venue burgee

ONSDAGSKAPSEJLADS

Sejlklubben Lynæs

Resultat er endelig pr. 17:08 d. July 11, 2018

1 Løb

Sailed: 8, Discards: 0, To count: 8, Rating system: Custom, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats 02. maj
   
09. maj
   
16. maj
   
23. maj
   
30. maj
   
06. juni
   
13. juni
   
27. juni
   
Total Nett
1st 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 3748 739.2,588,523.8 1.0 1.0 2.0 2.0 2.0 1.0 2.0 2.0 13.0 13.0
2nd 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 35409 689,550.2,487.2 3.0 DNC 4.0 DNC 1.0 1.0 1.0 2.0 4.0 DNC 1.0 17.0 17.0
3rd 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 34798 712.6,556.6,489.4 2.0 2.0 3.0 3.0 3.0 3.0 1.0 3.0 20.0 20.0
4th 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 1786 705.6,557,497.2 3.0 DNC 4.0 DNC 5.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 4.0 3.0 4.0 31.0 31.0
5th 1 Lynaex X-35 17 Søren Nygaard 35360 668,536.8,475.2 3.0 DNC 3.0 DNF 5.0 DNC 4.0 DNC 4.0 DNC 5.0 DNC 4.0 DNC 5.0 DNC 33.0 33.0
6th 1 Trunte Cenit 33 64 John Jensen 9316 742.4,593.4,530.6 3.0 DNC 4.0 DNC 4.0 4.0 DNC 4.0 DNC 5.0 DNC 4.0 DNC 5.0 DNC 33.0 33.0

2 Løb

Sailed: 8, Discards: 0, To count: 8, Rating system: Custom, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats 02. maj
   
09. maj
   
16. maj
   
23. maj
   
30. maj
   
06. juni
   
13. juni
   
27. juni
   
Total Nett
1st 2 Hazy Blue Drabant 27 68 Sven Bruun-Nielsen 7154 827.6,658.4,590.2 5.0 DNC 1.0 1.0 1.0 1.0 1.0 6.0 DNC 3.0 DNC 19.0 19.0
2nd 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 5559 819.6,662.2,601.4 4.0 2.0 2.0 2.0 4.0 4.0 1.0 1.0 20.0 20.0
3rd 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 35798 851,672.2,605.8 1.0 5.0 DNC 5.0 3.0 DNC 3.0 2.0 6.0 DNC 3.0 DNC 28.0 28.0
4th 2 Jou Jou Granada 27 118 David Ipsen 35381 816.4,654.6,591 2.0 5.0 DNC 3.0 3.0 DNC 5.0 3.0 5.0 3.0 DNC 29.0 29.0
5th 2 Lømmel Maxi 84 1041 Bent Jensen 10634 840.6,662.0,589.8 3.0 3.0 4.0 3.0 DNC 2.0 6.0 6.0 DNC 3.0 DNC 30.0 30.0
6th 2 Kong-Kurs Maxi Fenix 923 Kurt Corfixsen 10325 822.6,646.8,575.8 5.0 DNC 5.0 DNC 6.0 DNC 3.0 DNC 6.0 DNC 7.0 2.0 2.0 36.0 36.0
7th 2 Splinten Drabant 27 35 Jan Petersen 4915 807.6,650.8,585.6 5.0 DNC 5.0 DNC 6.0 DNC 3.0 DNC 6.0 DNC 5.0 3.0 3.0 DNC 36.0 36.0
8th 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 34835 904.4,679.8,586.8 5.0 DNC 5.0 DNC 6.0 DNC 3.0 DNC 6.0 DNC 8.0 DNC 4.0 3.0 DNC 40.0 40.0
9th 2 Rasmine Nordship 32 9 John Grønsund 34567 906.8,685.6,593.2 5.0 DNC 4.0 6.0 DNC 3.0 DNC 6.0 DNC 8.0 DNC 6.0 DNC 3.0 DNC 41.0 41.0
10th 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 30017 843.8,656.4,583 5.0 DNC 5.0 DNC 6.0 DNC 3.0 DNC 6.0 DNC 8.0 DNC 6.0 DNC 3.0 DNC 42.0 42.0
10th 2 Lisette Drabant 27 38 Kaj Nørregaard 10353 819.6,655.2,588.4 5.0 DNC 5.0 DNC 6.0 DNC 3.0 DNC 6.0 DNC 8.0 DNC 6.0 DNC 3.0 DNC 42.0 42.0

3 Løb

Sailed: 8, Discards: 0, To count: 8, Rating system: Custom, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats 02. maj
   
09. maj
   
16. maj
   
23. maj
   
30. maj
   
06. juni
   
13. juni
   
27. juni
   
Total Nett
1st 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 244 823,672,611 1.0 1.0 1.0 2.0 2.0 DNC 1.0 2.0 2.0 12.0 12.0
2nd 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 2582 820.4,672.2,613 3.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 1.0 1.0 2.0 1.0 1.0 15.0 15.0
3rd 3 Aviaja drabant 24 140 Gert Gerlach 8689 854,683.6,619 2.0 2.0 2.0 3.0 DNC 2.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 3.0 DNC 20.0 20.0

4 Løb

Sailed: 7, Discards: 0, To count: 7, Rating system: Custom, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats 02. maj
   
09. maj
   
16. maj
   
30. maj
   
06. juni
   
13. juni
   
27. juni
   
Total Nett
1st 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 8043 767,620.6,552.4 2.0 3.0 1.0 1.0 1.0 3.0 DNC 2.0 DNC 13.0 13.0
2nd 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 31495 751.4,606.542 1.0 2.0 3.0 3.0 3.0 OCS 1.0 1.0 14.0 14.0
3rd 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 10868 798,633.8,567 3.0 DNF 1.0 2.0 2.0 2.0 2.0 OCS 2.0 DNC 14.0 14.0

02. maj - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 7.6, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8 20:16:00 1:16:00 1:28:22 6 kn 1.0
2 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 556.6 712.6,556.6,489.4 20:13:25 1:13:25 1:29:45 6.211 kn 2.0
3 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 550.2 689,550.2,487.2   DNC     3.0
3 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2   DNC     3.0
3 1 Lynaex X-35 17 Søren Nygaard 536.8 668,536.8,475.2   DNC     3.0
3 1 Trunte Cenit 33 64 John Jensen 593.4 742.4,593.4,530.6   DNC     3.0

09. maj - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 19:00, Distance: 9.65, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8 20:45:54 1:45:54 2:01:36 5.467 kn 1.0
2 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 556.6 712.6,556.6,489.4 20:43:59 1:43:59 2:04:44 5.568 kn 2.0
3 1 Lynaex X-35 17 Søren Nygaard 536.8 668,536.8,475.2   DNF     3.0
4 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 550.2 689,550.2,487.2   DNC     4.0
4 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2   DNC     4.0
4 1 Trunte Cenit 33 64 John Jensen 593.4 742.4,593.4,530.6   DNC     4.0

16. maj - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 8.6, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 550.2 689,550.2,487.2 20:26:03 1:26:03 1:45:27 5.997 kn 1.0
2 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8 20:31:47 1:31:47 1:45:46 5.622 kn 2.0
3 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 556.6 712.6,556.6,489.4 20:29:17 1:29:17 1:47:46 5.779 kn 3.0
4 1 Trunte Cenit 33 64 John Jensen 593.4 742.4,593.4,530.6 20:51:04 1:51:04 2:04:17 4.646 kn 4.0
5 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2   DNC     5.0
5 1 Lynaex X-35 17 Søren Nygaard 536.8 668,536.8,475.2   DNC     5.0

23. maj - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 8.57, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 550.2 689,550.2,487.2 20:51:51 1:51:51 2:11:11 4.597 kn 1.0
2 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8 21:07:36 2:07:36 2:21:32 4.03 kn 2.0
3 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 556.6 712.6,556.6,489.4 21:08:22 2:08:22 2:26:48 4.006 kn 3.0
4 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2   DNC     4.0
4 1 Lynaex X-35 17 Søren Nygaard 536.8 668,536.8,475.2   DNC     4.0
4 1 Trunte Cenit 33 64 John Jensen 593.4 742.4,593.4,530.6   DNC     4.0

30. maj - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 9.74, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 550.2 689,550.2,487.2 20:45:04 1:45:04 2:07:03 5.562 kn 1.0
2 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8 20:53:51 1:53:51 2:09:42 5.133 kn 2.0
3 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 556.6 712.6,556.6,489.4 20:51:48 1:51:48 2:12:44 5.227 kn 3.0
4 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2   DNC     4.0
4 1 Lynaex X-35 17 Søren Nygaard 536.8 668,536.8,475.2   DNC     4.0
4 1 Trunte Cenit 33 64 John Jensen 593.4 742.4,593.4,530.6   DNC     4.0

06. juni - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 8.75, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8 20:33:15 1:33:15 1:47:29 5.63 kn 1.0
2 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 550.2 689,550.2,487.2 20:28:47 1:28:47 1:48:32 5.913 kn 2.0
3 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 556.6 712.6,556.6,489.4 20:31:10 1:31:10 1:49:59 5.759 kn 3.0
4 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2 20:34:56 1:34:56 1:53:41 5.53 kn 4.0
5 1 Lynaex X-35 17 Søren Nygaard 536.8 668,536.8,475.2   DNC     5.0
5 1 Trunte Cenit 33 64 John Jensen 593.4 742.4,593.4,530.6   DNC     5.0

13. juni - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 8.5, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 556.6 712.6,556.6,489.4 20:25:44 1:25:44 1:44:01 5.949 kn 1.0
2 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 588 739.2,588,523.8 20:30:18 1:30:18 1:44:08 5.648 kn 2.0
3 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 557 705.6,557,497.2 20:29:39 1:29:39 1:47:52 5.689 kn 3.0
4 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 550.2 689,550.2,487.2   DNC     4.0
4 1 Lynaex X-35 17 Søren Nygaard 536.8 668,536.8,475.2   DNC     4.0
4 1 Trunte Cenit 33 64 John Jensen 593.4 742.4,593.4,530.6   DNC     4.0

27. juni - 1 Løb

Start: Start 1, Finishes: Place, Time: 19:00, Distance: 5.76, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 1 Markani Arcona 340 57 Bo Ærstrøm 689 689,550.2,487.2 20:22:25 1:22:25 1:43:20 4.193 kn 1.0
2 1 Love´n Fight Contrast 33 146 Tom Winther Hansen 739.2 739.2,588,523.8 20:27:57 1:27:57 1:44:02 3.93 kn 2.0
3 1 Unika Faurby 363 58 Rene Sørensen 712.6 712.6,556.6,489.4 20:25:30 1:25:30 1:44:09 4.042 kn 3.0
4 1 Chance Wasa 55 3 Lars Frandsen 705.6 705.6,557,497.2 20:40:34 1:40:34 1:59:53 3.437 kn 4.0
5 1 Lynaex X-35 17 Søren Nygaard 668 668,536.8,475.2   DNC     5.0
5 1 Trunte Cenit 33 64 John Jensen 742.4 742.4,593.4,530.6   DNC     5.0

02. maj - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.6, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8 20:32:17 1:27:17 1:28:59 5.224 kn 1.0
2 2 Jou Jou Granada 27 118 David Ipsen 654.6 816.4,654.6,591 20:32:31 1:27:31 1:31:27 5.21 kn 2.0
3 2 Lømmel Maxi 84 1041 Bent Jensen 662.0 840.6,662.0,589.8 20:36:20 1:31:20 1:34:19 4.993 kn 3.0
4 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 662.2 819.6,662.2,601.4 20:36:43 1:31:43 1:34:41 4.972 kn 4.0
5 2 Hazy Blue Drabant 27 68 Sven Bruun-Nielsen 658.4 827.6,658.4,590.2   DNC     5.0
5 2 Kong-Kurs Maxi Fenix 923 Kurt Corfixsen 646.8 822.6,646.8,575.8   DNC     5.0
5 2 Splinten Drabant 27 35 Jan Petersen 650.8 807.6,650.8,585.6   DNC     5.0
5 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8   DNC     5.0
5 2 Rasmine Nordship 32 9 John Grønsund 685.6 906.8,685.6,593.2   DNC     5.0
5 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583   DNC     5.0
5 2 Lisette Drabant 27 38 Kaj Nørregaard 655.2 819.6,655.2,588.4   DNC     5.0

09. maj - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05, Distance: 9.65, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 2 Hazy Blue Drabant 27 68 Sven Bruun-Nielsen 658.4 827.6,658.4,590.2 21:05:26 2:00:26 2:04:48 4.808 kn 1.0
2 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 662.2 819.6,662.2,601.4 21:11:17 2:06:17 2:10:03 4.585 kn 2.0
3 2 Lømmel Maxi 84 1041 Bent Jensen 662.0 840.6,662.0,589.8 21:11:49 2:06:49 2:10:37 4.566 kn 3.0
4 2 Rasmine Nordship 32 9 John Grønsund 685.6 906.8,685.6,593.2 21:18:29 2:13:29 2:13:29 4.338 kn 4.0
5 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8   DNC     5.0
5 2 Jou Jou Granada 27 118 David Ipsen 654.6 816.4,654.6,591   DNC     5.0
5 2 Kong-Kurs Maxi Fenix 923 Kurt Corfixsen 646.8 822.6,646.8,575.8   DNC     5.0
5 2 Splinten Drabant 27 35 Jan Petersen 650.8 807.6,650.8,585.6   DNC     5.0
5 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8   DNC     5.0
5 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583   DNC     5.0
5 2 Lisette Drabant 27 38 Kaj Nørregaard 655.2 819.6,655.2,588.4   DNC     5.0

16. maj - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.6, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 2 Hazy Blue Drabant 27 68 Sven Bruun-Nielsen 658.4 827.6,658.4,590.2 20:45:42 1:40:42 1:44:36 5.124 kn 1.0
2 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 662.2 819.6,662.2,601.4 20:47:51 1:42:51 1:46:12 5.017 kn 2.0
3 2 Jou Jou Granada 27 118 David Ipsen 654.6 816.4,654.6,591 20:49:15 1:44:15 1:48:42 4.95 kn 3.0
4 2 Lømmel Maxi 84 1041 Bent Jensen 662.0 840.6,662.0,589.8 20:52:31 1:47:31 1:50:54 4.799 kn 4.0
5 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8 20:54:55 1:49:55 1:51:50 4.694 kn 5.0
6 2 Kong-Kurs Maxi Fenix 923 Kurt Corfixsen 646.8 822.6,646.8,575.8   DNC     6.0
6 2 Splinten Drabant 27 35 Jan Petersen 650.8 807.6,650.8,585.6   DNC     6.0
6 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8   DNC     6.0
6 2 Rasmine Nordship 32 9 John Grønsund 685.6 906.8,685.6,593.2   DNC     6.0
6 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583   DNC     6.0
6 2 Lisette Drabant 27 38 Kaj Nørregaard 655.2 819.6,655.2,588.4   DNC     6.0

23. maj - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.57, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 2 Hazy Blue Drabant 27 68 Sven Bruun-Nielsen 658.4 827.6,658.4,590.2 21:32:11 2:27:11 2:31:04 3.494 kn 1.0
2 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 662.2 819.6,662.2,601.4 21:35:37 2:30:37 2:33:58 3.414 kn 2.0
3 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8   DNC     3.0
3 2 Jou Jou Granada 27 118 David Ipsen 654.6 816.4,654.6,591   DNC     3.0
3 2 Lømmel Maxi 84 1041 Bent Jensen 662.0 840.6,662.0,589.8   DNC     3.0
3 2 Kong-Kurs Maxi Fenix 923 Kurt Corfixsen 646.8 822.6,646.8,575.8   DNC     3.0
3 2 Splinten Drabant 27 35 Jan Petersen 650.8 807.6,650.8,585.6   DNC     3.0
3 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8   DNC     3.0
3 2 Rasmine Nordship 32 9 John Grønsund 685.6 906.8,685.6,593.2   DNC     3.0
3 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583   DNC     3.0
3 2 Lisette Drabant 27 38 Kaj Nørregaard 655.2 819.6,655.2,588.4   DNC     3.0

30. maj - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 9.74, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 2 Hazy Blue Drabant 27 68 Sven Bruun-Nielsen 658.4 827.6,658.4,590.2 21:06:13 2:01:13 2:05:38 4.821 kn 1.0
2 2 Lømmel Maxi 84 1041 Bent Jensen 662.0 840.6,662.0,589.8 21:12:03 2:07:03 2:10:53 4.6 kn 2.0
3 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8 21:13:44 2:08:44 2:10:55 4.54 kn 3.0
4 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 662.2 819.6,662.2,601.4 21:15:45 2:10:45 2:14:33 4.47 kn 4.0
5 2 Jou Jou Granada 27 118 David Ipsen 654.6 816.4,654.6,591 21:17:09 2:12:09 2:17:11 4.422 kn 5.0
6 2 Kong-Kurs Maxi Fenix 923 Kurt Corfixsen 646.8 822.6,646.8,575.8   DNC     6.0
6 2 Splinten Drabant 27 35 Jan Petersen 650.8 807.6,650.8,585.6   DNC     6.0
6 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8   DNC     6.0
6 2 Rasmine Nordship 32 9 John Grønsund 685.6 906.8,685.6,593.2   DNC     6.0
6 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583   DNC     6.0
6 2 Lisette Drabant 27 38 Kaj Nørregaard 655.2 819.6,655.2,588.4   DNC     6.0

06. juni - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.75, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 2 Hazy Blue Drabant 27 68 Sven Bruun-Nielsen 658.4 827.6,658.4,590.2 20:48:13 1:43:13 1:47:11 5.086 kn 1.0
2 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8 20:54:01 1:49:01 1:50:58 4.816 kn 2.0
3 2 Jou Jou Granada 27 118 David Ipsen 654.6 816.4,654.6,591 20:53:08 1:48:08 1:52:39 4.855 kn 3.0
4 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 662.2 819.6,662.2,601.4 20:55:46 1:50:46 1:54:11 4.74 kn 4.0
5 2 Splinten Drabant 27 35 Jan Petersen 650.8 807.6,650.8,585.6 20:56:34 1:51:34 1:56:39 4.706 kn 5.0
6 2 Lømmel Maxi 84 1041 Bent Jensen 662.0 840.6,662.0,589.8 20:59:44 1:54:44 1:58:11 4.576 kn 6.0
7 2 Kong-Kurs Maxi Fenix 923 Kurt Corfixsen 646.8 822.6,646.8,575.8 20:58:09 1:53:09 1:58:49 4.64 kn 7.0
8 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8   DNC     8.0
8 2 Rasmine Nordship 32 9 John Grønsund 685.6 906.8,685.6,593.2   DNC     8.0
8 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583   DNC     8.0
8 2 Lisette Drabant 27 38 Kaj Nørregaard 655.2 819.6,655.2,588.4   DNC     8.0

13. juni - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.5, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 662.2 819.6,662.2,601.4 20:50:54 1:45:54 1:49:13 4.816 kn 1.0
2 2 Kong-Kurs Maxi Fenix 923 Kurt Corfixsen 646.8 822.6,646.8,575.8 20:51:10 1:46:10 1:51:40 4.804 kn 2.0
3 2 Splinten Drabant 27 35 Jan Petersen 650.8 807.6,650.8,585.6 20:52:25 1:47:25 1:52:21 4.748 kn 3.0
4 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 679.8 904.4,679.8,586.8 20:57:04 1:52:04 1:52:53 4.551 kn 4.0
5 2 Jou Jou Granada 27 118 David Ipsen 654.6 816.4,654.6,591 20:53:45 1:48:45 1:53:09 4.69 kn 5.0
6 2 Hazy Blue Drabant 27 68 Sven Bruun-Nielsen 658.4 827.6,658.4,590.2   DNC     6.0
6 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 672.2 851,672.2,605.8   DNC     6.0
6 2 Lømmel Maxi 84 1041 Bent Jensen 662.0 840.6,662.0,589.8   DNC     6.0
6 2 Rasmine Nordship 32 9 John Grønsund 685.6 906.8,685.6,593.2   DNC     6.0
6 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 656.4 843.8,656.4,583   DNC     6.0
6 2 Lisette Drabant 27 38 Kaj Nørregaard 655.2 819.6,655.2,588.4   DNC     6.0

27. juni - 2 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 5.76, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 2 Petra Marsvin 36 Stig Rubæk 819.6 819.6,662.2,601.4 20:40:41 1:35:41 1:44:03 3.612 kn 1.0
2 2 Kong-Kurs Maxi Fenix 923 Kurt Corfixsen 822.6 822.6,646.8,575.8 20:50:28 1:45:28 1:53:33 3.277 kn 2.0
3 2 Hazy Blue Drabant 27 68 Sven Bruun-Nielsen 827.6 827.6,658.4,590.2   DNC     3.0
3 2 Swish Maxus 28 281 Lars Hansen 851 851,672.2,605.8   DNC     3.0
3 2 Jou Jou Granada 27 118 David Ipsen 816.4 816.4,654.6,591   DNC     3.0
3 2 Lømmel Maxi 84 1041 Bent Jensen 840.6 840.6,662.0,589.8   DNC     3.0
3 2 Splinten Drabant 27 35 Jan Petersen 807.6 807.6,650.8,585.6   DNC     3.0
3 2 Hoppetossen Tur 84 222 Thomas Hjorth 904.4 904.4,679.8,586.8   DNC     3.0
3 2 Rasmine Nordship 32 9 John Grønsund 906.8 906.8,685.6,593.2   DNC     3.0
3 2 Habbibi Bianca 28 395 Niels Kongskov 843.8 843.8,656.4,583   DNC     3.0
3 2 Lisette Drabant 27 38 Kaj Nørregaard 819.6 819.6,655.2,588.4   DNC     3.0

02. maj - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.6, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 823,672,611 20:27:19 1:22:19 1:24:02 5.54 kn 1.0
2 3 Aviaja drabant 24 140 Gert Gerlach 683.6 854,683.6,619 20:31:44 1:26:44 1:26:59 5.257 kn 2.0
3 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613   DNC     3.0

09. maj - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05, Distance: 9.65, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 823,672,611 21:03:29 1:58:29 2:00:40 4.887 kn 1.0
2 3 Aviaja drabant 24 140 Gert Gerlach 683.6 854,683.6,619 21:05:51 2:00:51 2:01:10 4.791 kn 2.0
3 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613   DNC     3.0

16. maj - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.6, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 823,672,611 20:42:00 1:37:00 1:38:57 5.32 kn 1.0
2 3 Aviaja drabant 24 140 Gert Gerlach 683.6 854,683.6,619 20:46:37 1:41:37 1:41:54 5.078 kn 2.0
3 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613   DNC     3.0

23. maj - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.57, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613 21:17:43 2:12:43 2:14:38 3.874 kn 1.0
2 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 823,672,611 21:19:23 2:14:23 2:16:20 3.826 kn 2.0
3 3 Aviaja drabant 24 140 Gert Gerlach 683.6 854,683.6,619   DNC     3.0

30. maj - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 9.74, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613 21:06:26 2:01:26 2:03:37 4.813 kn 1.0
2 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 823,672,611   DNC     2.0
2 3 Aviaja drabant 24 140 Gert Gerlach 683.6 854,683.6,619   DNC     2.0

06. juni - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.75, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 823,672,611 20:47:24 1:42:24 1:44:23 5.127 kn 1.0
2 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613 20:48:38 1:43:38 1:45:35 5.066 kn 2.0
3 3 Aviaja drabant 24 140 Gert Gerlach 683.6 854,683.6,619   DNC     3.0

13. juni - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.5, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 672.2 820.4,672.2,613 20:43:59 1:38:59 1:40:53 5.152 kn 1.0
2 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 672 823,672,611 20:44:16 1:39:16 1:41:12 5.138 kn 2.0
3 3 Aviaja drabant 24 140 Gert Gerlach 683.6 854,683.6,619   DNC     3.0

27. juni - 3 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 5.76, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 3 Vapiti Drabant 24 1 Rolf Alling 820.4 820.4,672.2,613 20:34:22 1:29:22 1:37:40 3.867 kn 1.0
2 3 Rubella Drabant 24 136 Henrik Wamsler 823 823,672,611 20:36:08 1:31:08 1:39:11 3.792 kn 2.0
3 3 Aviaja drabant 24 140 Gert Gerlach 854 854,683.6,619   DNC     3.0

02. maj - 4 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 7.6, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606.542 751.4,606.542 20:21:14 1:21:14 1:31:15 5.613 kn 1.0
2 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4 20:29:12 1:29:12 1:37:26 5.112 kn 2.0
3 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567   DNF     3.0

09. maj - 4 Løb

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 19:05, Distance: 9.65, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567 21:02:43 1:57:43 2:06:03 4.919 kn 1.0
2 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606.542 751.4,606.542 20:56:23 1:56:23 2:09:06 4.975 kn 2.0
3 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4 21:07:40 2:07:40 2:18:07 4.535 kn 3.0

16. maj - 4 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.6, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4 20:37:52 1:32:52 1:42:11 5.556 kn 1.0
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567 20:49:23 1:44:23 1:51:48 4.943 kn 2.0
3 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606.542 751.4,606.542 20:51:02 1:46:02 1:57:22 4.866 kn 3.0

23. maj - 4 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.57, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Place Points
  4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4    
  4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606.542 751.4,606.542    
  4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567    

30. maj - 4 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 9.74, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4 21:03:08 1:58:08 2:08:41 4.947 kn 1.0
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567 21:08:34 2:03:34 2:11:59 4.729 kn 2.0
3 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606.542 751.4,606.542 21:04:35 1:59:35 2:12:25 4.887 kn 3.0

06. juni - 4 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.75, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4 20:45:07 1:40:07 1:49:36 5.244 kn 1.0
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567 20:59:25 1:54:25 2:01:58 4.588 kn 2.0
3 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606.542 751.4,606.542   OCS     3.0

13. juni - 4 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 8.5, Wind strength: Mellem
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 606.542 751.4,606.542 20:50:32 1:45:32 1:56:44 4.833 kn 1.0
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 633.8 798,633.8,567   OCS     2.0
3 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 620.6 767,620.6,552.4   DNC     3.0

27. juni - 4 Løb

Start: Start 2, Finishes: Place, Time: 19:05, Distance: 5.76, Wind strength: Let
Rank Løb Bådnavn Bådtype Sejl nr. Skipper Cert WindRats Finish Elapsed Corrected Ave speed Points
1 4 Laura Banner 30 90 Peter Christiansen 751.4 751.4,606.542 20:39:30 1:34:30 1:49:25 3.657 kn 1.0
2 4 Dagmar X-79 165 Oscar Biering 767 767,620.6,552.4   DNC     2.0
2 4 La Vida Maxi 909 44 Frank Rodhe 798 798,633.8,567   DNC     2.0


http://lynaes.dk/kapsejlads/onsdagskapsejlads

Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com