event burgee venue burgee

Sail Extreme - Optimist B

Kerteminde Sejlklub 23. - 24. maj 2015

Competitor List 22. maj 2015

 
HelmAgeGroup Class Nat Sail No SailNo HelmName Club CrewName HelmSex HelmMemberNo CrewNotes Fleet
211101 B-Optimist DEN 7600 Anders Hemmingsen Bandholm Sejlklub   M  
2006 B-Optimist GER 13123 Valentina Steinlein Bayerischer Yacht-Club   F  
2004 B-Optimist 8418 Carl Emil Amstrup Egå Sejlklub   M  
2002 B-Optimist DEN 8469 Emil Christensen Egå Sejlklub   M  
2004 B-Optimist DEN 8322 Frederik Bløcher Faaborg Sejlklub   M  
2002 B-Optimist XXX 0 Asger Bak Regueira Frederikssund Marbæk Juniorsejlcenter   M  
2001 B-Optimist 7 Karoline (giffel) Ærtebjerg Frederikssund Marbæk Juniorsejlcenter   F  
2004 B-Optimist XXX 0 Sune Bak Regueira Frederikssund Marbæk Juniorsejlcenter   M  
2003 B-Optimist DEN 8003 Oliver Bjørling Hellerup   M  
2004 B-Optimist DEN 7889 Johan From Laursen Hellerup Sejlklub   M  
2003 B-Optimist DEN 7522 Malaika Pohl Khader Hellerup Sejlklub   F  
2003 B-Optimist DEN 7857 Kasper Bruun Horsens Sejlklub   M  
31/12 2004 B-Optimist DEN 8363 August Bredtoft KDY Rungsted   M  
2005 B-Optimist DEN 8255 Johan Ole Hendriksen KDY Rungsted   M  
2002 B-Optimist 6953 Victoria Clausen KDY Rungsted   F  
2002 B-Optimist DEN 8485 Jacob Thor Larsen Kalundborg Sejlklub   M  
2002 B-Optimist DEN 820 Isabelle Scherfeldt Kaløvig   F  
2004 B-Optimist DEN 8355 Katrine Schmidt Kaløvig   F  
2004 B-Optimist DEN 8113 Victor Kjær Frandsen Kerteminde   M  
2004 B-Optimist DEN 1885 Asta Wagner Kerteminde Sejlklub   F  
2004 B-Optimist 8241 Sebastian Holbæk Kerteminde Sejlklub   M  
2002 B-Optimist DEN 8483 Nanna Olsen Kerteminde sejlklub   F  
2003 B-Optimist DEN 8471 Asger Jordt Kappel Kolding Sejlklub   M  
2003 B-Optimist DEN 7618 Sebastian Bjergaard Kolding Sejlklub   M  
2003 B-Optimist KØS 6 Herluf Block Nikolajsen KØS Sejlsport   M  
2001 B-Optimist DEN 8256 Carla Marie Lund Middelfart Sejlklub   F  
2003 B-Optimist GER 12463 Justus Themlitz NRV   M  
2006 B-Optimist GER 2202 Bo Mohr PWV   M  
2002 B-Optimist DEN 8178 Anton Sohl Præstø Sejlklub   M  
2004 B-Optimist GER 13414 Iven Anton Fromm SCE Eckernförde   M  
2001 B-Optimist DEN 7902 Theodor Saugmann SES   M  
2003 B-Optimist DEN 8503 Liva Nygaard SKS   F  
2003 B-Optimist DEN 8230 Nora Kenting Hansen SKS   F  
090501 B-Optimist DEN 7927 Jesper Bergmann Fabrin Sejlklubben Esrumsø   M  
2004 B-Optimist 8401 Jakob Kristian Holm Silkeborg Sejlklub   M  
2004 B-Optimist DEN 8400 Loke Idriss Kise Silkeborg Sejlklub   M  
2003 B-Optimist DEN 8156 Sarah Fæste Skovshoved   F  
2002 B-Optimist SKS 109 Max Barslev Skovshoved Sejlklub   M  
2002 B-Optimist DEN 8426 Astrid Marie Frandsen Sletten Bådeklub   F  
2004 B-Optimist DEN 8342 Dicte Rosenkilde Dele Sønderborg Yacht-Club   F  
2004 B-Optimist 8524 Lauritz Schmidt egå   M  
2002 B-Optimist DEN 7919 Mikkel Ebbesen gråsten / Sønderborg   M  
2004 B-Optimist DEN 8530 Mikkel Krogh skovshoved KDY   M  
2002 B-Optimist DEN 8475 Mads Solberg Mikkelsen vikingen   M  

www.kerteminde-sejlklub.dk

www.sailextreme.dk

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com