Great North Asymmetric Challenge 2023

Bassenthwaite SC

Competitor List

 
Class Sail_No Helm Crew Club PY Extra Col 1 Extra Col 2
VXONE 191 Neal Piper Phil Cowans Tynemouth SC 800    
VXONE 173 Andy Couch Mart Couch Blithfeild Sc 800    
59erxx 100 John Reekie Andy Tunnicliffe Bass SC 905    
CHERUB 3216 Jamie Pearson Martyn Denchfeild Grafham Water SC 920    
CHERUB 3215 Alex Harris Rosie Williamson Dee SC 920    
RS 400 1191 Louise McKeand Sean Ratcliffe Leigh & Lowton Sailing Club 940    
RS 400 1442 Chris Gowers June Riley Pot Dinorwic SC 940    
RS 400 1453 Chris Pickles Matt Sharman Bass SC 940    
RS 400 1456 Nick Hunt Alex Oyston Tynemouth SC 940    
RS 400 1460 Dave Exley Jack Exley Bass SC 940    
RS 400 1461 Charlie Exley Caroline Exley Bass SC 940    
RS 400 1484 Mark Somerville Joe Roberts Bass SC 940    
RS 400 1511 Hamish Gledhill Ross Southwell West Riding/Leigh and Lowton SC 940    
RS 400 878 John Hesten Sonia K Dovestone SC 940    
RS 400 Alex Leonard Ben Murrell Bass SC 940    
RS 400 438 Alastair Rimmer Ethan Dawson Bass SC 940    
RS 400 498 Alistair Coates Evie Coates Bass SC 940    
RS 400 1068 Jacob Knock Steve Sinfield Port Dinorwic SC 940    
RS 400 1401 Bill Kenyon Mathew Williams Budworth SC 940    
RS 400 1410 Jacob Ainsworth Kayleigh Roberts Tynemouth SC 940    
RS 400 1437 Justin Smith Sarah Batchelor Tynemouth SC 940    
RS 400 1465 Tim Hall Jess Hall Port Dinorwic SC 940    
DEVOTI D-ONE 405 Mike Allen   Bala SC 948    
BUZZ 578 Jacob Din Kieron Freer Hollingworth Lake/Jumbles 1020    
RS 200 1606 Martin Smith Barbara Smith Yorkshire Dales SC 1046    
RS 200 211 Brendan Lynch Anna McBestie ELYC/HSC 1046    
RS 200 939 James Johnson Tom Johnson Roa Island 1046    
RS 200 1202 Tom Moss Poppy Christie Scaling Dam/Bass SC 1046    
RS 200 1402 Ben Dearden Abbey Mumford Yorkshire Dales SC 1046    
RS 200 1437 Adam Din Olivia Zuniga Hollingworth Lake SC 1046    
RS 200 507 Thomas or Henry K Stephen Kirk Bass SC 1046    
RS 200 600 Fiona Rigg Ellen Clarke East Lothian Yacht Club 1046    
RS 200 757 Tom Ellis John Ranson Red Wharf Bay / Bolton 1046    
RS 200 807 Phil Davenport Oscar Davenport Bass SC 1046    
RS 200 987 Michael Sims Libby Sims Burton BC 1046    
RS 200 1033 Neil Campbell Archie Campbell Bass SC 1046    
RS 200 1071 Matthew Somerville Henry Bullen Bass SC 1046    
RS 200 1076 Robin Dawson Oliver Smith Bass SC 1046    
RS 200 749 Alastair Duncan Alfie Duncan Bass SC 1046    
RS 200 1682 Andrew Brown Alex Sutcliffe Tynemouth SC 1046    
RS 200 1120 Peter Collings Ali Morrish CSSC 1046    
RS 200 1150 Andy Smith Lily Smith Bass SC 1046    
RS 200 1277 Martin Walker Stewart Walker Yorkshire Dales SC 1046    
RS 200 1312 Paul Clark Emily Clark Bass SC 1046    
RS 200 1369 Phil Smith Naomi Smith Bass SC 1046    
RS 200 1538 Matthew Luxton Desmond Luxton Staunton Harold SC 1046    
RS 200 1560 Jon Ward Heather Ward Budworth SC 1046    
RS 200 1625 Gareth Williams Jen Williams LLSC 1046    
2000 22734 Tevor Bradley Jacob Hyde Thornton Steward SC 1114    
2000 0 Philip murray Matthew Murray Tynemouth SC 1114    
2000 2587 Guy Boswell Julie Boswell Llandegfedd SC 1114    
2000 2703 Oliver Thompson Elliott Thompson West Riding SC 1114    
2000 22631 Tats Greenhalgh TBC Port Dinorwic SC 1114    
2000 22694 Alistair Rose Nicola Copley Ullswater YC 1114    
RS VISION 1901 Ant woodyer Alan rutherford Bass SC 1137    
RS FEVA XL 4989 Lewis Gordon Grace Gordon Scaling Dam 1248    
RS FEVA XL 8758 Toby Kidd Charlie Rowell DRSC Bass SC 1248    
RS FEVA XL 5279 Grace Stockdale Iona Cheyne Bass SC 1248    
RS FEVA XL 2024 Grace Allen Georgie Kirkpatrick Bass SC 1248    
RS FEVA XL 8187 Phoebe Greenhalgh Millie Greenhalgh Port Dinorwic SC 1248    
RS FEVA XL 8501 Rebecca Knock Megan Gowers Port Dinorwic SC 1248    
RS FEVA XL 8600 Ben Greenhalgh Tom Sinfield Port Dinorwic SC 1248    



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com