event burgee venue burgee

2018 Merlin Rocket National Championships

Lyme Regis Sailing Club Ltd.

Results are provisional as of 13.26 on 24/8

Prizes

CategoryRankCompetitor
Abererch Trophy1stG - 3658 Chris Jennings & Oli Wells
Abererch Trophy2ndG - 3791 Jon Gorringe & Peter Gray
Abererch Trophy3rdG - 3743 Matt Biggs & Beka Jones
Minima Trophy1stG - 3691 Mike Calvert & Jane Calvert
Minima Trophy2ndG - 3739 Ben McGrane & Roz McGrane
Minima Trophy3rdG - 3759 Sam Pascoe & Megan Pascoe
Draycote Water Spring Series1stG - 3691 Mike Calvert & Jane Calvert
Draycote Water Spring Series2ndG - 3774 Jon Turner & Richard Parslow
Draycote Water Spring Series3rdG - 3764 Tim Fells & Frances Gifford
Neil Henderson Cup1stG - 3691 Mike Calvert & Jane Calvert
Neil Henderson Cup2ndG - 3739 Ben McGrane & Roz McGrane
Neil Henderson Cup3rdG - 3759 Sam Pascoe & Megan Pascoe
Ball and Chain Trophy1stG - 3784 Mark Barwell & Louise Johnson
Ball and Chain Trophy2ndB - 3732 John Cooper & Becci Wigley
Ball and Chain Trophy3rdB - 3792 Alistair McDonald & Liz King
Centenial Trophy1stG - 3691 Mike Calvert & Jane Calvert
Centenial Trophy2ndG - 3774 Jon Turner & Richard Parslow
Centenial Trophy3rdG - 3764 Tim Fells & Frances Gifford
Kings Cup1stG - 3673 Caroline Croft & Matt Lullham-Robinson
Kings Cup2ndB - 3720 Fraser Earle & Katie Frost
Kings Cup3rdB - 3620 Tom Procter & Henry Hutchison
Amazons Cup1stG - 3673 Caroline Croft & Matt Lullham-Robinson
Amazons Cup2ndS - 3756 Sophie Mackley & Claire Mills
Old Boat Prize1stS - 3539 Dan Alsop & Cameron Moss
Old Boat Prize2ndS - 3566 James Wells & Anna Aylwood
Old Boat Prize3rdS - 3790 Colin Brockbank & Sue Brough
Anniversary Trophy1stB - 3720 Fraser Earle & Katie Frost
Anniversary Trophy2ndB - 3620 Tom Procter & Henry Hutchison
Heavyweight Prize1stG - 3727 Mark Stockbridge & Neil Davies
Gold Fleet1stG - 3788 Christian Birrell & Sam Brearey
Gold Fleet2ndG - 3722 Roger Gilbert & James Stewart
Gold Fleet3rdG - 3691 Mike Calvert & Jane Calvert
Silver Fleet1stS - 3756 Sophie Mackley & Claire Mills
Silver Fleet2ndS - 3711 Sam Thompson & Leanne Thompson
Silver Fleet3rdS - 3740 Pat Blake & Jilly Blake
Bronze Fleet1stB - 3745 Paul Dean & Szymon Matyjaszczuk
Bronze Fleet2ndB - 3767 Ben Archer & Theo Harris
Bronze Fleet3rdB - 3720 Fraser Earle & Katie Frost
Grafham Goblet1stS - 3787 Chris Martin & Samuel Bailey
Grafham Goblet2ndB - 3745 Paul Dean & Szymon Matyjaszczuk
Grafham Goblet3rdB - 3720 Fraser Earle & Katie Frost


http://www.merlinrocket.co.uk/

Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com