WINDSURFER NSW SUMMER SERIES 2023-2024

Heats 1 - Balmoral

Results are provisional as of 11:28 on November 11, 2023

HW Division

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Place Division SailNo Name Age Group R1
   
R2
   
R3
   
R4
   
R5
   
Total Nett
1 HW 171 Michael Lancey Master (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 5.0 4.0
2 HW AUS21 Rohan Cudmore Grandmaster 3.0 (5.0) 3.0 2.0 2.0 15.0 10.0
3 HW 9 Stuart Gilbert Legend (5.5) 2.0 2.0 4.0 3.0 16.5 11.0
4 HW AUS817 John Doolan Grandmaster (9.0) 3.0 4.0 3.0 4.0 23.0 14.0
5 HW 838 David West Grandmaster 4.0 (6.0) 6.0 6.0 5.0 27.0 21.0
6 HW AUS968 Andrew Dolly Divola Grandmaster 2.0 4.0 5.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 33.0 22.0
7 HW 197 Mark Paul Legend (10.0) 7.0 7.0 5.0 6.0 35.0 25.0
8 HW 957 Peter Craig Grandmaster 5.5 8.0 9.0 8.0 (11.0 DNC) 41.5 30.5
9 HW 7 Heath Walters Grandmaster 7.0 9.0 (10.0) 9.0 7.0 42.0 32.0
10 HW 115 Matt McCarthy Grandmaster 8.0 10.0 8.0 7.0 (11.0 DNC) 44.0 33.0

LW Division

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Place Division SailNo Name Age Group R1
   
R2
   
R3
   
R4
   
R5
   
Total Nett
1 LW 18 Martin French Grandmaster 1.0 1.0 (3.0) 1.0 1.0 7.0 4.0
2 LW 2J Gourand Solem Open 3.0 2.0 1.0 (5.0) 3.0 14.0 9.0
3 LW 24 Sarah Hebert Open (4.0) 3.0 2.0 4.0 2.0 15.0 11.0
4 LW AUS1977 Steve Newman Super Legend 2.0 5.0 (6.0) 6.0 4.0 23.0 17.0
5 LW 57 Malcolm Rofe Grandmaster (6.0) 4.0 5.0 3.0 6.0 24.0 18.0
6 LW 367 John Philp Grandmaster 7.0 7.0 4.0 2.0 (10.0 DNC) 30.0 20.0
7 LW 6666 Sham Watkins Grandmaster 5.0 6.0 (7.0) 7.0 5.0 30.0 23.0
8 LW 867 Peter Woolley Legend 8.0 8.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 46.0 36.0
9 LW 81 Philip Bratter Legend 9.0 9.0 (10.0 DNC) 10.0 DNC 10.0 DNC 48.0 38.0

MW Division

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Place Division SailNo Name Age Group R1
   
R2
   
R3
   
R4
   
R5
   
Total Nett
1 MW 20 Lars Kleppich Grandmaster 1.0 1.0 1.0 1.0 (3.0) 7.0 4.0
2 MW 5 Launay Samuel Master (2.0) 2.0 2.0 2.0 1.0 9.0 7.0
3 MW 3 Cali Laurent Master (7.0) 4.0 3.0 3.0 2.0 19.0 12.0
4 MW 188 Paul Ivshenko Grandmaster 3.0 3.0 (4.0) 4.0 4.0 18.0 14.0
5 MW 690 Mick Watkins Grandmaster (9.0) 6.0 8.0 5.0 5.0 33.0 24.0
6 MW AUS2 Scotty O'Connor Legend 4.0 5.0 5.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 36.0 25.0
7 MW 1981 Hunter Waters Grandmaster 5.0 (7.0) 7.0 6.0 7.0 32.0 25.0
8 MW 1374 Kevin Wadham Legend 6.0 (8.0) 6.0 7.0 6.0 33.0 25.0
9 MW 1367 Stephen Arlom Grandmaster 8.0 9.0 9.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 48.0 37.0
10 MW 1412 Richard Atkinson Legend 10.0 10.0 10.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 52.0 41.0

SH Division

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Place Division SailNo Name Age Group R1
   
R2
   
R3
   
R4
   
R5
   
Total Nett
1 SH 65 Simon Jones Grandmaster (1.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 5.0 4.0
2 SH 2588 James Scott Grandmaster (2.0) 2.0 2.0 2.0 2.0 10.0 8.0
3 SH 1976 Bruce Perry Grandmaster 3.0 3.0 3.0 3.0 (6.0 DNC) 18.0 12.0
4 SH 121 Patrick Connolly Master 4.0 4.0 (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 26.0 20.0
5 SH 1401 Geoff Kitchen Grandmaster 5.0 5.0 (6.0 DNC) 6.0 DNC 6.0 DNC 28.0 22.0



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com