event burgee venue burgee

RS Tera Southern Championship SPORT Fleet

Gurnard Sailing Club

Results are provisional as of 13:48 on May 16, 2021

Overall

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Entries: 29, Scoring system: Appendix A
Class SailNo Club HelmName R1 R2 R3 R4 Total Nett
RS TERA SPORT 2311 Gurnard SC William Bradley 4.0 1.0 1.0 4.0 10.0 10.0
RS TERA SPORT 2575 Brading Haven YC Ruby Sunderland 2.0 4.0 2.0 5.0 13.0 13.0
RS TERA SPORT 3580 Frensham Pond SC Tristan Harding 5.0 3.0 5.0 1.0 14.0 14.0
RS TERA SPORT 1901 Hayling Island SC Alex Sydenham 1.0 2.0 4.0 11.0 18.0 18.0
RS TERA SPORT 1878 Royal Lymington YC Samuel Pontefract 3.0 6.0 10.0 6.0 25.0 25.0
RS TERA SPORT 3192 Gurnard SC Ben Anderson 13.0 8.0 3.0 2.0 26.0 26.0
RS TERA SPORT 3884 Royal Lymington YC Freya Hutchinson 9.0 5.0 7.0 7.0 28.0 28.0
RS TERA SPORT 3140 Gurnard SC Alice Pope 7.0 10.0 6.0 8.0 31.0 31.0
RS TERA SPORT 2348 Frensham Pond SC William Stratton-Brown 15.0 13.0 8.0 3.0 39.0 39.0
RS TERA SPORT 4070 Salterns SC Raffy Seddon 6.0 11.0 13.0 10.0 40.0 40.0
RS TERA SPORT 2391 Gurnard SC Tom Yates 30.0 OCS 7.0 9.0 9.0 55.0 55.0
RS TERA SPORT 2218 Hayling Island SC Ethan Hill 10.0 14.0 12.0 30.0 DNF 66.0 66.0
RS TERA SPORT 2362 Gurnard SC Maeve Hall 14.0 12.0 11.0 30.0 DNF 67.0 67.0
RS TERA SPORT 309 Gurnard SC Oliver Smith 12.0 18.0 14.0 30.0 DNC 74.0 74.0
RS TERA SPORT 2062 Royal Lymington YC Joanna Macalister 11.0 9.0 30.0 DNF 30.0 DNF 80.0 80.0
RS TERA SPORT 2387 Frensham Pond SC Will Ahlheid 16.0 15.0 30.0 DNC 30.0 DNC 91.0 91.0
RS TERA SPORT 3496 Frensham Pond SC Zoe Lomas-Clarke 17.0 16.0 30.0 DNC 30.0 DNC 93.0 93.0
RS TERA SPORT 3916 Gurnard SC Rafferty Moore 18.0 17.0 30.0 DNC 30.0 DNC 95.0 95.0
RS TERA SPORT 3229 Gurnard SC Taylor Willows 8.0 30.0 DNF 30.0 DNC 30.0 DNC 98.0 98.0
RS TERA SPORT 3141 Seaview YC Olivia Prescot 19.0 19.0 30.0 DNC 30.0 DNC 98.0 98.0
RS TERA SPORT 3438 Gurnard SC Harris Middleton-Leal 21.0 20.0 30.0 DNC 30.0 DNC 101.0 101.0
RS TERA SPORT 3918 Margate YC Jacob Websdale 23.0 21.0 30.0 DNC 30.0 DNC 104.0 104.0
RS TERA SPORT 1769 Frensham Pond SC Suzanna Local 22.0 22.0 30.0 DNC 30.0 DNC 104.0 104.0
RS TERA SPORT 4164 Gurnard SC Cass Day 20.0 30.0 DNS 30.0 DNC 30.0 DNC 110.0 110.0
RS TERA SPORT 3933 Gurnard SC Rupert King 24.0 30.0 DNF 30.0 DNC 30.0 DNC 114.0 114.0
RS TERA SPORT 2224 Bowmoor SC James Bulkes 25.0 30.0 DNF 30.0 DNC 30.0 DNC 115.0 115.0
RS TERA SPORT 2874 Gurnard SC Jasper Jenkinson 30.0 DNF 30.0 DNF 30.0 DNC 30.0 DNC 120.0 120.0
RS TERA SPORT 3718 Royal Lymington YC Ben Gambi 30.0 DNF 30.0 DNS 30.0 DNC 30.0 DNC 120.0 120.0
RS TERA SPORT 3914 Gurnard SC Samuel Leather 30.0 OCS 30.0 DNF 30.0 DNC 30.0 DNC 120.0 120.0

R1

Start: Start 1, Finishes: Place
Class SailNo Club HelmName Place Points
RS TERA SPORT 1901 Hayling Island SC Alex Sydenham 1 1.0
RS TERA SPORT 2575 Brading Haven YC Ruby Sunderland 2 2.0
RS TERA SPORT 1878 Royal Lymington YC Samuel Pontefract 3 3.0
RS TERA SPORT 2311 Gurnard SC William Bradley 4 4.0
RS TERA SPORT 3580 Frensham Pond SC Tristan Harding 5 5.0
RS TERA SPORT 4070 Salterns SC Raffy Seddon 6 6.0
RS TERA SPORT 3140 Gurnard SC Alice Pope 7 7.0
RS TERA SPORT 3229 Gurnard SC Taylor Willows 8 8.0
RS TERA SPORT 3884 Royal Lymington YC Freya Hutchinson 9 9.0
RS TERA SPORT 2218 Hayling Island SC Ethan Hill 10 10.0
RS TERA SPORT 2062 Royal Lymington YC Joanna Macalister 11 11.0
RS TERA SPORT 309 Gurnard SC Oliver Smith 12 12.0
RS TERA SPORT 3192 Gurnard SC Ben Anderson 13 13.0
RS TERA SPORT 2362 Gurnard SC Maeve Hall 14 14.0
RS TERA SPORT 2348 Frensham Pond SC William Stratton-Brown 15 15.0
RS TERA SPORT 2387 Frensham Pond SC Will Ahlheid 16 16.0
RS TERA SPORT 3496 Frensham Pond SC Zoe Lomas-Clarke 17 17.0
RS TERA SPORT 3916 Gurnard SC Rafferty Moore 18 18.0
RS TERA SPORT 3141 Seaview YC Olivia Prescot 19 19.0
RS TERA SPORT 4164 Gurnard SC Cass Day 20 20.0
RS TERA SPORT 3438 Gurnard SC Harris Middleton-Leal 21 21.0
RS TERA SPORT 1769 Frensham Pond SC Suzanna Local 22 22.0
RS TERA SPORT 3918 Margate YC Jacob Websdale 23 23.0
RS TERA SPORT 3933 Gurnard SC Rupert King 24 24.0
RS TERA SPORT 2224 Bowmoor SC James Bulkes 25 25.0
RS TERA SPORT 2391 Gurnard SC Tom Yates OCS 30.0
RS TERA SPORT 2874 Gurnard SC Jasper Jenkinson DNF 30.0
RS TERA SPORT 3718 Royal Lymington YC Ben Gambi DNF 30.0
RS TERA SPORT 3914 Gurnard SC Samuel Leather OCS 30.0

R2

Start: Start 1, Finishes: Place
Class SailNo Club HelmName Place Points
RS TERA SPORT 2311 Gurnard SC William Bradley 1 1.0
RS TERA SPORT 1901 Hayling Island SC Alex Sydenham 2 2.0
RS TERA SPORT 3580 Frensham Pond SC Tristan Harding 3 3.0
RS TERA SPORT 2575 Brading Haven YC Ruby Sunderland 4 4.0
RS TERA SPORT 3884 Royal Lymington YC Freya Hutchinson 5 5.0
RS TERA SPORT 1878 Royal Lymington YC Samuel Pontefract 6 6.0
RS TERA SPORT 2391 Gurnard SC Tom Yates 7 7.0
RS TERA SPORT 3192 Gurnard SC Ben Anderson 8 8.0
RS TERA SPORT 2062 Royal Lymington YC Joanna Macalister 9 9.0
RS TERA SPORT 3140 Gurnard SC Alice Pope 10 10.0
RS TERA SPORT 4070 Salterns SC Raffy Seddon 11 11.0
RS TERA SPORT 2362 Gurnard SC Maeve Hall 12 12.0
RS TERA SPORT 2348 Frensham Pond SC William Stratton-Brown 13 13.0
RS TERA SPORT 2218 Hayling Island SC Ethan Hill 14 14.0
RS TERA SPORT 2387 Frensham Pond SC Will Ahlheid 15 15.0
RS TERA SPORT 3496 Frensham Pond SC Zoe Lomas-Clarke 16 16.0
RS TERA SPORT 3916 Gurnard SC Rafferty Moore 17 17.0
RS TERA SPORT 309 Gurnard SC Oliver Smith 18 18.0
RS TERA SPORT 3141 Seaview YC Olivia Prescot 19 19.0
RS TERA SPORT 3438 Gurnard SC Harris Middleton-Leal 20 20.0
RS TERA SPORT 3918 Margate YC Jacob Websdale 21 21.0
RS TERA SPORT 1769 Frensham Pond SC Suzanna Local 22 22.0
RS TERA SPORT 3229 Gurnard SC Taylor Willows DNF 30.0
RS TERA SPORT 4164 Gurnard SC Cass Day DNS 30.0
RS TERA SPORT 3933 Gurnard SC Rupert King DNF 30.0
RS TERA SPORT 2224 Bowmoor SC James Bulkes DNF 30.0
RS TERA SPORT 2874 Gurnard SC Jasper Jenkinson DNF 30.0
RS TERA SPORT 3718 Royal Lymington YC Ben Gambi DNS 30.0
RS TERA SPORT 3914 Gurnard SC Samuel Leather DNF 30.0

R3

Start: Start 1, Finishes: Place
Class SailNo Club HelmName Place Points
RS TERA SPORT 2311 Gurnard SC William Bradley 1 1.0
RS TERA SPORT 2575 Brading Haven YC Ruby Sunderland 2 2.0
RS TERA SPORT 3192 Gurnard SC Ben Anderson 3 3.0
RS TERA SPORT 1901 Hayling Island SC Alex Sydenham 4 4.0
RS TERA SPORT 3580 Frensham Pond SC Tristan Harding 5 5.0
RS TERA SPORT 3140 Gurnard SC Alice Pope 6 6.0
RS TERA SPORT 3884 Royal Lymington YC Freya Hutchinson 7 7.0
RS TERA SPORT 2348 Frensham Pond SC William Stratton-Brown 8 8.0
RS TERA SPORT 2391 Gurnard SC Tom Yates 9 9.0
RS TERA SPORT 1878 Royal Lymington YC Samuel Pontefract 10 10.0
RS TERA SPORT 2362 Gurnard SC Maeve Hall 11 11.0
RS TERA SPORT 2218 Hayling Island SC Ethan Hill 12 12.0
RS TERA SPORT 4070 Salterns SC Raffy Seddon 13 13.0
RS TERA SPORT 309 Gurnard SC Oliver Smith 14 14.0
RS TERA SPORT 2062 Royal Lymington YC Joanna Macalister DNF 30.0

R4

Start: Start 1, Finishes: Place
Class SailNo Club HelmName Place Points
RS TERA SPORT 3580 Frensham Pond SC Tristan Harding 1 1.0
RS TERA SPORT 3192 Gurnard SC Ben Anderson 2 2.0
RS TERA SPORT 2348 Frensham Pond SC William Stratton-Brown 3 3.0
RS TERA SPORT 2311 Gurnard SC William Bradley 4 4.0
RS TERA SPORT 2575 Brading Haven YC Ruby Sunderland 5 5.0
RS TERA SPORT 1878 Royal Lymington YC Samuel Pontefract 6 6.0
RS TERA SPORT 3884 Royal Lymington YC Freya Hutchinson 7 7.0
RS TERA SPORT 3140 Gurnard SC Alice Pope 8 8.0
RS TERA SPORT 2391 Gurnard SC Tom Yates 9 9.0
RS TERA SPORT 4070 Salterns SC Raffy Seddon 10 10.0
RS TERA SPORT 1901 Hayling Island SC Alex Sydenham 11 11.0
RS TERA SPORT 2218 Hayling Island SC Ethan Hill DNF 30.0
RS TERA SPORT 2362 Gurnard SC Maeve Hall DNF 30.0
RS TERA SPORT 2062 Royal Lymington YC Joanna Macalister DNF 30.0

www.gurnardsc.org.uk
events@gurnardsc.org.uk

https://www.rstera.org.uk/southern-championships-2021

Sailwave Scoring Software 2.28.11
www.sailwave.com