2024 Wakatere Autumn Youth Regatta

Wakatere boating Club

event burgee

Results are provisional as of 14:19 on April 7, 2024

29er Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Sail # Helm Name Club Crew Name Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st 3023 Will Leech CBYC Sean Kensington KYC 3.0 1.0 1.0 3.0 (5.0) 1.0 14.0 9.0
2nd 2398 Tom Pilkington WBC Morgan Lay RAYC 2.0 (13.0 DSQ) 6.0 1.0 1.0 2.0 25.0 12.0
3rd 2786 Nelsen Meacham KYC/WBC Levi Jenkins KYC 1.0 2.0 2.0 5.0 4.0 (11.0) 25.0 14.0
4th 3021 Hugo Smith RAYC/KYC/WBC Louis Quere RAYC 4.0 4.0 5.0 2.0 (7.0) 5.0 27.0 20.0
5th 122 Callum Noyer KYC/WBC Josh Hilder KYC 7.0 6.0 3.0 (9.0) 3.0 4.0 32.0 23.0
6th 3154 Oli Stone KYC Marcel Van Der Voort KYC 5.0 3.0 (7.0) 6.0 6.0 3.0 30.0 23.0
7th 277 William Mason WBC Giorgio Mattuzio WBC (9.0) 5.0 4.0 4.0 8.0 9.0 39.0 30.0
8th 2777 Bella Jenkins KYC Nicola Hume WBC (10.0) 9.0 9.0 7.0 2.0 6.0 43.0 33.0
9th 2388 Anna Waymouth KYC Marcus Hilder KYC 6.0 8.0 (11.0) 8.0 9.0 10.0 52.0 41.0
10th 19 Leo Brown RAYC Toby Dunn MBSC 8.0 7.0 8.0 11.0 (13.0 DNC) 8.0 55.0 42.0
11th 2713 Erin Kee KCC/BOIYC Isla Kee KCC/BOIYC (12.0) 10.0 10.0 10.0 10.0 7.0 59.0 47.0
12th 2782 Kate Howse KYC Elbe White KYC 11.0 11.0 (12.0) 12.0 11.0 12.0 69.0 57.0

420 Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Sail # Helm Name Club Crew Name Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st 56941 Joe Leith MBSC Joshua Ferrissey MBSC 1.0 1.0 (3.0 SCP) 1.0 1.0 1.0 8.0 5.0
2nd 57062 Tessa Clinton WBC Jess Handley MBSC 2.0 (6.0 OCS) 2.0 2.0 2.0 2.0 16.0 10.0
3rd 56674 Zara Scott MBSC Amelia Higson MBSC/KYC 3.0 2.0 3.0 (4.0) 4.0 4.0 20.0 16.0
4th 6680 Isla Barker MBSC Lucy Luxford CBYC (4.0) 3.0 4.0 3.0 3.0 3.0 20.0 16.0
5th 57544 Cam Brown WBC Alex Norman WBC (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 6.0 DNC 36.0 30.0

ILCA6 Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 12, Scoring system: Appendix A
Rank Sail # Helm Name Club Crew Name Club R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st 219309 Miro Luxford CBYC     3.0 (9.0) 1.0 1.0 3.0 3.0 20.0 11.0
2nd 222185 Winston Liesebach NSC/MBSC     2.0 2.0 3.0 (5.0) 2.0 2.0 16.0 11.0
3rd 193030 Zach Stibbe OYC     4.0 (5.0) 5.0 3.0 1.0 1.0 19.0 14.0
4th 222079 Sam Clarke MBSC     7.0 1.0 2.0 4.0 (8.0) 4.0 26.0 18.0
5th 214437 Liam Dimock MBSC/RAYC     6.0 3.0 (13.0 RET) 2.0 7.0 7.0 38.0 25.0
6th 209259 Arran Begic MBSC     1.0 7.0 7.0 (13.0 OCS) 6.0 5.0 39.0 26.0
7th 202918 Flinn Olson MBSC     5.0 4.0 4.0 6.0 9.0 (10.0) 38.0 28.0
8th 223091 Chloe Turner MSBC     (11.0) 6.0 9.0 7.0 5.0 8.0 46.0 35.0
9th 222181 Beau Utting MBSC/RAYC     8.0 11.0 6.0 (13.0 OCS) 4.0 11.0 53.0 40.0
10th 224463 Rose Dickey NSC     9.0 8.0 (10.0) 9.0 10.0 6.0 52.0 42.0
11th 216175 Miya Prescott TYPBC     10.0 10.0 8.0 8.0 (11.0) 9.0 56.0 45.0
12th 224251 Jack Hollands MBSC/MSC     (13.0 DNC) 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 13.0 DNC 78.0 65.0



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com