Mat Ryan Carolyn Mack 1100 (10.0 DNC) 9.0 7.0 (10.0 DNS) 8.0 9.0 10.0 DNC 63.0 43.0

Medium Handicap Fleet

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st Medium Handicap   Contender 716 Weston SC Richard Franks   976 (14.0 DNC) 1.0 1.0 2.0 (4.0) 2.0 2.0 26.0 8.0
2nd Medium Handicap   Hornet 2160   Nigel Skudder Keith Hills 926 1.0 (3.0) 2.0 (3.0) 2.0 3.0 3.0 17.0 11.0
3rd Medium Handicap   Hornet 2176   Toby Barsley dale Andy Hay 926 4.0 2.0 (14.0 DNC) 1.0 3.0 (8.0) 6.0 38.0 16.0
4th Medium Handicap   Contender 703 Weston SC Robert Angus   976 3.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 1.0 1.0 1.0 48.0 20.0
5th Medium Handicap   Contender 686 Weston SC Ralph Drew   976 (9.0) 4.0 3.0 5.0 8.0 (11.0) 7.0 47.0 27.0
6th Medium Handicap   Contender 589 Weston SC Keith Paul   976 7.0 (14.0 DNF) (14.0 DNF) 4.0 14.0 DNC 4.0 5.0 62.0 34.0
7th Medium Handicap   Tasar 2515 Weston S.C Richard Vincent Stacey Grey 1023 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 5.0 6.0 4.0 71.0 43.0
8th Medium Handicap   Contender 652 Weston SC Nick Curry   976 8.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 9.0 5.0 8.0 72.0 44.0
9th Medium Handicap   Hornet 2185   Dawn Barsley Dale Simon Evance 926 6.0 (14.0 DNF) (14.0 DNS) 14.0 DNS 6.0 10.0 14.0 DNC 78.0 50.0
10th Medium Handicap   RS600 785 Weston S.C James Cowen   920 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 10.0 7.0 9.0 82.0 54.0
11th Medium Handicap   Contender 2373   Mike Murley   976 2.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 86.0 58.0
12th Medium Handicap   Contender 673   Dennis   976 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 7.0 9.0 14.0 DNC 86.0 58.0
13th Medium Handicap   Contender 2247 Weston SC Jeremy Blaydes   976 5.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 89.0 61.0

Multihull Fleet

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st Multihull   F18 1588 Weston SC Nathaniel Ward Robby Jon 693 1.0 (15.0 OCS) 1.0 (2.0) 1.0 2.0 2.0 24.0 7.0
2nd Multihull   ShadowX 17 Weston SC Rob Forrester   755 (3.0) 1.0 2.0 (6.0) 3.0 1.0 1.0 17.0 8.0
3rd Multihull   Nacra F20FCS 99 Weston SC Grant Piggott Adam Kay 566 (5.0) 2.0 3.0 3.0 4.0 4.0 (15.0 RET) 36.0 16.0
4th Multihull   Nacra Inter 20 316 Weston SC Chris King Kev Lott 656 (6.0) 4.0 4.0 4.0 5.0 5.0 (15.0 DNC) 43.0 22.0
5th Multihull   F18 1811   Wim Deca Astrid Janssens 693 2.0 (15.0 DNF) (15.0 DNS) 1.0 2.0 3.0 15.0 DNC 53.0 23.0
6th Multihull   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814 (9.3 RDGa) 5.0 (15.0 DNC) 8.0 9.3 RDGa 9.3 RDGa 9.3 RDGa 65.2 40.9
7th Multihull   F18 844 Weston SC Fish Toni 693 8.0 (15.0 OCS) 5.0 7.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 80.0 50.0
8th Multihull   F18 1579 Weston SC Duncan Haynes Cathy Haynes 693 4.0 (15.0 DNF) (15.0 DNS) 5.0 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 84.0 54.0
9th Multihull   Dart 18 7785 Weston SC Sean O'Connor Helen Jones 814 7.0 3.0 (15.0 DNS) (15.0 DNF) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 85.0 55.0
10th Multihull   Dart 18 6935 Banbury SC Nick Gascoine Graham Reed 814 11.0 6.0 (15.0 DNS) 9.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 86.0 56.0
11th Multihull   Unicorn 1092 Weston SC Ian Rogers   790 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 6.0 15.0 DNF 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 96.0 66.0
12th Multihull   Dart 18 6300 Weston SC Rich Thoroughgood Charlie Whatley 814 9.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 99.0 69.0
13th Multihull   Dart 18 7532 Weston SC Mike Footer Bryan Hammond 814 10.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 100.0 70.0
14th Multihull   Tornado 404   Matt Amiss Sam Woods 639 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNF 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 105.0 75.0

Slow Handicap Fleet

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R4 R5 R6 R7 R8 R9 Total Nett
1st Slow Handicap   Scorpion 2028 Weston SC Ryan Buchannan Hannah Buchannan 1040 1.0 (11.0) 1.0 1.0 (2.0) 2.0 1.0 19.0 6.0
2nd Slow Handicap   GP14 14168   Chris Hawks Cathy Hawks 1130 (5.5) 2.0 4.0 3.0 1.0 1.0 (5.0) 21.5 11.0
3rd Slow Handicap   Laser 183445   Andrew Rawson   1091 2.0 1.0 2.0 4.0 (5.0) (6.0) 2.0 22.0 11.0
4th Slow Handicap   Streaker 1696   Frank Catt   1138 (7.0) (12.0) 3.0 2.0 6.0 3.0 4.0 37.0 18.0
5th Slow Handicap   Solo 5139   Alex Davies   1140 5.5 (6.0) (6.0) 5.0 3.0 4.0 3.0 32.5 20.5
6th Slow Handicap   Europe 331   P Ruff   1148 3.0 4.0 7.0 (14.0 DNS) 7.0 5.0 (14.0 DNC) 54.0 26.0
7th Slow Handicap   Byte CII 1663 Weston SC Maggie Futcher   1150 8.0 (9.0) (14.0 DNS) 7.0 4.0 7.0 7.0 56.0 33.0
8th Slow Handicap   Solo 5573   Shaun Welsh   1140 (10.0) (8.0) 8.0 8.0 8.0 8.0 6.0 56.0 38.0
9th Slow Handicap   Laser Radial 181920   Harri Kennedy   1135 11.0 5.0 5.0 6.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 69.0 41.0
10th Slow Handicap   Laser 44   Paul Webb   1091 4.0 7.0 (14.0 DNS) (14.0 DNS) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 81.0 53.0
11th Slow Handicap   Laser 169856   James Munn   1091 9.0 3.0 (14.0 DNS) (14.0 DNS) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 82.0 54.0
12th Slow Handicap   Leader 1144   Daryl Morgan Jasper Morgan 1137 (14.0 DNC) 13.0 (14.0 DNS) 14.0 DNS 9.0 9.0 14.0 DNC 87.0 59.0
13th Slow Handicap   Supernova 511   Ian Wilson   1071 (14.0 DNC) 10.0 9.0 (14.0 DNS) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 89.0 61.0

R1 - Fast Handicap Fleet - 3/04/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast Handicap   RS800 1200 Weston SC Matt Humphreys Becky Amiss 820 12:22:44 0:52:44 3 1:04:19 1.0
2 Fast Handicap   4000 4190   Steve Cockerill Sarah Cockerill 922 12:29:22 0:59:22 3 1:04:23 2.0
3 Fast Handicap   4000 4682   John Reynolds Fran Howell 922 12:29:29 0:59:29 3 1:04:31 3.0
4 Fast Handicap   4000 4573   Richard de Fleury Jo de Fleury 922 12:31:36 1:01:36 3 1:06:49 4.0
5 Fast Handicap   RS800 1217 Weston SC Ian Gregory C Baudouin 820 12:25:26 0:55:26 3 1:07:36 5.0
6 Fast Handicap   Musto Skiff 531   Andrew Gould   850 12:27:29 0:57:29 3 1:07:38 6.0
7 Fast Handicap   4000 4363   Keri Harris Freya Harris 922 12:33:08 1:03:08 3 1:08:28 7.0
8 Fast Handicap   RS800 36   Simon Connay James Hardy 820 12:27:04 0:57:04 3 1:09:36 8.0
9 Fast Handicap   RS800 1099   Alistair Hodgson Sue Ogg 820 12:27:20 0:57:20 3 1:09:55 9.0
10 Fast Handicap   Int 14 1534 Weston SC Mark Watts Mark Ronan 780 12:24:52 0:54:52 3 1:10:21 10.0
11 Fast Handicap   Int 14 1537 Weston SC Dave Edge Kathy Watts 780 12:25:55 0:55:55 3 1:11:41 11.0
12 Fast Handicap   B14 787 Weston S.C Alan Davies Kathy Sherratt 872   DNC     18.0
12 Fast Handicap   RS800 1135   Katie Jamos 820   DNC     18.0
12 Fast Handicap   ISO 1003   Juliet Daniers John Gill 923   DNC     18.0
12 Fast Handicap   B14 770   Nikki Simon 872   DNC     18.0
12 Fast Handicap   49er 776 Weston S.C Ron Ali 726   DNC     18.0
12 Fast Handicap   B14 769   Dan Hollands Dan Cowin 872   DNC     18.0

R4 - Fast Handicap Fleet - 4/4/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast Handicap   RS800 1200 Weston SC Matt Humphreys Becky Amiss 820 12:13:45 0:53:45 4 1:05:33 1.0
2 Fast Handicap   4000 4190   Steve Cockerill Sarah Cockerill 922 12:22:16 1:02:16 4 1:07:32 2.0
3 Fast Handicap   RS800 1099   Alistair Hodgson Sue Ogg 820 12:17:19 0:57:19 4 1:09:54 3.0
4 Fast Handicap   ISO 1003   Juliet Daniers John Gill 923 12:25:55 1:05:55 4 1:11:25 4.0
5 Fast Handicap   4000 4682   John Reynolds Fran Howell 922 12:26:10 1:06:10 4 1:11:46 5.0
6 Fast Handicap   4000 4363   Keri Harris Freya Harris 922 12:28:22 1:08:22 4 1:14:09 6.0
7 Fast Handicap   RS800 1135   Katie Jamos 820 12:23:04 1:03:04 4 1:16:55 7.0
8 Fast Handicap   4000 4573   Richard de Fleury Jo de Fleury 922 12:13:24 0:53:24 3 1:17:13 8.0
9 Fast Handicap   RS800 36   Simon Connay James Hardy 820 12:26:12 1:06:12 4 1:20:44 9.0
10 Fast Handicap   B14 770   Nikki Simon 872 12:13:40 0:53:40 3 1:22:04 10.0
11 Fast Handicap   RS800 1217 Weston SC Ian Gregory C Baudouin 820 12:30:45 1:10:45 4 1:26:17 11.0
12 Fast Handicap   B14 769   Dan Hollands Dan Cowin 872 12:19:37 0:59:37 3 1:31:09 12.0
13 Fast Handicap   B14 787 Weston S.C Alan Davies Kathy Sherratt 872 12:07:00 0:47:00 2 1:47:48 13.0
14 Fast Handicap   Musto Skiff 531   Andrew Gould   850   DNC     18.0
14 Fast Handicap   49er 776 Weston S.C Ron Ali 726   DNC     18.0
14 Fast Handicap   Int 14 1537 Weston SC Dave Edge Kathy Watts 780   DNC     18.0
14 Fast Handicap   Int 14 1534 Weston SC Mark Watts Mark Ronan 780   DNF     18.0

R5 - Fast Handicap Fleet - 4/4/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast Handicap   4000 4190   Steve Cockerill Sarah Cockerill 922 13:42:16 0:47:16 3 0:51:16 1.0
2 Fast Handicap   RS800 1200 Weston SC Matt Humphreys Becky Amiss 820 13:38:06 0:43:06 3 0:52:34 2.0
3 Fast Handicap   ISO 1003   Juliet Daniers John Gill 923 13:43:34 0:48:34 3 0:52:37 3.0
4 Fast Handicap   B14 787 Weston S.C Alan Davies Kathy Sherratt 872 13:41:36 0:46:36 3 0:53:26 4.0
5 Fast Handicap   4000 4682   John Reynolds Fran Howell 922 13:45:30 0:50:30 3 0:54:46 5.0
6 Fast Handicap   Musto Skiff 531   Andrew Gould   850 13:42:06 0:47:06 3 0:55:25 6.0
7 Fast Handicap   4000 4573   Richard de Fleury Jo de Fleury 922 13:46:14 0:51:14 3 0:55:34 7.0
8 Fast Handicap   RS800 1099   Alistair Hodgson Sue Ogg 820 13:42:54 0:47:54 3 0:58:25 8.0
9 Fast Handicap   RS800 36   Simon Connay James Hardy 820 13:43:05 0:48:05 3 0:58:38 9.0
10 Fast Handicap   RS800 1217 Weston SC Ian Gregory C Baudouin 820 13:43:44 0:48:44 3 0:59:26 10.0
11 Fast Handicap   RS800 1135   Katie Jamos 820 13:45:10 0:50:10 3 1:01:11 11.0
12 Fast Handicap   4000 4363   Keri Harris Freya Harris 922 13:51:36 0:56:36 3 1:01:23 12.0
13 Fast Handicap   B14 770   Nikki Simon 872   DNS     18.0
13 Fast Handicap   49er 776 Weston S.C Ron Ali 726   DNC     18.0
13 Fast Handicap   Int 14 1537 Weston SC Dave Edge Kathy Watts 780   DNC     18.0
13 Fast Handicap   Int 14 1534 Weston SC Mark Watts Mark Ronan 780   DNF     18.0
13 Fast Handicap   B14 769   Dan Hollands Dan Cowin 872   DNF     18.0

R6 - Fast Handicap Fleet - 4/5/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast Handicap   4000 4190   Steve Cockerill Sarah Cockerill 922 15:24:10 0:29:10 2 0:31:38 1.0
2 Fast Handicap   RS800 1200 Weston SC Matt Humphreys Becky Amiss 820 15:21:56 0:26:56 2 0:32:51 2.0
3 Fast Handicap   B14 787 Weston S.C Alan Davies Kathy Sherratt 872 15:24:10 0:29:10 2 0:33:27 3.0
4 Fast Handicap   4000 4363   Keri Harris Freya Harris 922 15:29:19 0:34:19 2 0:37:13 4.0
5 Fast Handicap   ISO 1003   Juliet Daniers John Gill 923 15:30:07 0:35:07 2 0:38:03 5.0
6 Fast Handicap   RS800 1099   Alistair Hodgson Sue Ogg 820 15:28:10 0:33:10 2 0:40:27 6.0
7 Fast Handicap   Musto Skiff 531   Andrew Gould   850 15:29:30 0:34:30 2 0:40:35 7.0
8 Fast Handicap   RS800 36   Simon Connay James Hardy 820 15:30:16 0:35:16 2 0:43:00 8.0
9 Fast Handicap   4000 4682   John Reynolds Fran Howell 922   DNC     18.0
9 Fast Handicap   4000 4573   Richard de Fleury Jo de Fleury 922   DNF     18.0
9 Fast Handicap   RS800 1135   Katie Jamos 820   DNF     18.0
9 Fast Handicap   B14 770   Nikki Simon 872   DNF     18.0
9 Fast Handicap   RS800 1217 Weston SC Ian Gregory C Baudouin 820   DNF     18.0
9 Fast Handicap   49er 776 Weston S.C Ron Ali 726   DNC     18.0
9 Fast Handicap   Int 14 1537 Weston SC Dave Edge Kathy Watts 780   DNC     18.0
9 Fast Handicap   Int 14 1534 Weston SC Mark Watts Mark Ronan 780   DNC     18.0
9 Fast Handicap   B14 769   Dan Hollands Dan Cowin 872   DNF     18.0

R7 - Fast Handicap Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast Handicap   RS800 1200 Weston SC Matt Humphreys Becky Amiss 820 12:25:00 0:35:00 4 0:42:41 1.0
2 Fast Handicap   Musto Skiff 531   Andrew Gould   850 12:35:07 0:45:07 4 0:53:05 2.0
3 Fast Handicap   4000 4190   Steve Cockerill Sarah Cockerill 922 12:39:00 0:49:00 4 0:53:09 3.0
4 Fast Handicap   B14 770   Nikki Simon 872 12:36:53 0:46:53 4 0:53:46 4.0
5 Fast Handicap   4000 4682   John Reynolds Fran Howell 922 12:40:00 0:50:00 4 0:54:14 5.0
6 Fast Handicap   4000 4573   Richard de Fleury Jo de Fleury 922 12:41:20 0:51:20 4 0:55:41 6.0
7 Fast Handicap   49er 776 Weston S.C Ron Ali 726 12:30:37 0:40:37 4 0:55:57 7.0
8 Fast Handicap   RS800 1135   Katie Jamos 820 12:38:19 0:48:19 4 0:58:55 8.0
9 Fast Handicap   RS800 1099   Alistair Hodgson Sue Ogg 820 12:39:08 0:49:08 4 0:59:55 9.0
10 Fast Handicap   B14 787 Weston S.C Alan Davies Kathy Sherratt 872   RDGa     9.5
11 Fast Handicap   RS800 36   Simon Connay James Hardy 820 12:40:04 0:50:04 4 1:01:03 10.0
12 Fast Handicap   4000 4363   Keri Harris Freya Harris 922   DNC     18.0
12 Fast Handicap   ISO 1003   Juliet Daniers John Gill 923   DNC     18.0
12 Fast Handicap   RS800 1217 Weston SC Ian Gregory C Baudouin 820   DNC     18.0
12 Fast Handicap   Int 14 1537 Weston SC Dave Edge Kathy Watts 780   DNC     18.0
12 Fast Handicap   Int 14 1534 Weston SC Mark Watts Mark Ronan 780   DNC     18.0
12 Fast Handicap   B14 769   Dan Hollands Dan Cowin 872   DNC     18.0

R8 - Fast Handicap Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast Handicap   RS800 1200 Weston SC Matt Humphreys Becky Amiss 820 13:35:05 0:30:05 3 0:48:55 1.0
2 Fast Handicap   B14 770   Nikki Simon 872 13:37:00 0:32:00 3 0:48:56 2.0
3 Fast Handicap   4000 4190   Steve Cockerill Sarah Cockerill 922 13:39:06 0:34:06 3 0:49:19 3.0
4 Fast Handicap   49er 776 Weston S.C Ron Ali 726 13:41:12 0:36:12 4 0:49:52 4.0
5 Fast Handicap   4000 4682   John Reynolds Fran Howell 922 13:39:49 0:34:49 3 0:50:21 5.0
6 Fast Handicap   Musto Skiff 531   Andrew Gould   850 13:37:11 0:32:11 3 0:50:29 6.0
7 Fast Handicap   RS800 1099   Alistair Hodgson Sue Ogg 820 13:37:41 0:32:41 3 0:53:09 7.0
8 Fast Handicap   4000 4363   Keri Harris Freya Harris 922 13:42:26 0:37:26 3 0:54:08 8.0
9 Fast Handicap   RS800 1135   Katie Jamos 820 13:39:16 0:34:16 3 0:55:43 9.0
10 Fast Handicap   B14 787 Weston S.C Alan Davies Kathy Sherratt 872   RDGa     9.5
11 Fast Handicap   4000 4573   Richard de Fleury Jo de Fleury 922 13:43:53 0:38:53 3 0:56:14 10.0
12 Fast Handicap   Int 14 1537 Weston SC Dave Edge Kathy Watts 780 13:30:39 0:25:39 2 1:05:46 11.0
13 Fast Handicap   RS800 36   Simon Connay James Hardy 820   DNF     18.0
13 Fast Handicap   ISO 1003   Juliet Daniers John Gill 923   DNC     18.0
13 Fast Handicap   RS800 1217 Weston SC Ian Gregory C Baudouin 820   DNC     18.0
13 Fast Handicap   Int 14 1534 Weston SC Mark Watts Mark Ronan 780   DNC     18.0
13 Fast Handicap   B14 769   Dan Hollands Dan Cowin 872   DNC     18.0

R9 - Fast Handicap Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast Handicap   RS800 1200 Weston SC Matt Humphreys Becky Amiss 820 15:45:39 0:40:39 4 0:49:34 1.0
2 Fast Handicap   Musto Skiff 531   Andrew Gould   850 15:48:38 0:43:38 4 0:51:20 2.0
3 Fast Handicap   4000 4190   Steve Cockerill Sarah Cockerill 922 15:40:38 0:35:38 3 0:51:32 3.0
4 Fast Handicap   4000 4682   John Reynolds Fran Howell 922 15:40:46 0:35:46 3 0:51:43 4.0
5 Fast Handicap   RS800 1099   Alistair Hodgson Sue Ogg 820 15:47:53 0:42:53 4 0:52:18 5.0
6 Fast Handicap   RS800 1135   Katie Jamos 820 15:48:59 0:43:59 4 0:53:38 6.0
7 Fast Handicap   4000 4573   Richard de Fleury Jo de Fleury 922 15:42:52 0:37:52 3 0:54:46 7.0
8 Fast Handicap   4000 4363   Keri Harris Freya Harris 922 15:46:10 0:41:10 3 0:59:32 8.0
9 Fast Handicap   B14 787 Weston S.C Alan Davies Kathy Sherratt 872   RDGa     9.5
10 Fast Handicap   RS800 36   Simon Connay James Hardy 820   RET     18.0
10 Fast Handicap   ISO 1003   Juliet Daniers John Gill 923   DNC     18.0
10 Fast Handicap   B14 770   Nikki Simon 872   RET     18.0
10 Fast Handicap   RS800 1217 Weston SC Ian Gregory C Baudouin 820   DNC     18.0
10 Fast Handicap   49er 776 Weston S.C Ron Ali 726   DNC     18.0
10 Fast Handicap   Int 14 1537 Weston SC Dave Edge Kathy Watts 780   DNC     18.0
10 Fast Handicap   Int 14 1534 Weston SC Mark Watts Mark Ronan 780   DNC     18.0
10 Fast Handicap   B14 769   Dan Hollands Dan Cowin 872   DNC     18.0

R1 - Medium Assy Fleet - 3/04/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Assy   RS200 566   Hamish Walker Helen Sweet 1047 12:40:17 1:05:17 3 1:02:21 1.0
2 Medium Assy   RS400 574   Steve Restall Chris Stubbs 944 12:33:53 0:58:53 3 1:02:23 2.0
3 Medium Assy   RS100 (8.4) 314 Weston SC Steven Lee   1000 12:38:14 1:03:14 3 1:03:14 3.0
4 Medium Assy   RS200 971   T Bate D Bate 1047 12:41:24 1:06:24 3 1:03:25 4.0
5 Medium Assy   RS200 1342   Sarah Green David Green 1047 12:42:44 1:07:44 3 1:04:42 5.0
6 Medium Assy   RS200 1031 Weston SC Clare Stubbs Liz Peacock 1047 12:42:51 1:07:51 3 1:04:48 6.0
7 Medium Assy   RS200 1354   Tim Golding Rachel Edmond 1047 12:43:18 1:08:18 3 1:05:14 7.0
8 Medium Assy   RS400 854   Chris Brown James Brown 944 12:38:47 1:03:47 3 1:07:34 8.0
9 Medium Assy   2000 2318   Mat Ryan Carolyn Mack 1100   DNC     10.0

R4 - Medium Assy Fleet - 4/4/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Assy   RS100 (8.4) 314 Weston SC Steven Lee   1000 12:18:20 0:53:20 3 0:53:20 1.0
2 Medium Assy   RS400 574   Steve Restall Chris Stubbs 944 12:15:43 0:50:43 3 0:53:44 2.0
3 Medium Assy   RS200 1354   Tim Golding Rachel Edmond 1047 12:21:40 0:56:40 3 0:54:07 3.0
4 Medium Assy   RS200 566   Hamish Walker Helen Sweet 1047 12:21:41 0:56:41 3 0:54:08 4.0
5 Medium Assy   RS200 1031 Weston SC Clare Stubbs Liz Peacock 1047 12:22:57 0:57:57 3 0:55:21 5.0
6 Medium Assy   RS200 1342   Sarah Green David Green 1047 12:25:53 1:00:53 3 0:58:09 6.0
7 Medium Assy   RS400 854   Chris Brown James Brown 944 12:20:28 0:55:28 3 0:58:45 7.0
8 Medium Assy   RS200 971   T Bate D Bate 1047 12:29:53 1:04:53 3 1:01:58 8.0
9 Medium Assy   2000 2318   Mat Ryan Carolyn Mack 1100 12:11:40 0:46:40 2 1:03:38 9.0

R5 - Medium Assy Fleet - 4/4/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Assy   RS100 (8.4) 314 Weston SC Steven Lee   1000 13:52:49 0:52:49 3 0:52:49 1.0
2 Medium Assy   RS400 574   Steve Restall Chris Stubbs 944 13:51:17 0:51:17 3 0:54:20 2.0
3 Medium Assy   RS200 566   Hamish Walker Helen Sweet 1047 13:39:15 0:39:15 2 0:56:14 3.0
4 Medium Assy   RS200 1031 Weston SC Clare Stubbs Liz Peacock 1047 13:39:25 0:39:25 2 0:56:28 4.0
5 Medium Assy   RS400 854   Chris Brown James Brown 944 13:54:18 0:54:18 3 0:57:31 5.0
6 Medium Assy   RS200 1342   Sarah Green David Green 1047 13:41:09 0:41:09 2 0:58:57 6.0
7 Medium Assy   2000 2318   Mat Ryan Carolyn Mack 1100 13:48:52 0:48:52 2 1:06:38 7.0
8 Medium Assy   RS200 1354   Tim Golding Rachel Edmond 1047   DNS     10.0
8 Medium Assy   RS200 971   T Bate D Bate 1047   DNS     10.0

R6 - Medium Assy Fleet - 4/5/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Assy   RS200 1031 Weston SC Clare Stubbs Liz Peacock 1047 15:35:56 0:35:56 2 0:34:19 1.0
2 Medium Assy   RS200 1354   Tim Golding Rachel Edmond 1047 15:36:10 0:36:10 2 0:34:33 2.0
3 Medium Assy   RS200 566   Hamish Walker Helen Sweet 1047 15:36:12 0:36:12 2 0:34:34 3.0
4 Medium Assy   RS100 (8.4) 314 Weston SC Steven Lee   1000 15:34:59 0:34:59 2 0:34:59 4.0
5 Medium Assy   RS400 574   Steve Restall Chris Stubbs 944 15:33:26 0:33:26 2 0:35:25 5.0
6 Medium Assy   RS400 854   Chris Brown James Brown 944 15:34:07 0:34:07 2 0:36:08 6.0
7 Medium Assy   RS200 1342   Sarah Green David Green 1047 15:38:13 0:38:13 2 0:36:30 7.0
8 Medium Assy   RS200 971   T Bate D Bate 1047   DNS     10.0
8 Medium Assy   2000 2318   Mat Ryan Carolyn Mack 1100   DNS     10.0

R7 - Medium Assy Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Assy   RS400 574   Steve Restall Chris Stubbs 944 12:31:33 0:36:33 3 0:38:43 1.0
2 Medium Assy   RS200 1031 Weston SC Clare Stubbs Liz Peacock 1047 12:36:17 0:41:17 3 0:39:26 2.0
3 Medium Assy   RS200 1354   Tim Golding Rachel Edmond 1047 12:36:38 0:41:38 3 0:39:46 3.0
4 Medium Assy   RS200 971   T Bate D Bate 1047 12:37:51 0:42:51 3 0:40:56 4.0
5 Medium Assy   RS400 854   Chris Brown James Brown 944 12:33:40 0:38:40 3 0:40:58 5.0
6 Medium Assy   RS100 (8.4) 314 Weston SC Steven Lee   1000 12:22:53 0:27:53 2 0:41:50 6.0
7 Medium Assy   RS200 1342   Sarah Green David Green 1047 12:40:21 0:45:21 3 0:43:19 7.0
8 Medium Assy   2000 2318   Mat Ryan Carolyn Mack 1100 12:44:49 0:49:49 3 0:45:17 8.0
9 Medium Assy   RS200 566   Hamish Walker Helen Sweet 1047 12:43:44 0:48:44 3 0:46:33 9.0

R8 - Medium Assy Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Assy   RS100 (8.4) 314 Weston SC Steven Lee   1000 13:43:45 0:33:45 3 0:33:45 1.0
2 Medium Assy   RS400 574   Steve Restall Chris Stubbs 944 13:43:21 0:33:21 3 0:35:20 2.0
3 Medium Assy   RS200 1031 Weston SC Clare Stubbs Liz Peacock 1047 13:34:48 0:24:48 2 0:35:32 3.0
4 Medium Assy   RS200 566   Hamish Walker Helen Sweet 1047 13:35:03 0:25:03 2 0:35:53 4.0
5 Medium Assy   RS200 1354   Tim Golding Rachel Edmond 1047 13:35:27 0:25:27 2 0:36:28 5.0
6 Medium Assy   RS400 854   Chris Brown James Brown 944 13:44:43 0:34:43 3 0:36:47 6.0
7 Medium Assy   RS200 971   T Bate D Bate 1047 13:35:43 0:25:43 2 0:36:51 7.0
8 Medium Assy   RS200 1342   Sarah Green David Green 1047 13:36:22 0:26:22 2 0:37:46 8.0
9 Medium Assy   2000 2318   Mat Ryan Carolyn Mack 1100 13:38:27 0:28:27 2 0:38:48 9.0

R9 - Medium Assy Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Assy   RS100 (8.4) 314 Weston SC Steven Lee   1000 15:49:10 0:39:10 3 0:39:10 1.0
2 Medium Assy   RS200 1031 Weston SC Clare Stubbs Liz Peacock 1047 15:38:33 0:28:33 2 0:40:54 2.0
3 Medium Assy   RS200 566   Hamish Walker Helen Sweet 1047 15:38:37 0:28:37 2 0:41:00 3.0
4 Medium Assy   RS400 574   Steve Restall Chris Stubbs 944 15:49:15 0:39:15 3 0:41:35 4.0
5 Medium Assy   RS200 1354   Tim Golding Rachel Edmond 1047 15:39:12 0:29:12 2 0:41:50 5.0
6 Medium Assy   RS200 971   T Bate D Bate 1047 15:39:16 0:29:16 2 0:41:56 6.0
7 Medium Assy   RS200 1342   Sarah Green David Green 1047 15:39:26 0:29:26 2 0:42:10 7.0
8 Medium Assy   RS400 854   Chris Brown James Brown 944 15:50:33 0:40:33 3 0:42:57 8.0
9 Medium Assy   2000 2318   Mat Ryan Carolyn Mack 1100   DNC     10.0

R1 - Medium Handicap Fleet - 3/04/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Handicap   Hornet 2160   Nigel Skudder Keith Hills 926 12:39:52 0:59:52 5 1:04:39 1.0
2 Medium Handicap   Contender 2373   Mike Murley   976 12:44:14 1:04:14 5 1:05:49 2.0
3 Medium Handicap   Contender 703 Weston SC Robert Angus   976 12:44:42 1:04:42 5 1:06:17 3.0
4 Medium Handicap   Hornet 2176   Toby Barsley dale Andy Hay 926 12:43:03 1:03:03 5 1:08:05 4.0
5 Medium Handicap   Contender 2247 Weston SC Jeremy Blaydes   976 12:33:13 0:53:13 4 1:08:09 5.0
6 Medium Handicap   Hornet 2185   Dawn Barsley Dale Simon Evance 926 12:43:13 1:03:13 5 1:08:16 6.0
7 Medium Handicap   Contender 589 Weston SC Keith Paul   976 12:33:36 0:53:36 4 1:08:39 7.0
8 Medium Handicap   Contender 652 Weston SC Nick Curry   976 12:34:05 0:54:05 4 1:09:16 8.0
9 Medium Handicap   Contender 686 Weston SC Ralph Drew   976 12:37:18 0:57:18 4 1:13:23 9.0
10 Medium Handicap   Contender 716 Weston SC Richard Franks   976   DNC     14.0
10 Medium Handicap   Tasar 2515 Weston S.C Richard Vincent Stacey Grey 1023   DNC     14.0
10 Medium Handicap   RS600 785 Weston S.C James Cowen   920   DNC     14.0
10 Medium Handicap   Contender 673   Dennis   976   DNC     14.0

R4 - Medium Handicap Fleet - 4/4/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Handicap   Contender 716 Weston SC Richard Franks   976 12:20:13 0:50:13 3 0:51:27 1.0
2 Medium Handicap   Hornet 2176   Toby Barsley dale Andy Hay 926 12:18:10 0:48:10 3 0:52:01 2.0
3 Medium Handicap   Hornet 2160   Nigel Skudder Keith Hills 926 12:19:08 0:49:08 3 0:53:04 3.0
4 Medium Handicap   Contender 686 Weston SC Ralph Drew   976 12:21:52 0:51:52 3 0:53:09 4.0
5 Medium Handicap   Contender 703 Weston SC Robert Angus   976   DNC     14.0
5 Medium Handicap   Contender 589 Weston SC Keith Paul   976   DNF     14.0
5 Medium Handicap   Tasar 2515 Weston S.C Richard Vincent Stacey Grey 1023   DNC     14.0
5 Medium Handicap   Contender 652 Weston SC Nick Curry   976   DNC     14.0
5 Medium Handicap   Hornet 2185   Dawn Barsley Dale Simon Evance 926 11:59:35 DNF 2   14.0
5 Medium Handicap   RS600 785 Weston S.C James Cowen   920   DNC     14.0
5 Medium Handicap   Contender 2373   Mike Murley   976   DNC     14.0
5 Medium Handicap   Contender 673   Dennis   976   DNC     14.0
5 Medium Handicap   Contender 2247 Weston SC Jeremy Blaydes   976   DNC     14.0

R5 - Medium Handicap Fleet - 4/4/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Handicap   Contender 716 Weston SC Richard Franks   976 13:39:08 0:34:08 2 0:34:58 1.0
2 Medium Handicap   Hornet 2160   Nigel Skudder Keith Hills 926 13:38:42 0:33:42 2 0:36:24 2.0
3 Medium Handicap   Contender 686 Weston SC Ralph Drew   976 13:40:53 0:35:53 2 0:36:46 3.0
4 Medium Handicap   Hornet 2176   Toby Barsley dale Andy Hay 926   DNC     14.0
4 Medium Handicap   Contender 703 Weston SC Robert Angus   976   DNC     14.0
4 Medium Handicap   Contender 589 Weston SC Keith Paul   976   DNF     14.0
4 Medium Handicap   Tasar 2515 Weston S.C Richard Vincent Stacey Grey 1023   DNC     14.0
4 Medium Handicap   Contender 652 Weston SC Nick Curry   976   DNC     14.0
4 Medium Handicap   Hornet 2185   Dawn Barsley Dale Simon Evance 926   DNS     14.0
4 Medium Handicap   RS600 785 Weston S.C James Cowen   920   DNC     14.0
4 Medium Handicap   Contender 2373   Mike Murley   976   DNC     14.0
4 Medium Handicap   Contender 673   Dennis   976   DNC     14.0
4 Medium Handicap   Contender 2247 Weston SC Jeremy Blaydes   976   DNC     14.0

R6 - Medium Handicap Fleet - 4/5/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Handicap   Hornet 2176   Toby Barsley dale Andy Hay 926 15:25:25 0:20:25 2 0:22:03 1.0
2 Medium Handicap   Contender 716 Weston SC Richard Franks   976 15:28:20 0:23:20 2 0:23:54 2.0
3 Medium Handicap   Hornet 2160   Nigel Skudder Keith Hills 926 15:27:36 0:22:36 2 0:24:24 3.0
4 Medium Handicap   Contender 589 Weston SC Keith Paul   976 15:28:55 0:23:55 2 0:24:30 4.0
5 Medium Handicap   Contender 686 Weston SC Ralph Drew   976 15:29:12 0:24:12 2 0:24:48 5.0
6 Medium Handicap   Contender 703 Weston SC Robert Angus   976   DNC     14.0
6 Medium Handicap   Tasar 2515 Weston S.C Richard Vincent Stacey Grey 1023   DNC     14.0
6 Medium Handicap   Contender 652 Weston SC Nick Curry   976   DNC     14.0
6 Medium Handicap   Hornet 2185   Dawn Barsley Dale Simon Evance 926   DNS     14.0
6 Medium Handicap   RS600 785 Weston S.C James Cowen   920   DNC     14.0
6 Medium Handicap   Contender 2373   Mike Murley   976   DNC     14.0
6 Medium Handicap   Contender 673   Dennis   976   DNC     14.0
6 Medium Handicap   Contender 2247 Weston SC Jeremy Blaydes   976   DNC     14.0

R7 - Medium Handicap Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Handicap   Contender 703 Weston SC Robert Angus   976 12:36:44 0:36:44 4 0:37:38 1.0
2 Medium Handicap   Hornet 2160   Nigel Skudder Keith Hills 926 12:35:06 0:35:06 4 0:37:54 2.0
3 Medium Handicap   Hornet 2176   Toby Barsley dale Andy Hay 926 12:35:41 0:35:41 4 0:38:32 3.0
4 Medium Handicap   Contender 716 Weston SC Richard Franks   976 12:38:50 0:38:50 4 0:39:47 4.0
5 Medium Handicap   Tasar 2515 Weston S.C Richard Vincent Stacey Grey 1023 12:40:50 0:40:50 4 0:39:55 5.0
6 Medium Handicap   Hornet 2185   Dawn Barsley Dale Simon Evance 926 12:37:11 0:37:11 4 0:40:09 6.0
7 Medium Handicap   Contender 673   Dennis   976 12:39:45 0:39:45 4 0:40:44 7.0
8 Medium Handicap   Contender 686 Weston SC Ralph Drew   976 12:40:22 0:40:22 4 0:41:22 8.0
9 Medium Handicap   Contender 652 Weston SC Nick Curry   976 12:40:37 0:40:37 4 0:41:37 9.0
10 Medium Handicap   RS600 785 Weston S.C James Cowen   920 12:39:22 0:39:22 4 0:42:47 10.0
11 Medium Handicap   Contender 589 Weston SC Keith Paul   976   DNC     14.0
11 Medium Handicap   Contender 2373   Mike Murley   976   DNC     14.0
11 Medium Handicap   Contender 2247 Weston SC Jeremy Blaydes   976   DNC     14.0

R8 - Medium Handicap Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Handicap   Contender 703 Weston SC Robert Angus   976 13:39:36 0:24:36 3 0:25:12 1.0
2 Medium Handicap   Contender 716 Weston SC Richard Franks   976 13:40:10 0:25:10 3 0:25:47 2.0
3 Medium Handicap   Hornet 2160   Nigel Skudder Keith Hills 926 13:39:41 0:24:41 3 0:26:39 3.0
4 Medium Handicap   Contender 589 Weston SC Keith Paul   976 13:41:37 0:26:37 3 0:27:16 4.0
5 Medium Handicap   Contender 652 Weston SC Nick Curry   976 13:41:40 0:26:40 3 0:27:19 5.0
6 Medium Handicap   Tasar 2515 Weston S.C Richard Vincent Stacey Grey 1023 13:43:03 0:28:03 3 0:27:25 6.0
7 Medium Handicap   RS600 785 Weston S.C James Cowen   920 13:40:26 0:25:26 3 0:27:39 7.0
8 Medium Handicap   Hornet 2176   Toby Barsley dale Andy Hay 926 13:40:41 0:25:41 3 0:27:44 8.0
9 Medium Handicap   Contender 673   Dennis   976 13:42:16 0:27:16 3 0:27:56 9.0
10 Medium Handicap   Hornet 2185   Dawn Barsley Dale Simon Evance 926 13:41:48 0:26:48 3 0:28:57 10.0
11 Medium Handicap   Contender 686 Weston SC Ralph Drew   976 13:43:59 0:28:59 3 0:29:42 11.0
12 Medium Handicap   Contender 2373   Mike Murley   976   DNC     14.0
12 Medium Handicap   Contender 2247 Weston SC Jeremy Blaydes   976   DNC     14.0

R9 - Medium Handicap Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium Handicap   Contender 703 Weston SC Robert Angus   976 15:43:45 0:28:45 3 0:29:27 1.0
2 Medium Handicap   Contender 716 Weston SC Richard Franks   976 15:44:29 0:29:29 3 0:30:13 2.0
3 Medium Handicap   Hornet 2160   Nigel Skudder Keith Hills 926 15:43:56 0:28:56 3 0:31:15 3.0
4 Medium Handicap   Tasar 2515 Weston S.C Richard Vincent Stacey Grey 1023 15:47:11 0:32:11 3 0:31:28 4.0
5 Medium Handicap   Contender 589 Weston SC Keith Paul   976 15:46:02 0:31:02 3 0:31:48 5.0
6 Medium Handicap   Hornet 2176   Toby Barsley dale Andy Hay 926 15:44:33 0:29:33 3 0:31:55 6.0
7 Medium Handicap   Contender 686 Weston SC Ralph Drew   976 15:46:18 0:31:18 3 0:32:04 7.0
8 Medium Handicap   Contender 652 Weston SC Nick Curry   976 15:46:33 0:31:33 3 0:32:20 8.0
9 Medium Handicap   RS600 785 Weston S.C James Cowen   920 15:45:41 0:30:41 3 0:33:21 9.0
10 Medium Handicap   Hornet 2185   Dawn Barsley Dale Simon Evance 926   DNC     14.0
10 Medium Handicap   Contender 2373   Mike Murley   976   DNC     14.0
10 Medium Handicap   Contender 673   Dennis   976   DNC     14.0
10 Medium Handicap   Contender 2247 Weston SC Jeremy Blaydes   976   DNC     14.0

R1 - Multihull Fleet - 3/04/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Multihull   F18 1588 Weston SC Nathaniel Ward Robby Jon 693 12:27:50 1:02:50 4 1:30:40 1.0
2 Multihull   F18 1811   Wim Deca Astrid Janssens 693 12:28:18 1:03:18 4 1:31:21 2.0
3 Multihull   ShadowX 17 Weston SC Rob Forrester   755 12:17:57 0:52:57 3 1:33:31 3.0
4 Multihull   F18 1579 Weston SC Duncan Haynes Cathy Haynes 693 12:17:08 0:52:08 3 1:40:18 4.0
5 Multihull   Nacra F20FCS 99 Weston SC Grant Piggott Adam Kay 566 12:22:41 0:57:41 4 1:41:55 5.0
6 Multihull   Nacra Inter 20 316 Weston SC Chris King Kev Lott 656 12:15:51 0:50:51 3 1:43:21 6.0
7 Multihull   Dart 18 7785 Weston SC Sean O'Connor Helen Jones 814 12:29:08 1:04:08 3 1:45:03 7.0
8 Multihull   F18 844 Weston SC Fish Toni 693 12:23:09 0:58:09 3 1:51:53 8.0
9 Multihull   Dart 18 6300 Weston SC Rich Thoroughgood Charlie Whatley 814 12:33:19 1:08:19 3 1:51:54 9.0
10 Multihull   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814   RDGa     9.3
11 Multihull   Dart 18 7532 Weston SC Mike Footer Bryan Hammond 814 12:18:08 0:53:08 2 2:10:33 10.0
12 Multihull   Dart 18 6935 Banbury SC Nick Gascoine Graham Reed 814 12:21:43 0:56:43 2 2:19:21 11.0
13 Multihull   Unicorn 1092 Weston SC Ian Rogers   790   DNC     15.0
13 Multihull   Tornado 404   Matt Amiss Sam Woods 639   DNC     15.0

R4 - Multihull Fleet - 4/4/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Multihull   ShadowX 17 Weston SC Rob Forrester   755 12:19:59 1:04:59 5 1:43:17 1.0
2 Multihull   Nacra F20FCS 99 Weston SC Grant Piggott Adam Kay 566 12:14:00 0:59:00 6 1:44:14 2.0
3 Multihull   Dart 18 7785 Weston SC Sean O'Connor Helen Jones 814 12:14:05 0:59:05 4 1:48:53 3.0
4 Multihull   Nacra Inter 20 316 Weston SC Chris King Kev Lott 656 12:16:32 1:01:32 5 1:52:34 4.0
5 Multihull   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814 12:21:03 1:06:03 4 2:01:43 5.0
6 Multihull   Dart 18 6935 Banbury SC Nick Gascoine Graham Reed 814 12:13:10 0:58:10 3 2:22:55 6.0
7 Multihull   F18 1588 Weston SC Nathaniel Ward Robby Jon 693   OCS     15.0
7 Multihull   F18 1811   Wim Deca Astrid Janssens 693 12:10:00 DNF 5   15.0
7 Multihull   F18 844 Weston SC Fish Toni 693   OCS     15.0
7 Multihull   F18 1579 Weston SC Duncan Haynes Cathy Haynes 693   DNF     15.0
7 Multihull   Unicorn 1092 Weston SC Ian Rogers   790   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 6300 Weston SC Rich Thoroughgood Charlie Whatley 814   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 7532 Weston SC Mike Footer Bryan Hammond 814   DNC     15.0
7 Multihull   Tornado 404   Matt Amiss Sam Woods 639   DNC     15.0

R5 - Multihull Fleet - 4/4/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Multihull   F18 1588 Weston SC Nathaniel Ward Robby Jon 693 13:39:16 0:49:16 4 1:28:52 1.0
2 Multihull   ShadowX 17 Weston SC Rob Forrester   755 13:44:34 0:54:34 4 1:30:21 2.0
3 Multihull   Nacra F20FCS 99 Weston SC Grant Piggott Adam Kay 566 13:41:13 0:51:13 5 1:30:29 3.0
4 Multihull   Nacra Inter 20 316 Weston SC Chris King Kev Lott 656 13:39:42 0:49:42 4 1:34:42 4.0
5 Multihull   F18 844 Weston SC Fish Toni 693 13:49:02 0:59:02 4 1:46:29 5.0
6 Multihull   Unicorn 1092 Weston SC Ian Rogers   790 13:42:27 0:52:27 3 1:50:39 6.0
7 Multihull   F18 1811   Wim Deca Astrid Janssens 693   DNS     15.0
7 Multihull   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814   DNC     15.0
7 Multihull   F18 1579 Weston SC Duncan Haynes Cathy Haynes 693   DNS     15.0
7 Multihull   Dart 18 7785 Weston SC Sean O'Connor Helen Jones 814   DNS     15.0
7 Multihull   Dart 18 6935 Banbury SC Nick Gascoine Graham Reed 814   DNS     15.0
7 Multihull   Dart 18 6300 Weston SC Rich Thoroughgood Charlie Whatley 814   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 7532 Weston SC Mike Footer Bryan Hammond 814   DNC     15.0
7 Multihull   Tornado 404   Matt Amiss Sam Woods 639   DNC     15.0

R6 - Multihull Fleet - 4/5/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Multihull   F18 1811   Wim Deca Astrid Janssens 693 15:23:30 0:33:30 3 1:04:27 1.0
2 Multihull   F18 1588 Weston SC Nathaniel Ward Robby Jon 693 15:25:05 0:35:05 3 1:07:30 2.0
3 Multihull   Nacra F20FCS 99 Weston SC Grant Piggott Adam Kay 566 15:28:50 0:38:50 4 1:08:37 3.0
4 Multihull   Nacra Inter 20 316 Weston SC Chris King Kev Lott 656 15:24:20 0:34:20 3 1:09:47 4.0
5 Multihull   F18 1579 Weston SC Duncan Haynes Cathy Haynes 693 15:27:27 0:37:27 3 1:12:03 5.0
6 Multihull   ShadowX 17 Weston SC Rob Forrester   755 15:34:44 0:44:44 3 1:19:00 6.0
7 Multihull   F18 844 Weston SC Fish Toni 693 15:33:10 0:43:10 3 1:23:03 7.0
8 Multihull   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814 15:41:59 0:51:59 3 1:25:09 8.0
9 Multihull   Dart 18 6935 Banbury SC Nick Gascoine Graham Reed 814 15:48:32 0:58:32 3 1:35:53 9.0
10 Multihull   Dart 18 7785 Weston SC Sean O'Connor Helen Jones 814   DNF     15.0
10 Multihull   Unicorn 1092 Weston SC Ian Rogers   790 15:38:14 DNF 2   15.0
10 Multihull   Dart 18 6300 Weston SC Rich Thoroughgood Charlie Whatley 814   DNC     15.0
10 Multihull   Dart 18 7532 Weston SC Mike Footer Bryan Hammond 814   DNC     15.0
10 Multihull   Tornado 404   Matt Amiss Sam Woods 639   DNF     15.0

R7 - Multihull Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Multihull   F18 1588 Weston SC Nathaniel Ward Robby Jon 693 12:34:29 0:49:29 5 1:11:24 1.0
2 Multihull   F18 1811   Wim Deca Astrid Janssens 693 12:35:07 0:50:07 5 1:12:19 2.0
3 Multihull   ShadowX 17 Weston SC Rob Forrester   755 12:40:15 0:55:15 5 1:13:11 3.0
4 Multihull   Nacra F20FCS 99 Weston SC Grant Piggott Adam Kay 566 12:29:46 0:44:46 5 1:19:06 4.0
5 Multihull   Nacra Inter 20 316 Weston SC Chris King Kev Lott 656 12:38:52 0:53:52 5 1:22:07 5.0
6 Multihull   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814   RDGa     9.3
7 Multihull   F18 844 Weston SC Fish Toni 693   DNC     15.0
7 Multihull   F18 1579 Weston SC Duncan Haynes Cathy Haynes 693   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 7785 Weston SC Sean O'Connor Helen Jones 814   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 6935 Banbury SC Nick Gascoine Graham Reed 814   DNC     15.0
7 Multihull   Unicorn 1092 Weston SC Ian Rogers   790   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 6300 Weston SC Rich Thoroughgood Charlie Whatley 814   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 7532 Weston SC Mike Footer Bryan Hammond 814   DNC     15.0
7 Multihull   Tornado 404   Matt Amiss Sam Woods 639   DNC     15.0

R8 - Multihull Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Multihull   ShadowX 17 Weston SC Rob Forrester   755 13:39:07 0:39:07 4 1:04:46 1.0
2 Multihull   F18 1588 Weston SC Nathaniel Ward Robby Jon 693 13:36:59 0:36:59 4 1:06:43 2.0
3 Multihull   F18 1811   Wim Deca Astrid Janssens 693 13:37:35 0:37:35 4 1:07:47 3.0
4 Multihull   Nacra F20FCS 99 Weston SC Grant Piggott Adam Kay 566 13:39:51 0:39:51 5 1:10:24 4.0
5 Multihull   Nacra Inter 20 316 Weston SC Chris King Kev Lott 656 13:37:58 0:37:58 4 1:12:21 5.0
6 Multihull   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814   RDGa     9.3
7 Multihull   F18 844 Weston SC Fish Toni 693   DNC     15.0
7 Multihull   F18 1579 Weston SC Duncan Haynes Cathy Haynes 693   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 7785 Weston SC Sean O'Connor Helen Jones 814   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 6935 Banbury SC Nick Gascoine Graham Reed 814   DNC     15.0
7 Multihull   Unicorn 1092 Weston SC Ian Rogers   790   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 6300 Weston SC Rich Thoroughgood Charlie Whatley 814   DNC     15.0
7 Multihull   Dart 18 7532 Weston SC Mike Footer Bryan Hammond 814   DNC     15.0
7 Multihull   Tornado 404   Matt Amiss Sam Woods 639   DNC     15.0

R9 - Multihull Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Multihull   ShadowX 17 Weston SC Rob Forrester   755 15:47:16 0:47:16 5 1:02:36 1.0
2 Multihull   F18 1588 Weston SC Nathaniel Ward Robby Jon 693 15:44:10 0:44:10 5 1:03:44 2.0
3 Multihull   Dart 18 7424   Kevin Sandover Sam Harper 814   RDGa     9.3
4 Multihull   Nacra F20FCS 99 Weston SC Grant Piggott Adam Kay 566   RET     15.0
4 Multihull   Nacra Inter 20 316 Weston SC Chris King Kev Lott 656   DNC     15.0
4 Multihull   F18 1811   Wim Deca Astrid Janssens 693   DNC     15.0
4 Multihull   F18 844 Weston SC Fish Toni 693   DNC     15.0
4 Multihull   F18 1579 Weston SC Duncan Haynes Cathy Haynes 693   DNC     15.0
4 Multihull   Dart 18 7785 Weston SC Sean O'Connor Helen Jones 814   DNC     15.0
4 Multihull   Dart 18 6935 Banbury SC Nick Gascoine Graham Reed 814   DNC     15.0
4 Multihull   Unicorn 1092 Weston SC Ian Rogers   790   DNC     15.0
4 Multihull   Dart 18 6300 Weston SC Rich Thoroughgood Charlie Whatley 814   DNC     15.0
4 Multihull   Dart 18 7532 Weston SC Mike Footer Bryan Hammond 814   DNC     15.0
4 Multihull   Tornado 404   Matt Amiss Sam Woods 639   DNC     15.0

R1 - Slow Handicap Fleet - 3/04/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow Handicap   Scorpion 2028 Weston SC Ryan Buchannan Hannah Buchannan 1040 12:35:04 0:50:04 4 0:48:08 1.0
2 Slow Handicap   Laser 183445   Andrew Rawson   1091 12:39:29 0:54:29 4 0:49:56 2.0
3 Slow Handicap   Europe 331   P Ruff   1148 12:42:41 0:57:41 4 0:50:15 3.0
4 Slow Handicap   Laser 44   Paul Webb   1091 12:40:22 0:55:22 4 0:50:45 4.0
5 Slow Handicap   GP14 14168   Chris Hawks Cathy Hawks 1130 12:42:23 0:57:23 4 0:50:47 5.5
5 Slow Handicap   Solo 5139   Alex Davies   1140 12:42:54 0:57:54 4 0:50:47 5.5
7 Slow Handicap   Streaker 1696   Frank Catt   1138 12:43:14 0:58:14 4 0:51:10 7.0
8 Slow Handicap   Byte CII 1663 Weston SC Maggie Futcher   1150 12:44:03 0:59:03 4 0:51:21 8.0
9 Slow Handicap   Laser 169856   James Munn   1091 12:41:41 0:56:41 4 0:51:57 9.0
10 Slow Handicap   Solo 5573   Shaun Welsh   1140 12:46:37 1:01:37 4 0:54:03 10.0
11 Slow Handicap   Laser Radial 181920   Harri Kennedy   1135 12:48:59 1:03:59 4 0:56:22 11.0
12 Slow Handicap   Leader 1144   Daryl Morgan Jasper Morgan 1137   DNC     14.0
12 Slow Handicap   Supernova 511   Ian Wilson   1071   DNC     14.0

R4 - Slow Handicap Fleet - 4/4/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow Handicap   Laser 183445   Andrew Rawson   1091 12:05:54 0:30:54 2 0:28:19 1.0
2 Slow Handicap   GP14 14168   Chris Hawks Cathy Hawks 1130 12:12:45 0:37:45 2 0:33:24 2.0
3 Slow Handicap   Laser 169856   James Munn   1091 12:11:48 0:36:48 2 0:33:44 3.0
4 Slow Handicap   Europe 331   P Ruff   1148 12:14:14 0:39:14 2 0:34:11 4.0
5 Slow Handicap   Laser Radial 181920   Harri Kennedy   1135 12:14:42 0:39:42 2 0:34:59 5.0
6 Slow Handicap   Solo 5139   Alex Davies   1140 12:15:06 0:40:06 2 0:35:11 6.0
7 Slow Handicap   Laser 44   Paul Webb   1091 12:17:14 0:42:14 2 0:38:43 7.0
8 Slow Handicap   Solo 5573   Shaun Welsh   1140 12:20:31 0:45:31 2 0:39:56 8.0
9 Slow Handicap   Byte CII 1663 Weston SC Maggie Futcher   1150 12:23:57 0:48:57 2 0:42:34 9.0
10 Slow Handicap   Supernova 511   Ian Wilson   1071 12:22:30 0:47:30 2 0:44:21 10.0
11 Slow Handicap   Scorpion 2028 Weston SC Ryan Buchannan Hannah Buchannan 1040 12:22:17 0:47:17 2 0:45:28 11.0
12 Slow Handicap   Streaker 1696   Frank Catt   1138 12:27:16 0:52:16 2 0:45:56 12.0
13 Slow Handicap   Leader 1144   Daryl Morgan Jasper Morgan 1137 12:30:02 0:55:02 2 0:48:24 13.0

R5 - Slow Handicap Fleet - 4/4/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow Handicap   Scorpion 2028 Weston SC Ryan Buchannan Hannah Buchannan 1040 13:42:02 0:32:02 2 0:30:48 1.0
2 Slow Handicap   Laser 183445   Andrew Rawson   1091 13:44:54 0:34:54 2 0:31:59 2.0
3 Slow Handicap   Streaker 1696   Frank Catt   1138 13:46:33 0:36:33 2 0:32:07 3.0
4 Slow Handicap   GP14 14168   Chris Hawks Cathy Hawks 1130 13:46:57 0:36:57 2 0:32:42 4.0
5 Slow Handicap   Laser Radial 181920   Harri Kennedy   1135 13:47:37 0:37:37 2 0:33:09 5.0
6 Slow Handicap   Solo 5139   Alex Davies   1140 13:47:58 0:37:58 2 0:33:18 6.0
7 Slow Handicap   Europe 331   P Ruff   1148 13:49:16 0:39:16 2 0:34:12 7.0
8 Slow Handicap   Solo 5573   Shaun Welsh   1140 13:50:13 0:40:13 2 0:35:17 8.0
9 Slow Handicap   Supernova 511   Ian Wilson   1071 13:53:16 0:43:16 2 0:40:24 9.0
10 Slow Handicap   Byte CII 1663 Weston SC Maggie Futcher   1150   DNS     14.0
10 Slow Handicap   Laser 44   Paul Webb   1091   DNS     14.0
10 Slow Handicap   Laser 169856   James Munn   1091   DNS     14.0
10 Slow Handicap   Leader 1144   Daryl Morgan Jasper Morgan 1137   DNS     14.0

R6 - Slow Handicap Fleet - 4/5/15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow Handicap   Scorpion 2028 Weston SC Ryan Buchannan Hannah Buchannan 1040 15:32:03 0:22:03 2 0:21:12 1.0
2 Slow Handicap   Streaker 1696   Frank Catt   1138 15:34:41 0:24:41 2 0:21:41 2.0
3 Slow Handicap   GP14 14168   Chris Hawks Cathy Hawks 1130 15:34:59 0:24:59 2 0:22:07 3.0
4 Slow Handicap   Laser 183445   Andrew Rawson   1091 15:34:25 0:24:25 2 0:22:23 4.0
5 Slow Handicap   Solo 5139   Alex Davies   1140 15:35:37 0:25:37 2 0:22:28 5.0
6 Slow Handicap   Laser Radial 181920   Harri Kennedy   1135 15:35:53 0:25:53 2 0:22:48 6.0
7 Slow Handicap   Byte CII 1663 Weston SC Maggie Futcher   1150 15:37:29 0:27:29 2 0:23:54 7.0
8 Slow Handicap   Solo 5573   Shaun Welsh   1140 15:40:08 0:30:08 2 0:26:26 8.0
9 Slow Handicap   Europe 331   P Ruff   1148   DNS     14.0
9 Slow Handicap   Laser 44   Paul Webb   1091   DNS     14.0
9 Slow Handicap   Laser 169856   James Munn   1091   DNS     14.0
9 Slow Handicap   Leader 1144   Daryl Morgan Jasper Morgan 1137   DNS     14.0
9 Slow Handicap   Supernova 511   Ian Wilson   1071   DNS     14.0

R7 - Slow Handicap Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow Handicap   GP14 14168   Chris Hawks Cathy Hawks 1130 12:35:29 0:30:29 3 0:26:59 1.0
2 Slow Handicap   Scorpion 2028 Weston SC Ryan Buchannan Hannah Buchannan 1040 12:33:08 0:28:08 3 0:27:03 2.0
3 Slow Handicap   Solo 5139   Alex Davies   1140 12:36:30 0:31:30 3 0:27:38 3.0
4 Slow Handicap   Byte CII 1663 Weston SC Maggie Futcher   1150 12:37:41 0:32:41 3 0:28:25 4.0
5 Slow Handicap   Laser 183445   Andrew Rawson   1091 12:36:03 0:31:03 3 0:28:28 5.0
6 Slow Handicap   Streaker 1696   Frank Catt   1138 12:37:25 0:32:25 3 0:28:29 6.0
7 Slow Handicap   Europe 331   P Ruff   1148 12:38:29 0:33:29 3 0:29:10 7.0
8 Slow Handicap   Solo 5573   Shaun Welsh   1140 12:38:39 0:33:39 3 0:29:31 8.0
9 Slow Handicap   Leader 1144   Daryl Morgan Jasper Morgan 1137 12:41:58 0:36:58 3 0:32:31 9.0
10 Slow Handicap   Laser Radial 181920   Harri Kennedy   1135   DNC     14.0
10 Slow Handicap   Laser 44   Paul Webb   1091   DNC     14.0
10 Slow Handicap   Laser 169856   James Munn   1091   DNC     14.0
10 Slow Handicap   Supernova 511   Ian Wilson   1071   DNC     14.0

R8 - Slow Handicap Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow Handicap   GP14 14168   Chris Hawks Cathy Hawks 1130 13:38:10 0:18:10 2 0:16:05 1.0
2 Slow Handicap   Scorpion 2028 Weston SC Ryan Buchannan Hannah Buchannan 1040 13:36:49 0:16:49 2 0:16:10 2.0
3 Slow Handicap   Streaker 1696   Frank Catt   1138 13:38:45 0:18:45 2 0:16:29 3.0
4 Slow Handicap   Solo 5139   Alex Davies   1140 13:38:49 0:18:49 2 0:16:30 4.0
5 Slow Handicap   Europe 331   P Ruff   1148 13:39:08 0:19:08 2 0:16:40 5.0
6 Slow Handicap   Laser 183445   Andrew Rawson   1091 13:38:18 0:18:18 2 0:16:46 6.0
7 Slow Handicap   Byte CII 1663 Weston SC Maggie Futcher   1150 13:41:03 0:21:03 2 0:18:18 7.0
8 Slow Handicap   Solo 5573   Shaun Welsh   1140 13:41:16 0:21:16 2 0:18:39 8.0
9 Slow Handicap   Leader 1144   Daryl Morgan Jasper Morgan 1137 13:42:06 0:22:06 2 0:19:26 9.0
10 Slow Handicap   Laser Radial 181920   Harri Kennedy   1135   DNC     14.0
10 Slow Handicap   Laser 44   Paul Webb   1091   DNC     14.0
10 Slow Handicap   Laser 169856   James Munn   1091   DNC     14.0
10 Slow Handicap   Supernova 511   Ian Wilson   1071   DNC     14.0

R9 - Slow Handicap Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow Handicap   Scorpion 2028 Weston SC Ryan Buchannan Hannah Buchannan 1040 15:40:10 0:20:10 2 0:19:23 1.0
2 Slow Handicap   Laser 183445   Andrew Rawson   1091 15:41:36 0:21:36 2 0:19:48 2.0
3 Slow Handicap   Solo 5139   Alex Davies   1140 15:42:44 0:22:44 2 0:19:56 3.0
4 Slow Handicap   Streaker 1696   Frank Catt   1138 15:43:02 0:23:02 2 0:20:14 4.0
5 Slow Handicap   GP14 14168   Chris Hawks Cathy Hawks 1130 15:43:04 0:23:04 2 0:20:25 5.0
6 Slow Handicap   Solo 5573   Shaun Welsh   1140 15:43:40 0:23:40 2 0:20:46 6.0
7 Slow Handicap   Byte CII 1663 Weston SC Maggie Futcher   1150 15:46:05 0:26:05 2 0:22:41 7.0
8 Slow Handicap   Europe 331   P Ruff   1148   DNC     14.0
8 Slow Handicap   Laser Radial 181920   Harri Kennedy   1135   DNC     14.0
8 Slow Handicap   Laser 44   Paul Webb   1091   DNC     14.0
8 Slow Handicap   Laser 169856   James Munn   1091   DNC     14.0
8 Slow Handicap   Leader 1144   Daryl Morgan Jasper Morgan 1137   DNC     14.0
8 Slow Handicap   Supernova 511   Ian Wilson   1071   DNC     14.0



Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com