August Cup and B14 Invitational

Weston Sailing Club

August Cup & B14 Invitational

B14 Fleet Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st B14 Fleet   B14 789   Crispin Taylor Gi 860 1.0 (4.0) 2.0 1.0 (4.0) 1.0 13.0 5.0
2nd B14 Fleet   B14 797   Mark Watts Mat Johnson 860 2.0 1.0 1.0 (3.0) (6.0) 2.0 15.0 6.0
3rd B14 Fleet   B14 762   Lucy Loughton Russell Gibbs 860 3.0 2.0 (13.0 RET) 2.0 1.0 (13.0 RET) 34.0 8.0
4th B14 Fleet   B14 772   Kathy Sherratt Nathan Steffenoni 860 4.0 3.0 (13.0 RET) 4.0 2.0 (5.0) 31.0 13.0
5th B14 Fleet   B14 764   Tony Blackmore Jamie Dawson 860 (8.0) (7.0) 4.0 6.0 3.0 4.0 32.0 17.0
6th B14 Fleet   B14 787   Paul Roberts Will Rand 860 5.0 5.0 3.0 (9.0) (9.0) 7.0 38.0 20.0
7th B14 Fleet   B14 795   Amir Shamsuddin Nick Pye 860 (10.0) (9.0) 5.0 7.0 7.0 6.0 44.0 25.0
8th B14 Fleet   B14 798   James Gardner Anne Gardner 860 7.0 6.0 (13.0 DNC) 5.0 (13.0 DNC) 13.0 DNS 57.0 31.0
9th B14 Fleet   B14 786   Geri Femor Leaky Femor 860 (13.0 DNF) (13.0 RET) 13.0 DNC 11.0 5.0 3.0 58.0 32.0
10th B14 Fleet   B14 756   Barry Price Guy Raines 860 6.0 8.0 (13.0 RET) 10.0 8.0 (13.0 DNS) 58.0 32.0
11th B14 Fleet   B14 770   Simon Hadley Charlie Hadley 860 9.0 (13.0 RET) (13.0 RET) 8.0 13.0 RET 13.0 DNS 69.0 43.0
12th B14 Fleet   B14 694   Alistair Moppett The Freezer 860 (13.0 RET) 10.0 (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 75.0 49.0

Fast Fleet Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Fast Fleet   Shadow X 17   Rob Forester   757 1.0 2.0 (8.0 DNC) 2.0 2.0 (4.0) 19.0 7.0
2nd Fast Fleet   Unicorn 1095   Julius Mach   812 2.0 (3.0) 1.0 (3.0) 3.0 2.0 14.0 8.0
3rd Fast Fleet   OSPREY 1234   Terry Curtis Peter Greig 928 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 1.0 1.0 1.0 27.0 11.0
4th Fast Fleet   DART 18 6153   Ned   824 3.0 1.0 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 8.0 DNC 36.0 20.0
5th Fast Fleet   Tornado 73   Simon Duncan Phil Goddard 646 (8.0 DNS) (8.0 RET) 8.0 DNC 5.0 5.0 3.0 37.0 21.0
6th Fast Fleet   DART 18 601   Mark Baker   824 (8.0 DNC) (8.0 DNC) 8.0 DNC 4.0 6.0 8.0 DNC 42.0 26.0
7th Fast Fleet   Shearwater 2011   Pete Jary   807 (8.0 DNC) (8.0 RET) 8.0 DNC 8.0 DNC 4.0 8.0 DNC 44.0 28.0

Medium Fleet Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Medium Fleet   CONTENDER 2661   Nick Curry   969 1.0 (2.0) (2.0) 2.0 2.0 1.0 10.0 6.0
2nd Medium Fleet   CONTENDER 2746   Simon Forbes   969 2.0 1.0 1.0 (6.0 DNC) (6.0 DNC) 6.0 DNC 22.0 10.0
3rd Medium Fleet   CONTENDER 2619   Mike Murley   969 (6.0 DNC) (6.0 DNC) 6.0 DNC 1.0 1.0 6.0 DNC 26.0 14.0
4th Medium Fleet   CONTENDER 2639   Ralph Drew   969 3.0 (6.0 OCS) (6.0 DNC) 3.0 3.0 6.0 DNC 27.0 15.0
5th Medium Fleet   CONTENDER 710   Keith Lapage   969 4.0 3.0 (6.0 RET) (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 31.0 19.0

Slow Fleet Fleet

Sailed: 6, Discards: 2, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 14, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Slow Fleet   RS VISION 14   John Goldsbrough Nataniel Goldsbrough 1137 1.0 2.0 (15.0 RET) (9.0) 3.0 1.0 31.0 7.0
2nd Slow Fleet   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 (2.0) 1.0 2.0 (12.0) 2.0 2.0 21.0 7.0
3rd Slow Fleet   LASER 207084   Andrew Herbert   1099 3.0 3.0 1.0 (6.0) (5.0) 5.0 23.0 12.0
4th Slow Fleet   LASER 182244   Paul Webb   1099 (3.3 OOD) 3.3 OOD 3.3 OOD 3.0 (4.0) 3.0 19.9 12.6
5th Slow Fleet   BYTE CII 3565   Clare Mach   1138 5.0 (15.0 RET) (15.0 DNC) 2.0 9.0 4.0 50.0 20.0
6th Slow Fleet   K1 94   John Hall   1070 4.0 4.0 (15.0 DNC) 5.0 (15.0 DNC) 15.0 DNC 58.0 28.0
7th Slow Fleet   BYTE CII 3712   Olwen Binks   1138 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 1.0 7.0 6.0 59.0 29.0
8th Slow Fleet   LASER RADIAL 157674   Francisco   1145 6.0 5.0 (15.0 DNC) 11.0 8.0 (15.0 DNC) 60.0 30.0
9th Slow Fleet   LASER 9   Liddycoat   1099 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 4.0 6.0 15.0 DNC 70.0 40.0
10th Slow Fleet   LASER RADIAL 150234       1145 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 10.0 1.0 15.0 DNC 71.0 41.0
11th Slow Fleet   LASER 0   Jeremy Pilcher   1099 12.3 OOD 12.3 OOD 12.3 OOD 7.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 73.9 43.9
12th Slow Fleet   LASER 170438   C Kellner   1099 7.0 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 82.0 52.0
13th Slow Fleet   RS AERO 9 2688   Charles Baudouin   1014 (15.0 DNC) (15.0 DNC) 15.0 DNC 8.0 15.0 DNC 15.0 DNC 83.0 53.0
14th Slow Fleet   BYTE CII 3563   Maggie Fletcher   1138 (15.0 RET) (15.0 DNC) 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 15.0 DNC 90.0 60.0

R1 - B14 Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 B14 Fleet   B14 789   Crispin Taylor Gi 860 1 1.0
2 B14 Fleet   B14 797   Mark Watts Mat Johnson 860 2 2.0
3 B14 Fleet   B14 762   Lucy Loughton Russell Gibbs 860 3 3.0
4 B14 Fleet   B14 772   Kathy Sherratt Nathan Steffenoni 860 4 4.0
5 B14 Fleet   B14 787   Paul Roberts Will Rand 860 5 5.0
6 B14 Fleet   B14 756   Barry Price Guy Raines 860 6 6.0
7 B14 Fleet   B14 798   James Gardner Anne Gardner 860 7 7.0
8 B14 Fleet   B14 764   Tony Blackmore Jamie Dawson 860 8 8.0
9 B14 Fleet   B14 770   Simon Hadley Charlie Hadley 860 9 9.0
10 B14 Fleet   B14 795   Amir Shamsuddin Nick Pye 860 10 10.0
11 B14 Fleet   B14 786   Geri Femor Leaky Femor 860 DNF 13.0
11 B14 Fleet   B14 694   Alistair Moppett The Freezer 860 RET 13.0

R2 - B14 Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 B14 Fleet   B14 797   Mark Watts Mat Johnson 860 1 1.0
2 B14 Fleet   B14 762   Lucy Loughton Russell Gibbs 860 2 2.0
3 B14 Fleet   B14 772   Kathy Sherratt Nathan Steffenoni 860 3 3.0
4 B14 Fleet   B14 789   Crispin Taylor Gi 860 4 4.0
5 B14 Fleet   B14 787   Paul Roberts Will Rand 860 5 5.0
6 B14 Fleet   B14 798   James Gardner Anne Gardner 860 6 6.0
7 B14 Fleet   B14 764   Tony Blackmore Jamie Dawson 860 7 7.0
8 B14 Fleet   B14 756   Barry Price Guy Raines 860 8 8.0
9 B14 Fleet   B14 795   Amir Shamsuddin Nick Pye 860 9 9.0
10 B14 Fleet   B14 694   Alistair Moppett The Freezer 860 10 10.0
11 B14 Fleet   B14 786   Geri Femor Leaky Femor 860 RET 13.0
11 B14 Fleet   B14 770   Simon Hadley Charlie Hadley 860 RET 13.0

R3 - B14 Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 B14 Fleet   B14 797   Mark Watts Mat Johnson 860 1 1.0
2 B14 Fleet   B14 789   Crispin Taylor Gi 860 2 2.0
3 B14 Fleet   B14 787   Paul Roberts Will Rand 860 3 3.0
4 B14 Fleet   B14 764   Tony Blackmore Jamie Dawson 860 4 4.0
5 B14 Fleet   B14 795   Amir Shamsuddin Nick Pye 860 5 5.0
6 B14 Fleet   B14 762   Lucy Loughton Russell Gibbs 860 RET 13.0
6 B14 Fleet   B14 772   Kathy Sherratt Nathan Steffenoni 860 RET 13.0
6 B14 Fleet   B14 756   Barry Price Guy Raines 860 RET 13.0
6 B14 Fleet   B14 770   Simon Hadley Charlie Hadley 860 RET 13.0

R4 - B14 Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 B14 Fleet   B14 789   Crispin Taylor Gi 860 1 1.0
2 B14 Fleet   B14 762   Lucy Loughton Russell Gibbs 860 2 2.0
3 B14 Fleet   B14 797   Mark Watts Mat Johnson 860 3 3.0
4 B14 Fleet   B14 772   Kathy Sherratt Nathan Steffenoni 860 4 4.0
5 B14 Fleet   B14 798   James Gardner Anne Gardner 860 5 5.0
6 B14 Fleet   B14 764   Tony Blackmore Jamie Dawson 860 6 6.0
7 B14 Fleet   B14 795   Amir Shamsuddin Nick Pye 860 7 7.0
8 B14 Fleet   B14 770   Simon Hadley Charlie Hadley 860 8 8.0
9 B14 Fleet   B14 787   Paul Roberts Will Rand 860 9 9.0
10 B14 Fleet   B14 756   Barry Price Guy Raines 860 10 10.0
11 B14 Fleet   B14 786   Geri Femor Leaky Femor 860 11 11.0

R5 - B14 Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 B14 Fleet   B14 762   Lucy Loughton Russell Gibbs 860 1 1.0
2 B14 Fleet   B14 772   Kathy Sherratt Nathan Steffenoni 860 2 2.0
3 B14 Fleet   B14 764   Tony Blackmore Jamie Dawson 860 3 3.0
4 B14 Fleet   B14 789   Crispin Taylor Gi 860 4 4.0
5 B14 Fleet   B14 786   Geri Femor Leaky Femor 860 5 5.0
6 B14 Fleet   B14 797   Mark Watts Mat Johnson 860 6 6.0
7 B14 Fleet   B14 795   Amir Shamsuddin Nick Pye 860 7 7.0
8 B14 Fleet   B14 756   Barry Price Guy Raines 860 8 8.0
9 B14 Fleet   B14 787   Paul Roberts Will Rand 860 9 9.0
10 B14 Fleet   B14 770   Simon Hadley Charlie Hadley 860 RET 13.0

R6 - B14 Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
1 B14 Fleet   B14 789   Crispin Taylor Gi 860 1 1.0
2 B14 Fleet   B14 797   Mark Watts Mat Johnson 860 2 2.0
3 B14 Fleet   B14 786   Geri Femor Leaky Femor 860 3 3.0
4 B14 Fleet   B14 764   Tony Blackmore Jamie Dawson 860 4 4.0
5 B14 Fleet   B14 772   Kathy Sherratt Nathan Steffenoni 860 5 5.0
6 B14 Fleet   B14 795   Amir Shamsuddin Nick Pye 860 6 6.0
7 B14 Fleet   B14 787   Paul Roberts Will Rand 860 7 7.0
8 B14 Fleet   B14 762   Lucy Loughton Russell Gibbs 860 RET 13.0
8 B14 Fleet   B14 798   James Gardner Anne Gardner 860 DNS 13.0
8 B14 Fleet   B14 756   Barry Price Guy Raines 860 DNS 13.0
8 B14 Fleet   B14 770   Simon Hadley Charlie Hadley 860 DNS 13.0

R1 - Fast Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Fast Fleet   Shadow X 17   Rob Forester   757 0:55:14 1.0
2 Fast Fleet   Unicorn 1095   Julius Mach   812 0:50:30 2.0
3 Fast Fleet   DART 18 6153   Ned   824 0:59:24 3.0
4 Fast Fleet   Tornado 73   Simon Duncan Phil Goddard 646 DNS 8.0

R2 - Fast Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Fast Fleet   DART 18 6153   Ned   824 0:56:02 1.0
2 Fast Fleet   Shadow X 17   Rob Forester   757 0:52:49 2.0
3 Fast Fleet   Unicorn 1095   Julius Mach   812 1:05:30 3.0
4 Fast Fleet   Tornado 73   Simon Duncan Phil Goddard 646 RET 8.0
4 Fast Fleet   Shearwater 2011   Pete Jary   807 RET 8.0

R3 - Fast Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Fast Fleet   Unicorn 1095   Julius Mach   812 0:37:37 1.0

R4 - Fast Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Fast Fleet   OSPREY 1234   Terry Curtis Peter Greig 928 0.58.09 1.0
2 Fast Fleet   Shadow X 17   Rob Forester   757 0.52.04 2.0
3 Fast Fleet   Unicorn 1095   Julius Mach   812 0.57.21 3.0
4 Fast Fleet   DART 18 601   Mark Baker   824 1.03.47 4.0
5 Fast Fleet   Tornado 73   Simon Duncan Phil Goddard 646 0.50.35 5.0

R5 - Fast Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Fast Fleet   OSPREY 1234   Terry Curtis Peter Greig 928 0.50.11 1.0
2 Fast Fleet   Shadow X 17   Rob Forester   757 0.42.54 2.0
3 Fast Fleet   Unicorn 1095   Julius Mach   812 0.48.12 3.0
4 Fast Fleet   Shearwater 2011   Pete Jary   807 0.49.35 4.0
5 Fast Fleet   Tornado 73   Simon Duncan Phil Goddard 646 0.41.15 5.0
6 Fast Fleet   DART 18 601   Mark Baker   824 0.56.29 6.0

R6 - Fast Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Fast Fleet   OSPREY 1234   Terry Curtis Peter Greig 928 0.39.35 1.0
2 Fast Fleet   Unicorn 1095   Julius Mach   812 0.42.20 2.0
3 Fast Fleet   Tornado 73   Simon Duncan Phil Goddard 646 0.37.00 3.0
4 Fast Fleet   Shadow X 17   Rob Forester   757 0.34.57 4.0

R1 - Medium Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Medium Fleet   CONTENDER 2661   Nick Curry   969 0:56:23 1.0
2 Medium Fleet   CONTENDER 2746   Simon Forbes   969 0:59:08 2.0
3 Medium Fleet   CONTENDER 2639   Ralph Drew   969 1:00:13 3.0
4 Medium Fleet   CONTENDER 710   Keith Lapage   969 1:00:59 4.0

R2 - Medium Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Medium Fleet   CONTENDER 2746   Simon Forbes   969 0:51:30 1.0
2 Medium Fleet   CONTENDER 2661   Nick Curry   969 0:52:00 2.0
3 Medium Fleet   CONTENDER 710   Keith Lapage   969 0:48:14 3.0
4 Medium Fleet   CONTENDER 2639   Ralph Drew   969 OCS 6.0

R3 - Medium Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Medium Fleet   CONTENDER 2746   Simon Forbes   969 0:28:10 1.0
2 Medium Fleet   CONTENDER 2661   Nick Curry   969 0:29:08 2.0
3 Medium Fleet   CONTENDER 710   Keith Lapage   969 RET 6.0

R4 - Medium Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Medium Fleet   CONTENDER 2619   Mike Murley   969 0.46.05 1.0
2 Medium Fleet   CONTENDER 2661   Nick Curry   969 0.46.53 2.0
3 Medium Fleet   CONTENDER 2639   Ralph Drew   969 0.48.24 3.0

R5 - Medium Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Medium Fleet   CONTENDER 2619   Mike Murley   969 0.43.21 1.0
2 Medium Fleet   CONTENDER 2661   Nick Curry   969 0.45.16 2.0
3 Medium Fleet   CONTENDER 2639   Ralph Drew   969 0.48.37 3.0

R6 - Medium Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Medium Fleet   CONTENDER 2661   Nick Curry   969 0.39.28 1.0

R1 - Slow Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Slow Fleet   RS VISION 14   John Goldsbrough Nataniel Goldsbrough 1137 0:41:00 1.0
2 Slow Fleet   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 0:41:13 2.0
3 Slow Fleet   LASER 207084   Andrew Herbert   1099 0:40:42 3.0
4 Slow Fleet   LASER 182244   Paul Webb   1099 OOD 3.3
5 Slow Fleet   K1 94   John Hall   1070 0:41:38 4.0
6 Slow Fleet   BYTE CII 3565   Clare Mach   1138 0:46:14 5.0
7 Slow Fleet   LASER RADIAL 157674   Francisco   1145 0:47:57 6.0
8 Slow Fleet   LASER 170438   C Kellner   1099 0:46:04 7.0
9 Slow Fleet   LASER 0   Jeremy Pilcher   1099 OOD 12.3
10 Slow Fleet   BYTE CII 3563   Maggie Fletcher   1138 RET 15.0

R2 - Slow Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Slow Fleet   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 0:51:37 1.0
2 Slow Fleet   RS VISION 14   John Goldsbrough Nataniel Goldsbrough 1137 0:52:51 2.0
3 Slow Fleet   LASER 207084   Andrew Herbert   1099 0:51:25 3.0
4 Slow Fleet   LASER 182244   Paul Webb   1099 OOD 3.3
5 Slow Fleet   K1 94   John Hall   1070 0:53:43 4.0
6 Slow Fleet   LASER RADIAL 157674   Francisco   1145 0:49:26 5.0
7 Slow Fleet   LASER 0   Jeremy Pilcher   1099 OOD 12.3
8 Slow Fleet   BYTE CII 3565   Clare Mach   1138 RET 15.0

R3 - Slow Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Slow Fleet   LASER 207084   Andrew Herbert   1099 0:24:49 1.0
2 Slow Fleet   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 0:25:41 2.0
3 Slow Fleet   LASER 182244   Paul Webb   1099 OOD 3.3
4 Slow Fleet   LASER 0   Jeremy Pilcher   1099 OOD 12.3
5 Slow Fleet   RS VISION 14   John Goldsbrough Nataniel Goldsbrough 1137 RET 15.0

R4 - Slow Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Slow Fleet   BYTE CII 3712   Olwen Binks   1138 0.47.52 1.0
2 Slow Fleet   BYTE CII 3565   Clare Mach   1138 0.48.07 2.0
3 Slow Fleet   LASER 182244   Paul Webb   1099 0.46.43 3.0
4 Slow Fleet   LASER 9   Liddycoat   1099 0.47.12 4.0
5 Slow Fleet   K1 94   John Hall   1070 0.46.15 5.0
6 Slow Fleet   LASER 207084   Andrew Herbert   1099 0.47.46 6.0
7 Slow Fleet   LASER 0   Jeremy Pilcher   1099 0.49.38 7.0
8 Slow Fleet   RS AERO 9 2688   Charles Baudouin   1014 0.45.52 8.0
9 Slow Fleet   RS VISION 14   John Goldsbrough Nataniel Goldsbrough 1137 0.51.54 9.0
10 Slow Fleet   LASER RADIAL 150234       1145 0.56.13 10.0
11 Slow Fleet   LASER RADIAL 157674   Francisco   1145 0.56.58 11.0
12 Slow Fleet   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 0.59.30 12.0

R5 - Slow Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Slow Fleet   LASER RADIAL 150234       1145 0.35.41 1.0
2 Slow Fleet   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 0.35.11 2.0
3 Slow Fleet   RS VISION 14   John Goldsbrough Nataniel Goldsbrough 1137 0:35:31 3.0
4 Slow Fleet   LASER 182244   Paul Webb   1099 0.34.48 4.0
5 Slow Fleet   LASER 207084   Andrew Herbert   1099 0.35.32 5.0
6 Slow Fleet   LASER 9   Liddycoat   1099 0.35.58 6.0
7 Slow Fleet   BYTE CII 3712   Olwen Binks   1138 0.37.42 7.0
8 Slow Fleet   LASER RADIAL 157674   Francisco   1145 0.38.17 8.0
9 Slow Fleet   BYTE CII 3565   Clare Mach   1138 0.38.09 9.0

R6 - Slow Fleet Fleet - 14/8/22 at 12:15

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Slow Fleet   RS VISION 14   John Goldsbrough Nataniel Goldsbrough 1137 0.41.07 1.0
2 Slow Fleet   STREAKER 1727   Tim Golding   1128 0.40.54 2.0
3 Slow Fleet   LASER 182244   Paul Webb   1099 0.40.04 3.0
4 Slow Fleet   BYTE CII 3565   Clare Mach   1138 0.42.07 4.0
5 Slow Fleet   LASER 207084   Andrew Herbert   1099 0.41.00 5.0
6 Slow Fleet   BYTE CII 3712   Olwen Binks   1138 0.52.49 6.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com