Easter Trophy Race

GurnardSC

Results are provisional as of 14:53 on April 17, 2022

R1 - 13/4/22

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Class SailNo HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Corrected BCR Points
1   FINN 49 Jim Downer   1049 10.45 11:52:26 1.07.26 1.30.00 1049 1.0
2   RS AERO 7 3194 Shaun Kellett   1065 10.45 11:55:47 1.10.47 1.33.03 1101.113 2.0
3   RS 100 8.4 359 Giles Peckham   1004 10.45 11:52:15 1.07.15 1.33.46 1046.148 3.0
4   Shadow X 85 Robin Leather   750 10.45 11:56:27 1.11.27 1.35.16 793.917 4.0
5   RS FEVA XL 3100 Sammy Leather Tom Yates 1244 10.45 115320 1.08.20 1.36.08 1328.751 5.0
6   LASER 167602 Mark Reynolds   1100 10.45 12:00:52 1.15.52 1.36.33 1180.19 6.0
7   Shadow X 64 Carl Blenkinsop   750 10.45 11:57:49 1.12.49 1.37.05 809.103 7.0
8   RS AERO 7 2965 Paul Bowen   1065 10.45 11:59:08 1.14.08 1.37.27 1153.226 8.0
9   RS 100 8.4 379 Mark Harrison   1004 10.45 11:54:56 1.09.56 1.37.31 1087.89 9.0
10   PICO RACE 22 Amanda Harding   1330 10.45 115910 1.14.10 1.37.35 1442.181 10.0
11   PICO RACE 3774 Dawn Bee   1330 10.45 11:59:25 1.14.25 1.37.55 1447.042 11.5
11   RS AERO 7 1715 Jane Peckham   1065 10.45 11:59:29 1.14.29 1.37.55 1158.671 11.5
13   RS AERO 7 3857 unknown   1065 10.45 12:00:29 1.15.29 1.39.14 1174.227 13.0
14   RS AERO 7 1016 Ben Symons   1065 10.45 12:00:48 1.15.48 1.39.39 1179.153 14.0
15   RS AERO 7 2101 Chris Hobday   1065 10.45 12:01:13 1.16.13 1.40.11 1185.634 15.0
16   PICO RACE 8985 Steve Kimpton   1330 10.45 120156 1.16.56 1.41.14 1495.979 16.0
17   RS FEVA XL 5712 Fred Salter Ben Anderson 1244 10.45 115701 1.12.01 1.41.19 1400.374 17.0
18   RS AERO 7 2737 Kingsley Brown   1065 10.45 120300 1.18.00 1.42.32 1213.376 18.0
19   RS TERA SPORT 112 Cass Day   1500 10.45 115250 1.07.50 1.45.31 1758.704 19.0
20   RS TERA PRO 309 Oliver Smith   1359 10.45 120712 1.22.12 1.45.51 1598.39 20.0
21   Shadow X 66 Martin Scott   750 10.45 11:53:16 1.08.16 1.46.12 884.97 21.0
22   RS 100 8.4 256 Dan Shurman   1004 10.45 12:01:50 1.16.50 1.47.08 1195.227 22.0
23   LASER 4.7/ ILCS 4 no no Gretal   1208 10.45 120001 1.15.01 1.48.40 1458.709 23.0
24   RS TERA SPORT 2383 William Haines   1500 10.45 115454 1.09.54 1.48.44 1812.286 24.0
25   Shadow X 89 Tony Wyeth   750 10.45 115510 1.10.10 1.49.09 909.6 25.0
26   Shadow X 93 Paul Tanner   750 10.45 11:55:23 1.10.23 1.49.29 912.409 26.0
27   RS TERA SPORT 2927 Hannah Yates   1500 10.45 115736 1.12.36 1.52.56 1882.289 27.0
28   RS 500 922 Thomas Leather Maeve Hall 966 10.45 12:03:32 1.18.32 1.53.49 1221.673 28.0
29   LASER RADIAL/ ILCA 6 218274 Mangus Wheatley   1147 10.45 12:00:40 1.15.40 1.55.27 1471.348 29.0
30   RS AERO 7 1001 James Hall   1065 10.45 11:57:13 1.12.13 1.58.40 1404.263 30.0
31   PICO TRAINING no no Bryony Young   1350 10.45 11:57:35 1.12.35 2.05.27 1881.857 31.0
32   RS AERO 9 3815 James Hynes   1014 10.45 11:58:44 1.13.44 2.49.40 1911.672 32.0
33   RS TERA SPORT 2272 Barney Hall   1500     DNF     34.0



Sailwave Scoring Software 2.28.11
www.sailwave.com