event burgee venue burgee

Scankap99 DM 2015

Kerteminde Sejlklub 13-16 august 2015

ScanKap Competitor List aug 2015

 
Sejl Bådnavn Rorsmand Sejlklub Besætning Besætning sejlklub Fleet
35 Kangaroo Island Jesper Tang Kristensen Kerteminde Sejlklub Emil Tang Kristensen, Peter Olesen, Peter Vollbrecht Kerteminde Sejlklub, Nyborg Sejlforening, Ulvsund sejlklub  
51 Hvidunderet Karsten Svenningsen Middelfart Sejlklub Claus Svenningsen, Bjarke Eriksen, Michael Nøddegaard Middelfart Sejlklub, Middelfart Sejlklub, Middelfart Sejlklub  
52 Spar Es Michael Hansen Grenaa Anders Larsen, Steen Nielsen, Jens Lassen Grenaa, Grenaa, Grenaa  
68 Miss O Jens Oksbjerg Kerteminde sejlklub Bjarne Faurbye, Peter Juhl, Anders Juhl Bogense sejlklub, Kerteminde sejlklub, Kertemine sejlklub  
70 Fridag Kjeld Hansen Svendborg Sunds Sejlklub Søren Hansen, Peter Krüger Andersen, Henrik Meulengracht Aarhus Sejlklub, Aarhus Sejlklub, Svendborg Sunds Sejlklub  
78 Provence Christian Fogt Andersen Sejlklubben Snekken Vordingborg Benny Bruhn, Claus Bidstrup, Christian Klimt-Møllenbach Sejlklubben Snekken Vordingborg, Farum Sejlklub, Sejlforeningen Vikingen  
91 Himmelekspressen Jens Mohr Ernst Kalundborg Sejlklub Jørgen Mohr Ernst, Steen Spange, Jan Quist Kerteminde Sejlklub, Kalundborg Sejlklub, Kalundborg Sejlklub  
107 Aurora Niels Jørgensen KAS Arne Markland, Kim Taarsted Nielsen, Johannes Mannov Holbæk Sejlklub, Gilleleje Sejlkub, KAS  
110 Scanti Egon Høeg Kerteminde Sejlklub Henrik Mariegaard, Ivan Nielsen, Henrik Grønbæk Kristensen Kerteminde Sejlklub, Kerteminde Sejlklub, Kerteminde Sejlklub  
112 Nordlys Christian Grejs Pedersen Kaløvig Bådelaug Michael Belvad, Martin Askov Hansen, Dan Larsen Kaløvig, Kaløvig, Kerteminde Sejlklub  
114 Blue Berry Søren Melgaard Faldsled Sejlklub Ole Dahl, Vagn Olsen, Tom Kallehauge Faldsled sejlklub, Faldsled sejlklub, Faldsled Sejlklub  
129 Frk. Fast Jens Fast ASK Palle Madsen, Henrik Andersen, Peter Westfal ASK, ASK, Sønderborg sejlklub  
131 Kaptus Jesper Falk Frederikssund Sejlklub Palle W. Kristensen, Henrik Hoffmann, Nils Dragsted Skuldelev Sejlklub, Frederikssund Sejlklub, Frederikssund Sejlklub  
136 Ruth Tim Kjeldsholm NSK Michael Ohm, Niels Secher, Hugo Langkilde NSK, NSK, NSK  
144 SoSecure Niels Westergård-nielsen ØSKF Anders Westergård-Nielsen, Simon Thor Olsen, Toke Bjørnshave Tårbæk Sejlklub, Tårbæk Sejlklub, Tårbæk Sejlklub  
146 Fair Lady Anders Christiansen Møn Rasmus Christiansen, Jonas Sørensen, Lars Røpke Møn, Kerteminde, Helsingør  
147 Sort Sol Henrik Ilsvard Aabenraa sejl club Søren Duedahl, Søren Hansen, Frank Kirkegaard ASC, ASC, SSS  

www.kerteminde-sejlklub.dk

http://www.kerteminde-sejlklub.dk/staevner/staevner-i-aar/scankap99/

Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com