CSS Poängseglingar 2014

Carlsborgs Segelsällskap

Results are final as of 17:57 on September 6, 2014

Overall

Sailed: 11, Discards: 0, To count: 11, Rating system: LYS, Entries: 38, Scoring system: CHIPS "Hight point"
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Poäng 1
   
Poäng 2
   
Poäng 3
   
Poäng 4
   
Poäng 5
   
Poäng 6
   
Poäng 7
   
Poäng 8
   
Poäng 9
   
Poäng 10
   
Poäng 11
   
Total Nett
1st Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.126 0.00 DNC 85.15 80.03 63.66 88.07 97.67 96.77 63.66 96.21 81.48 89.13 841.83 841.83
2nd X-332 / Maxi Magic 332 / 77 Sture Löving 1.244 88.07 98.02 98.31 97.67 96.21 90.87 89.13 84.07 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 742.35 742.35
3rd Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.111 55.52 78.72 49.56 90.87 79.93 63.66 66.18 22.85 55.52 96.77 81.48 741.06 741.06
4th X-302 10560 Sten-Åke Kjellberg 1.155 71.80 59.42 73.94 84.07 0.00 DNC 0.00 DNC 73.83 90.87 63.66 50.88 66.18 634.65 634.65
5th Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.092 63.66 72.29 31.27 36.46 55.52 43.26 81.48 50.06 84.00 73.83 35.58 627.41 627.41
6th Mixer/Nova/Diva   Team Sail-MIND 1.174 96.21 52.99 86.12 50.06 63.66 84.07 27.94 56.86 47.39 0.00 DNC 0.00 DNC 565.30 565.30
7th Cumulus 464 Christer Holgersson 1.092 0.00 DNC 91.58 92.22 77.26 71.80 77.26 0.00 DNC 97.67 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 507.79 507.79
8th Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.083 31.12 33.69 25.18 29.65 0.00 DNC 70.46 58.53 29.65 84.00 35.58 58.53 456.39 456.39
9th Malbec 290 9952 Klaus Sabienski 1.181 47.39 46.56 67.84 70.46 47.39 56.86 0.00 DNC 36.46 71.80 0.00 DNC 0.00 DNC 444.76 444.76
10th WASA Atlantic 1 Toyvo Stark 1.356 39.25 40.13 61.75 0.00 DNC 39.25 36.46 43.23 77.26 0.00 DNC 43.23 27.94 408.50 408.50
11th Caribean 22 13 Lars-Erik Andersson 1.001 79.93 65.86 43.46 56.86 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 246.11 246.11
12th 606 258 Kurt Jakobsen 1.033 0.00 DNC 20.83 0.00 DNC 22.85 0.00 DNC 22.85 0.00 DNC 0.00 DNC 31.12 58.53 50.88 207.06 207.06
13th T24   Löfving / Eriksson 1.23 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 89.13 96.77 185.90 185.90
14th Scanmar 37 Wallerman 1.12 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 50.06 35.58 70.46 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 156.10 156.10
15th Maxi Racer 127 Team WEW 1.127 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 66.18 73.83 140.01 140.01
16th Maxi Fenix 177 Strand Fredrik 1.064 0.00 DNC 0.00 DNC 37.37 0.00 DNC 0.00 DNC 29.65 50.88 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 117.90 117.90
17th Katamaran 35 Peter Axelsson 1.610 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 31.12 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 27.94 43.23 102.29 102.29
18th Aphrodite 34 12 Roland Dahl 1.147 0.00 DNC 27.26 55.65 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 82.91 82.91
19th Nova 97 Florin 1.05 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 43.26 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 43.26 43.26
19th Maxi Racer 127 Johan Gustafsson 1.127 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 43.26 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 43.26 43.26
21st Scanmar 31 31 Rolf Andersson 1.122 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 39.25 0.00 DNC 0.00 DNC 39.25 39.25
22nd Comfort 32 298 PE Vrang 1.116 0.00 DNC 0.00 DNC 19.08 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 19.08 19.08
23rd Maxi 33   Thomas Lindberg 1.107 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Diva 35 80 Anders Åberg 1.243 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Dehler 36 10507 Mats Lindberg 1.283 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd X-95 57 Henrik Jernetz 1.142 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Scanmar 33 84 Örjan Heedman 1.146 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Maxi Mixer Cr   Jonas Johansson 1.174 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Maxi 77 1910 Olle Eriksson 1.045 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd CB66 53 Karl Hjerpe 1.178 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Accent 104 Anders Carlsson 1.036 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Sun Odysse 45   Tomas Eriksson 1.290 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Scampi 7517 Bosse Jonsson 1.097 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Laser   Martin Antman 1.000 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Compis 28   Clas Wallgren 1.057 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Ballad 908   Hans Engquist 1.087 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Albin Nova 190 Jarl Karlsson 1.147 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00
23rd Dehler 36 3903 Peter Heinemo 1.244 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 DNC 0.00 0.00

Poäng 1

Start: Poäng 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00, Wind dir: NO, Ave wind: 2-3
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 Mixer/Nova/Diva   Team Sail-MIND 1.129 56:30 1:03:47 96.21
2 X-332 / Maxi Magic 332 / 77 Sture Löving 1.206 55:36 1:07:03 88.07
3 Caribean 22 13 Lars-Erik Andersson 0.969 69:44 1:07:34 79.93
4 X-302 10560 Sten-Åke Kjellberg 1.131 60:27 1:08:22 71.80
5 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.063 64:52 1:08:57 63.66
6 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.094 63:51 1:09:51 55.52
7 Malbec 290 9952 Klaus Sabienski 1.15 61:33 1:10:47 47.39
8 WASA Atlantic 1 Toyvo Stark 1.331 56:21 1:15:00 39.25
9 Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.05 73:04 1:16:43 31.12

Poäng 2

Start: Poäng 2, Finishes: Elapsed time, Wind dir: NO, Ave wind: 5ms
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 X-332 / Maxi Magic 332 / 77 Sture Löving 1.244 1:08:13 1:24:52 98.02
2 Cumulus 464 Christer Holgersson 1.092 1:20:54 1:28:21 91.58
3 Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.126 1:18:44 1:28:39 85.15
4 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.111 1:20:42 1:29:39 78.72
5 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.092 1:22:54 1:30:32 72.29
6 Caribean 22 13 Lars-Erik Andersson 1.001 1:31:40 1:31:46 65.86
7 X-302 10560 Sten-Åke Kjellberg 1.131 1:22:47 1:33:38 59.42
8 Mixer/Nova/Diva   Team Sail-MIND 1.216 1:18:23 1:35:19 52.99
9 Malbec 290 9952 Klaus Sabienski 1.150 1:22:57 1:35:24 46.56
10 WASA Atlantic 1 Toyvo Stark 1.331 1:12:02 1:35:53 40.13
11 Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.05 1:31:43 1:36:18 33.69
12 Aphrodite 34 12 Roland Dahl 1.114 1:31:32 1:41:58 27.26
13 606 258 Kurt Jakobsen 1.026 1:44:24 1:47:07 20.83

Poäng 3

Start: Poäng 3, Finishes: Elapsed time, Course: %V, Wind dir: SSW, Ave wind: 4-6
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 X-332 / Maxi Magic 332 / 77 Sture Löving 1.254 1:44:34 2:11:08 98.31
2 Cumulus 464 Christer Holgersson 1.06 2:12:45 2:20:43 92.22
3 Mixer/Nova/Diva   Team Sail-MIND 1.253 1:58:10 2:28:04 86.12
4 Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.126 2:13:57 2:30:50 80.03
5 X-302 10560 Sten-Åke Kjellberg 1.131 2:19:03 2:37:16 73.94
6 Malbec 290 9952 Klaus Sabienski 1.181 2:14:45 2:39:08 67.84
7 WASA Atlantic 1 Toyvo Stark 1.331 1:59:55 2:39:37 61.75
8 Aphrodite 34 12 Roland Dahl 1.114 2:24:16 2:40:43 55.65
9 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.094 2:28:44 2:42:43 49.56
10 Caribean 22 13 Lars-Erik Andersson 1.001 2:42:41 2:42:51 43.46
11 Maxi Fenix 177 Strand Fredrik 1.041 2:36:34 2:42:59 37.37
12 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.097 2:30:22 2:44:57 31.27
13 Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.05 2:44:24 2:52:37 25.18
14 Comfort 32 298 PE Vrang 1.082 2:44:38 2:58:08 19.08

Poäng 4

Start: Poäng 4, Finishes: Elapsed time, Course: 3V, Wind dir: VNV, Ave wind: 5-7 m/s
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 X-332 / Maxi Magic 332 / 77 Sture Löving 1.226 46:59 0:57:36 97.67
2 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.111 53:32 0:59:29 90.87
3 X-302 10560 Sten-Åke Kjellberg 1.131 52:39 0:59:33 84.07
4 Cumulus 464 Christer Holgersson 1.06 56:14 0:59:36 77.26
5 Malbec 290 9952 Klaus Sabienski 1.15 52:09 0:59:58 70.46
6 Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.089 55:41 1:00:38 63.66
7 Caribean 22 13 Lars-Erik Andersson 0.969 1:03:23 1:01:25 56.86
8 Mixer/Nova/Diva   Team Sail-MIND 1.253 49:34 1:02:06 50.06
9 Maxi Racer 127 Johan Gustafsson 1.127 55:09 1:02:09 43.26
10 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.092 58:10 1:03:31 36.46
11 Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.05 1:01:53 1:04:59 29.65
12 606 258 Kurt Jakobsen 1.026 1:05:25 1:07:07 22.85

Poäng 5

Start: Poäng 5, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00, Wind dir: SSW, Ave wind: 2 till 13
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 X-332 / Maxi Magic 332 / 77 Sture Löving 1.274 1:32:08 1:57:23 96.21
2 Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.126 1:46:36 2:00:02 88.07
3 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.111 1:49:01 2:01:07 79.93
4 Cumulus 464 Christer Holgersson 1.092 1:50:58 2:01:11 71.80
5 Mixer/Nova/Diva   Team Sail-MIND 1.184 1:44:09 2:03:19 63.66
6 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.097 1:56:30 2:07:48 55.52
7 Malbec 290 9952 Klaus Sabienski 1.15 1:51:34 2:08:18 47.39
8 WASA Atlantic 1 Toyvo Stark 1.349 1:46:05 2:23:06 39.25
9 Katamaran 35 Peter Axelsson 1.610 1:29:56 2:24:48 31.12

Poäng 6

Forsvik höst som ersättare.

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00, Wind dir: SV, Ave wind: 4-5 m/s
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.126 0:58:26 1:05:48 97.67
2 X-332 / Maxi Magic 332 / 77 Sture Löving 1.284 0:52:48 1:07:48 90.87
3 Mixer/Nova/Diva   Team Sail-MIND 1.253 0:55:12 1:09:10 84.07
4 Cumulus 464 Christer Holgersson 1.092 1:03:56 1:09:49 77.26
5 Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.05 1:07:02 1:10:23 70.46
6 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.111 1:04:06 1:11:13 63.66
7 Malbec 290 9952 Klaus Sabienski 1.181 1:01:01 1:12:04 56.86
8 Scanmar 37 Wallerman 1.098 1:07:27 1:14:04 50.06
9 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.097 1:07:53 1:14:28 43.26
10 WASA Atlantic 1 Toyvo Stark 1.331 0:57:21 1:16:20 36.46
11 Maxi Fenix 177 Strand Fredrik 1.041 1:13:46 1:16:47 29.65
12 606 258 Kurt Jakobsen 1.026 1:16:45 1:18:45 22.85

Poäng 7

Start: Poäng 7, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00, Course: Bana 3H, Wind dir: W, Ave wind: 8-11 m/S
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.136 1:01:26 1:09:47 96.77
2 X-332 / Maxi Magic 332 / 77 Sture Löving 1.246 0:57:14 1:11:19 89.13
3 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.063 1:07:28 1:11:43 81.48
4 X-302 10560 Sten-Åke Kjellberg 1.131 1:03:42 1:12:03 73.83
5 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.094 1:07:29 1:13:50 66.18
6 Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.05 1:11:52 1:15:28 58.53
7 Maxi Fenix 177 Strand Fredrik 1.041 1:13:10 1:16:10 50.88
8 WASA Atlantic 1 Toyvo Stark 1.331 0:57:23 1:16:23 43.23
9 Scanmar 37 Wallerman 1.098 1:09:51 1:16:42 35.58
10 Mixer/Nova/Diva   Team Sail-MIND 1.253 1:02:20 1:18:06 27.94

Poäng 8

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00, Course: Bottensjö 6V, Wind dir: NV, Ave wind: 4-5 ms
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 Cumulus 464 Christer Holgersson 1.06 57:03 1:00:28 97.67
2 X-302 10560 Sten-Åke Kjellberg 1.131 55:13 1:02:27 90.87
3 X-332 / Maxi Magic 332 / 77 Sture Löving 1.246 50:23 1:02:47 84.07
4 WASA Atlantic 1 Toyvo Stark 1.331 48:16 1:04:15 77.26
5 Scanmar 37 Wallerman 1.098 59:32 1:05:22 70.46
6 Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.146 57:34 1:05:58 63.66
7 Mixer/Nova/Diva   Team Sail-MIND 1.112 59:23 1:06:02 56.86
8 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.092 1:00:47 1:06:23 50.06
9 Nova 97 Florin 1.102 1:01:17 1:07:32 43.26
10 Malbec 290 9952 Klaus Sabienski 1.15 59:11 1:08:04 36.46
11 Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.05 1:09:05 1:12:32 29.65
12 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.111 1:05:29 1:12:45 22.85

Poäng 9

Start: Poäng 9, Finishes: Elapsed time, Time: 18:00, Wind dir: S, Ave wind: 2-3 ms
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.146 42:55 0:49:11 96.21
2 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.092 47:09 0:51:29 84.00
2 Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.083 47:32 0:51:29 84.00
4 Malbec 290 9952 Klaus Sabienski 1.181 45:12 0:53:23 71.80
5 X-302 10560 Sten-Åke Kjellberg 1.131 47:52 0:54:08 63.66
6 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.111 50:17 0:55:52 55.52
7 Mixer/Nova/Diva   Team Sail-MIND 1.253 45:39 0:57:12 47.39
8 Scanmar 31 31 Rolf Andersson 1.098 52:25 0:57:33 39.25
9 606 258 Kurt Jakobsen 1.033 1:03:58 1:06:05 31.12

Poäng 10

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Ave wind: 0 - 3 m/s
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.111 1:45:20 1:57:02 96.77
2 T24   Löfving / Eriksson 1.23 1:38:55 2:01:40 89.13
3 Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.156 1:52:35 2:10:09 81.48
4 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.092 2:01:58 2:13:11 73.83
5 Maxi Racer 127 Team WEW 1.127 1:58:15 2:13:16 66.18
6 606 258 Kurt Jakobsen 1.033 2:14:23 2:18:49 58.53
7 X-302 10560 Sten-Åke Kjellberg 1.155 2:01:05 2:19:51 50.88
8 WASA Atlantic 1 Toyvo Stark 1.331 1:45:57 2:21:01 43.23
9 Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.083 2:13:15 2:24:19 35.58
10 Katamaran 35 Peter Axelsson 1.610 1:33:00 2:29:44 27.94

Poäng 11

Start: Start 1, Finishes: Elapsed time, Wind dir: NO, Ave wind: 1 - 3 m/s
Placering Båt typ Segel nr Rorsman SRS Elapsed Corrected Points
1 T24   Löfving / Eriksson 1.23 1:03:55 1:18:37 96.77
2 Maxi Racer 63 Thomas Andersson 1.156 1:09:35 1:20:26 89.13
3 Maxi Racer 456 Eriksson/Heinemo 1.121 1:12:18 1:21:03 81.48
4 Maxi Racer 127 Team WEW 1.127 1:14:50 1:24:20 73.83
5 X-302 10560 Sten-Åke Kjellberg 1.155 1:15:42 1:27:26 66.18
6 Elan 210 41 Niklas Lundquist 1.083 1:24:36 1:31:37 58.53
7 606 258 Kurt Jakobsen 1.033 1:28:57 1:31:53 50.88
8 Katamaran 35 Peter Axelsson 1.610 59:42 1:36:07 43.23
9 Beason 31 / Scampi 34 Team Augustsson / Jonsson 1.063 1:32:41 1:38:31 35.58
10 WASA Atlantic 1 Toyvo Stark 1.331 1:27:55 1:57:01 27.94

http://www3.idrottonline.se/CarlsborgsSegelsallskap-Segling/


Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com