event burgee venue burgee

2019 FireflyNational Championships

Lyme Regis Sailing Club Ltd.

Results are provisional as of 13.26 on 24/8

Prizes

CategoryRankCompetitor
Abererch Trophy1stG - 3743 Matt Biggs & Beka Jones
Abererch Trophy2ndB - 3767 Ben Archer & Theo Harris
Abererch Trophy3rdB - 3745 Paul Dean & Szymon Matyjaszczuk
Minima Trophy1stG - 3784 Mark Barwell & Louise Johnson
Minima Trophy2ndG - 3743 Matt Biggs & Beka Jones
Minima Trophy3rdS - 3740 Pat Blake & Jilly Blake
Draycote Water Spring Series1stB - 3734 Phil Ashworth & Ali Ashworth
Draycote Water Spring Series2ndS - 3539 Dan Alsop & Cameron Moss
Draycote Water Spring Series3rdS - 3740 Pat Blake & Jilly Blake
Neil Henderson Cup1stB - 3734 Phil Ashworth & Ali Ashworth
Neil Henderson Cup2ndS - 3740 Pat Blake & Jilly Blake
Neil Henderson Cup3rdG - 3691 Mike Calvert & Jane Calvert
Ball and Chain Trophy1stG - 3784 Mark Barwell & Louise Johnson
Ball and Chain Trophy2ndB - 3732 John Cooper & Becci Wigley
Ball and Chain Trophy3rdB - 3792 Alistair McDonald & Liz King
Centenial Trophy1stB - 3734 Phil Ashworth & Ali Ashworth
Centenial Trophy2ndS - 3740 Pat Blake & Jilly Blake
Centenial Trophy3rdS - 3790 Colin Brockbank & Sue Brough
Kings Cup1stG - 3673 Caroline Croft & Matt Lullham-Robinson
Kings Cup2ndB - 3582 Tom Daniel & Tom Murphy
Kings Cup3rdB - 3720 Fraser Earle & Katie Frost
Amazons Cup1stG - 3673 Caroline Croft & Matt Lullham-Robinson
Amazons Cup2ndS - 3756 Sophie Mackley & Claire Mills
Old Boat Prize1stS - 3539 Dan Alsop & Cameron Moss
Old Boat Prize2ndS - 3790 Colin Brockbank & Sue Brough
Old Boat Prize3rdB - 3561 Joe Shaw & Sel Shah
Anniversary Trophy1stB - 3720 Fraser Earle & Katie Frost
Anniversary Trophy2ndB - 3620 Tom Procter & Henry Hutchison
Heavyweight Prize1stG - 3727 Mark Stockbridge & Neil Davies
Gold Fleet1stG - 3784 Mark Barwell & Louise Johnson
Gold Fleet2ndG - 3743 Matt Biggs & Beka Jones
Gold Fleet3rdG - 3788 Christian Birrell & Sam Brearey
Silver Fleet1stS - 3539 Dan Alsop & Cameron Moss
Silver Fleet2ndS - 3740 Pat Blake & Jilly Blake
Silver Fleet3rdS - 3790 Colin Brockbank & Sue Brough
Bronze Fleet1stB - 3734 Phil Ashworth & Ali Ashworth
Bronze Fleet2ndB - 3767 Ben Archer & Theo Harris
Bronze Fleet3rdB - 3800 Richard Bramley & Louise Carr
Grafham Goblet1stB - 3745 Paul Dean & Szymon Matyjaszczuk
Grafham Goblet2ndB - 3720 Fraser Earle & Katie Frost
Grafham Goblet3rdS - 3779 David Lee & Sam Willis



Sailwave Scoring Software 2.25.4
www.sailwave.com