event burgee venue burgee

Sail Extreme - Optimist A

Kerteminde Sejlklub 23. - 24. maj 2015

Competitor List 22. maj 2015

 
HelmAgeGroup Class Nat Sail No SailNo HelmName Club HelmSex HelmMemberNo Fleet
2001 A-Optimist GER 13428 Monticha Busch 1.SVBS F  
2001 A-Optimist DEN 8506 Frederik Fomsgaard Bruun Aalborg Sejlklub M  
2002 A-Optimist GER 13522 Sophie Steinlein Bayerischer Yacht-Club F  
2002 A-Optimist GER 13528 Steinlein Theresea Bayerischer Yacht-Club F  
2004 A-Optimist GER 13355 Steinlein Franziska Bayerischer Yacht-Club F  
16.05.2002 A-Optimist GER 13424 Linn Welezl DUYC F  
0000 A-Optimist GER 13335 My Hoa Marie Offergeld Duisburger Yachtclub DUYC NW057 F  
2004 A-Optimist DEN 8523 Helena Wolff ES/NRV F 1598  
2002 A-Optimist DEN 8423 Andreas Møller Rehne Egå M 1542  
2005 A-Optimist DEN 8422 Magnus Heegaard Egå Sejlklub M 1487  
2003 A-Optimist DEN 8435 Josephine Heegaard Egå Sejlklub F 1461  
2003 A-Optimist DEN 85 Pieter Döpping Egå/FS M 391  
2002 A-Optimist DEN 8450 Melissa Nielsby FS F 1209  
2001 A-Optimist GER 13128 Tobias Matern FSC M  
2002 A-Optimist DEN 8370 Christian Schwartz Faaborg M 1470  
2002 A-Optimist DEN 8478 Magnus Bang Pedersen Faaborg Sejlklub M 1464  
060301 A-Optimist DEN 8472 Filippa Holst Fredericia F  
1972 A-Optimist DN 8308 Christoffer Klausen Fredericia M  
2001 A-Optimist DEN 8502 Josefine Nøjgaard Fredericia Sejlklub F 1314  
2002 A-Optimist DEN 8387 Kasper Spodsberg Fredericia Sejlklub M 1418  
2000 A-Optimist DEN 8516 Christian Spodsberg Fredericia Sejlklub M 1309  
2002 A-Optimist DEN 8507 Marie Præst Fredericia/Kaløvig Bådelaug F erindres ikke  
2002 A-Optimist DEN 8481 Sofie Havn GS/Fredericia F  
2000 A-Optimist DEN 7992 Alexander Markussen Gråsten Sejlklub/ Sønderborg yacht club M 1587  
2001 A-Optimist DEN 8268 Kaare L. Sørensen Gråsten Sejlklub/Sønderborg Yacht Club M 1573  
2001 A-Optimist DEN 8300 Jan Moritz Grigat Gråsten Sejlklub/Sønderborg Yacht Club M 1459  
2002 A-Optimist DEN 8235 Johan Schubert HSH M ?  
2001 A-Optimist 8459 Nicolai Mølskov Bech HSH M 1433  
2003 A-Optimist DEN 8262 Iben Mølskov Bech HSH F 1433  
2000 A-Optimist DEN 8458 Christian Winkler HSH / FS M 1185  
2001 A-Optimist DEN 8394 Kasper Emil Zachariassen Horsens M 1293  
2002 A-Optimist DEN 8448 Emil W. H. Madsen Horsens Sejlklub M 1331  
2002 A-Optimist DEN 8366 Liv Andersen Horsens Sejlklub F 1052  
1401-2002 A-Optimist DEN 8234 Emil Lindstrøm Horsens Sejlklub M 1572  
26.02.2004 A-Optimist DEN 8117 Nanna Schroll Nørgaard Horsens Sejlklub F 1607  
2001 A-Optimist DEN 8395 Signe Wisler Markussen Horsens Sejlklub F 1425  
2003 A-Optimist DEN 8436 Sofie Rørby Horsens Seljlklub F 1604  
2002 A-Optimist DEN 8520 Cecilia Haslund Oreskov Jyllinge sejlklub / Roskilde Sejlklub F 1432  
2003 A-Optimist DEN 8479 Jens-christian Dehn-toftehøj KDY M 1494  
2002 A-Optimist DEN 8510 Peter Joos KDY M 1370  
2003 A-Optimist DEN 8521 Malthe Ebdrup KDY Rungsted M 1373  
2003 A-Optimist DEN 8511 Anders Vesterholm-lavesen KDY Rungsted M 1490  
01/08 2002 A-Optimist DEN 8512 Valdemar Bredtoft KDY Rungsted M 1458  
2002 A-Optimist 8480 Mads Pedersen KDY Rungsted M 1505  
2001 A-Optimist DEN 8007 Oscar Sjelle KDY Rungsted M 1409  
2002 A-Optimist DEN 8438 Oscar Hendriksen KDY Rungsted M 1617  
2001 A-Optimist GER 13027 Stine Abratis KYC F  
2004 A-Optimist GER 13525 Tobias Hollenbach KYC M  
2001 A-Optimist GER 13448 Antonia Fechner KYC/LYC F  
2001 A-Optimist DEN 8440 Johannes Birkholm Kaløvig M 1424  
2002 A-Optimist DEN 8202 Kristoffer Berg Kaløvig M  
2002 A-Optimist DEN 8210 Julie Lysebjerg Winkler Kaløvig Bådelaug F 1532  
2004 A-Optimist DEN 8301 Elisabeth Guldager Lauridsen Kaløvig Bådelaug F 1560  
2002 A-Optimist DEN 8341 Victor Ladefoged Kongelig Dansk Yachtklub M 1436  
2001 A-Optimist GER 13163 Bente Kieckhöfel Lübecker Yacht Club F  
03.09.2001 A-Optimist GER 13246 Niklas Vieth MYC M  
2004 A-Optimist GER 112 Mic Mohr PWV M  
2002 A-Optimist GER 13567 Laura Schuberth RSC 92 F  
2001 A-Optimist DEN 8515 Nikolaj Borch Roskilde Sejlklub M 1132  
2002 A-Optimist GER 13389 Ansgar Hermeler SCE M  
2001 A-Optimist GER 12739 Joram Flaig SCE M  
2001 A-Optimist DEN 8442 Peter Bonnen SKS M 1202  
2003 A-Optimist DEN 8482 Rebekka Johannesen SKS F 1491  
2001 A-Optimist DEN 8508 William Johannesen SKS M 1426  
2000 A-Optimist DEN 8457 Jacob Bødtcher-hansen SKS M 1260  
2002 A-Optimist DEN 8527 Mads Johannes Poder Witzke SKs M  
2003 A-Optimist GER 13249 Philipp Rathmann SSV v. 1894 M  
2003 A-Optimist GER 13487 Jakob Porthun SSV von 1894 M  
2002 A-Optimist GER 12680 Charlotte Sperling SSV von 1894 F  
2003 A-Optimist GER 12589 Madita Marga SSV von 1894 F  
2002 A-Optimist GER 13264 Arthur Sperling SSV von 1894 e. V. M  
2004 A-Optimist GER 12691 Emil Sperling SSV von 1894 e.V. M  
2003 A-Optimist GER 11996 Malte Jacobs SSV von 1894 e.V. M  
2000 A-Optimist GER 13247 Marvin Jacobs SSV von 1894 e.V. M  
10.10.2001 A-Optimist GER 13434 Alexandra Krüger SSVR F  
2001 A-Optimist GER 13252 Jonas Porthun SVTH M  
2001 A-Optimist DEN 8460 Charlotte Bjerg Lorenzen SYC-Sønderborg F 1267  
2001 A-Optimist GER 12298 Johannes Erichsen Schweriner Segler-Verein von 1894 e.V. M  
2003 A-Optimist GER 12826 Elsa Katharina Erichsen Schweriner Segler-Verein von 1894 e.V. F  
2001 A-Optimist GER 13573 Malte Rackow Segler-Verein Turbine Rostock M  
2004 A-Optimist DEN 8517 Valdemar Hjernø Pedersen Silkeborg Sejlklub M 1587  
2001 A-Optimist 8525 Emil Kjær Skovshoved M 1232  
2004 A-Optimist 8353 Laura Kjær Skovshoved F 1462  
2002 A-Optimist DEN 8174 Kasper Philip Skovshoved Sejlklub M 1534  
2003 A-Optimist DEN 8188 Magnus Lundin Overbeck Skovshoved Sejlklub M 1477  
2002 A-Optimist DEN 8476 Kamille Foss Vilstrup Skovshoved Sejlklub F  
2000 A-Optimist DEN 8477 Emmelie Theisler Skovshoved Ungdomssejlads F 1237  
2002 A-Optimist DEN 8528 Silje Cerup-simonsen Sletten Baadeklub F  
2000 A-Optimist DEN 8497 Anton K. Andersen Sletten Bådeklub M 1095  
2004 A-Optimist DEN 8529 Carl Emil Sloth Sletten Bådeklub M 1489  
2001 A-Optimist DEN 8271 Thomas Lybæk Petersen Sønderborg Yacht Club M 1366  
2001 A-Optimist DEN 8307 Caroline Cornelius Hansen Sønderborg Yacht Club F  
2002 A-Optimist DEN 8339 Mathias Quist Jensen Sønderborg Yacht Club M  
2002 A-Optimist DEN 8453 Nicklas Rosenkilde Dele Sønderborg Yacht-Club M 1507  
2000 A-Optimist DEN 8149 Mikkel Petersen Vallensbæk M 1391  
2002 A-Optimist DEN 8238 Benjamin Degel Vallensbæk Sejlklub M 1468  
2001 A-Optimist DEN 8367 Benjamin Peter Maagaard Rohde Vallensbæk sejlklub M 1389  
2001 A-Optimist GER 9759 Konrad Willert YCW61 maskulin  
2002 A-Optimist DEN 8468 Sara Emilie Vinding YF F Følger  
2003 A-Optimist GER 12912 Felix Schiesser Yachtclub M YCW61  
17.02.2002 A-Optimist GER 13087 Tristan Siewert Yachtclub 61 Wismar M  
2003 A-Optimist GER 13375 Elisa Hartenberger Yachtclub Wismar 61 F  
2002 A-Optimist 12911 Jakob Pauls Yachtclub Wismar 61 e.V. M  
2001 A-Optimist GER 12562 Tim Eigendorf Yachtclub Wismar 61 e.V. M  
2000 A-Optimist DEN 8492 Lucas Hopmann Yachtklubben Furesøen M 1493  
2002 A-Optimist DEN 8491 Isabell Schlegel Yachtklubben Furesøen F 1503  
2004 A-Optimist DEN 8288 Nataline Schlegel Yachtklubben Furesøen F 1504  
2003 A-Optimist DEN 84 Simone Dahlberg-garde Yachtklubben Furesøen F  
2003 A-Optimist DEN 8225 Anne Sofia Guldager Lauridsen kaløvig Bådelaug F 1406  

www.kerteminde-sejlklub.dk

www.sailextreme.dk

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com