Evening Series

Weston

Evening Series

Fast Fleet

Sailed: 10, Discards: 4, To count: 6, Rating system: PY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 Total Nett
1st Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 643 1.0 (7.0 DNC) (2.0) (7.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 2.0 2.0 (7.0 DNC) 31.0 8.0
2nd Fast   A CLASS 90       684 (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) 2.0 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 1.0 1.0 53.0 25.0
3rd Fast   DART 18 601   Mark Baker   824 (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 1.0 7.0 DNC 7.0 DNC 64.0 36.0
4th Fast   B14 2018   Alan Davis Richie Bell 862 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 1.0 (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 64.0 36.0
5th Fast   A CLASS 10   Pete Jary   684 (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DNC 2.0 65.0 37.0
6th Fast   DART 18 6153   Ned Neve Paul Howard 824 (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) (7.0 DNC) 7.0 DNC 7.0 DNC 7.0 DSQ 3.0 7.0 DNC 7.0 DNC 66.0 38.0

Medium Fleet

Sailed: 10, Discards: 4, To count: 6, Rating system: PY, Entries: 13, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 Total Nett
1st Medium   CONTENDER 615   D Bate   969 (14.0 DNC) 1.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 1.0 (14.0 DNC) 14.0 DNC 1.0 14.0 DNC 14.0 DNC 101.0 45.0
2nd Medium   RS 400 1085   Mark Hancock Andy Mulley 942 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 1.0 1.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 2.0 102.0 46.0
3rd Medium   CONTENDER 673   T Robertshaw   969 (14.0 DNC) 2.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 3.0 1.0 14.0 DNC 104.0 48.0
4th Medium   CONTENDER 1764   Mark Jackson   969 (14.0 DNC) (14.0 DNC) 2.0 (14.0 DNC) 2.0 4.0 (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 106.0 50.0
5th Medium   Weta 248   Mike Stanier Rachel Johnson 960 1.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 5.0 14.0 DNC 4.0 14.0 DNC 14.0 DNC 108.0 52.0
6th Medium   CONTENDER 2661   Nick Curry   969 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 2.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 1.0 115.0 59.0
7th Medium   CONTENDER 2511       969 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 1.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 127.0 71.0
8th Medium   CONTENDER 703   Robert Angus   969 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 1.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 127.0 71.0
9th Medium   CONTENDER 2588   Jeremy Blaydes   969 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 2.0 14.0 DNC 128.0 72.0
10th Medium   CONTENDER 716   Richard Franks   969 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 2.0 14.0 DNC 14.0 DNC 128.0 72.0
11th Medium   CONTENDER 652       969 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 2.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 128.0 72.0
12th Medium   CONTENDER 0   T Robertsign   969 2.0 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 128.0 72.0
13th Medium   CONTENDER 589   Keith Paul   969 (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) (14.0 DNC) 14.0 DNC 3.0 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 14.0 DNC 129.0 73.0

Slow Fleet

Sailed: 10, Discards: 4, To count: 6, Rating system: PY, Entries: 25, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 Total Nett
1st Slow   STREAKER 1696   Nikki Catt   1128 (26.0 DNC) 2.0 1.0 2.0 1.0 (3.0) (4.0) (26.0 DNC) 1.0 1.0 67.0 8.0
2nd Slow   LASER 183445   Andrew Rawson   1098 (26.0 DNC) 1.0 (26.0 DNC) 1.0 (3.0) 2.0 1.0 (26.0 DNC) 2.0 3.0 91.0 10.0
3rd Slow   LASER 150234   Partick Conduit   1098 2.0 (10.0) (6.0) (7.0) 4.0 4.0 6.0 4.0 (26.0 DNC) 4.0 73.0 24.0
4th Slow   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 2.0 (26.0 DNC) 2.0 (26.0 DNC) 2.0 1.0 26.0 DNC 26.0 DNC 163.0 59.0
5th Slow   LASER RADIAL 209715   Matt Burrows   1142 (26.0 DNC) 6.0 (26.0 DNC) 5.0 10.0 (26.0 DNC) 5.0 (26.0 DNC) 26.0 DNC 7.0 163.0 59.0
6th Slow   LASER RADIAL 206251   Nathan   1142 (26.0 DNC) 9.0 8.0 (26.0 DNC) 9.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 5.0 8.0 169.0 65.0
7th Slow   RS AERO 7 2149   Mike Yates   1068 (26.0 DNC) 7.0 (26.0 DNC) 3.0 7.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 5.0 178.0 74.0
8th Slow   LASER VAGO XD 306   Michele Zadra Andrea 1071 (26.0 DNC) 12.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 5.0 8.0 26.0 DNC 6.0 26.0 DNC 187.0 83.0
9th Slow   EUROPE 361   Olly Harris   1145 1.0 4.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 2.0 26.0 DNC 26.0 DNC 189.0 85.0
10th Slow   EUROPE 11   Kathy Sheratt   1145 (26.0 DNC) 3.0 5.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 3.0 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 193.0 89.0
11th Slow   RS VISION 15   Lynne Cox Stu Swan 1128 (26.0 DNC) 5.0 (26.0 DNC) 4.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 4.0 26.0 DNC 195.0 91.0
12th Slow   EUROPE 332   Emma Pearson   1145 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 3.0 2.0 213.0 109.0
13th Slow   LASER 174784   Paul Egerton   1098 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 5.0 1.0 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 214.0 110.0
14th Slow   LASER RADIAL 182523   P Burrows   1142 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 7.0 6.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 221.0 117.0
15th Slow   SUPERNOVA 1086   Ian Wilson   1075 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 8.0 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 6.0 222.0 118.0
16th Slow   2000 2092   Derren Knight Chris Taylor 1109 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 8.0 12.0 (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 228.0 124.0
17th Slow   LASER 4.7 182523   P Burrows   1207 (26.0 DNC) 11.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 11.0 (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 230.0 126.0
18th Slow   LASER RADIAL 174784   Paul Egerton   1142 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 3.0 26.0 DNC 26.0 DNC 237.0 133.0
19th Slow   RS AERO 7 2317   Tomase Macchi   1068 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 3.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 237.0 133.0
20th Slow   BYTE CII 3563   Maggie Futcher   1144 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 4.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 238.0 134.0
21st Slow   Byte C1 3078   Emma Pearson   1180 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 6.0 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 240.0 136.0
22nd Slow   Laser Pico 0   Paula Burrows   1330 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 7.0 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 241.0 137.0
23rd Slow   EUROPE 381   Alan Davis   1145 (26.0 DNC) 8.0 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 242.0 138.0
24th Slow   CHALLENGER 249   Lynne Swan   1173 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 9.0 243.0 139.0
25th Slow   Byte C1 3590   Enya Conway   1180 (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) (26.0 DNC) 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 26.0 DNC 10.0 244.0 140.0

R1 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 643 1845 19:24:27 0:39:27 5 1:01:21 1.0

R2 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points

R3 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast   B14 2018   Alan Davis Richie Bell 862 1845 19:50:04 1:05:04 3 1:15:29 1.0
2 Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 643 1845 19:53:43 1:08:43 3 1:46:52 2.0

R4 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points

R5 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 643 1845 19:27:37 0:42:37 3 1:06:17 1.0
2 Fast   A CLASS 90       684 1845 19:41:17 0:56:17 3 1:22:17 2.0

R6 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 643 1845 19:20:55 0:35:55 3 0:55:51 1.0

R7 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 643 1845 193842 0:53:42 5 1:23:31 1.0
2 Fast   DART 18 6153   Ned Neve Paul Howard 824     DSQ     7.0

R8 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast   DART 18 601   Mark Baker   824 1845 19:31:36 0:46:36 4 1:10:42 1.0
2 Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 643 1845 19:31:00 0:46:00 5 1:11:32 2.0
3 Fast   DART 18 6153   Ned Neve Paul Howard 824 1845 19:29:26 0:44:26 3 1:29:52 3.0

R9 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast   A CLASS 90       684 1900 19:24:49 0:24:49 1 0:36:17 1.0
2 Fast   Tornado 73   Simon Dean Phil Goddard 643 1900 19:27:14 0:27:14 1 0:42:21 2.0

R10 - Fast Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Fast   A CLASS 90       684 1845 19:37:27 0:52:27 3 1:16:41 1.0
2 Fast   A CLASS 10   Pete Jary   684 1845 19:51:20 1:06:20 3 1:36:59 2.0

R1 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium   Weta 248   Mike Stanier Rachel Johnson 960 1845 19:24:17 0:39:17 3 0:40:55 1.0
2 Medium   CONTENDER 0   T Robertsign   969 1845 19:25:22 0:40:22 3 0:41:39 2.0

R2 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium   CONTENDER 615   D Bate   969 1845 19:38:46 0:53:46 3 0:55:29 1.0
2 Medium   CONTENDER 673   T Robertshaw   969 1845 19:40:55 0:55:55 3 0:57:42 2.0

R3 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium   RS 400 1085   Mark Hancock Andy Mulley 942 1845 19:30:35 0:45:35 3 0:48:23 1.0
2 Medium   CONTENDER 1764   Mark Jackson   969 1845 19:43:24 0:58:24 3 1:00:16 2.0

R4 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium   RS 400 1085   Mark Hancock Andy Mulley 942 1855 19:46:28 0:51:28 3 0:54:38 1.0

R5 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium   CONTENDER 615   D Bate   969 1845 19:28:27 0:43:27 4 0:44:50 1.0
2 Medium   CONTENDER 1764   Mark Jackson   969 1845 19:38:37 0:53:37 4 0:55:20 2.0

R6 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium   CONTENDER 703   Robert Angus   969 1845 19:33:23 0:48:23 3 0:49:56 1.0
2 Medium   CONTENDER 2661   Nick Curry   969 1845 19:35:17 0:50:17 3 0:51:54 2.0
3 Medium   CONTENDER 589   Keith Paul   969 1845 19:35:58 0:50:58 3 0:52:36 3.0
4 Medium   CONTENDER 1764   Mark Jackson   969 1845 19:39:02 0:54:02 3 0:55:46 4.0
5 Medium   Weta 248   Mike Stanier Rachel Johnson 960 1845 19:45:49 1:00:49 3 1:03:21 5.0

R7 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium   CONTENDER 2511       969 1845 19:30:52 0:45:52 3 0:47:20 1.0
2 Medium   CONTENDER 652       969 1845 19:32:50 0:47:50 3 0:49:22 2.0

R8 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium   CONTENDER 615   D Bate   969 1845 19:28:41 0:43:41 3 0:45:05 1.0
2 Medium   CONTENDER 716   Richard Franks   969 1845 19:28:44 0:43:44 3 0:45:08 2.0
3 Medium   CONTENDER 673   T Robertshaw   969 1845 19:35:03 0:50:03 3 0:51:39 3.0
4 Medium   Weta 248   Mike Stanier Rachel Johnson 960 1845 19:43:30 0:58:30 3 1:00:56 4.0

R9 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium   CONTENDER 673   T Robertshaw   969 1903 20:00:31 0:57:31 1 0:59:21 1.0
2 Medium   CONTENDER 2588   Jeremy Blaydes   969 1903 20:02:23 0:59:23 1 1:01:17 2.0

R10 - Medium Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Medium   CONTENDER 2661   Nick Curry   969 1848 19:39:09 0:51:09 3 0:52:47 1.0
2 Medium   RS 400 1085   Mark Hancock Andy Mulley 942 1848 19:49:30 1:01:30 3 1:05:17 2.0

R1 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow   EUROPE 361   Olly Harris   1145 1845 19:25:05 0:40:05 3 0:35:00 1.0
2 Slow   LASER 150234   Partick Conduit   1098 1845 19:26:18 0:41:18 3 0:37:37 2.0

R2 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow   LASER 183445   Andrew Rawson   1098 1845 19:41:31 0:56:31 3 0:51:28 1.0
2 Slow   STREAKER 1696   Nikki Catt   1128 1845 19:45:08 1:00:08 3 0:53:19 2.0
3 Slow   EUROPE 11   Kathy Sheratt   1145 1845 19:47:47 1:02:47 3 0:54:50 3.0
4 Slow   EUROPE 361   Olly Harris   1145 1845 19:49:22 1:04:22 3 0:56:13 4.0
5 Slow   RS VISION 15   Lynne Cox Stu Swan 1128 1845 19:48:59 1:03:59 3 0:56:43 5.0
6 Slow   LASER RADIAL 209715   Matt Burrows   1142 1845 19:50:10 1:05:10 3 0:57:04 6.0
7 Slow   RS AERO 7 2149   Mike Yates   1068 1845 19:46:10 1:01:10 3 0:57:16 7.0
8 Slow   EUROPE 381   Alan Davis   1145 1845 19:50:41 1:05:41 3 0:57:22 8.0
9 Slow   LASER RADIAL 206251   Nathan   1142 1845 19:50:43 1:05:43 3 0:57:33 9.0
10 Slow   LASER 150234   Partick Conduit   1098 1845 19:48:35 1:03:35 3 0:57:54 10.0
11 Slow   LASER 4.7 182523   P Burrows   1207 1845 19:33:34 0:48:34 2 1:00:21 11.0
12 Slow   LASER VAGO XD 306   Michele Zadra Andrea 1071 1845 19:51:46 1:06:46 3 1:02:20 12.0

R3 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow   STREAKER 1696   Nikki Catt   1128 1845 19:36:24 0:51:24 3 0:45:34 1.0
2 Slow   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 1845 19:37:49 0:52:49 3 0:46:49 2.0
3 Slow   RS AERO 7 2317   Tomase Macchi   1068 1845 19:43:50 0:58:50 3 0:55:05 3.0
4 Slow   BYTE CII 3563   Maggie Futcher   1144 1845 19:50:32 1:05:32 3 0:57:17 4.0
5 Slow   EUROPE 11   Kathy Sheratt   1145 1845 19:53:20 1:08:20 3 0:59:41 5.0
6 Slow   LASER 150234   Partick Conduit   1098 1845 19:51:22 1:06:22 3 1:00:27 6.0
7 Slow   LASER RADIAL 182523   P Burrows   1142 1845 20:00:37 1:15:37 3 1:06:13 7.0
8 Slow   LASER RADIAL 206251   Nathan   1142 1845 20:05:10 1:20:10 3 1:10:12 8.0

R4 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow   LASER 183445   Andrew Rawson   1098 1855 19:45:16 0:50:16 3 0:45:47 1.0
2 Slow   STREAKER 1696   Nikki Catt   1128 1855 19:47:37 0:52:37 3 0:46:39 2.0
3 Slow   RS AERO 7 2149   Mike Yates   1068 1855 19:45:23 0:50:23 3 0:47:11 3.0
4 Slow   RS VISION 15   Lynne Cox Stu Swan 1128 1855 19:48:23 0:53:23 3 0:47:20 4.0
5 Slow   LASER RADIAL 209715   Matt Burrows   1142 1855 19:50:54 0:55:54 3 0:48:57 5.0
6 Slow   LASER RADIAL 182523   P Burrows   1142 1855 19:51:49 0:56:49 3 0:49:45 6.0
7 Slow   LASER 150234   Partick Conduit   1098 1855 19:51:13 0:56:13 3 0:51:12 7.0
8 Slow   2000 2092   Derren Knight Chris Taylor 1109 1855 19:53:10 0:58:10 3 0:52:27 8.0

R5 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow   STREAKER 1696   Nikki Catt   1128 1845 19:36:17 0:51:17 4 0:45:28 1.0
2 Slow   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 1845 19:36:42 0:51:42 4 0:45:50 2.0
3 Slow   LASER 183445   Andrew Rawson   1098 1845 19:35:58 0:50:58 4 0:46:25 3.0
4 Slow   LASER 150234   Partick Conduit   1098 1845 19:37:51 0:52:51 4 0:48:08 4.0
5 Slow   LASER 174784   Paul Egerton   1098 1845 19:38:02 0:53:02 4 0:48:18 5.0
6 Slow   Byte C1 3078   Emma Pearson   1180 1845 19:42:55 0:57:55 4 0:49:05 6.0
7 Slow   RS AERO 7 2149   Mike Yates   1068 1845 19:37:41 0:52:41 4 0:49:20 7.0
8 Slow   SUPERNOVA 1086   Ian Wilson   1075 1845 19:38:11 0:53:11 4 0:49:28 8.0
9 Slow   LASER RADIAL 206251   Nathan   1142 1845 19:44:31 0:59:31 4 0:52:07 9.0
10 Slow   LASER RADIAL 209715   Matt Burrows   1142 1845 19:30:25 0:45:25 3 0:53:02 10.0
11 Slow   LASER 4.7 182523   P Burrows   1207 1845 19:19:51 0:34:51 2 0:57:45 11.0
12 Slow   2000 2092   Derren Knight Chris Taylor 1109 1845 19:23:29 0:38:29 2 1:09:24 12.0

R6 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow   LASER 174784   Paul Egerton   1098 1845 19:22:18 0:37:18 2 0:33:58 1.0
2 Slow   LASER 183445   Andrew Rawson   1098 1845 19:23:03 0:38:03 2 0:34:39 2.0
3 Slow   STREAKER 1696   Nikki Catt   1128 1845 19:25:11 0:40:11 2 0:35:37 3.0
4 Slow   LASER 150234   Partick Conduit   1098 1845 19:25:29 0:40:29 2 0:36:52 4.0
5 Slow   LASER VAGO XD 306   Michele Zadra Andrea 1071 1845 19:29:42 0:44:42 2 0:41:44 5.0

R7 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow   LASER 183445   Andrew Rawson   1098 1845 19:37:35 0:52:35 3 0:47:53 1.0
2 Slow   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 1845 19:41:45 0:56:45 3 0:50:19 2.0
3 Slow   EUROPE 11   Kathy Sheratt   1145 1845 19:43:17 0:58:17 3 0:50:54 3.0
4 Slow   STREAKER 1696   Nikki Catt   1128 1845 19:42:50 0:57:50 3 0:51:16 4.0
5 Slow   LASER RADIAL 209715   Matt Burrows   1142 1845 19:45:31 1:00:31 3 0:53:00 5.0
6 Slow   LASER 150234   Partick Conduit   1098 1845 19:43:44 0:58:44 3 0:53:29 6.0
7 Slow   Laser Pico 0   Paula Burrows   1330 1845 19:33:03 0:48:03 2 0:54:12 7.0
8 Slow   LASER VAGO XD 306   Michele Zadra Andrea 1071 1845 19:29:58 0:44:58 2 1:02:59 8.0

R8 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 1845 19:38:27 0:53:27 3 0:47:23 1.0
2 Slow   EUROPE 361   Olly Harris   1145 1845 19:39:19 0:54:19 3 0:47:26 2.0
3 Slow   LASER RADIAL 174784   Paul Egerton   1142 1845 19:39:36 0:54:36 3 0:47:49 3.0
4 Slow   LASER 150234   Partick Conduit   1098 1845 19:38:52 0:53:52 3 0:49:04 4.0

R9 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow   STREAKER 1696   Nikki Catt   1128 1903 19:59:32 0:56:32 1 0:50:07 1.0
2 Slow   LASER 183445   Andrew Rawson   1098 1903 19:59:05 0:56:05 1 0:51:05 2.0
3 Slow   EUROPE 332   Emma Pearson   1145 1903 20:02:21 0:59:21 1 0:51:50 3.0
4 Slow   RS VISION 15   Lynne Cox Stu Swan 1128 1903 20:02:38 0:59:38 1 0:52:52 4.0
5 Slow   LASER RADIAL 206251   Nathan   1142 1903 20:06:07 1:03:07 1 0:55:16 5.0
6 Slow   LASER VAGO XD 306   Michele Zadra Andrea 1071 1903 20:06:27 1:03:27 1 0:59:15 6.0

R10 - Slow Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected Points
1 Slow   STREAKER 1696   Nikki Catt   1128 1848 19:43:44 0:55:44 3 0:49:25 1.0
2 Slow   EUROPE 332   Emma Pearson   1145 1848 19:44:37 0:56:37 3 0:49:27 2.0
3 Slow   LASER 183445   Andrew Rawson   1098 1848 19:44:08 0:56:08 3 0:51:07 3.0
4 Slow   LASER 150234   Partick Conduit   1098 1848 19:47:21 0:59:21 3 0:54:03 4.0
5 Slow   RS AERO 7 2149   Mike Yates   1068 1848 19:47:34 0:59:34 3 0:55:46 5.0
6 Slow   SUPERNOVA 1086   Ian Wilson   1075 1848 19:50:36 1:02:36 3 0:58:14 6.0
7 Slow   LASER RADIAL 209715   Matt Burrows   1142 1848 19:54:33 1:06:33 3 0:58:16 7.0
8 Slow   LASER RADIAL 206251   Nathan   1142 1848 19:55:55 1:07:55 3 0:59:28 8.0
9 Slow   CHALLENGER 249   Lynne Swan   1173 1848 19:43:00 0:55:00 2 1:10:20 9.0
10 Slow   Byte C1 3590   Enya Conway   1180 1848 19:46:20 0:58:20 2 1:14:09 10.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com