event burgee venue burgee

Ängelholmsregattan 2008

Ängelholm Skälderviken Segelsällskap

Distriktsmästerskap Skåne och Regionkval 2009-3 för region 4

Contents

E-jolle Klass

Sailed:0, Discards:0, To count:0, Entries:18, Scoring system:Appendix A
Tally Klass Nat Segelnummer Rorsman Klubb Noteringar
8 E-jolle SWE 3288 Anton Barreng VKSK  
4 E-jolle SWE 3179 Simon Holmqvist BOSS  
16 E-jolle SWE 3549 Carl Hagberg LBSK  
15 E-jolle SWE 3533 Anna Hagberg LBSK  
10 E-jolle SWE 3419 Olivia Strömblad MSS  
5 E-jolle SWE 3220 Jesper Sundén ÄSSS  
11 E-jolle SWE 3431 Martin Kareliusson MSS  
1 E-jolle SWE 4 Mårten Wikner RJK  
9 E-jolle SWE 3317 Simon Karlsson HBS  
7 E-jolle SWE 3271 Jacob Reuterskiöld MSS  
3 E-jolle SWE 80 Alexander Rex BOJK  
12 E-jolle SWE 3475 Hanna Hultgren RJK  
2 E-jolle SWE 30 Otto Stael von Holstein BOJK  
13 E-jolle SWE 3521 Oscar Pantzare SHBS  
17 E-jolle SWE 3594 Johan Sjöstrand JKV  
14 E-jolle SWE 3528 Carl Hansson SSKA  
18 E-jolle SWE 3613 Hampus Olander HASS  
6 E-jolle SWE 3221 Jesper Wännman ÄSSS  

Feva Klass

Sailed:0, Discards:0, To count:0, Entries:3, Scoring system:Appendix A
Tally Klass Nat Segelnummer Rorsman Klubb Noteringar
3 Feva SWE 3007 Jakob Klitte RJK  
1 Feva SWE 2658 Arvid Karlefors WBS  
2 Feva SWE 3005 Ludvig Hägg WBS  

Laser Std Klass

Sailed:0, Discards:0, To count:0, Entries:9, Scoring system:Appendix A
Tally Klass Nat Segelnummer Rorsman Klubb Noteringar
1 Laser Std SWE 78141 Claes Nordgren BOJK  
7 Laser Std SWE 190608 Jonatan Norrman ÄSSS  
9 Laser Std SWE 192671 Max Salminen SSP Efteranmäld
6 Laser Std SWE 185161 Niklas Areskoug ÄSSS Efteranmäld
5 Laser Std SWE 183990 Simon Landenstad KNSS  
8 Laser Std SWE 191779 Carl James ÄSSS  
4 Laser Std SWE 180788 Anders Lindqvist SSP  
2 Laser Std SWE 166600 Victor Strömblad MSS  
3 Laser Std SWE 173472 Peter Mellberg BOJK  

Optimist Klass

Sailed:0, Discards:0, To count:0, Entries:54, Scoring system:Appendix A
Tally Klass Nat Segelnummer Rorsman Klubb Noteringar
25 Optimist SWE 4128 Philip Landenstad KNSS  
38 Optimist SWE 4219 Martin Hammerö WBS  
12 Optimist SWE 3832 Philip Gohed MSS  
36 Optimist SWE 4210 Erik Mellberg BOJK  
50 Optimist SWE 7804 Pontus Gersne SSP  
43 Optimist SWE 4254 Kristoffer Nordström LBSK  
21 Optimist SWE 4102 Einar Persson CHSS  
6 Optimist SWE 3598 Linnea Barreng VKSK  
37 Optimist SWE 4213 Petter Barreng VKSK  
29 Optimist SWE 4158 Axel Hjelm SSVD  
54 Optimist SWE 23338 Oliver Uziel WBS  
47 Optimist SWE 4288 André Camming LBSK  
46 Optimist SWE 4287 Sofia Camming LBSK  
45 Optimist SWE 4286 Petra Camming LBSK  
20 Optimist SWE 4093 Frida Stenow VKSK  
39 Optimist SWE 4224 Rasmus Rosengren MSS  
26 Optimist SWE 4133 Fredrik Lindblad LBSK  
34 Optimist SWE 4188 Emil Ankerst RJK  
44 Optimist SWE 4266 Elsa Ankerst RJK  
14 Optimist SWE 3874 Ian Linde LERSS  
5 Optimist SWE 3561 Filippa Linde LERSS  
10 Optimist SWE 3784 Viktor Sundén ÄSSS  
19 Optimist SWE 4062 Axel Svensson ÄSSS  
23 Optimist SWE 4107 Albin Olsson RJK  
27 Optimist SWE 4139 Lovisa Ransnäs LBSK  
9 Optimist SWE 3781 Jens Isacsson SSP  
22 Optimist SWE 4103 Anna Isacsson SSP  
30 Optimist SWE 4160 Axel Karlsson BOSS  
40 Optimist SWE 4225 Sebastian Novak BOJK  
33 Optimist SWE 4184 Emil Thomasson OTS  
32 Optimist SWE 4183 Jesper Thomasson OTS  
41 Optimist SWE 4234 Vidar Åsly BOJK  
49 Optimist DEN 6985 Gustav Tindberg BOJK  
4 Optimist SWE 3552 Carl Ingmarsson RSS  
52 Optimist SWE 23293 Gustav Ingmarsson RSS  
15 Optimist SWE 3876 Klas Wilhelmsson BOSS  
42 Optimist SWE 4238 Anna Mikkelsen KSSS  
24 Optimist SWE 4109 Simon Lundmark BOSS  
51 Optimist SWE 23198 Hugo Svensson RSS  
28 Optimist SWE 4144 Ida Svensson RSS  
7 Optimist SWE 3659 Cornelia Sporre VKSK  
11 Optimist SWE 3804 Carl-Johan Bengtsson RJK  
13 Optimist SWE 3836 Jakob Veisland BOJK  
1 Optimist SWE 459 Joanna Wännman ÄSSS  
17 Optimist SWE 4012 Erik Lindsten ASSV Efteranmäld
16 Optimist SWE 3971 Felix Schill LBSK  
53 Optimist SWE 23336 Line Svensson RSS  
35 Optimist SWE 4191 Elin Klitte RJK  
2 Optimist SWE 3497 Martin Jacobsson RJK  
18 Optimist SWE 4056 Erik Bille BOJK  
3 Optimist SWE 3518 Johanna Hansson BOSS  
31 Optimist SWE 4164 Johannes Rex BOJK  
48 Optimist SWE 4290 Eric Nordén RJK  
8 Optimist SWE 3663 Michelle Kimbler MSS  

www.asss.se

www.sksf.nu

Sailwave Scoring Software 1.95 Build 6
www.sailwave.com