Weston Sailing Club Cat Open

WSC

Wesston Cat Open 2022

Fast Asymetric Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: SCHRS, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 99 WSC Grant Piggott Adam Piggott 0.890 1.0 (6.0) 1.0 2.0 2.0 12.0 6.0
2nd Fast Asymetric   Nacra 20 90   Tony Stokes   0.890 2.0 (10.0) 2.0 1.0 4.0 19.0 9.0
3rd Fast Asymetric   F18 Edge 538   Tim Neal   1.000 (13.0 DNS) 3.0 3.0 3.0 1.0 23.0 10.0
4th Fast Asymetric   Shadow X 17   Rob Forrester   1.116 3.0 1.0 5.0 6.0 (7.0) 22.0 15.0
5th Fast Asymetric   F18 311 WSC William Smith Megan Smith 1.000 5.0 (9.0) 4.0 5.0 3.0 26.0 17.0
6th Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 35 Whitstable YC Kevin Dutch David Banner 0.890 4.0 4.0 (6.0) 4.0 5.0 23.0 17.0
7th Fast Asymetric   Nacra F 15 74   Sam Cox Sophie Raven 1.105 8.0 2.0 7.0 (9.0) 6.0 32.0 23.0
8th Fast Asymetric   Nacra F 15 163   Sam Steward Izzy Smith 1.105 6.0 8.0 8.0 7.0 (9.0) 38.0 29.0
9th Fast Asymetric   Spitfire 89 WSC Olly Harris Ella Harris 1.047 7.0 7.0 (9.0) 8.0 8.0 39.0 30.0
10th Fast Asymetric   Spitfire 82   Josh Rawlings   1.047 9.0 5.0 (13.0 DNS) 13.0 DNS 13.0 DNC 53.0 40.0
11th Fast Asymetric   F18 Hobie Tiger 2169 WSC Jonathan Batey Charles/Martin 1.000 10.0 11.0 10.0 11.0 (13.0 DNC) 55.0 42.0
12th Fast Asymetric   Nacra F18 1234   Max McCarrol Charles Watson 1.000 (13.0 DNC) 13.0 DNC 11.0 10.0 10.0 57.0 44.0

Non-Asymetric Fleet Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: SCHRS, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1088   Dan Jarman   1.197 (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 5.0 4.0
2nd Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 108210   Mark Farrow Freya Farrow 1.218 2.0 (3.0) 2.0 2.0 2.0 11.0 8.0
3rd Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7669   Scott Wilcox   1.231 3.0 5.0 3.0 (8.0) 3.0 22.0 14.0
4th Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1095 WSC Julius Mach   1.197 5.0 2.0 (7.0) 3.0 4.5 21.5 14.5
5th Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1026   Andy Bunyan   1.197 4.0 4.0 (9.0) 5.0 4.5 26.5 17.5
6th Non-Asymetric Fleet   Dart 18 3766   William Stefanou Amanda Jenks 1.231 (6.0) 6.0 6.0 6.0 6.0 30.0 24.0
7th Non-Asymetric Fleet   Dart 18 601 WSC Mark Baker   1.231 7.0 7.0 (8.0) 4.0 7.0 33.0 25.0
8th Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7324   Tom Rawlings   1.231 8.0 (9.0) 4.0 9.0 8.0 38.0 29.0
9th Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 24   Morgan Smith   1.218 (10.0 RET) 8.0 5.0 7.0 10.0 DNC 40.0 30.0

Shearwater Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: SCHRS, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st Shearwater   Shearwater 1994   Mark Norman Hayley Britton 1.191 4.0 (5.0) 1.0 1.0 1.0 12.0 7.0
2nd Shearwater   Shearwater 2010 Netley Nigel Stuart Reuben Stuart 1.191 1.0 1.0 (4.0) 3.0 4.0 13.0 9.0
3rd Shearwater   Shearwater 2011 WSC Pete Jary Joshua Jary 1.191 6.0 2.0 2.0 (10.0) 3.0 23.0 13.0
4th Shearwater   Shearwater 1999 Felixstowe Ferry SC Shaun Allen Alex Allen 1.191 3.0 (9.0) 7.0 2.0 2.0 23.0 14.0
5th Shearwater   Shearwater 1976   Sam Vaughan Olli Stuart 1.191 (7.0) 3.0 5.0 5.0 7.0 27.0 20.0
6th Shearwater   Shearwater 2007 Netley Chloe Stuart Sarah Stuart 1.191 5.0 (7.0) 3.0 7.0 6.0 28.0 21.0
7th Shearwater   Shearwater 1996 WSC Lee Saunders Dexter Saunders 1.191 2.0 (8.0) 6.0 6.0 8.0 30.0 22.0
8th Shearwater   Shearwater 1989 Chipstead SC Louise Curry Darren Tulley 1.191 9.0 4.0 (10.0) 4.0 5.0 32.0 22.0
9th Shearwater   Shearwater 2005   Dion Allen   1.191 8.0 6.0 8.0 (9.0) 9.0 40.0 31.0
10th Shearwater   Shearwater 2008 Chipstead SC Catherine Tulley Nick Winram 1.191 (11.0) 11.0 9.0 8.0 10.0 49.0 38.0
11th Shearwater   Shearwater 2003 Netley Richard Thoroughgood Lawrie Thoroughgood 1.191 10.0 10.0 (11.0) 11.0 11.0 53.0 42.0

R1 - Fast Asymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 99 WSC Grant Piggott Adam Piggott 0.890 0:33:57 1.0
2 Fast Asymetric   Nacra 20 90   Tony Stokes   0.890 0:33:59 2.0
3 Fast Asymetric   Shadow X 17   Rob Forrester   1.116 0:42:52 3.0
4 Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 35 Whitstable YC Kevin Dutch David Banner 0.890 0:35:27 4.0
5 Fast Asymetric   F18 311 WSC William Smith Megan Smith 1.000 0:42:44 5.0
6 Fast Asymetric   Nacra F 15 163   Sam Steward Izzy Smith 1.105 0:48:47 6.0
7 Fast Asymetric   Spitfire 89 WSC Olly Harris Ella Harris 1.047 0:46:34 7.0
8 Fast Asymetric   Nacra F 15 74   Sam Cox Sophie Raven 1.105 0:49:44 8.0
9 Fast Asymetric   Spitfire 82   Josh Rawlings   1.047 0:50:18 9.0
10 Fast Asymetric   F18 Hobie Tiger 2169 WSC Jonathan Batey Charles/Martin 1.000 0:50:18 10.0
11 Fast Asymetric   F18 Edge 538   Tim Neal   1.000 DNS 13.0

R2 - Fast Asymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Fast Asymetric   Shadow X 17   Rob Forrester   1.116 0:51:41 1.0
2 Fast Asymetric   Nacra F 15 74   Sam Cox Sophie Raven 1.105 0:51:37 2.0
3 Fast Asymetric   F18 Edge 538   Tim Neal   1.000 0:47:51 3.0
4 Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 35 Whitstable YC Kevin Dutch David Banner 0.890 0:42:43 4.0
5 Fast Asymetric   Spitfire 82   Josh Rawlings   1.047 0:50:41 5.0
6 Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 99 WSC Grant Piggott Adam Piggott 0.890 0:43:44 6.0
7 Fast Asymetric   Spitfire 89 WSC Olly Harris Ella Harris 1.047 0:51:39 7.0
8 Fast Asymetric   Nacra F 15 163   Sam Steward Izzy Smith 1.105 0:55:12 8.0
9 Fast Asymetric   F18 311 WSC William Smith Megan Smith 1.000 0:50:36 9.0
10 Fast Asymetric   Nacra 20 90   Tony Stokes   0.890 0:46:56 10.0
11 Fast Asymetric   F18 Hobie Tiger 2169 WSC Jonathan Batey Charles/Martin 1.000 0:56:30 11.0

R3 - Fast Asymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 99 WSC Grant Piggott Adam Piggott 0.890 0:27:09 1.0
2 Fast Asymetric   Nacra 20 90   Tony Stokes   0.890 0:30:51 2.0
3 Fast Asymetric   F18 Edge 538   Tim Neal   1.000 0:35:04 3.0
4 Fast Asymetric   F18 311 WSC William Smith Megan Smith 1.000 0:35:28 4.0
5 Fast Asymetric   Shadow X 17   Rob Forrester   1.116 0:39:54 5.0
6 Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 35 Whitstable YC Kevin Dutch David Banner 0.890 0:32:26 6.0
7 Fast Asymetric   Nacra F 15 74   Sam Cox Sophie Raven 1.105 0:40:38 7.0
8 Fast Asymetric   Nacra F 15 163   Sam Steward Izzy Smith 1.105 0:40:54 8.0
9 Fast Asymetric   Spitfire 89 WSC Olly Harris Ella Harris 1.047 0:39:50 9.0
10 Fast Asymetric   F18 Hobie Tiger 2169 WSC Jonathan Batey Charles/Martin 1.000 0:40:28 10.0
11 Fast Asymetric   Nacra F18 1234   Max McCarrol Charles Watson 1.000 0:42:40 11.0
12 Fast Asymetric   Spitfire 82   Josh Rawlings   1.047 DNS 13.0

R4 - Fast Asymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Fast Asymetric   Nacra 20 90   Tony Stokes   0.890 0:25:06 1.0
2 Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 99 WSC Grant Piggott Adam Piggott 0.890 0:25:53 2.0
3 Fast Asymetric   F18 Edge 538   Tim Neal   1.000 0:29:45 3.0
4 Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 35 Whitstable YC Kevin Dutch David Banner 0.890 0:26:30 4.0
5 Fast Asymetric   F18 311 WSC William Smith Megan Smith 1.000 0:30:13 5.0
6 Fast Asymetric   Shadow X 17   Rob Forrester   1.116 0:33:45 6.0
7 Fast Asymetric   Nacra F 15 163   Sam Steward Izzy Smith 1.105 0:34:58 7.0
8 Fast Asymetric   Spitfire 89 WSC Olly Harris Ella Harris 1.047 0:33:51 8.0
9 Fast Asymetric   Nacra F 15 74   Sam Cox Sophie Raven 1.105 0:35:58 9.0
10 Fast Asymetric   Nacra F18 1234   Max McCarrol Charles Watson 1.000 0:33:29 10.0
11 Fast Asymetric   F18 Hobie Tiger 2169 WSC Jonathan Batey Charles/Martin 1.000 0:43:13 11.0
12 Fast Asymetric   Spitfire 82   Josh Rawlings   1.047 DNS 13.0

R5 - Fast Asymetric Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Fast Asymetric   F18 Edge 538   Tim Neal   1.000 0:27:28 1.0
2 Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 99 WSC Grant Piggott Adam Piggott 0.890 0:24:46 2.0
3 Fast Asymetric   F18 311 WSC William Smith Megan Smith 1.000 0:28:01 3.0
4 Fast Asymetric   Nacra 20 90   Tony Stokes   0.890 0:25:42 4.0
5 Fast Asymetric   Nacra 20 Carbon 35 Whitstable YC Kevin Dutch David Banner 0.890 0:25:50 5.0
6 Fast Asymetric   Nacra F 15 74   Sam Cox Sophie Raven 1.105 0:32:18 6.0
7 Fast Asymetric   Shadow X 17   Rob Forrester   1.116 0:32:50 7.0
8 Fast Asymetric   Spitfire 89 WSC Olly Harris Ella Harris 1.047 0:31:02 8.0
9 Fast Asymetric   Nacra F 15 163   Sam Steward Izzy Smith 1.105 0:33:08 9.0
10 Fast Asymetric   Nacra F18 1234   Max McCarrol Charles Watson 1.000 0:33:58 10.0

R1 - Non-Asymetric Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1088   Dan Jarman   1.197 0:45:00 1.0
2 Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 108210   Mark Farrow Freya Farrow 1.218 0:47:23 2.0
3 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7669   Scott Wilcox   1.231 0:47:54 3.0
4 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1026   Andy Bunyan   1.197 0:48:05 4.0
5 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1095 WSC Julius Mach   1.197 0:49:25 5.0
6 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 3766   William Stefanou Amanda Jenks 1.231 0:59:58 6.0
7 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 601 WSC Mark Baker   1.231 1:00:09 7.0
8 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7324   Tom Rawlings   1.231 1:04:38 8.0
9 Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 24   Morgan Smith   1.218 RET 10.0

R2 - Non-Asymetric Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1088   Dan Jarman   1.197 0:53:40 1.0
2 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1095 WSC Julius Mach   1.197 0:53:53 2.0
3 Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 108210   Mark Farrow Freya Farrow 1.218 0:55:40 3.0
4 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1026   Andy Bunyan   1.197 0:56:11 4.0
5 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7669   Scott Wilcox   1.231 1:01:10 5.0
6 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 3766   William Stefanou Amanda Jenks 1.231 1:01:25 6.0
7 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 601 WSC Mark Baker   1.231 1:01:55 7.0
8 Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 24   Morgan Smith   1.218 1:06:51 8.0
9 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7324   Tom Rawlings   1.231 1:11:39 9.0

R3 - Non-Asymetric Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1088   Dan Jarman   1.197 0:28:30 1.0
2 Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 108210   Mark Farrow Freya Farrow 1.218 0:30:38 2.0
3 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7669   Scott Wilcox   1.231 0:31:21 3.0
4 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7324   Tom Rawlings   1.231 0:31:23 4.0
5 Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 24   Morgan Smith   1.218 0:31:29 5.0
6 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 3766   William Stefanou Amanda Jenks 1.231 0:31:54 6.0
7 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1095 WSC Julius Mach   1.197 0:31:23 7.0
8 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 601 WSC Mark Baker   1.231 0:32:56 8.0
9 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1026   Andy Bunyan   1.197 0:34:01 9.0

R4 - Non-Asymetric Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1088   Dan Jarman   1.197 0:23:49 1.0
2 Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 108210   Mark Farrow Freya Farrow 1.218 0:25:20 2.0
3 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1095 WSC Julius Mach   1.197 0:26:34 3.0
4 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 601 WSC Mark Baker   1.231 0:27:35 4.0
5 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1026   Andy Bunyan   1.197 0:27:23 5.0
6 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 3766   William Stefanou Amanda Jenks 1.231 0:28:30 6.0
7 Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 24   Morgan Smith   1.218 0:29:20 7.0
8 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7669   Scott Wilcox   1.231 0:31:45 8.0
9 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7324   Tom Rawlings   1.231 0:36:52 9.0

R5 - Non-Asymetric Fleet Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1088   Dan Jarman   1.197 0:23:45 1.0
2 Non-Asymetric Fleet   Hobie 16 108210   Mark Farrow Freya Farrow 1.218 0:24:18 2.0
3 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7669   Scott Wilcox   1.231 0:26:13 3.0
4 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1095 WSC Julius Mach   1.197 0:25:52 4.5
4 Non-Asymetric Fleet   Unicorn 1026   Andy Bunyan   1.197 0:25:53 4.5
6 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 3766   William Stefanou Amanda Jenks 1.231 0:27:44 6.0
7 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 601 WSC Mark Baker   1.231 0:28:06 7.0
8 Non-Asymetric Fleet   Dart 18 7324   Tom Rawlings   1.231 0:33:30 8.0

R1 - Shearwater Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Shearwater   Shearwater 2010 Netley Nigel Stuart Reuben Stuart 1.191 0:46:25 1.0
2 Shearwater   Shearwater 1996 WSC Lee Saunders Dexter Saunders 1.191 0:46:49 2.0
3 Shearwater   Shearwater 1999 Felixstowe Ferry SC Shaun Allen Alex Allen 1.191 0:49:29 3.0
4 Shearwater   Shearwater 1994   Mark Norman Hayley Britton 1.191 0:49:37 4.0
5 Shearwater   Shearwater 2007 Netley Chloe Stuart Sarah Stuart 1.191 0:49:39 5.0
6 Shearwater   Shearwater 2011 WSC Pete Jary Joshua Jary 1.191 0:49:57 6.0
7 Shearwater   Shearwater 1976   Sam Vaughan Olli Stuart 1.191 0:51:16 7.0
8 Shearwater   Shearwater 2005   Dion Allen   1.191 0:51:20 8.0
9 Shearwater   Shearwater 1989 Chipstead SC Louise Curry Darren Tulley 1.191 0:52:28 9.0
10 Shearwater   Shearwater 2003 Netley Richard Thoroughgood Lawrie Thoroughgood 1.191 0:54:47 10.0
11 Shearwater   Shearwater 2008 Chipstead SC Catherine Tulley Nick Winram 1.191 1:02:39 11.0

R2 - Shearwater Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Shearwater   Shearwater 2010 Netley Nigel Stuart Reuben Stuart 1.191 0:50:58 1.0
2 Shearwater   Shearwater 2011 WSC Pete Jary Joshua Jary 1.191 0:51:11 2.0
3 Shearwater   Shearwater 1976   Sam Vaughan Olli Stuart 1.191 0:55:04 3.0
4 Shearwater   Shearwater 1989 Chipstead SC Louise Curry Darren Tulley 1.191 0:56:34 4.0
5 Shearwater   Shearwater 1994   Mark Norman Hayley Britton 1.191 0:56:35 5.0
6 Shearwater   Shearwater 2005   Dion Allen   1.191 0:57:09 6.0
7 Shearwater   Shearwater 2007 Netley Chloe Stuart Sarah Stuart 1.191 0:58:01 7.0
8 Shearwater   Shearwater 1996 WSC Lee Saunders Dexter Saunders 1.191 0:58:22 8.0
9 Shearwater   Shearwater 1999 Felixstowe Ferry SC Shaun Allen Alex Allen 1.191 0:58:26 9.0
10 Shearwater   Shearwater 2003 Netley Richard Thoroughgood Lawrie Thoroughgood 1.191 1:02:45 10.0
11 Shearwater   Shearwater 2008 Chipstead SC Catherine Tulley Nick Winram 1.191 1:03:34 11.0

R3 - Shearwater Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Shearwater   Shearwater 1994   Mark Norman Hayley Britton 1.191 0:31:00 1.0
2 Shearwater   Shearwater 2011 WSC Pete Jary Joshua Jary 1.191 0:31:29 2.0
3 Shearwater   Shearwater 2007 Netley Chloe Stuart Sarah Stuart 1.191 0:36:06 3.0
4 Shearwater   Shearwater 2010 Netley Nigel Stuart Reuben Stuart 1.191 0:36:13 4.0
5 Shearwater   Shearwater 1976   Sam Vaughan Olli Stuart 1.191 0:36:20 5.0
6 Shearwater   Shearwater 1996 WSC Lee Saunders Dexter Saunders 1.191 0:36:23 6.0
7 Shearwater   Shearwater 1999 Felixstowe Ferry SC Shaun Allen Alex Allen 1.191 0:36:25 7.0
8 Shearwater   Shearwater 2005   Dion Allen   1.191 0:36:27 8.0
9 Shearwater   Shearwater 2008 Chipstead SC Catherine Tulley Nick Winram 1.191 0:36:29 9.0
10 Shearwater   Shearwater 1989 Chipstead SC Louise Curry Darren Tulley 1.191 0:37:38 10.0
11 Shearwater   Shearwater 2003 Netley Richard Thoroughgood Lawrie Thoroughgood 1.191 0:38:12 11.0

R4 - Shearwater Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Shearwater   Shearwater 1994   Mark Norman Hayley Britton 1.191 0:24:51 1.0
2 Shearwater   Shearwater 1999 Felixstowe Ferry SC Shaun Allen Alex Allen 1.191 0:25:41 2.0
3 Shearwater   Shearwater 2010 Netley Nigel Stuart Reuben Stuart 1.191 0:26:03 3.0
4 Shearwater   Shearwater 1989 Chipstead SC Louise Curry Darren Tulley 1.191 0:26:14 4.0
5 Shearwater   Shearwater 1976   Sam Vaughan Olli Stuart 1.191 0:26:58 5.0
6 Shearwater   Shearwater 1996 WSC Lee Saunders Dexter Saunders 1.191 0:27:15 6.0
7 Shearwater   Shearwater 2007 Netley Chloe Stuart Sarah Stuart 1.191 0:27:34 7.0
8 Shearwater   Shearwater 2008 Chipstead SC Catherine Tulley Nick Winram 1.191 0:27:38 8.0
9 Shearwater   Shearwater 2005   Dion Allen   1.191 0:27:56 9.0
10 Shearwater   Shearwater 2011 WSC Pete Jary Joshua Jary 1.191 0:28:30 10.0
11 Shearwater   Shearwater 2003 Netley Richard Thoroughgood Lawrie Thoroughgood 1.191 0:30:27 11.0

R5 - Shearwater Fleet

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName SCHRS Elapsed Points
1 Shearwater   Shearwater 1994   Mark Norman Hayley Britton 1.191 0:25:14 1.0
2 Shearwater   Shearwater 1999 Felixstowe Ferry SC Shaun Allen Alex Allen 1.191 0:25:20 2.0
3 Shearwater   Shearwater 2011 WSC Pete Jary Joshua Jary 1.191 0:25:35 3.0
4 Shearwater   Shearwater 2010 Netley Nigel Stuart Reuben Stuart 1.191 0:25:51 4.0
5 Shearwater   Shearwater 1989 Chipstead SC Louise Curry Darren Tulley 1.191 0:26:15 5.0
6 Shearwater   Shearwater 2007 Netley Chloe Stuart Sarah Stuart 1.191 0:26:31 6.0
7 Shearwater   Shearwater 1976   Sam Vaughan Olli Stuart 1.191 0:26:36 7.0
8 Shearwater   Shearwater 1996 WSC Lee Saunders Dexter Saunders 1.191 0:27:22 8.0
9 Shearwater   Shearwater 2005   Dion Allen   1.191 0:27:29 9.0
10 Shearwater   Shearwater 2008 Chipstead SC Catherine Tulley Nick Winram 1.191 0:29:05 10.0
11 Shearwater   Shearwater 2003 Netley Richard Thoroughgood Lawrie Thoroughgood 1.191 0:29:21 11.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com