Icicle Series

Great Moor Sailing Club

Overall

Sailed: 21, Discards: 10, To count: 11, Rating system: PY, Entries: 18, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Icicle 1 Icicle 2 Icicle 3 Icicle 4 Icicle 5 Icicle 6 Icicle 7 Icicle 8 Icicle 9 Icicle 10 Icicle 11 Icicle 12 Icicle 13 Icicle 14 Icicle 15 Icicle 16 Icicle 17 Icicle 18 Icicle 19 Icicle 20 Icicle 21 Total Nett
1st handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 1.0 3.0 1.0 1.0 1.0 1.0 2.0 1.0 (19.0 DNC) 1.0 1.0 1.0 204.0 14.0
2nd Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 (3.0) (4.0) (4.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 (2.0) 1.0 (2.0) (4.0) 2.0 2.0 2.0 (3.0) 1.0 2.0 1.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 94.0 15.0
3rd laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 1.0 2.0 2.0 3.0 3.0 2.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (5.0) (7.0) (5.0) 4.0 4.0 2.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 4.0 (5.0) 5.0 168.0 32.0
4th laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 2.0 2.0 3.0 2.0 1.0 (19.0 DNC) 4.0 6.0 6.0 3.3 DUTY 3.3 DUTY 3.3 DUTY (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 225.9 35.9
5th handicap   Phantom 1369 GMSC Duncan Syme   1002 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 4.5 DUTY 4.5 DUTY 4.5 DUTY (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 3.0 5.0 7.0 5.0 3.0 4.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 268.5 78.5
6th handicap   Supernova 1104 GMSC James Blake   1077 2.0 1.0 1.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 1.3 DUTY 1.3 DUTY 1.3 DUTY 292.9 102.9
7th laser   ILCA 6 / Laser Radial 130543 GMSC Bernard Finn   1147 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 6.0 8.0 (19.0 DNC) 3.0 5.0 19.0 DNC 5.5 Duty 5.5 Duty 5.5 Duty 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 304.5 114.5
8th handicap   RS 300 451 GMSC Matt Pedlow   989 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 4.0 DUTY 4.0 DUTY 4.0 DUTY 7.0 1.0 4.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 309.0 119.0
9th handicap   Supernova 1104 GMSC Roger Blake   1077 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 8.0 2.0 3.0 (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 6.0 3.0 3.0 310.0 120.0
10th handicap   Wayfarer 10570 GMSC Ian Richards Paul Buckle 1105 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 3.0 2.0 2.0 349.0 159.0
11th laser   ILCA 6 / Laser Radial 202352 GMSC Elliot Oldham   1150 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 2.0 4.0 4.0 352.0 162.0
12th laser   ILCA 6 / Laser Radial 57997 GMSC Terence Day   1147 4.0 3.0 3.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 352.0 162.0
13th laser   ILCA 7 / Laser 169998 GMSC Tim Shepherd   1106 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 5.0 Duty 5.0 Duty 4.0 Duty 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 356.0 166.0
14th laser junior LASER 4.7/ ILCS 4 142206 GMSC Bertie Buckle   1208 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 5.0 6.0 6.0 359.0 169.0
15th handicap junior Laser Pico Club GMSC Bertie Buckle   1330 5.0 5.0 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 371.0 181.0
16th laser junior ILCA 6 / Laser Radial   GMSC Bertie Buckle   1147 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 9.0 8.0 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 378.0 188.0
17th Handicap junior Kestrel 1503 GMSC Bertie Buckle   1038 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 6.0 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 386.0 196.0
18th handicap   Comet Versa 252 GMSC Martin Davies   1165 (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) (19.0 DNC) 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 19.0 DNC 9.0 NSC 19.0 DNC 19.0 DNC 389.0 199.0

Icicle 1 - 03/12/23 at 11:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 00.32:14 1.0
2 handicap   Supernova 1104 GMSC James Blake   1077 00.31.26 2.0
3 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 00:36:38 3.0
4 laser   ILCA 6 / Laser Radial 57997 GMSC Terence Day   1147 00.36.42 4.0
5 handicap junior Laser Pico Club GMSC Bertie Buckle   1330 00:37:57 5.0

Icicle 2 - 03/12/23 at 11:40

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Supernova 1104 GMSC James Blake   1077 00.27.26 1.0
2 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 00.29.14 2.0
3 laser   ILCA 6 / Laser Radial 57997 GMSC Terence Day   1147 00.35.39 3.0
4 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 00:36:05 4.0
5 handicap junior Laser Pico Club GMSC Bertie Buckle   1330 00:23:40 5.0

Icicle 3 - 03/12/23 at 12:20

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Supernova 1104 GMSC James Blake   1077 00.25.04 1.0
2 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 00.26.34 2.0
3 laser   ILCA 6 / Laser Radial 57997 GMSC Terence Day   1147 00.29.43 3.0
4 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 00:31:52 4.0

Icicle 4 - 10/12/23 at 11:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 00:31:21 1.0
2 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 00:32:49 2.0
3 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 00:34:59 3.0
4 handicap   Phantom 1369 GMSC Duncan Syme   1002 DUTY 4.5

Icicle 5 - 10/12/23 at 11:40

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 00:32:36 1.0
2 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 00:33:53 2.0
3 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 00:33:10 3.0
4 handicap   Phantom 1369 GMSC Duncan Syme   1002 DUTY 4.5

Icicle 6 - 10/12/23 at 12:20

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 00:30:45 1.0
2 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 00:31:29 2.0
3 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 00:33:53 3.0
4 handicap   Phantom 1369 GMSC Duncan Syme   1002 DUTY 4.5

Icicle 7 - 17/12/23 at 11:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 0:37:59 1.0
2 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 00:39:55 2.0
3 handicap   RS 300 451 GMSC Matt Pedlow   989 DUTY 4.0

Icicle 8 - 17/12/23 at 11:40

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 0:25:05 1.0
2 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 0:25:24 2.0
3 handicap   RS 300 451 GMSC Matt Pedlow   989 DUTY 4.0

Icicle 9 - 17/12/23 at 12:20

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 0:12:27 1.0
2 handicap   RS 300 451 GMSC Matt Pedlow   989 DUTY 4.0

Icicle 10 - 07/01/24 at 11:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 38:26 1.0
2 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 40:41 2.0
3 handicap   Phantom 1369 GMSC Duncan Syme   1002 36:04 3.0
4 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 41:22 4.0
5 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 40:23 5.0
6 laser   ILCA 6 / Laser Radial 130543 GMSC Bernard Finn   1147 41:56 6.0
7 handicap   RS 300 451 GMSC Matt Pedlow   989 37:00 7.0
8 handicap   Supernova 1104 GMSC Roger Blake   1077 41:07 8.0

Icicle 11 - 07/01/24 at 11:40

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   RS 300 451 GMSC Matt Pedlow   989 23:38 1.0
2 handicap   Supernova 1104 GMSC Roger Blake   1077 26:19 2.0
3 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 27:09 3.0
4 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 28:24 4.0
5 handicap   Phantom 1369 GMSC Duncan Syme   1002 24:55 5.0
6 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 29:09 6.0
7 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 29:09 7.0
8 laser   ILCA 6 / Laser Radial 130543 GMSC Bernard Finn   1147 31:21 8.0
9 laser junior ILCA 6 / Laser Radial   GMSC Bertie Buckle   1147 17:21 9.0

Icicle 12 - 07/01/24 at 12:20

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 25:57 1.0
2 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 28:20 2.0
3 handicap   Supernova 1104 GMSC Roger Blake   1077 26:48 3.0
4 handicap   RS 300 451 GMSC Matt Pedlow   989 24:40 4.0
5 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 28:41 5.0
6 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 29:55 6.0
7 handicap   Phantom 1369 GMSC Duncan Syme   1002 26:30 7.0
8 laser junior ILCA 6 / Laser Radial   GMSC Bertie Buckle   1147 31:16 8.0

Icicle 13 - 14/01/24 at 11:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 33:47 1.0
2 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 36:04 2.0
3 laser   ILCA 6 / Laser Radial 130543 GMSC Bernard Finn   1147 37:06 3.0
4 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 DUTY 3.3
5 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 35:58 4.0
6 handicap   Phantom 1369 GMSC Duncan Syme   1002 33.24 5.0

Icicle 14 - 14/01/24 at 11:40

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 29:06 1.0
2 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 30:49 2.0
3 handicap   Phantom 1369 GMSC Duncan Syme   1002 27:56 3.0
4 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 DUTY 3.3
5 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 30:59 4.0
6 laser   ILCA 6 / Laser Radial 130543 GMSC Bernard Finn   1147 32:16 5.0
7 Handicap junior Kestrel 1503 GMSC Bertie Buckle   1038 34:49 6.0

Icicle 15 - 14/01/24 at 12:20

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 18:34 1.0
2 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 18:40 2.0
3 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 19:23 3.0
4 laser ladies ILCA 6 / Laser Radial 173511 GMSC Kate Carter   1147 DUTY 3.3
5 handicap   Phantom 1369 GMSC Duncan Syme   1002 17:08 4.0

Icicle 16 - 21/01/24 at 11:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 00:27:42 1.0
2 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 00:27:50 2.0
3 laser   ILCA 7 / Laser 169998 GMSC Tim Shepherd   1106 Duty 5.0
4 laser   ILCA 6 / Laser Radial 130543 GMSC Bernard Finn   1147 Duty 5.5

Icicle 17 - 21/01/24 at 11:40

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 00:26:09 1.0
2 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 00:28:48 2.0
3 laser   ILCA 7 / Laser 169998 GMSC Tim Shepherd   1106 Duty 5.0
4 laser   ILCA 6 / Laser Radial 130543 GMSC Bernard Finn   1147 Duty 5.5

Icicle 18 - 21/01/24 at 12:20

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 Handicap junior LASER RADIAL/ ILCA 6 151347 GMSC Howard Finn   1147 00:10:40 1.0
2 laser   ILCA 7 / Laser 169998 GMSC Tim Shepherd   1106 Duty 4.0
3 laser   ILCA 6 / Laser Radial 130543 GMSC Bernard Finn   1147 Duty 5.5

Icicle 19 - 28/01/24 at 11:00

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 20:32 1.0
2 handicap   Supernova 1104 GMSC James Blake   1077 DUTY 1.3
3 laser   ILCA 6 / Laser Radial 202352 GMSC Elliot Oldham   1150 21:46 2.0
4 handicap   Wayfarer 10570 GMSC Ian Richards Paul Buckle 1105 21:06 3.0
5 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 21:45 4.0
6 laser junior LASER 4.7/ ILCS 4 142206 GMSC Bertie Buckle   1208 26:31 5.0
7 handicap   Supernova 1104 GMSC Roger Blake   1077 24:40 6.0
8 handicap   Comet Versa 252 GMSC Martin Davies   1165 NSC 9.0

Icicle 20 - 28/01/24 at 11:40

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 21:49 1.0
2 handicap   Supernova 1104 GMSC James Blake   1077 DUTY 1.3
3 handicap   Wayfarer 10570 GMSC Ian Richards Paul Buckle 1105 21:53 2.0
4 handicap   Supernova 1104 GMSC Roger Blake   1077 21:25 3.0
5 laser   ILCA 6 / Laser Radial 202352 GMSC Elliot Oldham   1150 23:04 4.0
6 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 22:14 5.0
7 laser junior LASER 4.7/ ILCS 4 142206 GMSC Bertie Buckle   1208 28:23 6.0

Icicle 21 - 28/01/24 at 12:20

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Division Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Points
1 handicap   Wayfarer 11020 GMSC Tony Green Jenny Blake 1105 22:40 1.0
2 handicap   Supernova 1104 GMSC James Blake   1077 DUTY 1.3
3 handicap   Wayfarer 10570 GMSC Ian Richards Paul Buckle 1105 22:46 2.0
4 handicap   Supernova 1104 GMSC Roger Blake   1077 22:21 3.0
5 laser   ILCA 6 / Laser Radial 202352 GMSC Elliot Oldham   1150 24:01 4.0
6 laser   ILCA 7 / Laser 202203 GMSC Rodger Gibson   1106 23:35 5.0
7 laser junior LASER 4.7/ ILCS 4 142206 GMSC Bertie Buckle   1208 27:59 6.0

Scoring codes used

CodeDescription Points
DNCDid not come to the starting area 19
DUTYRace officer duty points scored as RDGa Varies
NSCA boat did not sail the course as defined rule A5.1 9



Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com